فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/۳۱

براثر وقوع دو حادثه رانندگي درنقاط مختلف لرستان در ‪۲۴‬ساعت گذشته چهار نفر كشته و پنج نفر مجروح شدند.

به گزارش مركز اطلاع رساني فرماندهي نيروي انتظامي استان لرستان حادثه رانندگي در پنج كيلومتري محور نورآباد - هرسين سه كشته و سه نفر مجروح برجاي گذاشت.

اين حادثه بين يك دستگاه تراكتور و يك دستگاه پيكان سواري رخ داد كه راننده و دو سرنشين خودروي پيكان در دم فوت كردند و سه نفر ديگرمجروح شدند.

در حادثه رانندگي ديگر كه در محور كوهدشت اسلام‌آباد رخ داد يك نفر كشته و دو نفر نيز مجروح شدند.

اين حادثه بين يك دستگاه كاميون به شماره و يك دستگاه تريلر به وقوع پيوست كه منجربه فوت راننده كاميون و مجروح شدن دوسرنشين آن شد.

علت اين حوادث توسط كارشناسان راهنمايي و رانندگي استان در دست بررسي است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/۳۱
 

جسد يكي ديگر از كوهنوردان مفقود شده در "اشترانكوه" دورود كشف شد 

جسد "محمود قديمي"دومين كوهنورد مفقود شده در ارتفاعات اشترانكوه دورود كشف و تحويل خانواده‌اش شد.

رييس هيات كوهنوردي دورود سه‌شنبه با اعلام اين خبر به ايرنا افزود:
جنازه اين كوهنورد با سابقه اراكي با تلاش ‪ ۳۰‬نفر از كوهنوردان و گروههاي امداد و نجات جمعيتهاي هلال احمر شهرهاي دورود، ازنا ، اليگودرز و اراك از زير خروارها يخ و برف در يكي از ارتفاعات اشترانكوه موسوم به "كل‌جنو" كشف شد.

"حسين جودكي" افزود:تلاش براي پيدا كردن سه نفر ديگر ازكوهنوردان ناپديد شده در ارتفاعات اشترانكوه همچنان ادامه دارد.

در آذرماه پارسال تعداد پنج نفراز يك گروه كوهنوردي ويك گروه‌نجات به علت كولاك شديد و سقوط بهمن در دو مرحله، در زير انبوه برف و يخ در ارتفاعات اشترانكوه مدفون شدند كه تلاش گروههاي امداد و نجات براي پيدا كردن اجساد آنها به دليل نامساعد بودن شرايط جوي در آن زمان ناكام ماند.

امسال و با شروع فصل گرما تاكنون جنازه دو نفر از اين كوهنوردان پيدا شده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/۳۱


برخي زلزله زدگان روستاهاي بخش مركزي دورود كه خانه‌هاي آنها در حادثه زلزله فروردين ماه گذشته تخريب شده و يا آسيب ديده است خواستار دريافت تسهيلات بازسازي به طور مستقيم شدند.

آنان در گفت و گو با ايرنا بااعتراض نسبت به عملكرد پيمانكاران‌ستادهاي معين كه بازسازي مناطق زلزله‌زده را عهده‌دارند، گفتند: به رغم گذشت سه ماه از وقوع زلزله هنوز هيچ اقدام مثبتي در جهت ساخت منازل آنها صورت نگرفته است.

رييس شوراي اسلامي روستاي چشمه سرنجه دورود گفت: اين روستا براثر زلزله شش ريشتري فروردين ماه‪ ۷۰‬واحد مسكوني تخريبي داشت كه تاكنون اقدامي براي بازسازي اين اماكن به عمل نيامده است.

"طهماسب سالاروند"با انتقاد از عملكرد پيمانكاران وستادهاي بازسازي‌مستقر در منطقه افزود: از دولت ومسوولان تقاضامنديم با دراختيار گذاشتن تسهيلات اعطايي، زلزله زدگان را در ساخت و سازها سهيم كنند.

وي اظهارداشت: كار ساخت اماكن تخريب شده را به تعدادي پيمانكارداده‌اند كه بدليل عدم نظارت بركارآنها تاكنون كاري از پيش نبرده‌اند.

سالاروند گفت: منطقه سردسير است واگر بخواهد وضعيت اينگونه پيش برود، به طور قطع مردم در فصل زمستان با مشكلات فراواني روبرو مي‌شوند.

"غلامرضا قالبي حاجيوند" يكي از ساكنان روستاي پيرآباد گفت: قرار است پنج واحد مسكوني آسيب ديده اين روستابازسازي شود كه باوجود مراجعات مكرر تاكنون هيچ اقدامي دراين زمينه نشده است.

وي افزود: اگر دولت تسهيلات اعطايي را دراختيار خودمان قرار مي‌داد و نظارت هم مي‌كرد، الان كلي پيشرفت كار داشتيم.

يك عضو شوراي اسلامي روستاي ميدانك گفت: در حال حاضر ‪ ۲۰‬خانوار ساكن در اين روستا به علت تخريب منازلشان زير چادرهاي امدادي زندگي مي‌كنند و تا تاكنون اقدام مثبتي در جهت بازسازي اين اماكن از طرف ستادهاي بازسازي تحقق نيافته است.

"نظرحاجيوند" افزود: پيگيرها و شكايتهاي فراواني شده اما متاسفانه كسي پاسخگو نيست و ما نمي‌دانيم بايد چه كار كنيم.

يكي ديگر از زلزله زدگان روستاي سياه‌كله گفت: سه فرزند بنا و استاد كار ماهر بيكار و كارگر از خودم دارم چرا بايد ساخت خانه خراب شده‌ام را به پيمانكاري بدهند كه فرصت رسيدگي به هيچ كاري را ندارد.

"جلال فلاح" افزود: ازطرف دولت تسهيلاتي به زلزله‌زدگان تخصيص يافته و من كه خانه‌ام به كلي تخريب شده بايد درشهر دورود مستاجري كنم زيرا هيچ اقدامي براي بازسازي آن انجام نگرفته است.

وي اضافه كرد: از دولت تقاضا دارم با بررسي موضوع، تسهيلات اعطايي را در اختيار مردم قرار دهد و بر روند ساخت وساز نظارت دقيق داشته باشد.

كورش خادمي ساكن روستاي درب آستانه گفت: با توجه به اينكه لرستان يكي از استانهايي است كه بيشترين آمار بيكاري را دارد چرا مردم آسيب ديده كه بيشتر بيكار هستند نبايد خانه‌هايشان را خودشان بسازند.

وي افزود: متاسفانه بازسازي منازل تخريب شده‌ناشي از زلزله را به تعدادي پيمانكار بيگانه با مشكلات مردم سپرده‌اند و نظارتي هم روي كارآنها انجام نمي گيرد.

"غلامرضا نباتي" ساكن روستاي شكرآباد گفت: وقتي به ستاد معين بخش مركزي دورود براي پيگيري بازسازي خانه تخريب شده‌ام مراجعه مي‌كنم به دليل اينكه مرتب مرا به اين اتاق و آن اتاق پاس مي‌دهند به ياد سريال شبهاي برره مي افتم.

وي افزود: خانه‌ام براثر زلزله تخريب شده ، بيش از يك ماه است كه رفت و آمد مي‌كنم اما متاسفانه تاكنون كسي جواب قانع‌كننده‌اي به من نداده است.

سخنگوي شوراي شهر دورود گفت: روزانه تعداد زيادي از زلزله‌زدگان بخش مركزي براي پيگيري امور بازسازي منازل تخريب شده خود به اين شورا مراجعه مي كنند كه كاري از دست ما بر نمي‌آيد.

وي اضافه كرد: يكي از راههايي كه مي‌توان به روند بازسازيها شتاب داد ، اعطاي بخشي از تسهيلات به خود مردم است.

بخشدار بخش مركزي دورود هم گفت: براساس برآوردهاي صورت گرفته قراراست با همكاري ستاد معين استان خوزستان سه هزار و ‪ ۳۱۳‬واحد مسكوني در سطح روستاهاي اين بخش بازسازي شود.

"يعقوب بختياري" افزود: برهمين اساس يك هزارو‪ ۶۳۰‬پرونده تشكيل و ‪۸۸۴‬ نفر نيز براي استفاده از تسهيلات تخصيصي به بانكهاي عامل معرفي كه ‪۳۶۷‬ نفر موفق به بهره‌مندي از اين تسهيلات شده‌اند.

وي بااظهار رضايت از روند بازسازي اماكن تخريب شده در بخش مركزي دورود گفت: تاكنون ‪ ۶۷۹‬مورد آوار برداري ، پياده كردن يك هزاروشش نقشه، پي كني ‪ ۸۳۷‬ساختمان و قالب بندي ‪ ۱۴۴‬مورد انجام گرفته است.

بختياري افزود: در بخش مركزي دورود ‪ ۹۴‬روستا با جمعيتي بالغ بر‪ ۴۲‬هزار نفر در قالب هفت هزار و ‪ ۸۴۸‬خانوار زندگي مي‌كنند.

فرماندار دورود گفت: با توجه به تجربياتي كه در جريان زلزله بم كسب شد دادن مستقيم تسهيلات اعطايي به خود مردم و زلزله‌زدگان كارايي‌مناسبي نخواهد داشت.

"نصرالله رشنو" افزود: اگر اين تسهيلات به طور مستقيم دراختيار زلزله زدگان قرار گيرد ممكن است در راههاي ديگري هزينه شود كه در راستاي اهداف دولت نخواهد بود.

وي بااشاره به اينكه ستادهاي معين موظف به بكارگيري پيمانكاران واجد شرايط و نيروي كاري از افراد بومي هستند، اضافه كرد: با توجه به اينكه مي بايست بيش از سه هزار واحد مسكوني در روستاهاي بخش مركزي تا قبل از فرا رسيدن فصل سرما و بارندگي ساخته شود از مسوولان ستادهاي بازسازي و معين انتظار داريم به روند بازسازيها شتاب بيشتري ببخشند.

در زمين لرزه شش ريشتري فروردين ماه امسال شهرستانهاي دورود و بروجرد ‪ ۶۴‬نفر جان باختند ‪ ۴۱۸‬نفر زخمي شدند و به ‪ ۴۳‬هزار واحد مسكوني از‪ ۳۰‬تا ‪ ۱۰۰‬درصد خسارت وارد شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢٩


 

واگذاري دو اولويت سيم كارت ثبت نامي سال گذشته از اواخر هفته جاري آغاز خواهد شد.

به گزارش فارس، اشخاصي كه دو رقم پاياني فيش ثبت نامي سيم كارت تلفن همراه آنها 07 و 55 است مي‌توانند از روز سه‌ شنبه براي دريافت سيم كارت خود با در دست داشتن مدارك معتبر شناسايي چون شناسنامه و يا گذرنامه معتبر به مراكزي كه براي دريافت سيم كارت ثبت نام كرده بودند، مراجعه كنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸
شکست ايران در برابر پرتغال

ايران 0 پرتغال 2
غروري كه شكست

ديدار دو تيم ايران و پرتغال كه از ساعت 16:30 عصر امروز در ورزشگاه والد اشتاديوم شهر فرانکفورت برگزار شده بود با برتري تيم پرتغال به پايان رسيد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران(ايپنا)؛ در پايان اين مسابقه، تيم پرتغال با نتيجه دو بر صفر تيم ايران را شكست داد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

ايران 0 پرتغال 2
غروري كه شكست

ديدار دو تيم ايران و پرتغال كه از ساعت 16:30 عصر امروز در ورزشگاه والد اشتاديوم شهر فرانکفورت برگزار شده بود با برتري تيم پرتغال به پايان رسيد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران(ايپنا)؛ در پايان اين مسابقه، تيم پرتغال با نتيجه دو بر صفر تيم ايران را شكست داد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

ميرزاپور: همه چيز براي ما تمام شد


هر دو تيم ايران و پرتغال بازي سيار خوبي را به نمايش گذاشتند ولي توان ايران در همين حد بود و نتوانستيم نتيجه مناسب را كسب كنيم.
ابراهيم ميرزاپور، در پايان ديدار با پرتغال در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي (ايپنا)؛ به آلمان گفت:

بازيكنان تيم پرتغال بسيار حرفه‌اي و عالي بازي مي‌كردند و از تك‌تك لحظه‌هاي خود استفاده مي‌كردند. در حال حاضر همه چيز براي ما تمام شده با جام‌جهاني وداع كرده‌ايم.
وي ادامه داد: تنها يك شانس براي ما باقيمانده است و آن هم كسب يك پيروزي در جام‌جهاني است كه اميدوارم مقابل آنگولا به اين خواسته برسيم.
ميرزاپور خاطرنشان كرد: زماني كه يك تيم نتيجه نمي‌گيرد تمام بازيكنان و اطرافيان تيم مقصر هستند و نبايد به شخص خاصي ايراد گرفت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

نظرسنجي فيفا درباره پديده جوان جام جهاني
کعبي بالاتر از وين روني قرار گرفت


حسين کعبي تاکنون با کسب 8 درصد آرا، بالاتر از وين روني مهاجم تيم ملي انگلستان در جاي پنجم بهترين بازيکنان جوان جام جهاني قرار دارد.

به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در نظرسنجي سايت رسمي مسابقات جام جهاني حسين کعبي با کسب يازده هزار و يکصد و يازده راي و 7 درصد آرا، تاکنون عنوان پنجمين بازيکن جوان جام جهاني را به خود اختصاص داده است.
در اين راي گيري لوئيز والنسيا از اکوادور، کريستيانو رونالدو از پرتغال، ليونل مسي از آرژانتين و پارک چو يونگ از کره به ترتيب با کسب 17، 16، 15 و 8 درصد آراء بالاتر از کعبي قرار دارند و وين روني با 7 درصد آراء در جاي ششم است.
مهرزاد معدنچي نيز با کسب 2393 راي در جاي دوازدهم قرار دارد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

مقابل پرتغال شكست خورديم، اين موضوع بسيار ناراحت كننده است ولي ما خوب بازي نكرديم.
فريدون زندي،‌ در پايان ديدار با پرتغال در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي (ايپنا)؛ به آلمان گفت:
در ديدار اول مصدوم بودم و نتوانستم بازي كنم ولي براي اين بازي از هر نظر آماده بودم اما از ابتدا بازي نكردم و اين تصميم سرمربي تيم بود كه چقدر بازي كنم.
برانكو ترجيح داد از نيمه دوم وارد زمين بشوم ولي من توانايي 90 دقيقه بازي در تركيب ثابت را داشتم.
وي ادامه داد: پرتغال تيم بسيار قدرتمندي است و به مراتب از مكزيك حرفه‌اي كه است. ‌آنها يكي از بهترين تيم‌هاي اروپايي هستند و اين موضوع را با بازي حرفه‌اي كه به نمايش گذاشتند، نشان دادند.
هافبك شماره هفت ايران افزود: تنها يك بازي باقيمانده است تا جام‌جهاني براي ما به پايان برسد، ما مي‌توانيم آنگولا را شكست دهيم هرچند معتقدم كه ديدار بسيار مشكلي را پيش‌رو داريم.
زندي در پايان خاطرنشان كرد: يك هفته بعد از جام‌جهاني تيم جديدم را انتخاب مي‌كنم و قطعاً تيم آينده‌ام اروپايي خواهد بود و برخلاف خبرهاي مطرح شده فصل آينده به تيم هاي ايراني خواهم پيوست.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

ايتاليا 1 آمريكا 1
يك تساوي نا اميد كننده

ديدار دو تيم ايتاليا و آمريكا كه از ساعت 22:30 شب گذشته در ورزشگاه جام جهاني كايزرسلاترن برگزار شده بود با تساوي نااميدكننده دو تيم به پايان رسيد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸


 

معاون داخلي وزير بازرگاني گفت: تعرفه واردات چند نوع ميوه ( پرتقال، نارنگي وسيب) از ابتداي تيرماه سال جاري براساس مقررات صادرات و واردات از 4 درصد كنوني به 45 درصد افزايش مي يابد.

احمد طاهري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: افزايش تعرفه واردات پرتقال، نارنگي و سيب به 45 درصد از اول تيرماه تا 15 بهمن امسال اجرايي است.

وي افزود: هدف از واردات ميوه در پايان سال 84 آنهم فقط نارنگي و پرتقال براي تنظيم بازار داخلي و حمايت از مصرف كننده است.

طاهري خاطرنشان كرد: تعرفه اين سه قلم به دليل مصرف زياد آنها در ايام پاياني سال كاهش مي‌يابد.
به گفته معاون بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني كاهش تعرفه ميوه در سال گذشته به موقع اعلام شد و اين امر موجب شد در پايان سال گذشته و اوايل سال جاري مشكل خاصي رخ ندهد.

وي تصريح كرد: تعرفه واردات اين سه قلم ميوه در سال گذشته 30 درصد بود كه در اواخر سال گذشته به 4 درصد رسيد اما براساس مقررات صادرات و واردات در سال جاري اين تعرفه به 45 درصد رسيده است.

با توجه به اقدامات حمايتي و سياستگذاري‌هاي تنظيم بازار ايام پاياني سال تعرفه برخي از ميوه‌ها به 4 درصد كاهش مي‌يابد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸

پرتغال ۲---------- ايران ۱

غنا ۲   ---------- چک ۰

امريکا ۱------- ايتاليا ۱

 ايران به عنوان اولين تيمی آسيايی است که از دور رقابت های جام جهانی حذف شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۳

روز خوبی برای هم استانيان عزيز ارزو دارم .

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢٢

برای تيم ملی فوتبال کشورمان در ۲ بازی ديگر مقابل پرتغال و آنگولا  آرزوی موفقيت دارم .اميدوارم آقای برانکو  از بازيکنان جديد و با انگيزه در اين بازيها باقی مانده استفاده نمايد .

و انشاء الله با نتيجه خوب از اين مسابقات به ايران برگردند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢٢

 بنام یزدان پاک

باسلام و درود به محضر ملت ایران، مردمانی خونگرم و مهربان ، مردمانی مهمان نواز ووطن دوست

سلام به مردمان خطه شما ل تا جنوب ،سلام به مردمان خطه  شرق تا غرب و مرکز ایران زمین و سلام به همه ایرانیان سراسر جهان و سلام به همه فرهنگ دوستان زبان پارسی در اقصی نقاط گیتی هستی.

 ازاین تاریخ  در خصوص  مسایل اجتماعی لرستان و کشور عزیزمان ایران اسلامی و اخبار و رویدادهای جهان   مطالبی خواهم نوشت.97966945303274724388.jpg 

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :