فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/۳٠

 

 پارسال يك هزار و ‪۶۶۶‬ فقره مجوز تاسيس در بخش صنعت اين استان صادر شد.

به گزارش ايرنا:اسماعيل موسوي كياسرپرست سازمان صنايع و معادن استان لرستان گفت: با صدور اين تعداد مجوز زمينه سرمايه‌گذاري ‪ ۴۲‬هزار و ‪۳۹۳‬ ميليارد و ‪ ۲۹۱‬ميليون ريال با اشتغالزايي تعداد ‪ ۳۷‬هزار و ‪ ۴۰۴‬نفر در استان فراهم شد.

وي گفت: همچنين در اين مدت پروانه بهره‌برداري ‪ ۲۳۵‬فقره طرح صنعتي با سرمايه‌گذاري ‪ ۸۷‬هزار و ‪ ۱۷۷‬ميليارد و ‪ ۲۹۰‬ميليون ريال و اشتغالزايي دو هزار و ‪ ۱۶۱‬نفر در لرستان صادر شد.

 پارسال دوره‌هاي آموزشي صنعتي مختلفي ويژه كاركنان و شاغلان صنعتي در لرستان برگزار شده است.

موسوي كيا،معرفي محققان و دانشجويان به واحدهاي صنعتي به تعداد ‪ ۱۴۰‬نفر و اشتغال دانش آموختگان را از ديگر فعاليتهاي اين سازمان در پارسال برشمرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/٢۸

اجساد پنج راننده كاميون حامل گاز كه شنبه گذشته در حمله تروريستها در مسير بعقوبه به خانقين به قتل رسيده بودند، ظهر امروز پس از تشريفات قانوني از سوي مقامات استان دياله عراق، تحويل مقامات ايران شد.


به گزارش ايرنا ، در اين مراسم جمعي از فرماندهان و نيروهاي مرزباني ، مسوولان محلي ، جمعي از كاميون داران و خانواده‌هاي افراد كشته شده ، حضور داشتند.

بنابراين گزارش اسامي پنج تبعه ايراني كشته شده در عراق كه از اهالي استان گلستان بودند به اين شرح مي‌باشد، ‪ - ۱‬خسرو جهانگير ‪ - ۲‬عليرضا اسدي ‪ - ۳‬رضا كر ‪ - ۴‬رجب اشرفي و ‪ - ۵‬عبدالخليل درجي.

اين گزارش حاكيست ، مقامات عراقي هنگام تحويل اين اجساد ، ضمن محكوم كردن اين حادثه و تسليت به ايرانيان و خانواده‌هاي قربانيان ، عاملان اين جنايت هولناك را تروريست و ناامن ‌كنندگان كشور عراق خواندند.

تروريستها شنبه هفته جاري با اجراي كمين اين پنج تبعه ايراني را به همراه يك شهروند عراقي به قتل رسانده و روز يكشنبه اجساد آنان را در نزديكي جاده حد فاصل "مامويس " و "خانقين" در ‪ ۱۸۰‬كيلومتري شمال شرق بغداد رها كردند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/٢۸

مدير امور آب اليگودرز گفت: در پي بارندگيهاي چند روز گذشته سدهاي‌مخزني "كزنار" و "خان‌آباد" در اليگودرز آبگيري شدند.

به گزارش ایرنا ؛ولي‌الله رضوي‌نژاد افزود :دبي آب سد كزنار اليگودرز هم اكنون ‪ ۳۰۰‬ليتر در ثانيه است كه با آبگيري آن دو هزار و ‪ ۲۰۰‬هكتار از اراضي پايين دست آن از ديم به آبي تبديل خواهند شد.

 سد خان آباد اليگودرز نيز با ‪ ۱۸‬ميليون متر مكعب گنجايش دو سوم آن آبگيري شده است.

 با اتمام آبگيري اين سد نيز دوهزار هكتار از اراضي پايين دست آن از ديم به آبي تبديل خواهند شد.

 پارسال ‪ ۸۰‬ميليارد ريال اعتبار براي اجرا و تكميل پروژه‌هاي آبي سد خان‌آباد ، تيران ، سد حوضيان و چغاگرگ در اين شهرستان هزينه شده كه با اتمام كار بيش از هشت هزار هكتار از اراضي‌به آبي تبديل خواهد شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/٢۸

فرماندار ازنا گفت: فعاليت دانشگاه پيام نور شهرستان ازنا با هشت رشته تحصيلي امروز دوشنبه به طور رسمي آغاز شد.

 به گزارش ایرنا :سيد "اسدالله محمدنيا اظهارداشت اين دانشگاه كه بر اساس مصوبات سفر پارسال رييس جمهور به لرستان در ازنا ايجاد شده در سال تحصيلي جديد در شش رشته اديان وعرفان اسلامي، فقه و مباني اسلامي، فلسفه و كلام، مهندسي مديريت آباداني روستاها، مهندسي علوم كشاورزي و مهندسي اقتصاد كشاورزي دانشجو مي‌پذيرد.

وي اظهار داشت: مبلغ ‪ ۱۰‬ميليارد ريال از اعتبارات نهاد رياست جمهوري به منظور راه‌اندازي دانشگاه پيام نور ازنا اختصاص يافته است.

 اين دانشگاه هم اكنون در يك مكان اهدايي داير است، اما بزودي كار ساخت ساختمان آن با اهدا زمين از طرف ساكنان شهرك المهدي ازنا آغاز خواهد شد.

فرماندار ازنا در ادامه گفت: مردم اين شهرخصوصا جوانان، از عنايات دولت خدمتگزار و همه مسوولان نهايت تشكر و قدرداني را دارند.نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/٢٦

معاون برنامه‌ريزي واداري و مالي استانداري لرستان بر ضرورت بررسي توزيع يارانه تسهيلات پرداختي طرح‌هاي بنگاههاي زودبازده اقتصادي در استان تاكيد كرد.

 به گزارش ایرنا:محمدمهدي مروج الشريعه" عصر شنبه در كارگروه اشتغال در خرم‌آباد به تخصيص يارانه تسهيلات طرح‌هاي زوبازده اقتصادي در لرستان اشاره كردو يادآور شد: تا ‪ ۳۱‬تيرماه جاري بايد يارانه تسهيلات بنگاههاي زود بازده اقتصادي در استان توزيع شود لذا از همه دستگاههاي اجرايي استان درخواست مي‌شود طرح‌هاي خود در اين زمينه را هر چه سريعتر ارايه كنند.

مروج‌الشريعه، مجموع يارانه تسهيلات بنگاههاي زودبازده اقتصادي استان را حدود ‪ ۸۰‬ميليارد ريال عنوان كرد.

معاون برنامه‌ريزي و اداري‌و مالي استاندار لرستان به بهره‌برداري رسيدن طرح‌هاي سال گذشته، ايجاد اشتغال و تاييد سازمان تامين اجتماعي استان در خصوص پرداخت بيمه شاغلان را از شرايط دريافت دوباره اين تسهيلات براي دستگاههاي اجرايي دانست.

وي با تاكيد بر مشكل مسكن استانهاي غير برخوردار افزود: اختصاص يارانه براي استانهاي كمتر توسعه يافته، اصلاح بند آيين نامه حداكثر سهم تسهيلات از ميزان كل سرمايه‌گذاري طرح و افزايش زمان فروش اقساطي مسكن از جمله راهكارهاي حمايت از انبوه سازان و رفع مشكل مسكن در مناطق محروم است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/۱/۱٥

 

مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي لرستان روز چهارشنبه اعلام كرد: در تعطيلات نوروزي امسال دراين استان، ‪ ۲۷‬نفر بر اثر تصادفات رانندگي جان باختند.

از ابتداي تعطيلات نوروزي تاكنون ‪ ۳۳۹‬فقره تصادف در محورهاي استان لرستان رخ داده كه ‪ ۲۸۱‬مورد آنها خسارتي و ‪ ۵۲‬مورد جرحي بوده است.

همچنين در تعطيلات نوروزي امسال ‪ ۱۹۹‬نفر بر اثر تصادف در محورهاي درون شهري و برون شهري مجروح شدند.

امسال ‪ ۳۴۵‬دستگاه خودرو متخلف توقيف و به پاركينگ پليس راه هدايت شدند و رانندگان متخلف نيز در مجموع سه ميليارد و ‪ ۳۹۷‬ميليون و ‪ ۴۳۰‬هزار ريال جريمه گرديدند.

ميزان جرايم در مدت مشابه سال گذشته ‪ ۹۵۷‬ميليون و ‪ ۲۸۰‬هزار ريال، تلفات جاده‌اي در محورهاي مواصلاتي اين استان ‪ ۲۶‬نفر و تعداد تصادفات ‪ ۲۸۷‬مورد بوده است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :