فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢٧
هر دم از این باغ بری می رسد؛
تصویر زیر توسط یکی از هموطنان ارسال شده است و نشان می دهد که چگونه رأی مردم به دکتر محسن رضایی، در شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران، گم شده یا به عبارتی به تدریج کم شده است! (حتما ببینید 
تصویر اول، مربوط به شبکه خبر در ساعت 09:47 مورخ 23 خرداد 88 می باشد؛ از بین 30 میلیون رأی شمارش شده، بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور، محسن رضایی 633 هزار رأی دارد.
 
تصویر دوم، مربوط به شبکه خبر در ساعت 13:53 همان روز می باشد و درحالی که چهار ساعت گذشته و میزان آراء شمارش شده با سه و نیم میلیون افزایش به 34 میلیون رسیده است، رأی محسن رضایی نه تنها افزایش نیافته بلکه به 587 هزار کاهش یافته است!! 
منبع: اختصاصی (با تشکر از یکی از هموطنان)
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢٧
یکی از منابع نزدیک به حزب بعث منحل شده‌ی عراق اعلام کرد که عزت الدوری معاون رییس شورای گارد انقلابی صدام، 10 ماه پیش مرده است.

به گزارش ایسنا،‌ یکی از فرماندهان سابق یک گروه مسلح نزدیک به حزب بعث منحل شده‌ی عراق اظهار داشت: عزت ابراهیم الدوری حدود 10 ماه پیش بر اثر بیماری مرده و در منطقه‌ی تلال حمرین واقع در استان دیالی دفن شده است.

این منبع تاکید کرد که طی سالهای گذشته پس از فروپاشی حکومت صدام، چهار بار عزت الدوری را در مناطق مختلف از جمله کرکوک و تکریت ملاقات کرده است.

به نوشته‌ی روزنامه‌ی الصباح الجدیده عراق، وی همچنین عنوان داشت که آخرین دیدارش با عزت الدوری حدود دو سال پیش در منطقه تلال حمرین بوده و در آن زمان وضعیت جسمی او بسیار بد بوده است.

این منبع نزدیک به حزب بعث تاکید کرد: عزت الدوری از سال 2004 به دلیل وخامت وضعیت جسمی قادر به پیمودن مسافت‌های طولانی نبوده است.

عزت الدوری از جمله مقامات حزب بعث است که از سوی نیروهای آمریکایی تحت پیگرد قرار دارد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢٤

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حسین صابری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: از مجموع یک میلیون و 124هزار و 940 واجد شرایط رای در لرستان 964 هزار و 270 رأی صحیح و باطله اخذ شد. وی آرا صحیح اخذ شده را در لرستان 955 هزار و 941 رأی اعلام کرد.

صابری مجموع آرا اخذ شده در لرستان را برای

 محمود احمدی‌نژاد 677 هزار و 829 رای،

 میرحسین موسوی 219 هزار و 156 رای

محسن رضایی 14 هزار و 920 رای

 مهدی کروبی 44 هزار و 36 رای

مردم استان با حضور حماسی خود در انتخابات 22 خرداد بار دیگر وفاداری خود را به نظام، انقلاب، امام و شهدا ثابت کردند.
استاندار لرستان تصریح کرد: از مجموع کل آرای ریخته شده، 9/70 درصد مربوط به محمود احمدی‌نژاد، 9/22 درصد به میر حسین موسوی، 6/4 درصد مهدی کروبی و 56/1 درصد متعلق به محسن رضایی بوده است.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢۱

 

 

 

 

 

 

تجمع حامیان احمدی‌نژاد در مقابل دانشگاه شریف / عکس

 

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢٠
همانطور که در برنامه کاندیداها دیدیم و شبکه تلویزیونی ترکیه و نخبگان و آگاهان صاحبنظر اظهار می دارند, محسن رضایی برنده هر سه مناظره است و حالا ببینیم مصلحت خداوندی بر چه قرار می گیرد که :

انتخاب شدنش برای جامعه، نعمت است...

و انتخاب نشدنش حکمت..

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢٠


متن کامل پیام بدین‌شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه
متأسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای احمدی‌نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه‌چینی‌های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک‌‌های ضدانقلاب در سالهای اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات 84 و انتخابات مجلس ششم ولجن‌‌پراکنی‌های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت و از آنجا که بخشی از این اظهارات قبلاً در رسانه‌های دولتی و آتش تهیه آن در سخنرانی مشهد مقدس مطرح شده، ادعای اینکه مطالب او تحت تأثیر فضای مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ریزی قبلی است، پذیرفتنی نیست و گویا برای تحت‌الشعاع قرادادن گزارشهای مستند و مکرر دیوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن یک میلیارد دلار و ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها می‌باشد و شاید هم رقیب اصلی خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامی می‌داند.

ده‌ها میلیون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازی‌ها و خلافگویی‌هایی بودند که برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامی‌مان را نشانه گرفته بود.

زیر سوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی به عهده داشته‌اید.

نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

* * *

بعد از جریان شوم 14 اسفندماه 1359 با ارشاد امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و جناب‌عالی و اینجانب که در شعارهای مردمی به عنوان «سه یاور خمینی» شناخته شده بودیم، با همراهی نیروهای انقلابی و بخصوص نمایندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوری اسلامی توانستیم در جهت زدودن غبارهای ابهامات و سم‌پاشی‌ها اقدامات مؤثری انجام دهیم و امام راحل درد آشنا با تشکیل گروه حقیقت‌یاب و داور، بخشی از حقایق را آشکار ‌کردند. نتایج آن، آگاهی بیشتر مردم و رسوایی فتنه‌گران و در نهایت نجات کشور از خطری بود که دشمنان استکباری و ضد انقلاب طراحی کرده بودند.

البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

* * *

اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.

در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سیما هم خواسته شد که فرصتی در اختیار طرفهای ذیحق براساس مقررات سازمان قرار دهد که از خود دفاع نمایند. گرچه در گذشته به بخشی از این اتهامات پاسخ داده شده و رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، در عمل به اصل 142 قانون اساسی رسماً اعلام پاکی و منزّه بودن خانواده رئیس‌جمهور و حتی کم‌شدن دارایی‌ها در دوران مسئولیت را نمودند، ولی تکرار اتهام تکرار جواب را می‌طلبد.

مع‌الاسف، این دو پیشنهاد خیرخواهانه عملاً پذیرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سکوت‌شان دیدند و بی‌شک جامعه و بخصوص نسل جوان نیازمند اطلاع از حقیقت است. حقیقتی که با اعتبار نظام و همدلی ملت ارتباط جدّی دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنین نامه ای نمی کردم.

معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سالهای اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی و ضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در دور جدید تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پیش تاکنون دندان روی جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و کشور اندوه خویش را مکتوم می‌د‌ارم و از این جهت هم مورد گلایه بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار می‌گیرم ومهم این است که اینبار این تهمت‌ها توسط رئیس جمهور و در رسانه ملی مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌کشی‌های ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختیار مردم و تاریخ قرار خواهد گرفت،

تاریخ گواه است که اکثریت مردم متعهد و انقلابیمان کمتر تحت تأثیر خلاف‌گویی‌ها قرار می‌گیرند و دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و نیز خوب می‌دانید که در جریان انتخابات جاری، تاکنون به خاطر مسئولیت‌های رسمی ام در رسانه هامطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریانهای درگیر در انتخابات نگفته‌ام و در موراد ضروری به کلیاتی مبتنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌ها و سلامت انتخابات اکتفا کرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شرکت در انتخابات ندارم.

چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سیاست اینجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدی هم از اینجانب درخواست حمایت نکرده‌اند و اگر هم در جلساتی بهم رسیده باشیم، چیزی جز همان کلیات فوق‌الذکر را از من نشنیده‌اند و اگر حزب یا گروهی در مورد جهت‌گیری در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آیین‌نامه خود عمل کنند و حقیقتاً آنها با تصمیم‌خودشان و همکارانشان در صحنه‌اند و عمل می‌کنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بی‌حرمتی غیرقابل توجیه است.

بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام و خود عوامل دولت در این مورد بزرگنمایی کرده‌اند که هدف بزرگنمایی در آن مناظره روشن شد.

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت‌ها، دروغ‌ها و خلاف‌گویی‌های مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند ؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل چوپر شد نشاید گرفتن به پیل

دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان

اکبر هاشمی رفسنجانی
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱٩
رضایی روز دوشنبه در خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در فرودگاه خرم آباد افزود: برنامه های خود را براساس اشتغال و توسعه کارآفربنی و توسعه اقتصاد برنامه ریزی کرده ام.
وی با بیان اینکه روند مناظره ها را قبول دارم یاد آور شد:به دلیل اینکه برای اولین بار در کشور این مناظره ها برگزار شده کار خوبی است .
رضایی افزود: مردم می توانند براساس این مناظره ها انتخاب آگاهانه و بهتری داشته باشند.
دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 22 خردادماه برگزار می شود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱٩
 آخرین نظر سنجی  میان دو کاندیدای ریاست جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ١٨/٣/٨٨کدام‌ یک از نامزدهای ریاست‌جمهوری را در مناظره تلویزیونی، موفق‌تر بودنند؟

محمود احمدی‌نژاد
%36.7
 
محسن رضایی
%63.3
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱٩

دروغ ممنوع

اینها شعارهایی بودنند که مردم تهران از میدان تجریش تا میدان را آهن  بر علیه یکنفر از کاندیداسر می دادنند!؟

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱٦
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱۳


برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران نامزدهای انتخابات بر اساس قرعه تعیین شده به نوبت با یکدیگر مناظره می کنند.

به گزارش ایفنا نیوز، در اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات دهم ریاست جمهوری که عنوان آن "انتخاب برتر" است، دکتر محسن رضایی و حجت الاسلام مهدی کروبی برنامه های یکدیگر را نقد کردند.

   کروبی: حضور آقای رضایی، برادر ارزشمندمان را به فال نیک می گیریم و خوشحالم که اولین برنامه ام با ایشان است. وی در ادامه به دست اندرکاران سیما هم خسته نباشید گفت و اظهار داشت: صدا و سیما روزهای پرکاری دارد، خداقوت.

رضایی: وی نیز از شخصیت کروبی تمجید کرد و به نامه خود به رئیس سازمان صداوسیما اشاره کرد و گفت: بعد از چند روز از نامه من، آقای ضرغامی اعلام نمود مناظره داریم. هرچند ممکن است فشارهایی برای عدم برگزاری آن بوده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱۳
دو خودرو در یک حادثه رانندگی در بروجرد در آتش سوختند
براثر برخورد یکدستگاه اتوبوس با کامیون در محور کمربندی بروجرد هر دو خودرو در آتش سوختند.
به گزارش روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی بروجرد این حادثه در برخورد یکدستگاه اتوبوس مسافر بری حامل 45 زائر که از اصفهان عازم کربلا بود با یکدستگاه کامیون نیمه شب گذشته رخ داد.
بنا براین گزارش پس از برخورد این دو خودرو کلیه مسافران اتوبوس از خودرو پیاده شده بودند
که اتوبوس دچار حریق شدو مسافران به طور معجزه آسایی نجات یافتند.
به گزارش ایرنا این حادثه تلفات جانی نداشته و فقط شاگرد راننده اتوبوس و راننده کامیون مجروح شدند که به بیمارستان چمران بروجرد اعزام شدند.
این گزارش می افزاید: بعد از این حادثه عوامل آتش نشانی در محل حاضر شده و هر دو خودرو را خاموش کردند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱۱
بیش از 100 قطعه ماهی " زرد پر" در اکوسیستم منحصر بفرد آبی گهر در اثر کمبود شدید عناصر غذایی و خوردن تخمهای سمی خود در اردیبهشت ماه امسال تلف شدند.
مهر: نتایج کالبد گشایی آزمایشگاهی ماهیان زرد پر در بستر شنی دریاچه گهر نشان می دهد، علت مرگ بیش از صد ماهی این دریاچه، خودکشی بوده است.

معاون محیط طبیعی اداره محیط زیست لرستان با اعلام این خبر گفت: بیش از 100 قطعه ماهی " زرد پر" در اکوسیستم منحصر بفرد آبی گهر در اثر کمبود شدید عناصر غذایی و خوردن تخمهای سمی خود در اردیبهشت ماه امسال تلف شدند.

سعید بابایی دریاچه گهر را از نظر منابع غذایی برای ماهیان ضعیف توصیف کرد و گفت: دریاچه گهر علی رغم کیفیت خوب آب، از نظر تنوع غذایی به ویژه پلنگتونها، کف زیها، سخت پوستان، لارو حشرات که تامین کننده عمده غذای ماهیان هستند در سطح فقیری قرار دارد.

این در حالی است که هر ساله در اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه، ماهیان تعداد زیادی تخم در دریاچه رها می کنند و به دلیل کاهش شدید بارندگی در زمستان گذشته و به علت نبود مواد غذایی کافی به ناچار ماهیان زرد پر برای تامین بخشی از نیازهای غذایی از تخم های خود و دیگر ماهیان تغذیه کردند و چون تخم این ماهی ها سمی و زهر آگین است، می توان مرگ دسته جمعی آنها را نوعی خودکشی تلقی کرد.

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست همچنین افزود: اداره کل محیط زیست استان لرستان درصدد است راه حل مناسبی برای تغذیه مصنوعی ماهیان دریاچه پیدا کند تا شرایط تخم ریزی مناسبی برای این ماهیان بوجود آید و این برنامه نیاز به تعامل و همکاری اداره شیلات و سازمان دامپزشکی استان با سازمان محیط زیست دارد.

این مسئول اداره محیط زیست با اعلام اینکه در اردیبهشت ماه متوجه مرگ تعدادی از ماهیان زرد پر دریاچه گهر در درود شده اند اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از ماهیان این دریاچه تلف شده اند که بررسیهای بالینی و کالبد گشایی و انجام آزمایشهای سرولوژی و پاتولوژی، نشان دهنده این است که هیچ نشانه ای دال بر وجود بیماری عفونی در این ماهیان مرده وجود ندارد و علت مرگ ماهیان خشکسالی و نبود مواد غذایی کافی بوده است.

از سوی دیگر این متخصص محیط زیست به لحاظ رفتارشناسی ماهیان زرد پر این دریاچه را دارای رفتارهای دانست که نشان دهنده تمایل آنها به حرکت بالا رونده در بستر دریاچه هنگام تخم ریزی است و افزود: ماهی زرد پر هنگام تخم ریزی از قسمتهای عمیق دریاچه به مناطق کم عمق و شنی مبدا دریاچه مهاجرت می کند و در این مهاجرت با قرار گرفتن بین چاله ها و کشیدن بدن به صخره تخمهای خود را رها می کند و یکی از این مکانهای کم عمق بستر شنی رودخانه موجود و ارتباط رودخانه بین دو دریاچه اول و دوم است که به خاطر خشکسالی سالهای اخیر این ارتباط قطع شده است.

بابایی با اشاره به سن بالای 10 سال ماهیان زرد پر تلف شده، گفت: ماهیان مولد و ماده به علت ضعف جسمانی توانایی دست یابی به مکان مناسب جهت تخم ریزی را نداشته اند و به علت باقی ماندن تعدادی از تخمهاشان در شکمشان و در نتیجه متورم شدن این تخمها تعدادی از آنها نیز به این شیوه مسموم شده و از بین رفته اند که نوع جنسیت این ماهیان نشان می دهد ماهیان ماده و مولد قربانیان این اتفاق زیست محیط اند.

غذای این ماهی را که می توان از فرم دهان حدس زد، جانوران کفزی از قبیل لارو حشرات، کرمها، سخت پوستان کوچک، برخی گیاهان آبزی و همچنین تخم ماهیهای دیگرتشکیل می دهند، اندازه متوسط این ماهی چیزی بین 30 الی 50 سانتیمتر با وزنی بین 1تا 3 کیلو است البته به ندرت نمونه هایی به طول 90 سانت و وزن 10 کیلو مشاهده شده است.

این ماهی در شرایط مناسب بین 10 تا 15 سال عمر می کند، زردپر حدودا برای رسیدن به سن بلوغ به 5 سال زمان نیاز دارد. این ماهی بین اردیبهشت تا مرداد بسته به شرایط جوی، به حوالی مبدا رودخانه مهاجرت کرده و تخم گذاری می کند. تخمهای چسبناک این ماهی حدود 2 میلیمتر طول داشته و بسته به وزن ماهی ماده تعداد آن بین 3000 تا 9000 عدد است.

ماهی ماده جهت تخم ریزی با حرکت بدنش چاله کوچکی در بستر رود ایجاد می کند، بچه ماهی ها بسته به حرارت آب بعد از 10 تا 15 روز از تخم بیرون آمده و ابتدا از پلانگتونها و سپس از جانوران کوچک کف آب تغذیه می کند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۱۱

رییس جمهوری اسلامی ایران وارد رم شد

رم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۳/۱۴ ‬
خارجی.سیاسی.رییس جمهور.رم.عکس.
دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در راس یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی وارد رم پایتخت ایتالیا شد.

 در این عکس که مشاهده می کنید هیچ کدام از مسئولین کشور ایتا لیا و حتی برگزاران  اجلاس فائو به دیدار رییس جمهور محترم ایران نیامدند  بجز سفیر ایران و تعدادی از ایرانیان مقیم ایتالیا!

 و حتی برای شام رسمی سران نیز دعوت نشد؟!

 آیا واقعا اقتدار ایران و ایرانی در دنیا همین است؟

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٩

استقبال با شکوه مردم لرستان از حجت الاسلام شیخ مهدی کروبی فرزند شجاع لرستان در شهرهای الیگودرز زادگاه شیخ مهدی کروبی ، ازنا ، دورود و خرم آباد مرکز استان لرستان .

 در این مراسم بی نظیر از فرزند غیور لرستان به نحوه شاسته ای از سوی مردم خود جوش  استقبال بی نظیر ی شد که تصاویری که  دوستان لرنا از این مراسم گرفته اند مشاهد می نمایید

karoubi (7)

karoubi (4)

استبال از کروبی در دانشگاه خرم آباد:

karoubi (6)

karoubi (5)

استقبال مردم ازنا از کروبی

karoubi (3)

استقبال مردم دورود از شیخ شجاع اصلاحات

karoubi (2) 

karoubi (1)منبع لرناkaroubi

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٦

حجت الاسلام مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی در جمع مردم شهرکرد گفت: همه باید به صورت گسترده و وسیع برای دستیابی به تغییر در کشور تلاش کنند. وی با اشاره به نقش بختیاری‌‌ها در تاریخ معاصر کشورمان گفت: تاریخ معاصر ایران فداکاری های بختیاری ها و لرها را هرگز فراموش نمی کند، ایستادگی در برابر استبداد و حرکت در مسیر حاکمیت قانون در زمان انقلاب مشروطه افتخاری برای همه ملت ایران است.    کروبی : خود را خادم مردم می دانم

      سحام نیوز: دبیر کل حزب اعتماد ملی تصریح کرد: ایران سرزمینی پهناور و دارای نعمات متنوع و متفاوت است اما متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به جایگاه واقعی خود در جهان دست پیدا کنیم و هرگاه مردم حرکتی رو به جلو را آغاز کردند با حوادث و موانعی روبه رو شدند، به عنوان مثال چند سال پیش جشن خودکفایی گندم را در کشور برگزار کردیم اما متاسفانه امسال شاهد واردات بی سابقه گندم بودیم، باید تغییری در کشور حاصل شود تا بتوانیم با بهره گیری از نیروی انسانی و استعداد ایرانی‌ها که دنیا نیز به آن اذعان دارد و با استفاده از نعمات، امکانات و ثروت های کشور، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم.

        کروبی در ادامه تاکید کرد: باید شرایطی فراهم آورد تا ایرانی های نخبه که امروز در مراکز علمی افتخار همه جهانیان هستند، بتوانند به کشور خود بازگشته و گامی برای توسعه و خدمت به ملت ایران بردارند. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری این انتخابات را به دلیل اهمیت نقش قوه مجریه، بسیار مهم دانسته و افزود: رئیس جمهور مجری قانون است، مدیر اقتصادی کشور و تبلور قدرت یک کشور در جهان است.

   دبیر کل حزب اعتماد ملی در ادامه با بیان اینکه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان رئیس جمهور نه با رای مستقیم مردم بلکه با پیروزی احزاب در انتخابات تعیین می شوند، اظهار داشت: در کشور ما رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شوراها با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند و با رای مستقیم مردم کنار گذاشته می شوند. کروبی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم رئیس جمهوری با رای بالای مردم بر سر کار بیاید تا بتواند در اجرای برنامه ها و تحقق شعارهای خود، موفق باشد.

دبیر کل حزب اعتماد ملی در ادامه اظهار داشت: آنهایی که معتقدند بیکاری کشور را فرا گرفته و تورم کمرشکن شده است، آنهایی که می گویند امروز در جهان منزوی هستیم و کار به جایی رسیده که برخی کشورهای عربی کوچک همسایه برای ما شاخ و شانه می کشند و می گویند به شرطی در مسابقه های ورزشی شرکت می کنیم که نام خلیج فارس را حذف کنید، آنهایی که از وضعیت جاری دانشگاه ها ناراضی هستند و آنهایی که از تهدیدهای بیجای جنسیتی ناراضی هستند، همه ناراضیان باید به صورت گسترده و وسیع برای دستیابی به تغییر در کشور تلاش کنند.

کروبی با بیان اینکه امروز هم بنده، موسوی و رضایی نسبت به وضعیت کنونی کشور ناراضی هستیم، تاکید کرد: به همه شما توصیه می کنم برنامه های کاندیداها را با دقت مطالعه کنید، سخنان را بشنوید و از میان آنها یکی را انتخاب کنید.

وی در ادامه گفت: اولویتم برنامه های مدیریتی و برنامه‌ریزی و تقویت شوراها در کشور است، در بیانیه دوم نیز به صراحت اعلام کردم که علی رغم تلاش های مصدق و آیت الله کاشانی نفت به طور کامل ملی نشده است لذا باید این کار ناتمام را به اتمام برسانیم چراکه مردم وامدار دولت نیستند بلکه این دولت است که باید وامدار ملت باشد به همین دلیل اعلام کردیم که باید درآمدهای نفتی به طور ماهیانه و مستقیم به مردم پرداخت شود اما نه اینکه صدقه بدهیم، بلکه این دولت ها باشند که وابسته به مردم شوند، حال چه دولت خاتمی و هاشمی باشد و چه دولت میرحسین و احمدی نژاد و رضایی و چه دولت کروبی. دبیر کل حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه تاکنون قولی نداده ام که به آن عمل نکرده باشم،

وی گفت: هرگز اهل مبالغه نبوده ام و شعارها و برنامه‌هایی را که اعلام کرده‌ام توسط کارشناسان و متخصصان تدوین شده و حتما قابلیت اجرایی دارند. کروبی با اشاره به بیانیه حقوق شهروندی به عنوان سومین بیانیه خود گفت: معتقدیم ایران متشکل از اقوام و مذاهب گوناگون است و باید همه اقوام و گروه ها و مذاهب از حقوق شهروندی مساوی برخوردار باشند و آزادی های مشروع سیاسی آنان تامین باشد تا دانشجو، معلم و کارگر بتواند از حقوق خود دفاع کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٦

 لرستانیها شب را در خیابان سر کردند

پنج زمین لرزه متوالی بامداد امروز در حوالی اشترینان در شهرستان بروجرد به وقوع پیوست که این زمین لرزه ها موجب شد لرستانیها تا صبح در خیابانها بمانند.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، اولین زمین لرزه رخ داده در اشترینان با بزرگی 4.8 در مقایس ریشتر در ساعت چهار و 22 دقیقه و 47 ثانیه صبح امروز به وقوع پیوست. زلزله نسبتا شدید بعدی نیز با بزرگی 4.1 ریشتر در حوالی ساعت چهار و 40 دقیقه و 50 ثانیه دوباره اشترینان و به تبع آن شهرستانهای بروجرد و خرم آباد را لرزاند.

شدت زمین لرزه ها به تدریج کاسته شد و در نهایت سه زمین لرزه نسبتا خفیف 2.1، 1.9 و 2.2 در حوالی اشترینان به وقوع پیوست که آخرین این پس لرزه ها در ساعت پنج و 44 دقیقه و 38 ثانیه رخ داد.

رئیس ستاد حوادث و سوانح غیر مترقبه استانداری لرستان ضمن تایید پنج زمین لرزه رخ داده در اشترینان، عنوان کرد: لرزش این زمین لرزه ها در دیگر شهرستان های لرستان از جمله بروجرد و خرم آباد هم احساس شد. رضا آریایی که در حوالی ساعت 6 صبح با مهر گفتگو می کرد، با اشاره به آغاز بررسیها برای تخمین خسارات یادآور شد:

تا این لحظه خسارتی بر اثر زمین لرزه های یاد شده در لرستان گزارش نشده است. به گزارش خبرنگار مهر از شهرستان بروجرد، مردم اشترینان و بروجرد نیز شب گذشته را با دلهره و نگرانی در خیابانها به سر کردند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٦
مهر: اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان جهت شرکت در اردوی چین و برگزاری دیدار با تیم ملی کره شمالی در روز 16 خردادماه از سوی سرمربی تیم ملی اعلام شد.

رحمان احمدی ، میثاق معمارزاده ، سید مهدی رحمتی ، وحید طالبلو ، هادی عقیلی ، احسان حاج صفی ، سید جلال حسینی، خسرو حیدری ، حسین کعبی ، علیرضا محمد، محمد نصرتی، فرشید طالبی ، فرزاد آشوبی ، علی کریمی ، حسین کاظمی ، جواد کاظمیان ، محمدرضا خلعتبری، مهرزاد معدنچی ، مهدی مهدوی کیا ، ایمان مبعلی ، پژمان نوری، مسعود شجاعی ، آندرانیک تیموریان ، فریدون زندی ، آرش برهانی، وحید هاشمیان و محسن خلیلی بازیکنانی هستند که از سوی افشین قطبی به اردوی چین و دیدار با کره شمالی دعوت شده اند.

براساس اعلام کادر فنی عملکرد مناسب سه نفر از بازیکنان به گونه ای بود که از آنها خواسته شد تا آمادگی خود را برای حضور در اردوهای بعدی تیم ملی حفظ نمایند تا در صورت نیاز و در موارد غیر قابل پیش بینی چه در بازیهای رسمی و چه در بازیهای تدارکاتی به تیم ملی اضافه شوند. محسن بنگر، پژمان منتظری و علی سامره این سه بازیکن هستند.

تیم ملی فوتبال کشورمان چهارشنبه شب راهی اردوی چین خواهد شد و قرار است روز 11 خرداد در این کشور به مصاف تیم ملی چین برود. تیم کشورمان روز 16 خرداد در پیونگ یانگ به مصاف تیم ملی فوتبال کره شمالی خواهد رفت.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/۳

 

طی سال گذشته یک ونیم میلیون دام ازایران به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرشده است.

ایسنا:سازمان دامپزشکی کشوربااعلام این خبرافزود: دردولت نهم به بخش کشاورزی توجه ویژه ای شده است.
دکترنوروزی بیان داشت: طی سال گذشته کشور با تولید 15 میلیون تن گندم به جمع 12 کشورصادرکننده گندم پیوست.

تصویر

وی ادامه داد: طی سال گذشته یک ونیم میلیون دام ازایران به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرشده است.

نوروزی در ادامه تصریح کرد: با بهره برداری ازبنگاههای کوچک اقتصادی وزودبازده جهش بسیار خوبی در زمینه افزایش تولیدات واشتغال زایی بخش کشاورزی بعمل می آید.

رئیس سازمان دامپزشکی کشوریادآور شد: کشور ایران درزمینه تولید داروهای دامی به خودکفایی رسیده است.

دکتر نوروزی گفت: دردولت نهم درزمینه خدمات دامی 3هزار اشتغال زایی بوجود آمده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٢

خبرگزاری فارس: بررسی آماری نه دوره انتخابات ریاست جمهوری می تواند تحلیلی راهگشا و کارآمد در نظر به نوع و برخورد مردم در مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب بالاترین مقام اجرایی کشور باشد.


ادامه مطلب ...
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :