فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳٠

به گزارش خبرگزاري فارس: مدير سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان لرستان گفت: 5 مجتمع خدمات بين‌راهي در لرستان به بهره‌برداري مي‌رسد.

 

محمد‌علي اشرفي افزود: براي احداث مجتمع‌هاي بين راهي در استان همچنين 16 نقطه در سطح جاده‌هاي استان مكان‌يابي شده است كه به زودي عمليات اجرائي آن‌ها آغاز خواهد شد.
وي با بيان اين كه رويكرد سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي لرستان واگذار كردن خدمات قابل ارائه به بخش خصوصي است، اظهار داشت: با محول كردن كارهاي اجرايي به بخش خصوصي، جنبه نظارتي سازمان افزايش و عملكرد آن بالا مي‌رود و خلاقيت‌ها و نو‌آوري‌ها براي ارتقاي خدمات كالا و مسافر بيش‌تر مي‌شود.
اشرفي اضافه كرد: از ابتداي سال جاري تا‌كنون بالغ بر 35 مدرسه شهري در حاشيه جاده‌ها تحت آموزش ايمني ترافيكي قرار گرفته و محوطه فيزيكي آن‌ها ايمن شده است.
وي با اشاره به چالش‌ها و معضلات فرآوري سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان خاطرنشان كرد: توليد‌كنندگان كالا و به طور خاص صاحبان معادن در چرخه حمل و نقل استان اخلال ايجاد مي‌كنند.
مدير سازمان پايانه‌هاي لرستان ادامه داد: عمده توليد‌كنندگان كالا محصولات خود را از خارج با پوشش قانوني حمل مي‌كنند و بهره‌برداران معادن مقيد به حمل و نقل قانوني نيستند.
وي تصريح كرد: تنها بخشي از كالاهاي معادن استان زير پوشش بارنامه است و توسط شركت‌هاي حمل و نقل استان جابه‌جا مي‌شود.
اشرفي افزود: حمل و نقل غير قانوني محصولات معادن استان علاوه بر ناهماهنگي در محورهاي ارتباطي استان باعث تخريب روكش جاده‌ها شده است كه بهره‌برداران معادن به اين عمل غير قانوني دامن مي‌زنند.
وي تأكيد كرد: از مهم‌ترين نتايج منفي عملكرد غير قانوني بهره‌برداران معادن، بروز تصادفات جاده‌اي است كه باعث مي‌شود هم حق دولت و هم حق ملت تضيع شود.
اشرفي در پايان با تأكيد بر ضرورت ساماندهي عملكرد بهره‌برداران معادن گفت: تعامل بين ادارات و نهادهاي ذيربط در اين زمينه ضرورتي اجتناب ناپذير بوده و بهره‌برداران معادن بايد ملزم به رعايت مقررات شوند و رانندگان كاميون نيز بار‌گيري استاندارد را اجرا كنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳٠

به گزارش اطلاع رسانی فلسطین:ژنرال "دان حآلوتس" رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اشغالگر قدس در جریان نشست هفتگی دولت عبری به ناکامی این ارتش در سرکوب حزب الله لبنان در جریان تجاوز اخیرش به این کشور اعتراف کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳٠

عراق                         بيش از 65 درصد
آذربايجان                     75درصد
بحرين                         75 درصد
لبنان                          بيش از 45 درصد
کويت                         30 درصد
پاکستان                     بيش از 20 درصد
افغانستان                   بيش از 19 درصد
قطر                           بيش از 16 درصد
عربستان                    بيش از 10 درصد
امارات متحده عربي       بيش از 6 درصد و
هند که بيش از              1 درصد  یعنی ۱۱ میلیون

 بر گرفته از سایت باز تاب

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳٠
عکس های مربوط به کودتای 28 مرداد - از موسسه ی مطالعات تاریخ معاصر ایران
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳٠

وزير دادگستري رژيم صهيونيستي چند روز پس از اعلام پيگرد قضايي وي به خاطر آزار جنسي يك سرباز زن، از سمت خود كناره گيري كرد.

به گزارشخبرگزاری  فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه از قدس، مناحيم مزوز مشاور حقوقي كابينه اسرائيل گفت:حاييم رامون نامه استعفاي خود را به دولت تقديم كرده است.
رامون متهم است كه به زور يك سرباز زن 18 ساله را در مراسمي در دفتر دولت مورد آزار جنسي قرار داده است. اين حادثه در 12 ژوئيه يعني زماني اتفاق افتاد كه جنگ لبنان آغاز شد.
حاييم رامون 56 ساله قاطعانه اين اتهامات را رد كرد و گفت: من بي‌گناهم و آن را در دادگاه ثابت خواهم كرد.
رامون كه از اعضاي اصلي حزب كاديما است از ياران نزديك اولمرت به شمار مي‌رود و از بزرگترين حاميان خروج از كرانه باختري تا سال 2010 است.
از سوي ديگر كانال دوم تلويزيون اسرائيلي شهادت يك زن ديگر را كه به هويت وي اشاره‌اي نكرد پخش كرد كه وي نيز رامون را به آزار جنسي خود متهم كرد.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٩
به گزارش ایرنا:نخستين عمل موفقيت آميز كاشت ديسك مصنوعي كمر و گردن در كشور، درنشست خبري با حضور پروفسور"محمدنبي نعمتي" رييس تيم جراحي كاشت ديسك كمر و دكتر" گيتا نيازي" جراح مغز و اعصاب ، در محل موسسه فرهنگي مطبوعاتي "ايران " تشريح شد.

پروفسور نعمتي كه رييس بخش جراحي مغز و اعصاب دانشگاه بن و سمت استادي دانشگاه هانوفر آلمان را به‌عهده دارد روزشنبه درجمع خبرنگاران اعلام كرد:
عمل كاشت ديسك كمر وگردن حدود سه سال است كه در اروپا متداول است و اخيرا نيز با همكاري متخصصان داخلي براي اولين بار در ايران ‪ ۹‬عمل جراحي كاشت ديسك مصنوعي كمر و گردن انجام گرفت كه تمامي آنها موفقيت آميز بوده‌اند.

وي گفت : ديسك‌هاي مصنوعي كمر و گردن از جنس پلاستيك فشرده بوده و جايگزين مناسبي براي ديسك خارج شده از كمر بيماران و كاهش فشار روي اعصاب كمر است .

وي افزود : ديسك مصنوعي همان عمل ديسك طبيعي بدن را انجام مي‌دهد و مشكلات حركتي ، عدم استحكام در فواصل مهره‌ها و دردهاي موضعي را التيام مي بخشد.

پروفسور نعمتي اظهار داشت : نتايج اين گونه عمل جراحي‌ها نشان مي‌دهد كه از ‪ ۷۵۰‬عمل جراحي انجام شده در خارج به منظور كاشت ديسك مصنوعي حدود ‪ ۹۹‬درصد موفقيت آميز بوده‌است .

رييس تيم جراحي كاشت ديسك كمر و گردن در ايران گفت: پس از برداشتن ديسك كمر يا گردن بيمار ، ديسك مصنوعي به صورت پره‌اي و چنگكي توسط ميله‌اي مخصوص وارد مهره كمر مي‌شود كه اين مساله سبب از بين رفتن لغزندگي مهره‌ها مي شود.

وي افزود: مدت زمان انجام اين عمل حدود يك ساعت و نيم است كه ‪ ۲۰‬درصد از نظر زماني بيشتر از يك عمل جراحي ديسك معمولي وقت مي‌برد.

پروفسور نعمتي اظهار داشت: اين عمل را مي‌توان به صورت بسته انجام داد اما اگر قبلا دو يا سه عمل روي عضو بيمار انجام گرفته باشد ، عمل كاشت ديسك بايد به صورت باز انجام گيرد.

وي افزود : عمل كاشت ديسك براي تيپ يك تا سه لغزندگي مهره‌ها توصيه مي شود و براي لغزندگي‌هاي زيادتر از پيچ و مهره نيز در عمل استفاده مي شود .

پروفسور نعمتي ضمن تشكر از موسسه فرهنگي ايران در برگزاري اين نشست خبري ، در خصوص موفقيت اخير جمهوري اسلامي ايران در ترميم ضايعه نخاعي، با استقبال از اين پديده نوين ، آمادگي خود را براي همكاري در اين زمينه در صحنه بين‌المللي اعلام كرد .

وي گفت: نتايج اين پروژه بسيار مثبت بوده و بايد براي به تكامل رسيدن اين دستاورد، آن را پشتيباني كرد.

دكتر" گيتا نيازي "نيز طي سخناني از عارضه كمر درد به عنوان شايعترين بيماري جراحي مغز و اعصاب ياد كرد و گفت: اصولا بيماري ستون فقرات سه برابر بيماري مغز را شامل مي‌شود و در اين بين بيماري‌هاي ناحيه كمر در بين بيماري‌هاي ستون فقرات شايعتر است .

به گفته وي : تقريبا هشتاد درصد جامعه حداقل يكبار كمر درد را تجربه كرده‌اند.

دكتر نيازي فرم و حالت ستون فقرات و استهلاك آن را زمينه ايجاد كمر دردها در طول زمان دانست و گفت: مسايل ديگري نظير زندگي ماشيني ، نشستن زياد ، فعاليت‌هاي سنگين و حتي استعمال سيگار نيز در تشديد استهلاك كمر و گردن تاثير زيادي دارند .

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٩


برگرفته از سایت بازتاب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٩

                                                                           به گزارش ايسنا:مصطفوي با حمايت از سرمربي تيم ملي فوتبال:پشت قلعه نويي را خالي نمي‌كنم هرگز نگفتم كه تاكتيك تيم ملي منسوخ شده است همه مي‌توانند اظهار نظر كنند

 دبير موقت فدراسيون فوتبال گفت: امير قلعه نويي، سرمربي تيم ملي فوتبال مورد حمايت من بوده و خواهد بود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٩

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین(غزه):موسسه بازسازی اماکن مقدسه اسلامی "الاقصی" از توطئه جدید رژیم صهیونیستی برای حفر تونل هایی در شهر قدس اشغالی جهت احداث آنچه که "شهر داوود" خوانده می شود و همچنین جهت تحقق بخشیدن به یکی از اسطوره های تلمود پرده برداشت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٩
به گزارش ایرنا :مدير عامل صندوق شركت سهام عدالت لرستان گفت: ‪ ۲۳۲‬هزار نفر در استان لرستان براي دريافت سهام عدالت شناسايي شدند.

"علي آدينه‌وند" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد ‪ ۱۹۰‬هزار نفر افراد تحت پوشش كميته امداد امام (ره)، ‪ ۲۰‬هزار نفر تحت پوشش بهزيستي و مابقي بسيجيان بيكار داراي شش ماه سابقه حضور در جبهه هستند.

وي اظهار داشت: مشمولين استفاده از سهام عدالت در استان لرستان نسبت به ساير استانها همجوار بيشتر بوده و شهرستان خرم‌آباد نيز بيشترين متقاضي دريافت سهام عدالت را به خود اختصاص داده است.

وي خاطرنشان كرد: هيچ سقف و محدوديتي در واگذاري سهام عدالت به افراد واجد شرايط وجود ندارد و اين صندوق در راستاي تحقق شعارهاي عدالت محور دولت نهم بر اجراي اين طرح مصمم است.

وي گفت: اين سهام بصورت اوراق بهادار بوده و به هر خانوار بين ‪ ۲۰‬تا ‪۲۵‬ ميليون ريال سهام در قالب ‪ ۲۵‬هزار سهم واگذار مي‌شود.

وي اضافه كرد: سهام عدالت با نام اشخاص بوده و سود سهام نيز در پايان سال مالي به سهامداران پرداخت مي‌شود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۸

به گزارش خبرگزاري فارس:صبح امروز پيكر مطهر دو شهيد برروي دستان هزاران خرم‌آبادي عاشق انقلاب، نظام و رهبري تشييع شد.

در اين مراسم با شكوه كه با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، استاندار، بسيجيان،سپاهيان و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي شركت داشتند،پيكر شهيدان «حشمت‌الله عليپور» و «داوود» بخشي‌زاده با شكوه خاص و حضور گسترده و بي نظير مردم تشييع شد.
بر اساس اين گزارش،اين دو شهيد در هفته سوم مرداد در درگيري با اشرار مسلح در آذربايجان غربي به شهادت رسيدند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۸
"اسرائیل" با نقض آشکار قطعنامه آتش بس به پایگاه حزب الله در شرق لبنان حمله کرد مرکز اطلاع رسانی فلسطین منابع امنیتی لبنان خبر دادند که جنگنده های رژیم صهیونیستی در نخستین ساعات بامداد امروز (شنبه) به پایگاه رزمندگان حزب الله در شرق لبنان حمله کردند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٥

تجاوز رژيم صهيونيستي به خاك لبنان به كشته‌شدن 158 اسرائيلي و زخمي‌شدن چهار هزار و 119 نفر انجاميده است.

به گزارش فارس به نقل از شماره امروز روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، تلفات انساني اسرائيل در تجاوز اخير خود به لبنان به 158 كشته و چهار هزار و 119 زخمي رسيد كه 116 نفر از كشته‌شدگان سرباز و افسر بودند و 42 نفر از آنان را غيرنظاميان تشكيل مي‌دادند كه از اين ميان 18 نفر از شهروندان عرب از فلسطينيان 1948 بودند.

از چهار هزار و 119 زخمي اسرائيلي نيز دو هزار و 670 نفر دچار آسيب‌هاي رواني شده‌اند و تا ديروز 242 سرباز و غيرنظامي اسرائيلي در بيمارستان‌ها تحت درمان بودند كه حال 41 نفر از آنان وخيم است، 60 نفر وضعيتي متوسط دارند و 141 نفر دچار آسيب‌هاي سبك شده‌اند.

رژيم صهيونيستي همچنين اعلام كرد، چهار مبارز حزب‌الله را در بيمارستان‌هاي خود و تحت درمان و مراقبت شديد دارد.
يكي از اين افراد كه در بيمارستان «پوريه» نزديك طبريه درمان مي‌شود اعلام كرد، مبارز حزب‌الله نيست و از ساكنان شهرك خيام و نگهبان ويلايي اجاره‌اي در شهرك «تل الحرفه» بوده اما نيروهاي اسرائيلي وي را بازداشت كرده‌اند.

اين فرد از ناحيه دست چپ زخمي شده و امجد غنايم از پزشكان عرب فلسطينيان و مدير بخش ارتوپدي بيمارستان پوريه، وي را تحت درمان قرار داده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٤

‪  بخشداراشترينان بروجرد گفت: هم اكنون ‪ ۲۰‬روستاي اين بخش با كمبود آب آشاميدني مواجه است.

 به گزارش ایرنا:ساكنان اين روستاها در حال حاضر براي تامين آب شرب مورد نياز خود با مشكلات فراواني مواجه هستند. 

محمد علی گودرزی گفت : بيش از ‪ ۲۰‬هزار نفر از ساكنان اين روستاها با مشكل تامين آب مواجه هستند كه در برخي از موارد آب مورد نياز از طريق تانكر و يا چشمه‌هاي اطراف روستاها تامين مي‌شود.

وي بيان كرد: عمده‌ترين علت كمبود آب اين روستاها فرسوده بودن شبكه، كمبود آب منابع زير زميني به دليل كمبود بارندگي است.

وي خاطر نشان كرد: براي رفع مشكل كمبود آب اين منطقه حداقل ‪ ۱۵‬حلقه چاه عميق بايد در اين روستاها حفر شود.

وي ادامه داد: اقدامات زير بنايي در جهت بازسازي شبكه آبرساني اين روستاها آغاز شده و انتظار مي‌رود با تامين اعتبار لازم بتوان هر چه سريعتر مشكل كمبود آب اين منطقه را جبران نمود.

وي تاكيد كرد: در صورت بهره برداري از مجتمع آبرساني شهيد بروجردي حداقل مشكل آب شرب ‪ ۱۰‬روستاي اين بخش برطرف خواهد شد.

بخش اشترينان بروجرد بابيش از ‪ ۴۰‬روستا داراي ‪ ۴۰‬هزار نفر جمعيت است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۳

 به گزارش ایرنا : مسوول محيط زيست بروجرد گفت: در اثر سانحه ي يك دستگاه نفت كش در محور بروجرد - اراك مقداري نفت كوره "مازوت" در منطقه رها و موجب آلودگي سد دهكرد شده است.

"امير ساكت" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اثر وقوع اين سانحه رانندگي بيش از ‪ ۲۶‬هزار ليتر نفت كوره در منطقه رها شده كه بخشي از اين نفت وارد آب پشت سد دهكرد شده است.

وي تاكيد كرد: با رايزني انجام شده با پيمانكار و ارايه راهكارهاي صحيح و مناسب كار جمع آوري نفت از آب سد دهكرد به شيوه كارشناسي و اصولي انجام مي‌شود.

وي اظهار داشت: هم اكنون به دليل عدم بارندگي مي‌توان آب را در پشت سد نگه داشت وليكن در صورت تاخير در جداسازي نفت از آب سد در آينده با مشكل مواجه خواهيم شد.

وي تصريح كرد: تلاش خواهد شد در كمتر از ‪ ۲۰‬روز مجموع نفت مازوت از اين سد جمع آوري شود تا مشكلي به هنگام بارندگي به وجود نيايد.

وي به ميزان خسارات وارده در اين زمينه اشاره نكرد ولي گفت: اين موضوع توسط كارشناسان دردست بررسي مي‌باشد.

وي خاطر نشان كرد: اين سانحه در ‪ ۱۵‬كيلومتري محور بروجرد - اراك به وقوع پيوسته است.


 رانندگي موجب آلودگي سد دهكرد بروجرد شد
 

مسوول محيط زيست بروجرد گفت: در اثر سانحه رانندگي يك دستگاه نفت كش در محور بروجرد - اراك مقداري نفت كوره "مازوت" در منطقه رها و موجب آلودگي سد دهكرد شده است.

"امير ساكت" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اثر وقوع اين سانحه رانندگي بيش از ‪ ۲۶‬هزار ليتر نفت كوره در منطقه رها شده كه بخشي از اين نفت وارد آب پشت سد دهكرد شده است.

وي تاكيد كرد: با رايزني انجام شده با پيمانكار و ارايه راهكارهاي صحيح و مناسب كار جمع آوري نفت از آب سد دهكرد به شيوه كارشناسي و اصولي انجام مي‌شود.

وي اظهار داشت: هم اكنون به دليل عدم بارندگي مي‌توان آب را در پشت سد نگه داشت وليكن در صورت تاخير در جداسازي نفت از آب سد در آينده با مشكل مواجه خواهيم شد.

وي تصريح كرد: تلاش خواهد شد در كمتر از ‪ ۲۰‬روز مجموع نفت مازوت از اين سد جمع آوري شود تا مشكلي به هنگام بارندگي به وجود نيايد.

وي به ميزان خسارات وارده در اين زمينه اشاره نكرد ولي گفت: اين موضوع توسط كارشناسان دردست بررسي مي‌باشد.

وي خاطر نشان كرد: اين سانحه در ‪ ۱۵‬كيلومتري محور بروجرد - اراك به وقوع پيوسته است.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۳


 

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین (رام الله)از آغاز تجاوز "اسرائیل" به نوار غزه تاکنون 193 فلسطینی به شهادت رسیده و 790 تن دیگر هم زخمی شده اند. وزارت بهداشت فلسطین طی گزارشی اعلام کرد که 58 تن از این شهدا زیر 18 سال و 25 تن از آنان هم زن بودند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۳

مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان لرستان اعلام كرد: طي ‪ ۲۴‬ساعت گذشته براثر وقوع حادثه رانندگي درمحورهاي مواصلاتي اين استان سه نفركشته و چهار نفر ديگر مجروح شدند.

بر پايه اين گزارش، در يك حادثه رانندگي در محورهاي مواصلاتي استان بر اثر واژگوني يك دستگاه تراكتور در روستاي عدل آباد شهرستان سلسله دو نفر از سرنشينان اين خودرو در دم فوت كردند.

اين گزارش حاكيست: همچنين در اين مدت براثر برخورد يك دستگاه كاميون "ايويكو" به شماره (‪ ۴۲۷۲۵‬تهران ‪ (۱۴‬با يك دستگاه پيكان سواري به شماره (‪ ۷۹۷‬ب ‪ ۲۱‬ايران ‪ (۳۱‬در محور خرم‌آباد بروجرد، يكي از سرنشينان پيكان سواري فوت و راننده و سه سرنشين ديگر نيز مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.

براساس گزارش مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي لرستان علت اين حوادث توسط كارشناسان راهنمايي و رانندگي استان در دست بررسي است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٢

 به گزارش ایرنا :چهارمين همايش منطقه‌اي فرمانداران كشور روز شنبه با حضور فرمانداران استانهاي غرب و جنوب كشور در شهر خرم‌آباد آغاز شد.

دراين همايش دو روزه كه به منظور هماهنگي و بسترسازي انتخابات مجلس خبرگان و شوراهاي اسلامي شهرو روستا برگزار شد، فرمانداران استانهاي همدان ، كرمانشاه، خوزستان، ايلام، مركزي و لرستان شركت دارند.

معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان درآيين افتتاح اين همايش گفت: اين استان با ‪ ۳۴‬درصد نرخ بيكاري جزو استانهاي امن كشور است.

"مجيد نادرالاصلي" افزود: ‪ ۶۰‬درصد از جمعيت يك ميليون و ‪ ۸۰۰‬هزار نفري لرستان را جوانان تشكيل مي‌دهند و همين مهم ضرورت توجه بيشتر مسوولان كشور به اين استان را مي‌طلبد.

وي اظهارداشت: لرستان يكي از استانهاي ولايتمدار است كه شش هزار شهيد، ‪ ۹‬هزار و ‪ ۵۰۰‬جانباز، ‪ ۵۰۰‬مفقودالاثر و‪ ۸۰۰‬آزاده سرفراز را تقديم انقلاب كرده است.

همايش منطقه‌اي فرمانداران غرب و جنوب كشور هم‌اكنون دراستانداري لرستان در خرم‌آباد برگزار است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢٢

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین:ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که دلاورمردان حزب الله موفق شدند یک بالگرد نظامی دولت اشغالگر قدس را منهدم کنند.

حزب الله نیز اعلام کرد که مبارزان مقاومت اسلامی لبنان، یک بالگرد نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در ساعت 10 شامگاه شنبه (12/8/2006) منهدم کردند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۱

به گزارش خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار لرستان گفت: استان لرستان داراي يك ميليون و 700 هزار نفر جمعيت است كه بيش‌ترين آن را جوانان تشكيل مي‌دهد.

به گزارش خبر گزاری فارس : مجيد نادرالاصلي صبح امروز در جمع فرمانداران استان‌هاي ايلام، خوزستان، كرمانشاه، مركزي، همدان و لرستان در خرم‌آباد با بيان اين كه 54 درصد جمعيت لرستان در شهر و 46 درصد در روستاها ساكن هستند، افزود: علي‌رغم اين كه نرخ بيكاري در لرستان 34 درصد است اما به دليل پايبندي مردم لرستان به مسائل اعتقادي اين استان جزء استان‌هاي امن كشور است.
نادرالاصلي با اشاره به اين كه 60 درصد جمعيت استان لرستان زير 30 سال است، تصريح كرد: در سه ماه اول سال 85 حتي يك مورد سرقت مسلحانه در لرستان مشاهده نشده است و اين نشان از آن است كه با وجود اين همه سلاح در دست مردم، مردم آگاهانه مسائل جامعه را دنبال مي‌كنند.
وي گفت: استان لرستان بيش از 6 هزار شهيد، 9500 جانباز و 500 مفقودالاثر و 800 آزاده در دوران دفاع مقدس تقديم به انقلاب اسلامي كرده است‌.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۱

 به گزارش  خبرگزاری  ایرنا:تسريع دراجراي طرح چهار بانده شدن محور دورود، ازنا، اليگودرز به داران خواست عمومي مردم و مسوولان منطقه است.

شماري از ساكنان اين مناطق در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با توجه به افزايش بيش از حد بار ترافيك دراين محور براجرايي شدن عمليات چهاربانده شدن جاده دورود داران تاكيد كردند.

يك شهروند در دورود گفت: روزانه با توجه به موقعيت كاريم بايد در محور دورود ازنا تردد كنم اما اين جاده به حدي شلوغ شده كه خوروها به كندي و تاخير فراوان رفت و آمد مي‌كنند.

اين شهروند افزود: بارها از طريق رسانه‌ها اعلام شد محور شازند ازنا كه در يك سه راهي به جاده دورود ازنا منتهي مي‌شود، بسته است اما تردد خودرو هاي سبك و سنگين از اين محور همچنان ادامه دارد.

يك راننده خودرو شخصي گفت: محور دورود و ازنا به هيچ وجه جوابگوي بار ترافيكي فعلي نيست و هراز چندگاه شاهد تصادفات شديدي در اين جاده هستيم.

"محمد عبدالوند" افزود: از موقعي كه محور اراك شازند ازنا بازگشايي شده محور دورود و ازنا با بار ترافيكي سنگيني مواجه شده كه در برخي موارد ، تردد در آن غير ممكن مي‌شود.

نماينده دورود و ازنا درمجلس شوراي اسلامي نيز گفت: باافتتاح جاده شازند ازنا، مسير تردد خودروهايي كه از تهران به سمت جنوب در حركت هستند بين يك تا دو ساعت از نظر زماني كمتر شده كه همين امر باعث شده تمام وسايل سبك و سنگين در مسير شمال به جنوب كشور از طريق محور اراك شازند ازنا تردد كنند.

"حسين پاپي" افزود: ورود اين حجم بار ترافيكي به محور دورود ازنا طي يكي دو سال گذشته مشكلاتي براي مردم به وجود آورده و يكي از راههاي مقابله باآن اجراي هرچه سريعتر عمليات چهار بانده شدن محور دورود داران است.

وي از مسوولان ذيربط خواست به منظوركاهش بارترافيكي در محور دورود ازنا فكراساسي نمايند زيراادامه اين روند درآينده خسارتهاي جبران ناپذيري در اين منطقه به وجود بياورد.

پاپي درادامه گفت: گشايش محور شازند ازنا قبل از اجراي عمليات چهار بانده شدن محور دورود داران اصلا به صلاح نيست.

معاون عمراني استاندار لرستان گفت:اجراي طرح چهار بانده شدن محور دورود داران از طريق وزارت راه و ترابري قطعي شده است.

"هوشنگ بازوند" بااشاره به اينكه پيمانكار اجراي اين طرح مشخص شده و امسال ‪ ۴۳‬ميليارد ريال اعتبار براي آن در نظر گرفته شده‌است، افزود: مرحله اجرايي طرح در ايام بزرگداشت هفته دولت در شهريورماه امسال با اعتباري بيش از ‪ ۳۵۰‬ميليارد ريال به طور رسمي آغاز خواهد شد.

وي اظهارداشت: در راههاي اصلي استان لرستان به دليل وجود برخي مشكلات و بار ترافيكي بالا هر ‪ ۱۵‬يا ‪ ۱۶‬ساعت يك نفر جان خود را از دست مي‌دهد كه جا دارد مسوولان با تخصيص اعتبارات مورد نياز زمينه ايمن‌سازي اين محورها را فراهم نمايند.

بازوند گفت: براي رفع مشكلات راههاي اصلي و فرعي استان لرستان برابر بررسي‌هاي صورت گرفته به ‪ ۶۵۰‬ميليارد ريال اعتبار نياز است كه در جريان سفر رييس جمهوري به اين استان بيش از ‪ ۱۲۰‬ميليارد ريال اعتبار آن تحقق يافته است.

رييس اداره راه و ترابري دورود گفت: روزانه انتقادهايي از سوي مردم و رانندگان مسافربري به دليل ترافيك بيش از حد محور دورود و ازنا به برخي ادارت و رسانه‌ها صورت مي‌گيرد.

"ايوب روشني" افزود: وارد شدن روزانه هزاران دستگاه خودرو سبك و سنگين از طريق محور شازند ازنا موجب افزايش شديد بار ترافيكي مسافت ‪ ۴۰‬كيلو متري دورود ازنا شده است.

وي يادآور شد: محور شازند ازنا ‪ ۸۵‬كيلومتر است كه ‪ ۳۵‬كيلومترآن در استان لرستان و مابقي در استان مركزي قرار دارد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱٦

 

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین:رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان موفق شدند در درگیری های منطقه مرزی "حولا"، 4 نظامی صهیونیست را به هلاکت برسانند. حزب الله همچنین گزارش داد که درگیری ها در مناطق مرزی "عیتا الشعب" و "رب ثلاثین" همچنان ادامه دارد و دشمن خسارت های سنگینی را متحمل شده است

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱٥

 به گزارش ايرنا :برخي مسوولان وخبرنگاران رسانه‌هاي همگاني درشهرهاي شرق لرستان در آستانه روز خبرنگار گفتند: امنيت شغلي خبرنگاران ضروري است.

آنان اضافه كردند: براي رفع مشكلات خبرنگاران بايد قوانين كافي لازم براي حمايت از اين حرفه و تضمينهايي براي ايجاد امنيت شغلي آنان وضع شود.

خبرنگار واحد مركزي خبر در دورود گفت: برخي ازدستگاهها استقلال حرفه‌اي و امنيت شغلي خبرنگاران را نديده مي‌گيرند و لذا گاهي در جهت تضعيف آن گام بر مي‌دارند.

"عبدالله مسعودي" با گراميداشت سالروز شهادت محمود صارمي و روز خبرنگار افزود: خبرنگاران نه تنها بايد به عنوان اطلاع رسان بلكه در مقام تحليلگر و مفسر اخبار و اطلاعات نيز بتوانند نقش خود را در جامعه ايفا كنند.

مسوول دفتر نمايندگي‌و خبرنگار كيهان‌در دورود گفت:تعيين روز هفدهم‌مرداد سالروز شهادت محمود صارمي به عنوان " روز خبرنگار " از سوي شوراي فرهنگ عمومي انتخابي بجا و مناسب بود.

"محمدرضا عادلي" افزود: با توجه به مشكلات موجود، خبرنگاران از مسوولان امر انتظار دارند تنگناهاي گريبانگير اين حرفه را كه طي سالها لاينحل باقي مانده برطرف كنند.

وي درادامه گفت: بسياري از خبرنگارن افتخاري در سطح شهرستانها هستند كه زحمات و مشكلات اين حرفه را مانند سايران تحمل مي‌كنند،اما در موقع گرفتن امتيازات و يا هدايا اصلا به حساب نمي‌آيند كه جا دارد مسوولان در اين خصوص اقداماتي به عمل آورند.

مسوول دفتر نمايندگي و خبرنگار روزنامه اطلاعات‌در دورود نيز مي‌گويد:حضور درميان مردم، آشنايي با مشكلات، انعكاس حقايق و ارايه راهكارهاي عملي براي حل مشكلات جامعه از مسووليت‌هاي فعالان در حرفه خبرنگاري است.

"رضا پيراهنسياه" از رسانه‌ها و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطي مردم و مسوولان ياد كرد.

خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي دراليگودرز هم گفت:شناخت جايگاه خبرنگار و بها دادن به آن در تثبيت نقش سازنده اين قشر در جامعه موثر است.

"محمد احمدي" افزود: يك خبرنگار بايد به موضوعات اجتماعي اشراف داشته باشد و در انتقال رويدادها و گزارشهاي خبري بيطرفي خود را حفظ كند.

"علي بيات" خبرنگار ايرنا در ازنا نيز معتقد است: جان باختن دهها خبرنگار در حوادث مختلف دنيا و شهادت "محمود صارمي " خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي در افغانستان گواهي بر پرمخاطره بودن حرفه خبرنگاري است.

فرماندار ازنا گفت: ‪ ۱۷‬مرداد سالروز شهادت شهيد محمود صارمي به عنوان روز خبرنگار بهترين زمان ممكن براي تجليل از زحمات همه خبرنگاران و اصحاب قلم است.

"سيداسدالله محمدنيا" افزود: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطي بين مردم و مسوولان داراي رسالت خطيري هستند كه بايد به آن عمل كنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱۱

به گزارش خبرگزاری  ایرنا: مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي استان لرستان گفت: اين استان با كمبود شديد انبارهاي ذخيره گندم مواجه است كه اين امر مشكلات عديده‌اي را در مسير ذخيره‌سازي گندم ايجاد كرده است.

 هم‌اكنون تنها شش انبار ذخيره گندم به صورت استاندارد در شهرستانهاي خرم‌آباد، بروجرد، ازنا و كوهدشت وجود دارد.

وي اضافه كرد: اين تعداد انبار نيز ظرفيت نگهداري ‪ ۱۵۰‬تا ‪ ۱۸۰‬هزار تن محصول را دارند.

وي تصريح كرد: اين درحالي است كه از زمان شروع فصل برداشت گندم تاكنون ‪ ۲۸۰‬هزار تن محصول ازكشاورزان خريداري شده و انبارهاي يادشده ظرفيت ذخيره سازي اين ميزان محصول را ندارند.

مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي لرستان با اشاره به اينكه اين مشكلي است كه هر ساله استان با آن مواجه است افزود: گندم‌هاي مازاد انبارها به ناچار به استانهاي مجاور ارسال مي‌شود.

دادگر با اشاره به‌اينكه در سال زراعي جاري ‪ ۲۹۵‬هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار در اين استان به كشت گندم اختصاص يافته افزود: هم‌اكنون كار برداشت ‪ ۵۰‬درصد از گندمزارهاي استان انجام شده است.

وي تصريح كرد: پيش‌بيني مي‌شود از اين ميزان اراضي زير كشت ‪ ۵۴۰‬هزار تن محصول گندم برداشت شود كه اين ميزان در مقايسه با سال گذشته كه ‪ ۴۳۰‬هزار تن بوده از رشد خوبي برخوردار است.

وي يادآور شد: بر اساس برآوردهاي موجود براي انبار و ذخيره اين ميزان گندم حداقل به چهار انبار ذخيره گندم با ظرفيت هر كدام ‪ ۵۰‬هزار تن نياز است .

وي اعتبار مورد نياز اجراي اين طرح را ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال ذكر كرد و خواستار توجه ويژه مسوولان در رفع اين مشكل شد.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱٠

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین:"حمد بن جاسم آل ثانی" وزیر امور خارجه قطر موافقت کشورهای عربی با حمله "اسراییل" به لبنان را محکوم کرد. وی در مصاحبه دیروز (دوشنبه) خود با شبکه ماهواره ای "الجزیره" گفت که بی توجهی و اهمال کشورهای عربی مسئله تازه ای نیست، اما موافقت آنها با تجاوز "اسراییل" به لبنان واقعا شرم آور است.

وی ضمن اشاره به وجود یک نوع موافقت در رابطه با حمله "اسراییل" به حزب الله و از بین بردن آن گفت که موضع کشورش در حمایت از ملت لبنان نشانگر موضع ملت قطر نیز است. آل ثانی ضمن اشاره به وجود دفتر نمایندگی تجاری رژیم صهیونیستی در دوحه ـ پایتخت قطر ـ شایعات مربوط به انتقال بمب های هوشمند آمریکا از خاک قطر به تل آویو را تکذیب کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٩

مجيد كيانپور" شهردار شهر دورود از سمت خود استعفا كرد.

وي كه بيش از دو سال مسووليت شهرداري دورود را برعهده داشت چهارشنبه با ارايه استعفاي كتبي به شوراي اسلامي اين شهر از سمت خود استعفا كرد.

گفتني است شهردار مستعفي دورود به عنوان مديركل دفتر فني استانداري لرستان منصوب شده است.

آقای کيانپور يکی از شهرداران موفق شهرستان دورود بعد از پيروزی انقلاب اسلامی بوده است .

وبلاگ فردای لرستان آرزوی موفقيت برای ايشان دارد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۸

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین:دلاورمردان حزب الله اعلام کردند که در درگیری با نیروهای ارتش اشغالگر قدس در منطقه "الطیبه"، هشت نظامی صهیونیست را به هلاکت رساندند.

در بیانیه حزب الله آمده است که سربازان دولت اشغالگر در منزلی مسکونی در این منطقه پنهان شده بودند و مبارزان مقاومت اسلامی لبنان، پس از پی بردن به این مسئله، منزل مذکور را هدف قرار داده و آن را بر سر صهیونیست ها تخریب کردند.

از جنوب لبنان همچنین خبر می رسد که از بامداد امروز درگیری شدیدی میان دلاورمردان حزب الله و نیروهای کوماندو رژیم صهیونیستی در منطقه "الطیبه" آغاز شده است.

منابع خبری نیز گزارش دادند که مردان مقاومت اسلامی لبنان، سایه به سایه در تعقیب سربازان دولت اشغالگر قدس هستند. این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی نیز تلاش می کنند تا با انجام عملیاتی هلی برد نیروهای خود را نجات دهد، ولی تا کنون موفق به این اقدام نشده اند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۸

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی فلسطین:در تازه ترین جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه ملت لبنان در روستای قانا واقع در جنوب لبنان، صبح امروز یکشنبه (30/7/2006) نزدیک به 58 تن از جمله 21 کودک شهید شدند.

منابع امنیتی لبنان خبر دادند که جنگنده های صهیونیستی چند فروند موشک به یک ساختمان سه طبقه که صدها لبنانی در آن پناه گرفته بودند شلیک کردند و طی آن 58 نفر شهید و بیش از 70 نفر دیگر نیز زخمی شدند. این منابع اعلام کردند که هنوز اجساد بسیاری از شهدا زیر آوار قرار دارند.

گفتنی است که جنگ افروزان صهیونیست در سال 1996م. نیز به این منطقه حمله کرده بودند و طی آن 106 غیر نظامی لبنانی شهید شدند.     

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۸

بايد از زنان و مردان خبرنگاري كه از ديگر شبكه‌هاي تلويزيوني، براي كار حرفه‌اي در جنوب لبنان در عرصه‌هاي خطرناك حاضر مي‌شوند و صحنه‌هايي از عشق و فداكاري فرزندان تشيع و جنايتكاري دولت وحشت را به جهانيان نشان مي‌دهند، تشكر كرد و جالب اين‌كه اكثر اين خبرنگاران، زنان خبرنگار هستند.

 به گزارش  سایت بازتاب : نيروهاي حزب‌الله در منطقه جنوب لبنان، سرگرم كارزاري بي‌سابقه در تاريخ جنگ‌هاي اعراب و اسرائيل هستند و متأسفانه كم‌كاري و بي‌مسئوليتي صدا و سيماي جمهوري اسلامي در انعكاس مقاومت بي‌نظير حزب‌الله، آزاردهنده است.

يك كارشناس ارشد ارتباطات با اعلام اين مطلب به خبرنگار «بازتاب» گفت: اكنون آتش هواپيما، بالگرد، توپخانه، تانك، نفربر، خمپاره و تيربار همه در اختيار يك طرف جبهه است و رزم‌آوران حزب‌الله، تنها با آتش سلاح‌هاي سبك در مقابل اين هجمه از آتش مقاومت مي‌كنند. زمينگير كردن ارتش اسرائيل و وارد آوردن تلفات بالا به آن در يك جنگ نابرابر، عظمت اين حماسه را نشان مي‌دهد، اما چه كسي اين صحنه‌هاي جاودان را براي بشريت ثبت خواهد كرد؟

وي گفت: متأسفانه از صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران در جنوب لبنان خبري نيست و دريغ از ثبت يك صحنه يا ارائه گزارشي از فداكاري پاك‌ترين و مؤمن‌ترين رزمندگان اسلام.

اين كارشناس افزود: البته بايد از زنان و مردان خبرنگاري كه از ديگر شبكه‌هاي تلويزيوني، نه به عنوان يك وظيفه انساني، اسلامي كه براي كار حرفه‌اي در جنوب لبنان در عرصه‌هاي خطرناك حاضر مي‌شوند و صحنه‌هايي از عشق و فداكاري فرزندان تشيع و جنايتكاري دولت وحشت را به جهانيان نشان مي‌دهند، تشكر كرد و جالب اين‌كه اكثر اين خبرنگاران، زنان خبرنگار هستند.

وي گفت: اما در اين شرايط دردناك، رفتار خبرنگار صداوسيما در بيروت نيز موجب خنده مي‌شود، وي در بيروت در نقطه‌اي امن در حالي كه لباس ضدگلوله به تن و كلاه محافظ به سر دارد، نشان داده مي‌شود و گزارش ساير خبرگزاري‌ها را از رو مي‌خواند و سپس تصاويري كه ديگر تلويزيون‌هاي خبري جهان نشان داده‌اند، ارائه مي‌كند و حتي در منطقه «ضاحيه» شهر بيروت كه هر روز اسرائيل جنايت مي‌آفريند، حاضر نمي‌شود.

اكنون بايد پرسيد، واقعا صداوسيما چقدر مردم را نادان فرض كرده و اين‌گونه نمايش‌هاي تكراري و بي‌محتوا را از خود نشان مي‌دهد؟

اين كارشناس ارتباطات ادامه داد: اين رويه، باز هم عملكرد خبرنگاران صداوسيما در جنگ عراق را يادآوري مي‌كند كه دور از تمام صحنه‌هاي درگيري و رنج‌هاي مردم مظلوم اين كشور كه آماج حملات ارتش آمريكا بودندف بر بالاي بام يك ساختمان، به تكرار اخبار ديگر خبرگزاري‌ها مي‌پرداختند.

وي افزود: واقعيت آن است كه در وضعيت كنوني، به موازات نبرد نابرابر ارتش اسرائيل با حزب‌الله لبنان، نبرد نابرابر ديگري در عرصه رسانه و عمليات رواني در جريان است و متأسفانه رزمندگان اين نبرد از صداوسيماي ايران، به رغم گذشت بيش از پانزده روز از آغاز جنگ، هنوز در جايگاه خويش مستقر نشده‌اند.

اين كارشناس در پايان گفت: اگر در صداوسيما از خبرنگاران و تصويربرداران فداكار دوران دفاع مقدس، كسي نمانده يا آنان كه مانده‌اند، فداكاري را كنار گذاشته و پا به سن شده‌اند، هستند جوانان فداكاري كه حاضرند با آموزش محدودي خود را به جبهه‌هاي جنوب لبنان رسانده و با تلاش خود، براي صداوسيما هم كسب وجاهتي كنند، البته به شرطي كه مسئولان صداوسيما در قبال اين خون‌هاي پاك به ناحق ريخته فرزندان لبنان در دفاع از اسلام، احساس مسئوليتي داشته باشند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۸

با صدور قطعنامه عليه ايران بسته پيشنهادي از دستور كار خارج مي‌شود .

به گزارش خبرگزاري فارس:سخنگوي وزارت امور خارجه با بيان اين كه تا فردا منتظر مي‌مانيم تا ببينيم فضا چه خواهد شد، خاطرنشان كرد:اگر فردا قطعنامه‌اي عليه ايران صادر شود،موضوع بسته پيشنهادي موضوعيت ندارد و از دستور كار خارج مي‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٧
 

به خبرگزاري آشتی به نقل از انتخاب : حادثه روز یکشنبه «حي‌الجهاد» در جنوب غربي بغداد به زعم برخي صاحب‌نظران به عنوان سرآغاز جنگ داخلي و فتنه مذهبي در عراق محسوب مي‌شود.

بسیاری از ایرانیان این حادثه را به دلیل شباهت های بسیار زیاد با فاجعه تاسوکی که 25 اسفند ماه 84 در جاده زاهدان - زابل اتفاق افتاد، «تاسوکی عراق» می خوانند.

عاملان وقوع اين حادثه كه هنوز شناسايي نشده‌اند براساس اعلام رسمي، بيش از ‪ ۴۰‬شهروند را بر اساس هويت مذهبي به قتل رساندند، در حالي كه منابع غير رسمي تلفات را بيش از ‪ ۵۰‬و برخي ‪ ۶۰‬تن عنوان كردند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٧

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین:در هفدهمین روز از حملات نظامیان صهیونیست به جنوب لبنان 5 نفر شهید و نه تن دیگر زخمی شدند.

روستای دیر عامص واقع در نزدیکی صور، الخیام، مرجعیون، عیترون و شهرک بنت جبیل و دیگر مناطق جنوب لبنان امروز آماج حملات هوایی اشغالگران قرار داشت. حملات سهمگین اشغالگران به جنوب لبنان به دنبال دستور صادر شده از سوی هیأت وزیران "اسرائیل" مبنی بر تشدید حملات هوایی به این منطقه صورت گرفته است.

از سوی دیگر، سازمان حقوقی "هیومن رایست ووتچ"، تل آویو را به استفاده از سلاح های ممنوعه متهم کرد. به گفته یکی از مقامات این سازمان، ما یقین کامل داریم که "اسرائیل" در جنگ خود علیه لبنان از بمب های خوشه ای استفاده می کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٧

به گزارش خبرگزاري فارس: در حال حاضر در لرستان 150 هزار سالمند وجود دارد كه تنها يك درصد از آنان در مراكز سالمندان نگهداري مي‌شوند.

علي روشنائي  مدیرکل بهزیستی استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: 54 درصد جمعيت سالمندان لرستان را مردان و 46 درصد را زنان تشكيل مي‌دهند.
وي با اشاره به اينكه 50 نفر از سالمندان در مجتمع خيريه شكر الله صديق به صورت شبانه روزي نگهداري مي‌شوند افزود: علاوه بر اين مركز جامع امام رضا (ع) با ظرفيت 110 نفر كار سرويس دهي به سالمندان را انجام مي‌دهد.
مديركل سازمان بهزيستي لرستان اظهار داشت: براي اين تعداد افراد، وسائل كمك توان‌بخشي از جمله ويلچر، عينك، سمعك، وسائل پزشكي و داروئي تدارك ديده شده و در حال حاضر از اين وسائل در اين مراكز استفاده مي‌شود.
علي روشناوي در پايان گفت: اين مراكز يك درصد از جمعيت سالمندان استان را در خود جاي داده‌اند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٤

به گزارش  خبرگزاری «نووستی»/"حسنی مبارک" رییس جمهور مصر اعلام کرد که مصر به خاطر لبنان با اسراییل وارد جنگ نخواهد شد چرا که زمان دسیسه های سیاست خارجی گذشته است.

روزنامه مصری "الجمهوریه" سخنان مبارک را چنین نقل می کند: "کسانی که مصر را در جنگ با اسراییل به خاطر لبنان و یا "حزب الله" دعوت می کنند درک نمی کنند که زمان دسیسه های سیاست خارجی بسر آمده است".

به گفته وی چنین سناریویی امکان پذیر نیست چرا که "37 میلیون مصری امروز نیاز به زندگی عادی، کار و مسکن دارند. و آنهایی که خواستار جنگ مصر با اسراییل هستند می خواهند که ما همه چیز را در یک لحظه از دست بدهیم. من حق ندارم که بودجه مردم مصر را در جنگ غریبه مصرف کنم".

وی همچنین تاکید کرد که قصد دارد بر موضع "ارتش مصر فقط از مصر دفاع خواهد کرد" قاطعانه ایستادگی کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٤

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین: در درگیری های سهمگینی که میان اشغالگران قدس و دلاومردان حزب الله در منطقه مرزی "بنت جبیل" درگرفت، 13 سرباز صهیونیست به هلاکت رسیدند و 25 تن دیگر زخمی شدند.

منابع اطلاع رسانی رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد: "ارتش خسارت های سنگینی را متحمل شده است و کشته شدگان نیز از یگان های ویژه صهیونیستی بوده اند."

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٤
"مجيد بختياري" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: با افزايش برنامه‌هاي آموزشي اين نهضت، امسال براي نخستين بار در مناطق سلسله اشترينان، دورود و ازنا جشن باسوادي برگزار خواهد شد.

وي اظهارداشت: براي اجراي اين طرح در مناطق ياد شده ‪ ۲۵۰‬ميليون ريال اعتبار پيش بيني شده و با توجه ويژه مسوولان استان در ماههاي آينده اين طرح اجرا مي‌شود.

بختياري ، ريشه‌كني بيسوادي دراين مناطق را از جمله اهداف طرح عنوان كرد و گفت: با برگزاري جشن باسوادي در مناطق پيش گفته، ازابتداي سال ‪ ۸۶‬اجراي جشن باسوادي براي تك رقمي كردن نرخ بي‌سوادي درنقاط مختلف استان در دستور كار قرار خواهد گرفت.

مدير نهضت سوادآموزي لرستان افزود: در زمان حاضر لرستان يكي از‪ ۱۱‬استان محروم كشور از در زمينه سواد است كه در جهت رفع اين مهم نياز به اعتبارات ويژه است.

وي بااشاره به اينكه ‪ ۲۵۳‬هزار نفر از جمعيت يك ميليون و ‪ ۷۵۰‬هزار نفري لرستان بيسواد مطلق هستند تصريح كرد: ‪ ۴۲‬هزار نفر از اين افراد نوجوان و جوان هستند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۳

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاكید كرد اگر نیروی زمینی رژیم صهیونیستی در خاك لبنان پیشروی كرده و به سوریه نزدیك شود، این كشور وارد جنگ خواهد شد. 
   به گزارش فارس، خبرگزاری رویتر در خبری فوری از مادرید به نقل از محسن بلال، وزیر اطلاع رسانی سوریه اعلام كرد در صورت پیشروی نیروی زمینی اسرائیل در لبنان و نزدیك شدن به مرز سوریه، این كشور وارد جنگ خواهد شد.وی در مصاحبه با روزنامه آ ب ث اسپانیا گفت: «اگر اسرائیل لبنان را اشغال كرده و نیروی زمینی آن به ما نزدیك شود، سوریه بیكار نخواهد نشست. ما به جنگ خواهیم پیوست.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢
 به گزارش  خبر گزاری فارس : مسوول راهسازي اداره كل راه و ترابري لرستان گفت: محور ترانزيتي خرم‌آباد پلدختر در منطقه "گاوزرده" امروز دوشنبه مسدود شد.

"ناصر گندمي" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود:اين محور در راستاي اصلاح و حذف نقاط حادثه خيز از ساعت ‪ ۱۲‬ظهرتا ‪ ۱۶‬عصر امروز به دليل انفجار و ريزش برداري مسدود شده است.

وي اظهار داشت: رانندگاني كه قصد تردد از اين محور را دارند بايد از محورهاي خرم‌آباد، "بابازيد" ، "زانوگه" به كوهدشت و بالعكس تردد كنند.

وي پيش‌بيني كرد: عمليات انفجار و ريزش برداري منطقه گاوزرده زودتر از چهار ساعت به پايان برسد و محور يادشده بازگشايي شود.

وي اضافه كرد: هم‌اكنون عمليات حذف نقاط حادثه خيز در پيچ‌هاي مله سرخه، گل گل، شوراب، چنار، بابازيد، قلا حاتم، پل دوم چالانچولان و تقاطع چالانچولان در لرستان در دست اجرا است.

در محور ترانزيتي تهران به خوزستان روزانه بيش از ‪ ۲۰‬هزار وسايط نقليه سبك و سنگين از استان لرستان عبور مي‌كنند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱

روزنامه «یدیعوت آحرنوت» از ارسال نامه محرمانه یکی از سران عرب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد که در آن از تجاوزات وحشیانه این رژیم به لبنان و اقدامات تل آویو برای از بین بردن مقاومت حمایت کرده است.

به گزارش مهر، روزنامه «السفیر» لبنان به نقل از روزنامه اسرائیلی «یدیعوت «آحرنوت» اعلام کردکه یکی از رهبران عرب در نامه‌ای محرمانه به «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از تجاوزات وحشیانه این رژیم به لبنان، وی را به ادامه این حملات برای نابودی مقاومت اسلامی تشویق کرده است.

این روزنامه نوشت: ایهود اولمرت نامه‌ای سری از رهبر یک کشور میانه‌رو عرب ـ که روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارد ـ دریافت کرده که در آن گفته است: «ما از عملیات شما (کشتار مردم بی دفاع و تخریب تاسیسات زیربنایی) حمایت می‌کنیم و احساس کردیم در این لحظه باید شما را تشویق کنیم. شما باید تا پایان ادامه دهید (به تجاوزات خود برای از بین بردن مقاومت). طرف‌های متعددی در جهان عرب برای شما آرزوی موفقیت دارند».

«عمیر پرتز» وزیر جنگ رژیم اسرائیل در این باره گفته است: این اولین بار است که حملات نظامی اسرائیل مورد تایید و حمایت به ویژه از سوی دولت‌های عربی قرار می‌گیرد و ما می‌خواهیم که این تأیید و متقاعد کردن افکار عمومی را به این‌که وجود حزب‌الله با این قدرت مانع از اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی می‌شود، حفظ کنیم.

روزنامه «یدیعوت آحرنوت» اعلام کرده است که این نامه که از طریق کانال‌های دیپلماتیک به اولمرت رسیده است، هیچ کس را در قدس غافلگیر نکرده است.
این روزنامه همچنین به نقل از یک منبع در وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل اعلام کرد که طی هفته اخیر نامه‌هایی با همین مضمون از دولت‌های عربی به رهبران اسرائیل رسیده است.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که حمایت برخی دولت‌های عربی از حملات اسرائیل به لبنان حتی مقا‌م‌های این رژیم را شوکه کرده است.

در این نامه‌ها آمده است که شما به حملات نظامی خود برای محو و نابودی حزب‌الله ادامه دهید و تنها اسرائیل این شجاعت را دارد که در مقابل سیدحسن نصرالله بایستد.

این در حالی است که شبکه «NTV» لبنان با ذلت بار خواندن مواضع برخی سران عرب در برابر تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به لبنان تاکید کرده است که اگر نام این حاکم عرب را که برای اولمرت مخفیانه نامه فرستاده است، به دست آورد، لحظه‌ای در رسوا کردن نامش برای امت اسلام درنگ نخواهد کرد.

برخی سران عرب در موضعی غیرمسئولانه و تحقیرآمیز، اقدام نیروهای مقاومت در اسارت دو نظامی صهیونیست به منظور وادار کردن رژیم اسرائیل به آزادی اسرای لبنانی را نوعی ماجراجویی خواندند.

این در حالی است که بر خلاف سران عرب که با مواضع ذلت‌بار خود، اسباب رضایت صهیونیست‌ها و آمریکا را فراهم کرده‌اند، مردم این کشورها نه تنها خشم و انزجار خود را از جنایات صهیونیست‌ها در لبنان و فلسطین اعلام کرده‌اند، بلکه از وجود رهبران سازشکاری در کشورهای خود نیز اعلام برائت کرده‌اند؛ تظاهرات گسترده اخیر در اردن و مصر و محکومیت عبدالله دوم و حسنی مبارک به سبب همدستی آنها با صهیونیست ومواضع ذلت بارشان در برابر تجاوزات اسرائیل شاهدی بر این مدعاست.نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱
مدير كل اداره راه و ترابري لرستان گفت: محورهاي ارتباطي اين استان داراي ‪ ۸۵‬نقطه حادثه‌خيز است.
"عباس رضايي" روز يكشنبه در حاشيه آيين توديع و معارفه مسوول اداره راه و ترابري بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد نقاط حادثه‌خيز ‪ ۳۵‬نقطه در حال رفع است و تلاش مي‌شود اين نقاط را به محورهاي حادثه‌خيز تبديل نماييم. 
وي تصريح كرد: راههاي ارتباطي استان به دليل برخوردار بودن از نقاط سانحه خيز همواره شاهد تصادفات جاده‌اي فراوان است.
وي مجموع راههاي ارتباطي اين استان را حدود يك هزار و ‪ ۷۶۰‬كيلومتر راه اصلي و فرعي عنوان كرد و گفت: مردم نيز بايد در نگهداري و حفاظت از اين راهها مسوولان را ياري كنند.

 
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :