فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢۸

اگر امام قطعنامه 598 را نپذیرفته بود، ایران جنگ را با شکست به پایان می‌برد» این را محسن رضایی، فرمانده سپاه در جنگ هشت ساله ایران و عراق در جمع گروهی از پیشکسوتان دفاع مقدس اعلام کرد. او که این‌بار 26تیر، سالروز پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت از سوی امام خمینی را فرصت مناسبی برای بیان ناگفته‌هایی از تاریخ جنگ یافته بود، خاطرنشان کرد: «دولتمردانی که دفاع هشت ساله را زیر سوال می‌برند و موفقیت‌های ایران را با طرح «نوشیدن جام زهر» نادیده می‌گیرند، به تاریخ انقلاب اسلامی ظلم بزرگی می‌کنند.» در جریان رقابت‌های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از آنکه نخست وزیر و فرمانده سپاه دوران جنگ اعلام کاندیداتوری کردند، رسانه‌ها و فعالان سیاسی حامی دولت با هدف زیر سوال بردن گذشته میرحسین موسوی و محسن رضایی، آنان را عامل فشار به امام برای پایان دادن به جنگ و نوشاندن جام زهر به ایشان خواندند. این در حالی بود که تا پیش از آغاز رقابت‌های انتخابات، دولتمردان و هوادارانشان، 16 سال قبل از روی کار آمدن دولت نهم یعنی دوره‌های سازندگی و اصلاحات را مصادیق انحراف از انقلاب و اسلام معرفی می‌کردند. رضایی یک ماه پس از انتخابات در واکنش به این اظهارات گفت: «خوب است دولتمردانی که می‌خواهند درباره دوران امام راحل به اظهارنظر بپردازند، تاریخ را به دقت مطالعه کنند.» وی افزود: پذیرش قطعنامه به یک انقلاب روحی و انسانی منجر شد و جبهه‌های نبرد را که خالی از نیرو شده و با کمبود منابع مالی و اقتصادی مواجه بود، متحول کرد. دشمن تا مرزهای ایران پیشروی کرده بود و در جبهه ایران کمبود‌های فراوانی به چشم می‌خورد اما اقدام حضرت امام موجب شد که دهها هزار جوان داوطلب به سوی جبهه‌ها بشتابند و کمک‌های مردمی نیز به سوی خطوط مقدم سرازیر شود.» فرمانده اسبق سپاه خاطرنشان کرد: «هرچند امام قطعنامه را با تلخی پذیرفتند ولی با پذیرش قطعنامه از سوی ایران در تیر ماه سال 67، جنگ به پایان نرسید بلکه نبرد شدیدی آغاز شد و عراق مجددا به سه استان ایران حمله کرد. اگر با پذیرش قطعنامه از سوی ایران جنگ تمام می‌شد و پس از آن عراق به ایران حمله نمی‌کرد یا اگر حمله می‌کرد و شکست نمی‌خورد، جنگ با پیروزی عراق می‌توانست به پایان برسد.» محسن رضایی تاکید کرد: «کسانی که می‌گویند به محض اینکه ایران قطعنامه 598 را پذیرفت، جنگ تمام شد، آگاهانه یا ناآگاهانه حوادث مهم پس از آن را نادیده می‌گیرند. مثل فیلمی که پایان آن را قطع می‌کنند و نتیجه فیلم را با حادثه ما قبل آخر به مردم نشان می‌دهند.» وی با بیان اینکه عده‌ای نمی‌خواهند واقعیت پایان جنگ برای مردم روشن شود، اضافه کرد: «پایان جنگ یک ماه پس از پذیرش قطعنامه صورت گرفت و آن هم زمانی بود که عراق در چند حمله آخر خود به ایران، شکست خورد.» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: حمله عراق به خرمشهر، کرمانشاه، مهران و دهلران در مرداد صورت گرفت و در تمامی آنها عراق شکست خورد زیرا پذیرش قطعنامه تمام مشکلات ما را در جبهه‌ها برطرف کرده، لشکرهای ایران مملو از نیرو شد و کمک‌های مردمی فراوانی به جبهه‌ها صورت گرفت.» وی افزود: «اگر این عده درست می‌گویند پس چرا امام(ره) پس از پیروزی‌های مردادماه در پیامی گفتند که «ما در جنگ برای یک لحظه هم نادم و پشیمان از عملکرد خود نیستیم». این نشان می‌دهد تلخی شکست‌های ایران در تیر ماه در اثر پیروزی‌های مرداد ماه به شیرینی برای امام تمام شده است.»

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢۸

 مراسم نماز جمعه این هفته  تهران به امامت آیت ا... هاشمی رفسنجانی دارای حواشی مختلفی بود که در تصاویر ذیل  می بینید.

تعدادی عکس هم در ادامه مطالب وجود دارد

۲۶ تیر ۱۳۸۸

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢٧

هویت اصلی و سوابق سه جودوکای زنده هواپیمای توپولف

پس از انتشار خبر حیات سه ملی‏پوش جودو و مرگ سه تن دیگر به جای ایشان، برخی درصدد تخطئه خبر مذکور برآمدند و مسئولان فدراسیون جودو نیز در اقدامی عجیب این حقیقت را تکذیب کرده و هویت غیرواقعی سه قهرمان محروم این رشته را مجدداً تایید کردند که بر این اساس تابناک طبق وعده داده شده، هویت اصلی و سوابق این جودوکاها را منتشر می‏سازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ پس از انتشار خبر مرگ نابهنگام ده جودوکای ملی
پوش رده نوجوانان، جامعه ورزش در بخت فرو رفت اما با اعلام اسامی کشته‏شدگان اتفاق دیگری نیز به وقوع پیوست که و وقوع یک زلزله بر سر خانواه قربانیان در استان لرستان به مرکزیت خرم‏آباد بود!

سه تن از اسامی کشته‏شدگان که اصلاً جزو قهرمانان جودو محسوب نمی‏شوند صحیح و سالم در خرم‏آباد حضور داشتند و سه تن دیگر که اتفاقاً از گذشته دور سوابقی در قهرمانی داشتند به جای آنها در این مسابقات جان دادند.

خبر آنچنان آشفته‏کننده بود که به سرعت در سطح شهر و حتی بخش‏هایی از استان منتشر شود و هیچ‏کس بروز ندهد تا حفظ آبرو شود اما مگر می‏شد شناسنامه سه نوجوان کم سن و سال را به جای سه جودوکای سن و سالدار که یکی از آنها به خدمت سربازی نیز رفته باطل کرد؟!

همین مسئله باعث شد که ابعاد موضوع قدری از مرزهای استان لرستان پا را فراتر بگذارد و همانگونه که برخی اهالی جودو از این مسئله مطلع بودند، موضوع به تابناک نیز منتقل شده و این رسانه برحسب رسالت مطبوعاتی همچون سایر اخبار مندرجه به درج این خبر بپردازد اما با تکذیب باورنکردنی این حقیقت توسط رئیس فدراسیون در روز گذشته این سایت مکلف به درج اطلاعات تکمیلی از هویت اصلی و سوابق این جودوکاهای ملی‏پوش است.

 

 

بررسی‏ها نشان داد که اسامی اصلی سه جودوکای مرحوم محمد ملک‏شاهی، وحید باقرپور و مجتبی عزیزالهی است و در واقع مجتبی عزیزالهی به جای مصیب عزیز الهی (وزن 90- کیلوگرم)، مجتبی باقرپور یحیی باقرپور (وزن 81- کیلوگرم) و محمد ملک‏شاهی به جای ایمان زینی وند (وزن 81- کیلوگرم) در تیم ملی حضور داشته‏اند تا با توجه به پاسپورت دریافتی بر مبنای شناسنامه و مدرک شناسایی به اشتباه ارائه شده و یا مجعول در این پرواز شرکت کنند که باقرپورها و عزیزالهی‏ها پسر عمو بوده‏اند.

بررسی‏ها نشان می‏دهد که جابجایی پس از سال 1383 به وقوع پیوسته چرا که این سه جودوکا در این سال با اسامی واقعی‏شان در مسابقات جوانان جودو لرستان قهرمان اول استان شده‏اند و پس از ان به یک باره از یک رده پایین‏تر با اسامی دیگر سر در می‏آورند!

پس از آن بود که در مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور که دی‏ماه 1384 در قزوین برگزار شد، از این جودوکاها با اسامی جدید رونمایی شد و ایمان زیندی‏وند در 50 کیلوگرم طلا، یحیی باقرپور در 81 کیلوگرم طلا و مصیب عزیزالهی در 90+ صاحب مدال برنز شدند.

همین جودوکاها با اسامی جدید در مسابقات بین‏المللی جودو آلمان نیز در تاریخ 25 اسفندماه 1385 شرکت کردند که یحیی باقرپور در وزن 81 کیلوگرم صبه عنوانی بهتر از پنجمی نرسید و مصیب عزیزالهی در 90+ کیلوگرم هفتم شد.

پس از این در نخستین دوره مسابقات جودو نوجوانان آسیا که آبان ماه 1386 برگزار شد، ایران با مدال طلای ایمان زینی‏وند در وزن 46 کیلوگرم و مصیب عزیزالهی در 100+ کیلوگرم قهرمان آسیا شد و این موضوع در دومین دوره این پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا نیز که در تیرماه 87 به میزبانی یمن برگزار شد، مشاهده گردید و ایران با نشان طلای مصیب عزیزالهی در وزن 66+ کیلوگرم مجدداً قهرمانی آسیا را تکرار کرد!

 

 

این جودوکاها که دیگر تمایلی به شرکت در رده نوجوانان نداشتند باز هم به اصرار کادر فنی مجدداً در ترکیب نوجوانان قرار گرفتند تا پس از برگزاری اردوهای آماده‏سازی در ارمنستان که تطابق آب‏ و هوایی با محل برگزاری مسابقات جهانی مجارستان و همچنین مسابقات تایلند را ندارند و همین ماهیت اعزام را نیز زیر سوال می‏برد، راهی مسابقات جهاین و آسیایی شوند اما سقوط هواپیمای توپولف در اطراف قزوین پس از چندین سال همه‏ چیز را هویدا کرد.

دیروز تشییع جنازه نمادین این عزیزان از دست رفته  با شایعه جابجایی هویت دو پسرعمو برای عدم رو شدن این حقیقت که با دفن یک دست لباس جودو همراه بود با شرایط بدی همراه بود، به گونه‏ای که علاوه بر آنکه خانواده‏هایی که عزیزانشان از دست رفته بودند بغضی مضائف از این موضوع در گلو داشتند و دم بر نمی‏آوردند، مداح و سخنران نیز به دلیل دادن دو سری نام از این اشخاص گیج شده بود و به سختی مراسم را اداره کرد.

جالب‏تر آنکه بر روی برخی تصاویر چاپ شده در استان لرستان و توسط خانواده‏های ایشان، علاوه بر اسامی غیرواقع اسامی اصلی این جودوکاها و همچنین در خصوص ایمان زینی وند، نام خانوادگی ملک‏شاهی به عنوان نام اصلی در پرانتز ذکر شده بود و انتشار یک گزارش تصویری از مراسم تشییع جنازه نمادین باعث شد که همین میزان پناه کاری نیز راه به جایی نبرد.

در این میان در صورت اصرار مسئولان جودو بر عدم وقوع این مسئله، تابناک آمادگی خود را برای گفت‏و گو با محمد ملک‏شاهی، وحید باقرپور و مجتبی عزیزالهی اعلام می‏کند.

در این شرایط مسئولان فدراسیون جودو ایران آنچنان از احراز هویت آنها بر مبنای مدارکشان سخن می‏گوید که انگار در جودو کشور هزاران جودوکای در سطح تیم ملی وجود دارد و بر این مبنا فدراسیون جودو باید پاسخگو باشد که چگونه به چهره و اندام این جودوکاها که حتی یک کودک تشخیص می‏دهد به رده نوجوانان نمی‏خورند، مشکوک نشده و بر طبق تکالیفش به بررسی سوابق و حتی انجام تست‏های پزشکی از این سه تن و سایر موارد مشکوک بپردازند.

 

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢٥
 
 
سه جودوکار لرستانی و مربی فنی این رشته در سانحه سقوط هواپیمایی توپولوف در استان قزوین جان باختند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان لرستان در حادثه سقوط هواپیما، متاسفانه علی امیری، عیسی باقرپور، مصیب عزیزالهی و ایمان زینی وند از ورزشکاران جودوی استان کشته شدند.
قرار بود اعضای تیم ملی جودو نوجوانان ایران از تهران عازم ایروان ارمنستان شوند تا در تورنمنت جودو و اردوی مشترک ایروان شرکت کنند.
این تیم خود را برای جام جهانی مجارستان آماده می کرد.
هواپیمای شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ایروان بود ساعت 33/11 روز چهارشنبه دقایقی بعد از پرواز در زمین های کشاورزی حوالی روستای جنت آباد شهرستان قزوین سقوط کرد و تمامی مسافران و کادر پروازی این هواپیما کشته شدند وبلاگ فردای لرستان به خانواده های داغدار این عزیزان تسلیت عرض می نماید.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢٤
به گزارش مهر ، صبح امروز یک فروند هواپیمای توپولف مسافری شرکت هواپیمایی کاسپین به شماره پرواز 7908 در مسیر هوایی تهران- ایروان 16 دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در حوالی شهر قزوین دچار سانحه شد و سقوط کرد.

اسامی کشته شدگان هواپیمای توپولف سقوط کرده در اطراف قزوین به شرح ذیل است:

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢۱

برای اینکه بدنی سالم داشته باشیم حرکات ورزشی فوق را هر روز صبح انجام دهیمwww.Bia2Net.irwww.Bia2Net.ir

 

www.Bia2Net.irwww.Bia2Net.irwww.Bia2Net.ir

 

  www.Bia2Net.irwww.Bia2Net.irwww.Bia2Net.ir

 

www.Bia2Net.ir

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢۱

سال 1386 برشما مبارک باد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢۱
ساکنان روستای ده شیخان بروجرد از کمبود آب آشامیدنی گلایه دارند و خواستار رفع مشکل کم آبی در این روستا شدند.
به گزارش ایرنا  بعضی از ساکنین  مطالبی در خصوص کمبود آب آـشامیدنی افزودند: این روستا از توابع بخش مرکزی بروجرد ، سال ها است که با مشکل کم آبی مواجه است و این امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم روستا به ویژه در فصل تابستان شده است.
یکی از ساکنان روستای ده شیخان بروجرد گفت: هم اکنون مردم این روستا روزانه بین پنج تا 15دقیقه دارای آب آشامیدنی هستند و در طول شبانه روز برای تامین آب مورد نیاز باید از چشمه ها و چاههای کم آب نیاز خود را تامین کنند.
جعفر پارسا افزود: کمبود آب آشامیدنی در این روستا به دلیل نبود چاههای عمیق و توجه و حمایت جدی از سوی مسوولان است.
وی اظهار داشت: مسوولان باید برای رفع مشکل کم آبی این روستا چاره ای اساسی در نظر گرفته و با تامین اعتبار لازم در راستای حل مشکل مردم این روستا اقدام نمایند.
یکی دیگر از ساکنان روستای ده شیخان بروجرد گفت: در این روستا هم اکنون یک چاه آب وجود دارد که به دلیل قرار گرفتن در جوار شرکت نفت این روستا ،منابع نفتی در آن نفوذ کرده و آب آن برای آشامیدن مناسب نیست.
محمد خسروی افزود: در صورتی که بتوان یک حلقه چاه جدید در منطقه دیگری از روستا احداث کرد می توان مشکل کم آبی مردم این روستا را برطرف نمود.
وی یادآور شد: کمبود آب مشکلات فراوانی را برای روستاییان ایجاد کرده و مراجعات مکرر به شرکت آب و فاضلاب روستایی برای حل این مشکل تا کنون راه به جایی نبرده است.
یکی دیگر از ساکنان این روستا گفت: برخورداری از آب آشامیدنی سالم و کافی حق هر روستایی است و این افراد نباید از این حق طبیعی محروم شوند.
زهره پارسا افزود: هر بار مسوولان وعده هایی برای رفع مشکل کمبود آب این منطقه داده اند اما تاکنون عملی نشده است.
وی یادآورشد: از مسوولان تقاضا می شود به منظور رفع مشکل کم آبی در بسیاری از روستاهای این شهر اقدامی جدی انجام دهند زیرا مردم این روستاهای کم آب برای نظافت و آشامیدن آب لازم ندارند.
رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی بروجرد گفت: این روستا در چند سال اخیر با مشکل کمبود آب مواجه شده و با وقوع زلزله در سال 85 و ساخت و سازها و رشد جمعیت در روستاها این کمبود دوچندان شده است.
نورخدا محمدی افزود: برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز ساکنان این روستا دو نقطه برای احداث چاه عمیق در نظر گرفته شد که از سوی کارشناسان مورد تایید قرار نگرفته و هم اکنون منطقه سوم برای احداث چاه عمیق مشخص شده است.
وی اظهار داشت: احداث چاه عمیق در این روستا نیازمند یک میلیاردو 500میلیون ریال اعتبار است که در صورت تامین این میزان اعتبار از سوی دولت کار آبرسانی به این روستا در اولویت برنامه ها قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: در شهرستان بروجرد مشکل کمبود آب تنها مختص روستای ده شیخان نیست بلکه مردم روستاهای دیگر نیز مشکل را دارند که رفع این مشکلات نیازمند تامین اعتبار است.
بخشدار بخش مرکزی بروجرد نیز گفت: به دلیل نداشتن منابع آبی غنی، امکان احداث چاه در این روستا وجود ندارد و برای رفع این مشکل با حمایت های شرکت آب و فاضلاب روستایی از روستای والانجرد آب به روستای ده شیخان منتقل شود.
عباس حیدری افزود: پیگیری هایی برای تامین اعتبار لازم برای آبرسانی به این روستا صورت گرفته که انتظار می رود در آینده نزدیک کار آبرسانی به این روستا آغاز شود.
وی جمعیت این روستا را 101 خانوار عنوان کرد و گفت: روستای ده شیخان در هفت کیلومتری بروجرد واقع شده است
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۱۸

 
 

چنانچه مقداری برگ درخت بلوط تازه را کوبیده و له شده آنرا بر جراحات و زخمها ضماد نمایند از پیشرفت و وسعت جراحت و زخم جلوگیری کرده و در درمان و التیام آنها اثری فوری دارد.
اگر مقداری برگ خشک شده درخت بلوط را سوزانده و آنرا نرم ساییده و بر روی زخمهای بدخیم و کهنه نظیرخوره و جذام بپاشند موجب بهبود و التیام اینگونه زخمها می شود.
چنانچه مقداری پوست نازک روی دانه ی بلوط که به جفت معروف است را نرم ساییده و با مقداری آب میل کنید در بهبود زخمهای معده و روده بی نظیر و موجب التیام زخمها و جراحات داخلی می گردد.
خوردن روزانه چند عدد شاه بلوط پودر شده که با شربت به و شربت سیب مخلوط شده باشد علاوه بر چاق شدن و تقویت قوه باه به عنوان پادزهری موثر جهت رفع اثرات زهرو سموم نیز مصرف آن تجویز و توصیه می شود.
چنانچه مقداری از پوست درخت بلوط را پخته و شب موقع خواب آنرا بر سر ببندند و صبح آنرا باز کرده و سر را با گل سرشوی بشویند ازریزش موها جلوگیری کرده و ریشه ی مو را محکم می گرداند و موجب سیاه شدن مو نیز می گردد.
منبع : کتب طب سنتی

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۱۸
یزید! از این‏که زمین و آسمان را بر ما تنگ گرفته‏اى و ما را هم‏چون اسیران از سویى به سوى دیگر مى‏برى، گمان دارى ما در نزد خدا خوار و پست‏شده‏ایم و تو در پیشگاه او قرب و منزلت ‏یافته‏اى؟ ..از این‏که دنیایت آباد شده است و امور طبق مراد تو مى‏چرخد و مقام و منصبى را که حق ماست، در دست گرفته‏اى، شادمانى؟
پس از آن‏که زنان و بازماندگان اهل بیت امام حسین (ع) را، در حالى که به ریسمان‏ها بسته شده بودند، به مجلس یزید وارد نمودند، سر مقدس سیدالشهدا (ع) را در مقابل او نهادند . یزید در حالى که با چوب خیزران بر لب و دندان مبارک امام مى‏زد این اشعار را سرود:

«ما بزرگان بنى‏هاشم را کشتیم و آن را به حساب جنگ بدر گذاشتیم؛ این روز در مقابل آن روز قرار گرفت . بنى‏هاشم با پادشاهى بازى کردند، وگرنه نه خبرى از رسالت‏بود و نه وحیى نازل مى‏شد . من از فرزندان خندف نباشم اگر از فرزندان احمد انتقام کارهاى او را نگیرم‏» .
 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۱۱

ترکیدگی لوله نفت در مسیر انتقال نفت پلدختر به مرکزی موجب آلوده شدن ده‌ها کیلومتر از مسیر رودخانه کشکان شد.

به گزارش مهر، در حادثه‌ای که ساعت 7 صبح امروز در مسیر خطوط انتقال نفت پلدختر رخ داد کیلومترها از آب رودخانه کشکان آلوده شد تا برای چندمین بار در طول سالهای اخیر این رودخانه شاهد تلفات بیشمار آبزیان باشد.

مدیر کل سازمان محیط زیست استان لرستان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خرم آباد عنوان کرد: در ساعت هفت صبح امروز یکی از لوله‌ها نفت مسیر سرکان مالکوه به سمت اراک در 30 کیلومتری پلدختر و در منطقه «جلگه خلج» دچار ترکیدگی شد.

علی رحیم کاکاوند از ترکیدگی لوله نفت به عنوان یک «فاجعه زیست محیطی» یاد کرد و بیان داشت: در حال حاضر نفت وارد رودخانه کشکان شده و کیلومترها از مسیر این رودخانه را آلوده و آبزیان زیادی را تلف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون ترکیدگی لوله نفت مهار نشده است، افزود: نفت این لوله که یک لوله 10 اینچی انتقال نفت است هم اکنون با شدت در حال ورود به رودخانه کشکان است.
مدیر کل سازمان محیط زیست استان لرستان با اشاره به اعزام تیم کارشناسی این سازمان برای برآورد تلفات از دقایق اولیه صبح امروز، بیان داشت: پیش بینی می‌شود تاکنون هزاران قطعه از آبزیان منطقه تلف شده باشند.

کاکاوند ادامه داد: با توجه به اینکه رودخانه جریان دارد و از سوی دیگر با توجه به قرارگیری در فصل تابستان دبی آب رودخانه نیز پایین است خطر آلودگی و اتلاف آبزیان چند برابر شده است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیدگی لوله نفت در مسیر رودخانه تخریب شدیدی ایجاد خواهد کرد، افزود: با توجه به عدم مهار این ترکیدگی و اینکه رودخانه کشکان از جمله رودخانه‌هایی است که به رودخانه سیمره می‌ریزد پیش بینی می‌شود تلفات ادامه داشته باشد.

مدیر کل سازمان محیط زیست استان لرستان با بیان اینکه از محل ترکیدگی تا شهر پلدختر آلوده شده است، یادآور شد: پیش بینی می‌شود تاکنون حدود 40 کیلومتر از مسیر رودخانه کشکان آلوده شده باشد.

کاکاوند با انتقاد از وضعیت لوله‌های انتقال نفت، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه لرستان در مسیر ترانزیت شمال به جنوب است لوله‌های انتقال نفت از این منطقه عبور می‌کنند که هر ساله به علت پوسیدگی لوله‌ها و همچنین عدم ارزیابی زیست محیطی مسیر نصب لوله‌ها محیط زیست منطقه قربانی اینگونه حادثه‌ها شود.

وی یادآور شد: لوله‌های انتقال نفت در این منطقه بیش از 10 سال عمر دارند و تاکنون دچار خوردگی و پوسیدگی شده‌اند به طوریکه این چندمین حادثه‌ای است که در طول یکی دو سال اخیر در منطقه به وقوع پیوسته است.

به گزارش مهر، نشت نفت به رودخانه کشکان به گفته مدیر کل محیط زیست استان لرستان تا زمان مخابره خبر همچنان مهار نشده و ادامه دارد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٩
 

ادامه عکس هاا


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٩
 

بعداز نفوذ اسلام در هندوستان، این دیار نیز مانند همه عالم اسلام به مذاهب و فرق گوناگون تقسیم شد، در این مقال به آن دسته از مذاهب پرداخته شده است که دارای پیروان زیاد و نفوذ بیشتری نسبت به سایر مذاهب و فرق بوده اند

 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٧
 
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: یک نوجوان 16ساله بروجردی به دلیل عدم آشنایی با فن شنا امروز شنبه در دریاچه فدک این شهر غرق شد.
منصور میرطاووسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نوجوان به نام "حسن ولیپوری" به دلیل عدم توانایی در شنا کردن دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.
وی اظهار داشت: نیروهای آتش نشانی و نیروی انتظامی بلافاصله به محل اعزام شده و پس از یک ساعت جستجو پیکر بی جان این نوجوان را در دریاچه سوم باغ فدک یافتند.
وی اضافه کرد: تابلوهای هشدار دهنده در زمینه عدم شنا در این دریاچه توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری نصب شده اما این نوجوان بدون توجه به تابلوها و اخطارها اقدام به شنا کرده است.
وی تاکید کرد: با توجه به فصل گرما و رفتن خانواده ها به طبیعت باید آگاهی لازم را به فرزندان در زمینه های مختلف مانند شنا نکردن در رودخانه ها و آتش نزدن درختان ارایه دهند
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۳
 
چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف لرستان فعالیت دارند
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: در حال حاضر چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف استان فعالیت دارند.
دکتر ذبیح الله خداییان روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در 750 شورای حل اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش در این استان فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: شورای حل اختلاف در لرستان توانسته قدم هایی مثبت در جهت نهادینه کردن عفو و گذشته بردارد به طوری که حدود 54 درصد پرونده های ارجاعی به شوراها به صلح و سازش کشیده می شود.
وی یادآور شد: در مدت پنج سال گذشته 224 هزار و 863 مورد دعوا از طریق شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شده است.
دکتر خداییان افزود: در صورتی که فعالیت شوراهای حل اختلاف لرستان نبود، مختومه کردن بیش از 200 هزار پرونده به صلح و ساز توسط دادگستری امکانپذیر نبود.
وی با اشاره به اینکه در شوراهای حل اختلاف صلح، سازش و آرامش حاکم است، اضافه کرد: خوشبختانه شوراهای حل اختلاف لرستان در میان دیگر استان های کشور رتبه برتر را کسب کرده است.
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: به موجب قانون جدید در حال حاضر افراد مشغول به کار در شوراهای حل اختلاف بایستی 35 سال به بالا و دارای مدرک کارشناسی باشند که دستگاه قضایی نیز در حال بررسی مجدد وضعیت افراد می باشد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۳
دکتر محسن رضایی یکی از  چهار کاندیدای دهمین ریاست جمهوری بودنند که به نتایج انتخاباتی اعتراض ، وشکایاتی نیز به شورای نگهبان و وزارت کشور ارسال نموده بود.این باربرای دفاع ازکیان ایران اسلامی و حساسیت های پیش آمده در حوادث اخیر از ادامه شکایات خود به مراجع ذیصلاح  منصرف شد.
متن نامه
حضرت آیت الله جنتی
دبیر محترم شورای نگهبان
سلام علیکم؛

احتراماً به استحضار میرساند؛ طبق روال قانونی، دغدغه‏ها و شکایات مربوط به انتخابات 22 خرداد را که حماسه‏ای بی نظیر و نمود بارز مردمسالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، در روزهای گذشته به آن نهاد محترم که مرجع رسیدگی قانونی به شکایات است، منعکس نموده و در این پیگیری نیز جدی بودم. اما با توجه به محدودیت زمانی، اکنون که وضعیت سیاسی - امنیتی و اجتماعی کشور وارد شرایط حساس و تعیین کننده‏ای شده که از نتایج انتخابات مهم‏تر می‏باشد، لذا وظیفه می‏دانم خود و دیگران را به کنترل وضعیت فعلی ترغیب نمایم و از آنجا که عهدی با خدای خود بسته‏ام تا همواره سربازی فداکار برای انقلاب اسلامی، رهبری و مردم باشم، بدینوسیله انصراف خود را از پیگیری شکایت‏های مطرح شده اعلام می‏دارم.

محسن رضایی
2/4/ 88
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢
 
رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: از آغاز برنامه اول تا چهارم توسعه تاکنون بیش از 70 هزار خانوار عشایری کشور در زیستگاههای معین شده اسکان یافته اند.
جهانشاه صدیق عصر دوشنبه در جریان بازدید از طرح های عمرانی وعشایری در دست ساخت شهرستان کوهدشت افزود: علاوه بر این دو هزار و 200 خانوار عشایری با جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور کوچ رو هستند.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 30 میلیون هکتار عرصه تولید از مراتع کشور در اختیار عشایر است، گفت: یک چهارم دام کوچک کشور و 20 درصد پروتئین مرتبط با دام درکشور درمناطق عشایری می باشد.
وی اظهار داشت: عشایر کشور سالانه 180 هزارتن گوشت قرمز،100هزارتن شیر تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.
وی اظهارداشت: علاوه براین 35درصد صنایع دستی کشور نیز درمناطق عشایری تولید می شود
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢

 حضرت آیت الله "ناصر مکارم شیرازی" از مراجع عظام تقلید تاکید کرد: همه برای ساختن ایران اسلامی و آباد در سایه نظام جمهوری اسلامی به هم دست اخوت دهند.

ایرنا به گزارش دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای نگهبان افزود: اگر راهکارهایی که برای پایان دادن به بحران کنونی ارایه شد دنبال شود بزودی به نتیجه مطلوب می رسد و نسیم عطرآگین وحدت وزیدن خواهد گرفت و آرامش به خواست خدا بازمی گردد.

وی افزود: همه نخبگان و اقشار مختلف برای ساختن ایرانی آباد و آزادی درسایه نظام جمهوری اسلامی دست اخوت به هم خواهند داد.

گفتنی است آیت الله مکارم شیرازی روزگذشته نشستی با جمعی از اعضای شورای نگهبان برای پایان دادن به مسایل پیش آمده پس از انتخابات داشت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢

  چاپ ارسال به دوست

     سایت خبری سیما فیلم:
فیلمبردای مجموعه تلویزیونی" مختار نامه" امروز( اول تیرماه) و پس از پنج سال  و اندی در احمد آباد مستوفی به اتمام رسید . در این قسمت ها پلان های کلی مربوط به شهر کوفه و بخش هایی از جلوه های ویژه میدانی شامل قطع شدن پای اسب و مانند آن ضبط شد و هیچ بازیگری مقابل دوربین نرفت.
این در حالی است که علیرضا علویان و ایرج شهزادی همزمان با فیلمبرداری شروع به تدوین و صداگذاری آن کرده اند.
این سریال در بیش از 40 قسمت داستان زندگی و قیام "مختار ابو عبید بن ثقفی" ملقب به ابو اسحاق را در مقاطع مختلف زندگی وی روایت می‌کند. او یک علوی دوآتشه است که عشق و ارادت فراوانی به خاندان پیامبر دارد. سیاستمداری کهنه کار و باهوش و در عین حال جنگاوری بی‌نظیر است. مختار سیاست را خوب می‌شناسد. فرمانده کاردانی است و در شجاعت و بی باکی بی‌مثال . شهرت مختار به دلیل قیامی است که پس از واقعه عاشورا با هدف خونخواهی شهدای کربلا توسط او شکل می‌گیرد و با شعار یا لثارات الحسین  قیام خود را علیه اشقیای کربلا آغاز می‌کند؛ قیامی که به قصاص تمامی قاتلان شهدای کربلا و در نهایت تشکیل حکومتی شیعه و عدالت محور منجر می‌شود.
این سریال از محصولات «الف ویژه» مرکز سیما فیلم است که فیلمبرداری آن از فروردین 1383  حوالی کاشان آغاز شد و به مدت حدود پنج سال در لوکیشن های متعددی در آران و بیدگل ،‌ شاهرود، آبادان ،شوشتر ، ورامین ،‌قزوین ،  شهرک دفاع مقدس، احمد آباد مستوفی فیلمبرداری شد. در این مناطق دکورهای متعددی ساخته شد تا نمودار مدائن، کوفه ،‌کوشک سفید ،‌ کربلا و ... باشد.
سریال «مختارنامه» سه بخش دارد که در بخش نخست جوانی زندگی مختارثقفی و در دو بخش دیگر میانسالی تا شهادت وی را به تصویر می‌کشد.
در این مجموعه عظیم، فریبرز عرب‌نیا، نقش مختار را ایفا کرده است و از دیگر بازیگران این سریال به ترتیب حروف الفبا می‌توان به اسامی زیر اشاره کرد:
ابراهیم آبادی، داوود آریا، روژان آریامنش، انوشیروان ارجمند، فرهاد اصلانی، محمود اردلان، کریم اکبری مبارکه، عباس امیری، رحمان باقریان، مریم بوبانی، اسماعیل پورستار، پرویز پورحسینی، معصومه تقی‌پور، علی جاویدفر، محمود جعفری، بهناز جعفری، صدرالدین حجازی، شهرام حقیقت‌دوست، محمدرضا حق‌گو، الهام حمیدی، میرصلاح حسینی، علیرضا خندان، اسماعیل خلج، حسین خانی‌بیک، مسعود خدا‌بخشیان، ماه‌چهره‌خلیلی، آهوخردمند، حبیب دهقان‌نسب، نصرت دستمردی، جعفر دهقان، رضا کیانیان، رضارویگری، داوود رشیدی، بهزاد رحیم‌خانی، امین زندگانی، جواد زیتونی، فریدون ‌سورانی، محمد‌علی سلیمان‌تاش، بهرام شاه‌محمدلو، جمشید شاه‌محمدی، عنایت شفیعی،محمد رضا شریفی نیا ،  ولی‌الله شیراندامی، رامونا شاه، محمد صادقی، شهرزاد صفوی، مهرداد ضیائی، مصطفی طاری، ژاله علو، حمیدرضا عطایی، احمد علامه‌دهر، شهرام عبدلی، حدیث فولادوند، مهدی فخیم‌زاده، تورج‌‌فرامرزیان، محمدفیلی، هوشنگ‌ قوانلو، فریبا کوثری، حسن‌ کاخی، شهره‌‌لرستانی، مظفرمقدم، حسن‌میر‌باقری، حامد میرباقری،امیر مولوی،صالح میرزاآقایی، حمید مظفری، نسرین مقانلو، احمد نمازی، فرخ نعمتی، عزیز هنرآموز، کاظم هژیرآزاد، محمد یگانه، حسن پورشیرازی، اکبر زنجان‌پور و... اشاره کرد.
گفتنی است در این مجموعه بیش از پانصد بازیگر در لوکیشن های مختلف مقابل دوربین رفته اند و فریبرز عرب نیا بازیگر نقش مختار ثقفی با دارا بودن هفت گریم مختلف بیشترین تغییر چهره را در این سریال داشته است.
عوامل پشت صحنه این سریال نیز عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: داوود میرباقری، تهیه‌کننده: محمود فلاح، نویسندگان اولیه: حسن میرباقری، محمد بیرانوند، مدیر فیلمبرداری: عظیم جوان‌روح، صدابردار و صداگذار: ایرج شهزادی ،‌ تدوینگر: مهدی حسینی‌وند، طراح جلوه های ویژه چهره‌پردازی: عبدالله اسکندری،طراح چهره پردازی  مسعود ولدبیگی، محقق تاریخ اسلام: حجت‌الاسلام رسول جعفری.
مجموعه مختارنامه در مرکز سیما فیلم تولید شده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢
     کمبود ویــتــامـیــن‌هــا از جـمـلــه ویتامین B12 ، آهن، مس، منگنز، تیتانیوم و ید در رژیم روزانه عاملی است که به سفیدی زودهنگام مو کمک می‌کند.
جام جم: در زمان‌های قدیم سفیدی مو نشانه پیری بود، ولی دوره و زمانه عوض شده است. برخی جوانان هنوز به سن 20 سالگی نرسیده، موهایشان سفید می‌شود.

اما آیا سفید شدن مو نشانه پیری است؟ و علت رنگ باختن زودهنگام این موها چیست؟
مو در واقع قسمت یا ضمیمه‌ای از پوست محسوب می‌شود و شامل سلول‌های مشابهی اسـت کـه روی لایـه خـارجی پوست به نام روپـوسـت یا اپیدرم قرار دارند. غدد چربی پـوسـت سـر مـاده‌ای چرب و روغنی ترشح مـی‌کـنـنـد کـه مـنـبـع مـواد مـغـذی و تقویتی، براق‌کننده و عامل سیاهی مو است. تغذیه مو از طریق جریان خون صورت می‌گیرد و به طور خـارجـی امـکـان‌پـذیر نیست. اصولاً مو طی مراحلی رشد می‌کند و در برهه‌هایی از زمان، رشد آن متوقف شده و استراحت می‌کند. در پایین‌ترین لایه پوست سر، در محل پایه تار مو، سلول‌هایی به نام ملانوسیت وجود دارند که ترکیباتی به نام ملانین تولید و ترشح می‌کنند. مـلانـیـن بـاعث رنگی بودن موی سر است. مـلانـوسـیـت‌هـا در واقـع حـاوی سـلـول‌هـای رنگدانه‌ای هستند و برای ساخت ملانین به آنزیم‌های خاصی نیاز دارند. در حقیقت رنگ های متفاوت مو، سیاه، قهوه‌ای، بلوند و قرمز بستگی به نوع آنزیمی ‌دارد که در ساخت ملانین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه گرد سپیدی بر موها می‌نشیند؟

رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در ملانوسیت‌ها، عامل ایجاد رنگ موی سر هستند. زمانی که سـاخـت ایـن رنـگدانه‌ها مـتوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و بــه اصـطـلاح سـفـیـد می‌شود و این تار موهای سفید رنگ در ترکیب با تـارهـای سـیاه مو، حالتی خـاکـسـتـری بـه مو می‌دهند. سفید شدن مو به طور معمول فرآیندی است که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد. طبق تحقیقات صورت گرفته، عامل اصلی سفید شدن مو، ماده‌ای به نام پروکسید هیدروژن است. با بالا رفتن سن، این ماده در فولیکول‌ها و سلول‌های مو به مقدار زیادی تـولـید می‌شود و در نتیجه ساخت رنگدانه ملانین را متوقف می‌کند. پروکسید هیدروژن به مـیـــزان کــمـــی ‌در ســـراســـر بـــدن هـمـچــون فولیکول‌های مو تولید می‌شود، ولی با افزایش سن مقدار تولید آن بالا می‌رود، زیرا دیگر بدن قادر به خنثی کردن تولید این ماده نیست. زمانی که ملانوسیت‌ها به طور غیرفعال حضور دارند یا تعداد ملانین هر تار مو به کم‌تر از حد معمول می‌رسد، مو به رنگ خاکستری دیده مـی‌شـود، ولـی چـنـانچه ملانوسیت‌ها کاملا رنگدانه‌های خود را از دست بدهند، مو سفید می‌شود.

آیا پیری زودرس هم داریم؟

با افزایش سن، مو متمایل به سفید شدن و از دست دادن رنگ خود می‌شود، ولی گاهی این فرآیند سفید یا خاکستری شدن در زمانی زودتر از حد معمول یعنی در جوانی آغاز می‌شود و باعث می‌شود یک فرد جوان کمی‌ پیر به نظر برسد. در حالت عادی، سفید شدن مو در مردان حدود 30 سالگی و در زنان حدود 35 سالگی اتفاق می‌افتد و در سیاه‌پوستان این فرآیند 10 ‌‌سال دیرتر رخ می‌دهد. سفیدی موی سر از شقیقه شروع می‌شود، ولی پیش از موی سر، سبیل و ریش شروع به سفید شدن می‌کند. در صــورتــی کـه در سـفـیـد پـوسـتـان، زودتـر از 20 ‌‌سالگی و در سیاه‌پوستان پیش از 30 سالگی موها سفید شوند، به آن سفید شدن زودرس مو گفته می‌شود که خود علل مختلفی دارد.

آیا موها هم به آرامش و تغذیه سالم نیازمندند؟

از دلایل اصلی و اولیه سـفـیــدی زودرس مـوهـا مـی‌تـوان بـه نـوع رژیـم غــذایـی نـامناسب و نـیـز آشفتگی‌ها و نگرانی‌های ذهنی اشاره کرد. کمبود ویــتــامـیــن‌هــا از جـمـلــه ویتامین B12 ، آهن، مس، منگنز، تیتانیوم و ید در رژیم روزانه عاملی است که به سفیدی زودهنگام مو کمک می‌کند.

نگرانی‌های ذهنی هم تنش زیادی به پوست سر وارد می‌کند که با تولید مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت مـو تـداخـل مـی‌کـند.

از دیگر عوامل مساعدکننده سفیدی زودرس می‌توان به وراثت اشـاره کـرد. بـه طوری که در چنین افرادی سفیدی موها زودتر آغاز می‌شود. کثیفی پوست سر، شستشوی موها با آب داغ و خشک کردن آن با وسایل الکتریکی مانند سشوار، بیماری تیروئید ، کم‌خونی ، رژیم‌های لاغری بسیار سخت و طولانی‌مدت، افزایش گلبول‌های سفید خون و استفاده از دخانیات و سیگار (افراد سیگاری 4 ‌‌برابر زودتر به سفیدی مو دچار می‌شوند) از دیگر عوامل سفیدی زودرس موها هستند.

آیا کندن موهای سفید باعث زیادشدن آنها می‌شود؟

کـنــدن یــا قـیـچــی کــردن مــوهــای سـفـیـد به‌هیچ‌وجه باعث زیاد شدن آنها نمی‌شود. ولی به دلیل فشار وارد آمده بر پوست سر و مو، توصیه می‌کنیم این کار را انجام ندهید. با کندن موی سفید، مجدداً در همان مکان، موی سفید جدیدی رشد خواهد کرد و تعداد آن زیادتر نمی‌شود.

آیـا اسـتفاده از رنگ موها و مش‌ها در سفید‌شدن زودهنگام موها تأثیری دارد؟

خانم‌ها به زیبایی خود اهمیت می‌دهند و موها نیز جزئی از زیبایی آنها به شمار می‌رود. بـنـابـرایـن طـبیعی است که گهگاه اقدام به رنگ‌کردن آنها کنند. ولی این سؤال همیشه برای آنها مطرح است که مبادا با رنگ کردن، موها سفید شوند؟ باید بگوییم که رنگ کردن هیچ تأثیری روی زودتر سفید شدن موها ندارد، بلکه عوامل دیگری که در بالا اشاره کردیم در این امر دخیل هستند. ولی رنگ کردن پیاپی هم مشکلاتی را برای مو ایجاد می‌کند و ممکن است باعث خشکی و تحریک‌پذیری مو شود، ولی باعث سفید شدن مو نمی‌شود. در واقع رنگ کردن مو، یکی از راه‌های خلاص شدن از شر سفیدی موهاست.

از چـه رژیـم غـذایی برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو استفاده کنیم؟

کمبود برخی مواد غذایی باعث سفید شدن زودرس موها می‌شود که با رعایت یک رژیم خوب شاید بتوان از آن جلوگیری کرد. مصرف غـذاهـای سـرشـار از ویـتامینB مانند برنج، تخم‌مرغ، سبوس گندم و سبزیجات بسیار مؤثر است و سفیدی مو را به تأخیر می‌اندازد. عنصر مس از آن دسته عناصری است که نقش زیادی در جلوگیری از سفید شدن موها دارد. غذاهایی چون قارچ، سیب‌زمینی، عدس، نخودفرنگی، لوبیا، موز، هلو، گلابی و سیب غنی از مس هستند. مصرف نان جو در رژیم غذایی، خوردن یک لیوان جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در روز و خـوردن یـک قاشق مرباخوری پودر سـبـوس برنج مخلوط شده با شکر در روز می‌تواند در جلوگیری و نیز درمان سفیدی مو مؤثر باشد.

در کنار این ها، استفاده از سیر، پیاز، موسیر و تره نیز که سرشار از منگنز هستند می‌تواند مفید باشد.

آیـا سفید شدن موها به رنگ موی فرد بستگی دارد؟

رنگ مو در افراد و نژادهای مختلف، متفاوت است. موی انسان به دلیل وجود نسبت‌های مختلف عناصر در رنگدانه‌ها متفاوت است. موی سیاه نسبت منگنز بیشتر، موی بور نسبت روی بیشتر و موی سرخ نسبت تیتانیوم بیشتری را داراست. سفیدی مو می‌تواند در نتیجه کمبود عناصر و املاح موجود در رنگدانه‌های مو باشد. در واقع سفید شدن موها، ارتباطی با نوع ملانین بدن که تیره یا روشن بودن موها را مشخص می‌کند، ندارد. پس دیر یا زود، در همه انواع مو سفیدی اتفاق می‌افتد.

آیا سفیدی مو باعث ریزش آن‌ هم می‌شود؟

خـیــر. مــوهــای سـفـیــد بـا از دسـت دادن رنگدانه‌های خود، ترد و شکننده و حساس می‌شوند. موی سفید نسبت به موهای سیاه، خشک‌تر و زبرتر است، ولی ریشه آن سست نیست و سفید شدن را نمی‌توان عاملی برای ریزش مو به حساب آورد.

آیا موها می‌توانند یک‌شبه سفید شوند؟

معمولاً مو از ریشه سفید می‌شود. در پوست سر انسان حدود 100 تا 150 هزار تار مو وجود دارد و هر کدام بین 2 تا 6 سال عمر می‌کنند. رشد مو هفته‌ها طول می‌کشد و نمی‌تواند در طول یک شب سفید شود. همان طور که گفتیم، یـکـــی از عــوامــل سـفـیــدی زودرس مــوهــا، نگرانی‌های ذهنی است. گاهی مردم تصور می‌کنند فردی در اثر یک فشار عصبی شدید دچار سفیدی مو می‌شود. این باوری کاملاً غلط است. فشار عصبی یکی از دلایل ریزش مو است. بنابراین با ایجاد چنین فشاری، مقدار زیادی از موهای سیاه ریخته و موهای سفید روی سر جلوه‌نمایی می‌کنند و این طور به نظر می‌رسد که موهای فرد یک‌شبه سفید شده است که در واقع غلط است.

پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به موهای خود اهمیت می‌دهید و از سفید شدن آنها وحشت دارید، با رعایت نکاتی که گفته شد تا جایی که می‌توانید از ایجاد شـرایـط مـنـاسـب برای سفید شدن موهایتان جلوگیری کنید
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :