فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٧/٦/۱٢

انجمن اسلامی دانشجویان 10 دانشگاه کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام شبکه تلویزیونی العربیه در توهین به مقام شامخ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خواستار تعطیلی کلیه دفاتر این رسانه وابسته در ایران شدند.

 این بیانیه می‌افزاید: اگر سرکردگان منافقان می‌کوشیدند پادشاهی از دست رفته خود را بر اوس و خزرج با توطئه بر علیه رسول الله بازیابند، امروز هستند شاهزادگانی که نمی‌توانند ببینند مردی از سلاله نبی مکرم اسلام (ص) غرور و افتخار را به همه اعراب و مسلمانان بازگردانده و امام راحل و رهبر شیعیان لبنان در قلب همه امت عرب و اسلام جای دارند.
نویسندگان این بیانیه تصریح کرده‌اند: امروز که اسرائیل غاصب در قلب امت همچون غده‌ای جا خوش کرده، برخی رسانه‌ها و مجامع وابسته عربی به جای آنکه نسبت به جنایت های صهوینیست ها و آمریکا در فلسطین و عراق واکنش نشان دهند، از در سازش در آمده و در امتداد توهم توطئه‌ای که از جانب ایران در ذهنشان لانه کرده، سعی در هجمه نه تنها به ایران و جمهوری اسلامی ،بلکه به نهضت مقاومت، رهبران شیعه و مذهب تشیع دارند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٧/٦/٥

یادش بخیرسال گذشته توفیق زیارت  این کوه به یاد ماندنی را درشهر مکه داشتم.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٧/٦/٤

لرستان به گفته مسئولین امر بیش از یک سوم آبهای جاری کشور را درخود جای داده است اما  روستاها و شهرهای این دیار هرروز با فاجعه ای جدیدمواجه هستند درشهرستان دورودبا اینکه در کنار دو رودخانه بزرگ و دهها سراب آب قرار دارد،اما با مشکل آب آشامیدنی جدی مواجه است.!

متاسفانه درخبرها آمده بود که سه روستای الیگودرز بنام "عسگران، دهله ابراهیم وگلبهار سفلی" به دلیل حفر تونل قم  رود و بردن آب آن برای شهر های مرکزی، آب آشامیدنی و کشاورزی آن کاملاخشک و اهالی مجبورامنطقه آباءو اجدادی خودی را ترک کردنند! روستای عسگران ‪ ۷۵‬خانوار، دهله ابراهیم ‪ ۱۷‬خانوار و گلبهار سفلی ‪ ۲۶‬خانوار ساکن داشتند. شش سال است که به دلیل حفر تونل قمرود در‪ ۵۰۰‬متری چشمه آب آشامیدنی این روستاها، آب چشمه روستاهای یادشده به طور کلی خشک شده است. 

آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم با این که لرستان و شهرستان الیگودرز سر شاراز منابع آبی ودارای رودخانه های عظیم سرچشمه دز است.اما مردم آن هر روز با مشکل کم آبی وشاهد کوچ روستاها و قطعی آب شهرها هستند. مدیران استان بهتر است اول به فکر مهار آبها و آب آشامیدنی مردم منطقه لرستان باشند. بعد به فکر بذل و بخشش سرچشمه های آبی دزبه مناطق مرکزی! ما خود محتاج آب آشامیدنی و کشاورزی برای روستاهایمان هستیم ولی می ببینیم که توجه به خواست مردم منطقه نمی شود.!و اولویت را به استانهایی می دهند که از نفوذ بیشتری دردولتها برخوردارند.!

چرا باید بعد از بذل و بخشش آب های منطقه، وبردن آب آن از طریق لوله کشی به مناطق مرکزی! هیچ گونه امتیازی به اهالی محل داده نشود.! تا روستاهایی که آباء و اجدادشان در این مناطق بوده اند به علت عدم توجه مسئولین امر ،آب کشاورزی و آشامیدنیشان بعلت کانال کشی خشک و کوچ نمایند و در حاشیه نشینی شهرهازندگی و سربار جامعه با ناهنجاریهای اجتماعی خاص خودباشند.!امیدوارم مسئولین امر بطور جد برای یک بار هم شده به فکر لرستان محروم باشند.!

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :