فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٩

رادیو سراسری سریلانکا اعلام کرد رهبر 54 ساله شورشیان ببرهای تامیل بدست نیروهای دولتی کشته شد. 

رادیو دولتی سریلانکا اعلام کرد "ویلوپیلائی پراباکاران " رهبر 54 ساله ببرهای تامیل اوایل صبح امروز دوشنبه توسط نیروهای ویژه ارتش این کشور کشته شد.

رادیو سراسری سریلانکا ساعت 13:40 دقیقه دوشنبه به وقت محلی در این باره افزود طبق آخرین اطلاعات بدست آمده رهبر شورشیان جدایی‌طلب ببرهای تامیل بامداد امروز در منطقه "کارایامولاوایکاکال " ( Karayamullavaikkal) در شمال سریلانکا بدست نیروهای ویژه ارتش این کشور کشته شد.

بر اساس این گزارش ویلوپیلائی پراباکاران 54 ساله که به مدت 33 سال رهبری ببرهای تامیل را بر عهده داشت در آخرین لحظات سعی کرد با استفاده از یک آمبولانس از دست نیروهای دولتی سریلانکا بگریزد اما نیروهای ویژه ارتش با آتش گشودن به سوی این آمبولانس او و همدستانش را کشتند.

مقامات نظامی سریلانکا گفتند که به همراه ویلوپیلائی پراباکاران دو تن از دستیاران ارشدش به نام پوتو امان رئیس اطلاعات و جاسوسی و سوسائی رهبر ببرهای دریایی تامیل بودند که در جریان تیراندازی سنگین نیروهای دولتی کشته شدند
ببرهای تامیل که بودند؟
انگلیسی‌ها برای آنکه با استقلال سریلانکا مقابله کنند از شورشیان تامیل که در این کشور در اقلیت بودند در نبرد علیه اکثریت جمعیت سریلانکا حمایت و آنها را تجهیز می‌کردند.

پس از استقلال سریلانکا، تامیلی‌ها با این عقیده که مورد تبعیض قرار گرفته‌اند، حس ملی‌گرایی در بین آنها اوج گرفت و این سرآغاز نبردی خونین شد.

شورشیان تامیل در سال 1972 سلاح به دست گرفتند و با دولت مرکزی سریلانکا وارد نبرد مسلحانه شدند.

آنان خواستار تشکیل کشور مختص به خود در شمال شرقی سریلانکا بودند در نتیجه این جنگ داخلی که بمب‌گذاری، درگیری‌های خونین، عملیات انتحاری و قتل وجه تمایز آن شده بود، چندین هزار غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

گفته می‌شود که شورشیان ببرهای تامیل، نخستین گروه شورشی بودند که از عملیات انتحاری به عنوان یک روش مبارزاتی استفاده کردند.

به این ترتیب، در سال 1991 راجیو گاندی نخست وزیر هند در یک بمب گذاری کشته شد و دو سال بعد نیز رئیس جمهوری خود سریلانکا ترور شد.

در فوریه سال 2002 آتش بسی‌بین دولت سریلانکا و شورشیان تامیل منعقد شد اما درسال 2008 دولت این توافقنامه را نقض کرد زیرا رئیس جمهور وقت سریلانکا مصمم بود برای همیشه به شورش تامیل‌ها پایان دهد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢۸

 

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٧
 
آیت‌الله العظمی بهجت یکی از مراجع تقلید جهان تشیع، امروز به علت عارضه قلبی در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) شهر قم به ملکوت اعلی پیوست
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٧
در واکنش به توهین به شیعیان؛
حمله فعال سیاسی به امام مسجدالحرام

"محمد سعید طیب" از فعالان سیاسی عربستان سعودی روز گذشته طی اظهاراتی شیخ "عادل کلبانی" امام مسجدالحرام را به دلیل توهین به شیعیان و کافر دانستن آنان، به شدت مورد حمله و انتقاد قرار داد.

 

به گزارش شیعه آنلاین، پایگاه الکترونیکی "الراصد" وابسته به شیعیان عربستان سعودی طی خبری نوشت: شیخ "عادل کلبانی" پس از مورد حمله و انتقاد قرار دادن امام مسجدالحرام، گفت: عربستان به یک گروه یا طائفه مشخص تعلق ندارد بلکه این کشور به تمام شهروندان عربستانی با هر مذهب و آئینی اختصاص دارد.


"محمد سعید طیب" که یک فعال سیاسی مخالف دولت عربستان از درون این کشور به شمار می‌رود، در ادامه افزود: اظهارات "کلبانی" در مورد شیعیان به هیچ وجه درست نیست زیرا شیعیان بخشی جدایی ناپذیر از عربستان سعودی هستند. در کنفرانس اخیر گفتگوی مذاهب اسلامی که سال گذشته در شهر مکه مکرمه برگزار شد نیز هشت مذهب در عربستان به رسمیت شناخته شد که مذهب تشیع نیز جزو آن بوده است.


این فعال سیاسی عربستان در ادامه درباره برخی درخواست‌های جدایی طلبانه که توسط تعدادی از شیعیان سعودی مطرح شد، گفت: شیعیان عربستانی به هیچ وجه خواستار جدا شدن از این کشور نیستند حتی برخی اظهارات در این باره که از سوی برخی افراد شنیده شد، از طرف بزرگان شیعیان به شدت مورد انتقاد و محکومیت قرار گرفت. اگر قرار است عربستان تکه تکه شود، من حاضرم قبل از آن جان دهم تا شاهد این حادثه نباشم.


گفتنی است "عادل کلبانی" امام مسجدالحرام حدود دو هفته پیش طی گفتگویی تلویزیونی با شبکه خبری BBC شیعیان را کافر معرفی کرده بود. این اظهارات وی به شدت مورد انتقاد و حمله چهره های سرشناس عربستان سعودی و جهان اسلام قرار گرفت و بسیاری از این شخصیت‌ها خواستار برکناری فوری وی از این پست شدند.


در همین راستا از سوی دیگر پارلمان عراق که تعداد زیادی از نمایندگان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند، با صدور بیانیه‌ای رسمی، خواستار عذرخواهی رسمی دولت عربستان سعودی به دلیل اظهارات توهین آمیز "کلبانی" در مورد شیعیان شدند و اعلام کردند که این گونه اظهارات موجب افزایش اختلافات مذهبی و طایفه گرایی می‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٧

در حالی که دکتر حسین فاطمی، یکی از مبارزان برجسته ملی که پس از کودتای 28 مرداد توسط دربار پهلوی به شهادت رسید، همواره به مخالفت با سلطنت شهره بود، همسر وی که به گفته نزدیکانش در لندن، در پنجاه سال گذشته از مرتبطان با خاندان سلطنتی به شمار می‌رفته و خاندان پهلوی را در قتل دکتر فاطمی بیگناه می‌داند، ارتباطات نزدیکی با معاون رئیس‌جمهور برقرار کرده و گویا با هزینه دولت جمهوری اسلامی در تهران زندگی می‌کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، نزدیکان خانم پریوش سطوتی، همسر مرحوم سید حسین فاطمی که حدود یک ماه است به دعوت مدیریت شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به تهران سفر کرده و در هتل لاله تهران اقامت دارد، می‌گویند، وی تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حقوق ماهیانه خود را از دربار پهلوی دریافت می‌کرد و سال‌ها با این حقوق، زندگی مرفهی در لندن داشت.

به گفته این منابع، خانم دکتر فاطمی و خواهر وی، منیژه سطوتی (همسر تیمسار معدوم رحیمی، فرمانده نظامی تهران که از اعدام‌شدگان آغاز انقلاب بود) در لندن زندگی می‌کنند و ارتباط‌های نزدیکی با محافل سلطنت‌طلبان در لندن دارند و منیژه سطوتی (رحیمی) به دلیل انتساب همسرش، از ارکان سلطنت‌طلبان در این شهر به شمار می‌رود.

تصویر زیر خانم پریوش فاطمی را در ژوئن سال 1979 (آستانه پیروزی انقلاب اسلامی) در هتل دربند تهران در کنار رحیمی، وفادارترین فرمانده نظامی به دربار پهلوی نشان می‌دهد.
همچنین سایت‌های سلطنت‌طلب در تشریح زندگی تیمسار رحیمی می‌نویسند: رحیمی در 47 سالگی یکی از برجسته‌ترین افسران شاه بود. وی پس از جداشدن از همسر فرانسوی خود، به دیدار منیژه (سطوتی) رفت و از وی خواستگاری کرد. او نیز پذیرفت اما قرار شد تا دریافت اجازه رحیمی از مقامات بالا صبر کند.

او می‌گوید: «خواهرم پریوش با حسین فاطمی ازدواج کرده بود.» حسین فاطمی که مخالف سرسخت شاه بود، به عنوان وزیر امور خارجه در دولت محمد مصدق خدمت کرد و پس از کودتای 28 مرداد که منجر به بازگشت شاه به تاج و تخت خود شد، به دست نیروهای سلطنتی اعدام شد.

او ادامه داد: این ماجرا یک موضوع امنیتی بود؛ سپهبد برنجیان، رئیس ضد اطلاعات، در این باره در ویلای شاه در نوشهر با ایشان گفت‌وگو کرد. اعلی‌حضرت که برای بیوه فاطمی احترام زیادی قائل بودند، موافقت کردند.
خانم دکتر فاطمی که سال گذشته نیز با دکتر محمود احمدی‌نژاد دیدار کرد، در این سفر از الطاف معاون ریاست‌جمهوری رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوردار شده و گویا، هم‌اکنون هم از امکانات متعددی از جمله راننده و خودرو ماکسیما استفاده می‌کند و دیدارهای متعدد با رحیم مشایی داشته است. به گفته او، دیدار با دکتر احمدی‌نژاد زندگی او را زیر و رو کرده است.

اینها همه در حالی است که خانم سطوتی (فاطمی) حتی مخارج اقامت خود در هتل لاله تهران را که متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری گردشگری است، شخصا پرداخت نمی‌‌کند.

همچنین در دفترچه‌ای که به عنوان یک سند تاریخی از سوی خانم پریوش ارایه شده، آمده است: دستور اعدام دکتر فاطمی از لندن صادر شده بود «تا آنجایی که از مطالب روزنامه‌ها استنباط کرده‌ام، اوضاع آنقدرها هم بد پیش نمی‌رود... . مصدق مشکل ایجاد خواهد کرد، با توجه به این که در حمام خون کشته نشد، به نظر من بهترین راه‌حل برای او تبعید است، اما در مورد فاطمی اگر دستگیر شود، بهترین راه‌حل اعدام است.» بخشی‌هایی از سند شماره 104584/371 به تاریخ سی‌ام سپتامبر 1953 است که در آن سفارت بریتانیای کبیر در بیروت که آن روزها مرکز عملیاتی اینتلیجنت سرویس یا سازمان جاسوسی انگلستان بوده، مستقیم دستور اعدام دکتر حسین فاطمی را صادر می‌کند.

 منبع سایت بازتاب :شاید به همین دلیل است که همسر مرحوم دکتر فاطمی که این روزها از طرفداران پر و پا قرص رئیس دولت نهم و معاون مهربان ایشان است، به گفته نزدیکان خود، هنگام گفت‌وگو درباره شاه مخلوع ایران از عنوان «اعلی‌حضرت همایونی» استفاده می‌کند و بر این باور است که شاه ایران، شهید دکتر حسین فاطمی را به قتل نرسانده بلکه این وینستون چرچیل، نخست‌وزیر وقت دولت انگلستان است که او را شهید کرده است.

البته این احتمال هم هست که خانم سطوتی، دختر سرتیپ سطوتی، ژنرال زمان شاه، با هدایت‌های انجام شده، در هشتمین دهه عمر خود نگاهشان نسبت به سلطنت تغییر کرده باشد و این در حالی است که برخی منابع، از تلاش‌هایی برای بازپس‌گیری برخی اموال مصادره شده مرتبط با خاندان نامبرده از جمهوری اسلامی خبر می‌دهند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢۳


درپی اطلاع رهبر معظم انقلاب از عدم پخش اذان از سیمای استان کردستان، معظم له دستور به پخش اذان دادند که نخستین اذان مغرب مسلمانان اهل سنت منطقه که اغلب شافعی مذهب هستند از شبکه سیمای استانی پخش شد.

درپی دستور رهبر معظم انقلاب، شورای افتای علمای اهل سنت کردستان نیز با انتشار اطلاعیه ای از موافقت ولی امر مسلمین با پخش اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعی از سیمای مرکز کردستان قدردانی کردند.

دراین بیانیه روحانیون اهل سنت از رهبر معظم انقلاب برای صدور دستور برای پخش اذان بر اساس فقه شافعی در سه نوبت صبح ، ظهر و مغرب قدردانی شده است.

پیش از این اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعی از سیمای مرکز کردستان پخش نمیشد.

حضرت آیت الله خامنه ای صبح سه شنبه در میان استقبال به یادماندنی مردم کردستان وارد سنندج شدند و سفر هشت روزه ایشان به استان آغاز شد.

ایشان در سخنرانی امروز خود عناصر برهم زننده وحدت ملی را عوامل آگاه و یا ناآگاه دشمن خواندند و تأکید کردند: هرکسی وحدت ملی را به بهانه های مذهبی از جمله طرفداری از شیعه و سنی خدشه دار کند چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن و دشمن اسلام است چه بداند و چه نداند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٢

 تصاویری که می بینید توسط خود تروریست هایی گرفته شده که دستشان به خون انسانهای بیگناه آلوده است  ؟!

   بطور اتفاقی به این عکس ها بر خورد کردم دیدم کسانی که خود را مدافع انسانیت می دانستند با افتخار این عکس هارا در وب سایت ها یی گذاشته بودند و به آن می بالیدند که مبارز  دفاع از میهن هستیم !

 هر انسان آزاده ای با دیدن این جنایتها مطمئنا این وحشگیری هارا لعن ونفرین می کند  با دیدن این صحنه ها  دور از انسانیت به عملکرد این کسان پی خواهد برد؟؟؟؟!

آیا اینها بویی از انسانیت و مسلمانی بره اند که دست به شقی ترین و بی رحمانه ترین  جنایتهای می زنند ؟

کشتار جوانان بلوچ به دست عبدالمالک 


 

جوان کشته شده به دست تروریستها

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢٢
جمعی از قالی بافان بروجرد معتقدند که این حرفه در شهرستان در وضعیت نامطلوبی به سر می برد و خانواده هایی که از این هنر امرار معاش می کنند با مشکل مواجه اند.
ایرنا:یکی از قالیبافان بروجرد  گفت: به دلیل نبود شرکتهای صادراتی خرید و فروش قالی های دست بافت در این شهر به صورت سنتی واز طریق واسطه انجام می شود.
"زهرا گودرزی" افزود: باید تسهیلات یارانه دار و دولتی در اختیار بافندگان واقعی برای خرید تجهیزات و ابزار مورد نیاز قرار گیرد.
یکی دیگر از قالیبافان بروجرد گفت:شرکت سهامی فرش و اداره بازرگانی باید طرحهای به روز و جدید را در اختیار قالیبافان قرار دهند .
"مژگان روزبهانی" افزود: شهرستان بروجرد خود دارای نقش و طرحی ویژه در زمینه قالی بافی نیست و بافندگان به صورت قدیمی و بافتهای یک پود کار می کنند که این مهم باعث شده دسترنج آنها با قیمتهای غیر واقعی و بسیار پایین هدر رود.
وی اضافه کرد: بافندگان روستایی نیز نقشه های خود را از استانهای همجوار مانند همدان و مرکزی تهیه می کنند که بیشتر شامل "نقش بوته" ، " گرگ حیدری" و "کله گلی" است.
یکی دیگر از قالیبافان بروجردی گفت : به دلیل نبود متولی در بروجرد قالیبافان روستایی اقدام به فروش تولیدات خود در شهرهای اطراف می کنند.
وی اضافه نمود: این امر باعث شده تا این شهرها در زمینه تولید و حتی صادرات شهرت یافته و در مقایسه با استان لرستان در وضعیت بسیار خوبی قرار گیرند.
"صدیقه ساکی" افزود: متاسفانه قیمت قالی دستبافت در بروجرد ثابت و تعیین شده نیست و این امر باعث شده قالیبافان در اغلب موارد با ضرر مواجه شوند.
وی تاکید کرد: باید زمینه حضور بازرگانان و تجار فرش در منطقه فراهم شود تا دسترسی به نقشه های جدید و طرحهای صادراتی آسانتر و تولیدات قالیبافان با کیفیت و قیمت مطلوب به فروش برسد.
رییس اداره بازرگانی شهرستان بروجرد می گوید: سالانه بیش از یک هزار متر مربع فرش دست بافت در این شهرستان تولید می شود.
"علی شاهرودی" افزود: این میزان فرش توسط دو هزار و 500قالیباف عضو تعاونی فرش دستبافت و یک هزار و 800بافنده تحت پوشش اتحادیه فرش از طریق هفت کارگاه متمرکز و غیر متمرکز تولید می شود.
وی اضافه کرد: به منظور رفع مشکلات این قشر طی دو سال اخیر تسهیلات بانکی تا سقف 50میلیون ریال به تعدادی از بافندگان در بروجرد اعطا شده و تعدادی از این افراد نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: افتتاح خانه فرش دست بافت بروجرد که در ماه جاری انجام شد اقدامی مهم در راستای رفع مشکلات قالیبافان خواهد بود.
شاهرودی افزود: با راه اندازی این مرکز زمینه برای خرید وفروش بهتر ، ارایه طرحها و نقشه های جدید و راهکارهایی برای تولیدات با کیفیت فراهم خواهد شدو افراد به صورت تخصصی می می توانند در این عرصه فعالیت کنند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱٩

برادر گرامی حجت‌الاسلام سید علی خامنه‌ای ریاست محترم جمهوری

با سلام و درود فراوان به اطلاع می‌رساند:

1-برادر گرامی و متعهد مسعود روغنی زنجانی در روز 13/6/67 از مسئولیت وزارت برنامه و بودجه استعفا دادند و این استعفا در شرایطی است که تصمیم گیری برای انتخاب وزرای نیرو، جهاد سازندگی و بازرگانی هنوز مبهم است.

با توجه به جهت‌گیری روشن مجلس در امور مختلف و اطلاعاتی که از داخل مجلس محترم در دست است، احتمالاً بین 5 تا 8 وزیر از افراد معرفی شده رأی لازم را برای ادامه مسئولیت به دست نخواهند آورد و معنای این شرایط آن است که دولت در وضعیت کنونی کشور در تعدادی از وزارتخانه‌های حساس برای مدت نامعلومی وزیر نداشته باشد.

2-با توجه به جمیع جهات ذکر شده و نیز مشکلات انتخاب وزرا، با عنایت به عدم تفاهم فی مابین که در انتخاب هر فردی بروز می‌نماید (که حتی در مواردی انتخاب یک وزیر به بیش از یک‌سال انجامیده است) و از آنجا که اینجانب اصالت در اختلافاتی که بین 3 مرجع ریاست جمهوری، نخست‌وزیر و مجلس پیش می‌آید، براساس روح قانون اساسی و نیز صلاح کشور متمایل به مجلس منبعث از آرای ملت می‌دانم و معتقدم که در چنین مواقعی مصالح مملکت ایجاب می‌نماید رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر بدان تمکین نمایند، بدینوسیله براساس اصل 135 قانون اساسی استعفای خود را تقدیم می‌نمایم.
3-
توضیحات اجمالی در این خصوص به پیوست تقدیم می‌گردد.

امید است این استعفا شرایط لازم را برای دولتی که نخست‌وزیر آن بتواند با استفاده از رهنمودهای مقام معظم ولایت فقیه و نیز با استفاده از تمام اختیارات آمده در اصل 124 قانون اساسی (از جمله بخش‌های تردیدناپذیر آن نظارت بر کار وزیران، هماهنگ ساختن تصمیمات دولت در همه‌ی زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و نیز تعیین برنامه و خط مشی دولت است) با اقتدار عمل نماید- فراهم سازد.

4-با توجه به اصل 135 قانون اساسی تا تعیین دولت جدید اینجانب به وظایف قانونی خود به صورت کامل ادامه خواهم داد و اعضای دولت خدمتگزار با نشاط و قدرت وظایف خود را با توانمندی لازم انجام خواهند داد.

5-طبیعی است تا انتخاب دولت جدید، برادر دکتر ولایتی به‌عنوان وزیر امور خارجه کشورمان با پشتیبانی نظام، بیانگر نظرات رسمی جمهوری اسلامی در مذاکرات صلح ژنو باشند و بتوانند با رهنمودهایی که به طور مستمر از رؤسای محترم 3 قوه کسب می‌نمایند، به وظایف خود ادامه دهند.

ضمناً فرصت را مغتنم شمرده اعلام می‌دارد:

الف- اگر دولت خدمتگزار در طول سالیان دشوار و سراسر جنگ و جهاد گذشته توانسته باشد با توفیقات الهی خدماتی مورد رضایت مردم مؤمن و آزاده کشورمان انجام دهد، به یقین جز در سایه حمایت‌های همه جانبه رهبر کریم و عظیم‌الشأن انقلاب و مردم ایثارگر و شهیدپرورمان نبوده است.

معجزه دفاع مقدس به ایستادگی و مقاومت 8 سال گذشته از آن امام و امت بزرگوار است و اگر دولت توانسته باشد، در این سالیان تنها لیاقت عنوان خدمتگزار محرومان را برای خود حفظ کند، بزرگترین افتخاز را کسب کرده است و با این وصف، اینجانب خود را در مقابل امام امت و امت بزرگوار امام خجل می‌یابم.

ب- بنده به‌عنوان یک خدمتگزار کوچک در هر شرایطی و در حد توان زیر فرمان نخست‌وزیر محترم جدید و دولت او خواهم بود وانشاءالله از خدمات ناچیزی که ممکن است از دست اینجانب برآید، غفلت نخواهم کرد.

قدرت‌های مستکبرجهانی و ایادی آنها باید بدانند که در کشور اسلامی- انقلابی ما اختلاف سلیقه و نظر در سیاست‌های داخلی و خارجی نمی‌تواند سبب فراموشی ضرورت وحدت صفوف در مقابل توطئه‌های آنان به‌ویژه توطئه شیطان بزرگ امریکا باشد و ملت رشید به یقین می‌دانند که در یک جامعه آزاد و سربلند که آثار دیکتاتوری و وابستگی از آن رخت بربسته، آمد و رفت دولت‌ها یک امر طبیعی و انشاءالله توأم با خیر و برکات برای مردم است.

میرحسین موسوی 16/6/67

«جناب آقای موسوی نخست‌وزیر محترم

نامه‌ی استعفای شما باعث تعجب شد.

حق این بود که اگر تصمیم بدین کار داشتید، لااقل من و یا مسئولین رده بالای نظام را در جریان می‌گذاشتید. در زمانی که مردم حزب‌الله برای یاری اسلام، فرزندان خود را به قربانگاه می‌برند چه وقت گله و استعفا است. شما در سنگر نخست‌وزیری در چارچوب اسلام و قانون اساسی به خدمت خود ادامه دهید، در صورتی که نسبت به بعضی از وزرا به توافق نمی‌رسید چون گذشته عمل شود. این حق قانونی مجلس است که به هر وزیری که مایل بود، رأی دهد. تعزیرات از این پس در اختیار مجمع تشخیص مصلحت است که اگر صلاح بداند به هز میزان که مایل باشد، در اختیار دولت قرار خواهد داد. همه باید به خدا پناه ببریم و در مواقع عصبانیت دست به کارهایی نزنیم که دشمنان اسلام از آن سوء استفاده کنند. مردم ما از این گونه مسائل در طول انقلاب زیاد دیده‌اند. این حرکات هیچ تأثیری در خطوط اصیل و اساسی انقلاب اسلامی ایران نخواهد داشت. از آنجا که من به شما علاقمندم، انشاءالله عندالملاقات مسائلی است که گوشزد می‌نمایم.

سید روح‌الله الموسوی الخمینی

15/6/67»

زمان استعفای مهندس موسوی مصادف بود با پایان حمله مرصاد و آغاز گفتگوهای آتش بس بین ایران و عراق. امام خمینی (ره) در حکمی دکتر علی اکبر ولایتی (وزیر امور خارجه وقت) را به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در مذاکرات آتش بس بین ایران و عراق تعیین کردند و دکتر ولایتی به سرعت عازم نیویورک شد. استعفای میرحسین موسوی همزمان با صبح اولین روز این مذاکرات بود. تاثیرات این استعفا در مذاکرات، بعدها توسط دکتر ولایتی بسیار ناگوار و خورد کننده عنوان شد. اگرچه عده ای نیز استعفای میرحسین موسوی را ناشی از ناراحتی وی از تعیین ولایتی توسط امام به عنوان نماینده جمهوری اسلامی یاد می کنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱٦

پیرمردی در سراب پس از 89 سال زندگی مجردی، بالاخره زندگی مشترک را نیز تجربه کرد. «رضاقلی پارسایی» که متولد 1299 است، «لطیفه فرهنگ» 72 ساله را به عقد دائمی خود درآورد. پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا، جانباز بودنش را علت تاخیر در ازدواجش بیان و اظهار کرد: در طول دفاع مقدس بر اثر برخورد موج انفجار اختلال حواس پیدا کرده و به همین دلیل نتوانستم تاکنون ازدواج کنم. وی که بازنشسته نیروی دریایی ارتش است، ماهانه حدود 200 هزار تومان حقوق دریافت می‌کند. پارسایی اضافه کرد: جهت تامین لوازم زندگی خود مبلغ دو میلیون تومان وام ازدواج دریافت کردم. لطیفه فرهنگ ـ همسر این پیرمرد سرابی ـ نیز به ایسنا گفت که 72 سال سن دارد و این وصلت، ازدواج دوم اوست. او از زدواج اول خود صاحب چهار پسر و سه دختر است که همگی آن‌ها ازدواج کرده‌اند. لطیفه فرهنگ، مهریه‌اش را پنج سکه بهار آزادی عنوان کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱٥

حداقل ۴۵ تن در حمله افراد مسلح به یک جشن عروسی در جنوب شرقی ترکیه کشته شده اند. به گفته مسوولان محلی در استان ماردین، حمله کنندگان نقاب پوش با مسلسل و نارنجک به مراسم عروسی حمله کردند. محل این حادثه که در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه قرار دارد، در ۲۵ سال گذشته شاهد درگیری های خونین استقلال طلبان کرد با ماموران دولتی بوده است.

بشیر آتالای، وزیر کشور ترکیه می گوید به نظر او این حمله یک حمله تروریستی نبوده است. گمانه زنی رسانه های محلی بیانگر احتمال درگیری مهمانان عروسی یا بروز یک حمله انتقام جویانه است. بعضی از گزارش های تایید نشده می گوید بعضی از مهمانان جشن عروسی از حامیان استقلال طلبان کرد بودند. صحنه وحشتناک به گفته خبرنگار بی بی سی در استانبول، شش تن از قربانیان این حمله کودک بوده اند. این حمله در روستای بیلگه کویو در بیست کیلومتری شهر ماردین رخ داد. احمد جان از مهمانان عروسی که فرزند یکی از اقوامش را به بیمارستان منتقل کرده بود در مصاحبه با شبکه ۲۴ ترکیه گفت صحنه حادثه را وحشتناک و غیرقابل باور توصیف کرد. به گفته فرهاد اوزن، معاون فرماندار ماردان، نیروهای شبه نظامی دولتی برای دستگیری شرکت کنندگان در این حمله اعزام شده اند. او با اشاره به کشته شدن ۴۵ نفر و جراحت ۶ نفر در این حمله، تروریستی بودن این حمله را بعید دانست. آقای اوزن در سخنان خود نامی از حزب کارگران کردستان، پ ک ک، نبرد ولی کارشناسان می گویند او به طور تلویحی دست داشتن این گروه را در این حادثه رد کرده است. شبه نظامیان پ ک ک از سال ۱۹۸۴ با ماموران دولتی درگیر بوده اند و تاکنون ۴۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱٢

طبق عادت مالوف و سنت مسبوق آن جریده، در روزنامه روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه 1388 با نگارش دو متن مستقل اما مرتبط، یکی به زبان لودگی و دیگری به زبان امنیتی این بار علیه اینجانب مهدی کروبی به تهمت و هتک حرمت روی آورده‌اید و دوستان و یاران مرا هم بی‌نصیب نساخته‌اید، بلکه در پرده‌دری، درهای تازه گشوده‌اید و همگان را نه در مقام روزنامه نویس که در جایگاه یک مقام امنیتی به وابستگی به رژیم صهیونیستی متهم کرده‌اید


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۸

 
در حالی که سال‌ها از تخریب پل ارتباطی پلدختر می‌گذرد و این پل هر روز برای مردم این شهر مخاطراتی را در پی دارد، اما پل هنوز به بهره‌برداری نرسیده و می‌رود به پروژه‌ای تاریخی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان پلدختر، در پی سیل 15 بهمن سال 84 بیش از 800 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی استان لرستان به ویژه مناطق محور رودخانه کشکان و شهرستان پلدختر آسیب وارد شد که یکی از این تاسیسات زیربنایی پل ارتباطی شهر پلدختر و دیواره ساحلی این پل بود که به رغم گذشته بیش از سه سال هنوز خبری از راه اندازی آن نیست.

این در حالی است که در سال گذشته نیز برگی دیگر بر مخاطرات این پل تخریبی در پلدختر اضافه شد و در سانحه ای یکی از کارگران مشغول به کار در بازسازی این پل مجروح و یکی دیگر جان سپرد و بازهم این سوال ذهن مردم پلدختر را نهیب زد که تا کی وضعیت این پل به این گونه ادامه خواهد داشت؟

و اما در روزهای اخیر برگ تاریخی دیگری بر وضعیت این پل تخریبی اضافه شد و آن هم خمیدگی پل نصب شده بود که تنها کمتر از سه ماه از نصب آن گذشته بود.

با گذشت سه سال و مرگ یک نفر هنوز پل تخریبی پلدختر به سامان نرسیده است

این امر خود باعث نگرانی ها و حتی رواج شایعاتی در سطح شهر مبنی برغیر ایمن بودن این پل شد و انتقاد جمع زیادی از مردم، مسئولان شهرستانی و حتی امام جمعه این شهرستان را نیز در پی داشت.

امام جمعه شهر پلدختر با انتقاد از وضعیت پل تخریبی شهر پلدختر، اظهار داشت: با گذشت سه سال از تخریب پل ارتباطی شهر پلدختر، تلف شدن و مجروح شدن دو نفر و صرف هزینه 35 میلیارد ریالی هنوز این پل به بهره برداری نرسیده است.

حجت الاسلام محمدتقی صرفی پور ادامه داد: هنوز کمتر از سه ماه از نصب این پل نگذشته پل شهر پلدختر دچار خمیدگی شده است که این مشکل خود هزینه های اضافی را به دولت در سال صرفه جویی و اصلاح ساختار الگوی مصرف وارد خواهد کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۸

بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در مورد اقدامات اخیر رژیم فاسد و نامشروع حسنی مبارک

در هنگام وقوع فاجعه وظیفه هر انسان عدالتخواه، آزادی خواه و حق طلب جلوگیری از تداوم فاجعه و مجازات جنایت کاران است. محاصره 2 ساله و نبرد 22 روزه غزه یکی از این عرصه ها بود. جنایت کاران و معاونین جرم اسراییل، یعنی رژیم فاسد و نامشروع حسنی مبارک و سایر همدستان اسراییل، از این قاعده مستثنی نبوده اند. رژیم دیکتاتور، فاسد و نامشروع حسنی مبارک علاوه بر فشار و قتل و غارت و ایجاد خفقان و فضای امنیتی و اطلاعاتی برای مردم مظلوم و و تحت ستم مصر و عمل بر خلاف خواست آنان، در کنار اشغال گران ایستاد و با محاصره 2 ساله غزه، عقبه ی خط اول مقاومت علیه استکبار اسراییل را شکست. و علاوه بر جلوگیری از تامین مهمات مقاومت، حتی راه کمک های انسان دوستانه و بشردوستانه را سد کرد.

دست حسنی مبارک به خون مردم مصر، مردم فلسطین و همه ی قربانیان بحران های حاصل از تقویت اسراییل بر عالم عربی و اسلامی نظیر لبنان وارد شده است، آلوده است. و تداوم این حاکمیت خون خوار که نه به مردم خود، نه به فلسطین، نه به لبنان و نه هیچ کشور دیگر رحم نمی نماید و به ستون پنجم و ژاندارم امریکا و اسراییل در منطقه تبدیل شده است، جز به معنی تداوم قتل، شکنجه، زندان و همه سوزی بیگناهان نیست.

بر این اساس جنبش عدالتخواه دانشجویی و شورای متحصنین فرودگاه مهرآباد برای یاری مردم غزه به عنوان یک اتحادیه و جریان دانشجویی ، برای جلوگیری از تداوم وحشت و ترور این جرثومه ی فساد و برای حمایت از مبارزین عدالتخواه و آزادی خواه مصر و جهان عرب - که یک بار دیگر در چنین روزهایی در سال 1979 در ردای خالد اسلامبولی و همراهانش به جنایت فرعون طاغی مصر و همدست آمریکا و اسراییل، انور سادات پایان داده بود.- اقدام به تعیین جایزه 1.5 میلیون دلاری از محل منابع داوطلبین مردمی و دانشچویی نمود.
رژیم دیکتاتور و تمامیت خواه مبارک که آزادی های مشروع و به حق مردم مصر را سلب کرده است، تلاش کرد این حرکت مردمی و دانشجویی را به دولت ها و جریان مقاومت منتسب کند، حال آن که بی توجه به عمق نارضایتی مردم مظلوم و مسلمان مصر و جهان عربی و اسلامی از تداوم اقدامات خائنانه ی حسنی مبارک – که با انجام اقدامات نمایشی نظیر عدم دعوت وزیرخارجه ی اسراییل و دعوت از نخست وزیر سفاک او و هم چنین فرافکنی و به راه اندازی جنگ مذهبی برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات خویش- تسکین نمی یابد و آماده ی انقلاب و قیام علیه این رژیم غیر مردمی، فاسد و نامشروع است، بی خبر است و می خواهد دیگران را در این مسئله متهم سازد.

حال که با داشتن دفتر سیاسی در تهران و ارتباط مصر با دستگاه های جاسوسی آمریکا و اسراییل، تحقیق درباره ی یک اتحادیه ی دانشجویی و ارتباطات آن کار سختی نیست، و البته از کسانی که به نمایشی و فرمایشی و وابسته و دولتی بودن همه اقدامات در کشور خویش عادت کرده اند تصور آزادی های مشروع در جمهوری اسلامی غیر قابل فهم و تصور است. به ویژه آن که دستگاه های جاسوسی امریکا و اسراییل با سال ها سرمایه گذاری روی دانشگاه های ایران حتی خیال تولد جریانات اسلامی، عدالتخواه و آزادی خواه را از دل همین دانشگاه ها تصور نمی نمودند.
مبارک با فاجعه افرینی، برای مردم مصر و فلسطین و جهان عرب، کار را به نقطه ی بازگشت ناپذیر رسانده است و فرافکنی نارضایتی و قیام مردم مصر با اتهام زنی به دولت ها و مقاومت اسلامی –که به پشتیبانی از مبارزین غزه پرداخته اند- و تلاش برای به راه اندازی جنگ مذهبی و جنگ با مقاومت، مشکلی را از این رژیم حل نخواهد کرد و این سنت الهی که الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم در شرف تحقق است.

ما در جهان بعد از انقلاب اسلامی و جنگ 33 روزه و نبرد فرقان 22روزه زندگی می کنیم و چه مبارک زنده باشد یا مرده، مصر در آستانه ی قیام حقیقت طلبان است و زود باشد که خود مردم مصر، نظیر خالد اسلامبولی تکلیف انورسادات زمان یعنی مبارک را مشخص کنند، که همه ی چشم ها در جهان اسلام به خط شکنی آنان دوخته شده است و در کنار اراده ی آهنین آنان ایستاده است که عزت و جهاد در سایه ی مبارزه است و اولین گام در مبارزه اراده است. و اراده ی ملت مصر، مستظهر به پشتیبانی عالم عربی و اسلامی و دانشجویان عدالتخواه است.
انتظار ما به عنوان یک جریان اجتماعی و دانشجویی از مسئولین نظامی و سیاسی کشور حضور جدی در این مسئله و حمایت عملی آنان در راستای خاتمه دادن به این فاجعه آفرینی است. اما اگر آن ها به وظیفه خود عمل نکنند و محذورات حکومتی راه را بر انان ببندد، جنبش دانشجویی به تکلیف خویش عمل می نماید و به یاری مردم مظلوم مصر، این پابرهنگان مغضوب حاکم نامشروع و دیکتاتور مصر و جوانان پرشور و شهادت طلب جهان عرب، خواب راحت از چشم جهان خواران دور خواهد شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۸

 

 
یکی ازمراجع عظام تقلید قم گفت: فعالیت 18 هزار سایت ضد شیعی نشان‌دهنده حجم توطئه‌
دشمنان علیه اسلام و به خصوص شیعه است.
آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار جمعی از طلاب حوزه‌ علمیه شهر مراغه در سخنانی اظهار داشت: امروز دشمنان اسلام برای ضربه‌
زدن به اسلام برنامه‌های بسیار زیادی دارند و فعالیت 18 هزار سایت اینترنتی بر
علیه شیعه گوشه‌ای از این توطئه‌ها است.
وی با بیان اینکه دشمنان علیه اسلام متحد شده‌اند، خاطرنشان کرد: مسلمانان در برابر این توطئه‌ها خم به ابرو نیاورده و در برابر همه این توطئه‌ها ایستادگی می‌کنند. این مرجع
تقلید ضرورت توجه طلاب علوم دینی به پاسخگویی به شبهات را مورد تاکید قرار داد و گفت
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٧

لیگ بر تر فوتبال ایران امسال با قهرمانی تیم استقلال تهران و نایب قهرمانی ذوب آهن اصفهان و تیم سومی مس کرمان به  پایان رسید تا بار دیگر استقلال برای دومین بار قهر مان لیگ برترباشد. سه تیم مذکور باید در جام رقابت های باشگاههای آسیایی بازی کنند

 نام تعدادبردباختتساویتفاضلامتیاز
1 استقلال تهران 34 19 6 9 36 66
2 ذوب آهن 34 19 6 9 16 66
3 مس کرمان 34 17 7 10 22 61
4 سپاهان 34 14 6 14 13 56
5 پرسپولیس 34 15 9 10 9 55
6 صبای قم 34 12 5 17 13 53
7 فولادخوزستان 34 13 11 10 9 50
8 پیکان قزوین 34 13 13 8 1 47
9 مقاومت سپاسی 34 11 12 11 -4 44
10 سایپا کرج 34 10 12 12 -7 42
11 راه آهن 34 11 15 8 -5 41
12 پاس همدان 34 10 14 10 -7 40
13 ملوان 34 9 12 13 -12 40
14 استقلال اهواز 34 10 17 7 -17 37
15 ابومسلم 34 8 15 11 -7 35
16 پیام خراسان 34 9 17 8 -19 35
17 داماش گیلان 34 6 16 12 -16 31
18 برق شیراز 34 5 20 9 -19 24

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٧

بسم الله الرحمین الرحیم
ملت شریف ایران 

مهندس موسوی در طول 8 سال دفاع مقدس، در سخت‌ترین شرایط و در حالی که نظام تثبیت نشده و توطئه‌های داخلی و خارجی متعددی علیه آن در جریان بود، عهده دار مسوولیت دولت شد و تجربه مثبت به یادگار مانده از دوران او در ذهن مردم به خوبی نشان می‌دهد که او مرد مدیریت بحران است. 

افرادی که با خدا عهد می‌بندند، در میانه راه در معرض ابتلا قرار می‌گیرند و اعتقاد آن‌ها به محک امتحان گذاشته می‌شود؛ انسان‌ها در تغییر و تحولات شناخته می‌شوند، اما موسوی مردی است که از امتحان‌های گذشته، پاک و پیروز بیرون آمده است. 

میرحسین موسوی در حالی که بسیاری از مخالفین داخلی نظام در پشت سر متحجرین بر علیه دولت وی موضع گرفته بودند با صبوری و تدبیر، بحران‌های این دوره را مدیریت کرد. او در دوران مسوولیت خود از مخالفت‌های داخلی بیش از مخالفت‌های بیگانگان خون دل خورد و اگر چه حضرت امام همواره ایشان را حمایت می‌کردند، اما ما هیچ گاه فراموش نمی‌کنیم که امام خود می‌فرمودند، خون دلی که پدر پیرتان از متحجرین خورد از اغیار نخورد. 

مهندس موسوی از توانایی بالای مدیریتی برخوردار است، به ویژه آن که گذشت زمان نیز به تجربیات وی افزوده است. این اندوخته با توجه به روحیه دانشگاهی و پژوهشگر او و حضور وی در مسولیت مشاورعالی بالاترین سطوح تصمیم گیری نظام می‌تواند ذخیره‌ای ارزشمند برای ملت ایران محسوب شود. 

اکنون در شرایطی که نگرش‌های اقتدارگرایانه نشأت گرفته از اندیشه‌های «حکومت بدون جمهوریت» در تقابل با جمهوری اسلامی مورد نظر و تأیید امام و امت به دنبال ساختار شکنی هستند، رویکرد مهندس موسوی و شعار وی در تأکید بر بازگشت به قانون نشان می‌دهد که ایشان به درستی ریشه خطر را شناخته است. 

صمیمیت شهید رجایی و میرحسین موسوی به عنوان وزیرخارجه جوان ایشان به اندازه‌ای بود که شهید رجایی به راحتی و با صراحت لهجه دستورالعمل‌های منطبق بر ارزش‌های انقلاب و خواسته‌های مردم را برای موسوی مطرح می‌کرد و او به عنوان فردی حق جو چه آن هنگام که وزیر خارجه بود و آن را امری مدیریتی می‌دید و چه دورانی که خود مسوولیت دولت را عهده دار بود، دیدگاه‌های رجایی را می‌پذیرفت، امروز نیز موسوی از آن دستورات به عنوان خاطره‌هایی آموزنده یاد می‌کند. 

اگر چه رابطه این دو رابطه رئیس و مرئوس نبوده است، شهید رجایی موسوی را به قدری به خود نزدیک می‌دید که صمیمانه مسائل را با ایشان در میان بگذارد او همواره در دولت خود به اندیشه شهید رجایی پایبند و متکی بود؛ چنانکه امروز نیز همفکری و همدلی ایشان برای کسانی که او را می‌شناسند، مشهود است. 

زندگی موسوی نشأت گرفته از اعتقادات اسلامی و الهی است. او هرگز به دنبال کسب قدرت نیست، چرا که اگر چنین بود در طول سال‌های گذشته از تقاضای شخصیت‌های بزرگ سیاسی کشور برای کاندیداتوری ریاست جمهوری نمی گذشت. در این شرایط به خوبی می‌توان نتیجه گرفت که نفس حضور مهندس موسوی و احساس مسوولیت ایشان، خود نشان دهنده خطر بزرگ پیش روی ایران اسلامی است. 

اینجانب پیش از این نیز در انتخابات سال 84 ریاست جمهوری نگرانی خود را اعلام کرده بودم و اکنون که شاهد قانون شکنی‌های کلان و دخالت بخشی از فرماندهان نظامی در سیاست، نامحرم تلقی کردن مردم، غیر شفاف شدن اطلاعات و امنیتی کردن بسیاری از حوزه‌های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور هستیم، به گونه ای مضاعف این احساس نگرانی و خطر را یادآور می‌شوم. 

به یاد داریم که امام خمینی دخالت فرماندهان نظامی را با موضع گیری‌ها و هشدارهای جدی خود تعدیل می‌کردند. ایشان به روشنی در بخشی از وصیت نامه خود چنین فرموده اند:
«وصیّت اکید من به قواى مسلح آن است که همانطور که از مقررات نظام ، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‌ها است به آن عمل نمایند و قواى مسلح مطلقا چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگهدارند. در این صورت مى توانند قدرت نظامى خود را حفظ و از اختلافات درون گروهى مصون باشند و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ، دولت و ملت و شوراى دفاع و مجلس شوراى اسلامى وظیفه شرعى و میهنى آنان است که اگر قواى مسلح چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد بر خلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند
عملى انجام دهند یا در احزاب وارد شوند که بى اشکال به تباهى کشیده مى شوند و یا در بازیهاى سیاسى وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند و بر رهبر و شوراى رهبرى است که با قاطعیت از این امر جلوگیرى نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.» 

جملات پیش گفته به خوبی نشان می‌دهد که حضرت امام این موضوع را برای زمان خاص مطرح نکرده اند بلکه عدم دخالت نظامیان سیاست اصلی برای تمام زمان‌ها است که اگر غیر از این بود، ایشان این امر را موکول به تشخیص مسولان درهر مقطع زمانی می‌کردند، اما تأکید کلی امام بر این امر نشان می‌دهد که دخالت نظامیان در همه زمان‌ها و در تمام دنیا برای هر کشوری مسئله ای خطرناک است. 

باید تأکید کنم که در اینجا مسئله فرد مطرح نیست، مسئله یک جریان فکری است. افرادی که رأی می‌آورند به خودی خودی مسئله جامعه نیستند، بلکه ما به جریان‌های فکری کار داریم و این که هر فردی با تکیه بر چه تفکری رفتار می‌کند. 

باید توجه کنیم که بسیاری از خسارت‌های اجرایی و سیاسی امروز ناشی از دخالت بخشی از نظامیان در سیاست است که اگر چه آشکارا رخ می‌دهد، اما تلاش‌های زیادی برای نامحسوس جلوه دادن آن صورت می‌گیرد. 

اینجانب در اعلام مواضع بعدی خود به توضیح درباره ابعاد مختلف خطر پیش روی نظام در شرایط کنونی خواهم پرداخت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۳

دکتر محسن رضایی به دلیل اینکه ترجیح می‌دادند یک نفر دیگر از میان آقایان ولایتی، لاریجانی و یا قالیباف نامزد این ائتلاف باشند و ایشان به آنها کمک کنند از پذیرش آن خودداری کردند و مقرر شد به صورت مستقل و مردمی نامزد انتخابات شوند و ایده‌ی دولت ائتلافی را پس از انتخابات پی‌گیری کنند.

.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱

 تصاویر جمعی از ادبا، مورخین  ، شعرا و هنرمندان  قوم لر

 

دکتر عبدالحسین زرین کوب - نویسنده و محقق

دکتر عبدالحسین زرین کوب - نویسنده و محقق 

بابا طاهر عریان


بابا طاهر عریان 

دکتر سید جعفر شهیدی- نویسنده و محقق

دکتر سید جعفر شهیدی- نویسنده و محقق

علی محمد ساکی نویسنده و محقق

علی محمد ساکی نویسنده و محقق 

ادامه مطلب ...
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :