فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢٩
با صدور دستوری از سوی علی اف، رئیس‌جمهور آذربایجان حکم تخریب مسجد فاطمه زهرا(س) متوقف و ادامه ساخت آن از سر گرفته شد.

به گزارش «تابناک»، سرانجام پس از ماه‌ها کشمکش و مجادله میان شیعیان و هیأت حاکمه جمهوری آذربایجان بر سر حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا (س)، رئیس‌جمهوری آذربایجان، روز جمعه ـ 24اردیبهشت ماه ـ و دو هفته پس از تأیید حکم تخریب این مسجد در دادگاه عالی آذربایجان، با صدور دستوری رسیدگی به پرونده مسجد در دست احداث فاطمه زهرا (س) در شهر باکو را به رئیس اداره مسلمانان قفقاز واگذار کرد که با توجه به نامه اخیر «الله شکور پاشازاده»، رئیس اداره مسلمانان قفقاز به الهام علی اف و درخواست لغو حکم تخریب مسجد می‌توان دستور رئیس‌جمهوری آذربایجان را عقب‌نشینی دولت آذربایجان از تخریب سومین مسجد باکو در یک سال گذشته دانست.

با صدور این دستور بعد از ماهها چالش و درگیری سیاسی ـ اجتماعی میان دینداران و حاکمیت جمهوری آذربایجان، بار دیگر دینداران این کشور شیعی بر نیروهای حکومتی آذربایجان ـ که در صدد تخریب مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) ـ بودند پیروز شدند. در حقیقت اتحاد شیعیان و تشکل های اسلامگرا و حمایت قاطعانه مراجع عظام تقلید و همچنین گروه‌های اسلام‌گرای دیگر کشورها از جمله ترکیه، روسیه و جمهوری اسلامی ایران موجب شد تا حاکمیت لائیک این کشور مجبور به تسلیم شده و تحت فشار سیاسی ـ اجتماعی نیروهای مذهبی که حاضر بودند جان خود را نیز در راه آرمان‌های اسلامی و تشیع فدا کنند از خواسته ضد دینی خود عقب‌نشینی کنند.

بر پایه این گزارش، می‌توان گفت دولت آذربایجان با حواله دادن موضوع رسیدگی به پرونده مسجد حضرت زهرا (س) به اداره مسلمانان قفقاز، سه هدف مهم را دنبال می‌کند:

 1) تلاش دارد نقش خود را درباره اسلام ستیزی در منطقه کمرنگ نشان دهد.
 2) از تقویت بیش از حد تشکل های دینی و اسلامی در آذربایجان، که به واسطه ایستادگی‌شان در برابر اقدام ضد دینی دولت علی اف محبوبیت بالایی در میان شیعیان آذربایجان به دست آورده‌اند، جلوگیری کند و آثار روانی مقاومت و تلاش احزاب و تشکل‌های مذهبی را خنثی سازد.
 3) آثار فوق‌العاده مثبت واکنش های مرجعیت دینی نسبت به این مسأله را تحت الشعاع و از گسترش آن جلوگیری کند.

 قطعا حاکمیت جمهوری آذربایجان بر این امر واقف است که اگر امروز پایمردی و مقاومت مردم دیندار آذربایجان نبود، آنها به خواسته‌های ضد دینی خود جامه عمل می‌پوشاندند، همچنانکه تاکنون روش و سیره حاکمان باکو چنین بوده است.

این گزارش می‌افزاید، عوامل گوناگونی در پیروزی دینداران برای جلوگیری از تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) نقش داشتند که جمع همه آنها می‌تواند موتور محرکه مردم در اعتلای فرهنگ دینی و اسلامی در باکو و دیگر کشورهای مسلمان باشد که عبارتند از:

1) وحدت و یکپارچگی همه دینداران و مسلمانان و پرهیز از هرگونه از اختلاف افکنی با اعلام مواضع واحد، شرکت در تجمعات و ... .
2) پیروی از رهبری و اعتماد کامل به رهبری که با تدابیر دوراندیشانه راه سخت آینده را هموار می‌سازد و در حرکت اخیر نقش رهبری حاج محسن صمداف رهبر حزب اسلام بی بدیل بود.
 3) تقید کامل به مرجعیت و استفاده از توان تاثیرگذاری مرجعیت در همه حال بدون توجه به مرزهای سیاسی و جغرافیایی که در حقیقت آنان حافظان واقعی اسلام هستند و می‌توانند با فتوای خود گره‌های بسیار کور را بگشایند.
 4) استفاده از دیگر ظرفیت‌های موجود همچون بهره‌گیری از توان تشکل‌های اسلامی کشورهای ترکیه، روسیه، جمهوری اسلامی ایران که با فعالیت در شهرهای گوناگون نسبت به سیاست‌های اسلام ستیزی دولت باکو واکنش جدی نشان دادند.

در همین حال و به دنبال واگذاری امور مسجد در دست احداث فاطمه زهرا (س) شهر باکو به اداره مسلمانان قفقاز، این اداره روز دوشنبه اعلام کرد که کارهای ساختمانی مسجد تکمیل خواهد شد... بنا به اعلام واحد مطبوعاتی اداره مسلمانان قفقاز مستقر در باکو، کارهای ساختمانی مسجد فاطمه زهرا(س) ادامه یافته و پس از تکمیل آن، از سوی این اداره برای مسجد روحانی تعیین خواهد شد.

 خانم «رحیمه دادش اوا»، مسئول واحد مطبوعاتی اداره مسلمانان قفقاز افزود: پس از تکمیل مسجد و تعیین روحانی برای آن این مسجد همانند دیگر مساجدی که زیر نظر اداره مسلمانان قفقاز فعالیت می‌کنند، مرکز عبادت مومنان خواهد شد.
در همین باره، «توفیق رضی زاده»، مسئول تشکل و هیأت امنای مسجد فاطمه زهرا (س) گفت: واگذاری امور این مسجد به اداره مسلمانان قفقاز، روالی طبیعی بوده و تعیین روحانی مسجد نیز از وظایف این اداره است. وی افزود: مسأله مهم جلوگیری از تخریب مسجد بود که تحقق یافت. رضی زاده در عین حال به پیگیری مسأله حقوقی مرتبط با درخواست صدور حکم تخریب مسجد اشاره کرد و گفت: پس از وصول حکم دادگاه عالی موضوع را از جنبه حقوقی آن در دادگاه پیگیری خواهند کرد.
 
این مسجد از سال 1998 با گرفتن مجوزهای لازم در دست احداث بود که در سال 2002 شهرداری منطقه ضمن جلوگیری از تکمیل، ساخت آن را غیرقانونی اعلام کرد و خواستار تخریب آن شد. در این مدت، مأموران پلیس از ادامه کار ساختمانی آن جلوگیری کرده‌اند.

گفته می‌شد، شهرداری منطقه «سوراخانلی» در حومه باکو تلاش کرد، در محل ساختمان این مسجد که دارای موقعیت محلی مناسبی است، مجموعه تجاری یا تفریحی ایجاد کند.
 
پس از این موضوع بود که آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، در نامه ای به الهام علی اف یادآور شده بود: امروز از نسل معاصر و شخصیتی مانند جنابعالی انتظار این است که احیاگر این هویت نورانی و مدافع از این حیثیت کهن و دیرین باشید، امید است که روز به ‌روز شاهد پیشرفت و ترقی آن کشور در همه رشته‌های علم و صنعت و اقتدار و استقلال و اقتصاد باشیم.

چشم همه به کشور شما و مدیریت شما دوخته شده و همه انتظار جهش بزرگ را از شما دارند، احترام و تجلیل از این سوابق روشن و با عظمت را در رأس برنامه قرار دهید و سنت‌ها و مساجد را بازسازی و از نو بنا کنید.
 
در ادامه این نامه آمده است: مسجدی که به نام سیده‌ نساء العالمین بانوی همه بانوان مسلمانان جهان حضرت فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ نامیده شده است، اگر معرض هجوم و خدای نخواسته تعطیلی باشد، بسیار دردآور است و پیامدهای سوء آن موقعیت آن کشور عزیز را متزلزل می‌سازد. انتظار از جنابعالی این است که با سیاست و تدبیری که دارید، جلوی این فتنه‌ها و فتنه‌انگیزها را بگیرید و شخصاً به این مسجد مشرف شوید و ادای احترام کنید و عالم اسلام و به ویژه شیعیان را سرافراز و خشنود کنید.
 
همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی نیز پیشتر اعلام کرد: به تازگی از آذربایجان خبر می‌رسد که حکومت تعدادی از مساجد شیعیان را تخریب کرده است و قصد تخریب ما بقی را دارد. ما پیام خود به حکومت آذربایجان را به صورت رسمی اعلام کرده‌ایم و امیدواریم دست از این کار بردارند.

ما در همین جا به صراحت می‌گوییم که اگر تخریب مساجد در آذربایجان ادامه پیدا کند حکم مقاومت می‌دهیم و اعلام می‌کنیم که هر کسی در این راه کشته شود، شهید خواهد بود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢۱

حجه الاسلام محمدی ری شهری در کتاب زمزم عرفان که اخیرا در نمایشگاه کتاب عرضه شده به ذکر خاطره ای از آیت الله بهجت پرداخته است که قابل تامل و خواندنی است.

به گزارش سرویس سیاسی جهان حجه الاسلام ری شهری در این کتاب نقل می کند در دیداری که اواخر سال 86 با آیت الله بهجت داشتم ایشان فرمودند:

آقای خمینی را در خواب دیدم که جلوی من نشسته ،ولی ضعیف و رنجور .ناگهان سکته کرد و از دنیا رفت.این بدان معنا است که نهضت ایشان تاکنون بوده،ولی دچار مشکل می شود.برای پیشگیری از آسیب دیدن نهضت به آقای خامنه ای پیغام دادم که من برای پیشگیری از آسیب ها اقداماتی انجام داده ام ؛لیکن خود ایشان هم باید کارهایی را انجام دهد .نمی دانم انجام داد یا نه .بعد ایشان آقای حجازی را فرستاد و توضیح خواست.

در ادامه آیت الله بهجت خطاب به آقای ری شهری می فرمایند:شما هم کاری بکنید.

آقای ری شهری می گوید:غیر از دعا و ذکر چه می توان کرد؟

که ایشان می فرمایند:قربانی و صدقه موثر است.

همچنین در بخش دیگری از این کتاب در خصوص خرسندی امام خمینی در آستانه رحلتشان آمده است:آیت الله بهجت در خصوص رحلت حضرت امام می فرمایند:

هنگامی که امام خمینی بیمارستان بود در حالی که خواب نبودم ،دیدم ایشان ،زیبا ،خوش رو و با لبخند ،از جلوی من گذشت.چهره اش از عکس او زیبا تر بود .بعد از چند روز که خبر وفات ایشان منتشر شد ،متوجه شدم که ایشان آمده از من خداحافظی کند .خوش حال بود برای اینکه کارش تا آخر درست بوده و از آنچه انجام داده ،پشیمان نیست،بلکه کارش ناجح بوده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢۱
 دومین یادواره شهید محمد بروجردی، 31 اردیبهشت ماه جاری در باشگاه فرهنگی ورزشی گروه 24 بعثت بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، رضا آریایی ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برگزاری دومین یادواره شهید محمد بروجرد در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: شهید محمد بروجردی افتخاری برای استان لرستان و چهره‌ای شاخص و بارز در دوران جنگ هشت ساله است که باید بتوانیم مراسمی در شان و حرمت ایشان و سایر شهدا برگزار کنیم.
وی افزود: باید از تمام امکانات موجود برای بهتر برگزار کردن دومین یادواره شهید بروجردی استفاده و وی را به عنوان الگویی مناسب برای جوانان معرفی کرد.
سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد گفت: آرامش و ثبات و امنیت موجود در کشور مرهون خون شهدا و نتیجه جانبازی و فداکاری آنها است.
آریایی تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا نباید محدود به روزهای خاص باشد، بلکه باید از همه فرصت‌ها برای معرفی ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل جدید تلاش کرد.
وی اضافه کرد: باید خاطرات و حوادث دوران هشت سال دفاع مقدس را به گونه‌ای برای نسل جدید بازسازی کنیم، تا این افراد بدانند آرامش موجود در جامعه به قیمت قطره قطره خون شهدا به دست آمده است.
در این نشست که با حضور فرماندهان انتظامی و نظامی و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان بروجرد برگزار شد، برنامه‌ریزی درباره نحوه برگزاری این یادواره انجام شد.
دومین یادواره شهید محمد بروجردی، 31 اردیبهشت ماه جاری در بروجرد برگزار می‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢٠
در مراسمی با حضور مسئولان و جمع زیادی از مردم شهرستان سلسله بهمن حسنوند صبح امروز تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلسله، پیکر شهید بهمن حسنوند پیش از ظهر امروز برروی دستان مردم شهیدپرور سلسله از محل نیروی انتظامی تا قبرستان زادگاهش در روستای چشمه برقی تشییع شد.
شهید حسنوند از اهالی روستای چشمه برقی از توابع شهرستان سلسله بود، که پس از مفتخر شدن به پوشیدن لباس مرزبانی در هنگ مستقل مرزی مریوان مشغول انجام وظیفه شد، که پس از چند سال خدمت در 48 ساعت گذشته به دست عوامل یک گروهک تروریستی به شهادت رسید.
فرماندار سلسله در مراسم تشییع این شهید به خبرنگار فارس گفت: دشمنان اسلام بدانند جوانان این مرزوبوم همواره برای دفاع از حیثیت و آبروی این کشور عزیز آمادگی شهادت را داشته و دارند.
صیدباقر باقرزاده اظهار داشت: شهادت برای هر مسلمان افتخار بزرگی است که هرکسی را افتخار نائل شدن به آن را ندارد.
وی در ادامه با بیان خصوصیات مذهبی مردم سلسله این شهرستان را قم لرستان معرفی کرد و گفت: شهیدپروری و غیرت اصلی‌ترین خصیصه مردم سلسله است.
پیکر شهید بهمن حسنوند جمعی هنگ مرزی مریوان پیش از ظهر امروز برروی دستان مردم شهیدپرور سلسله از نیروی انتظامی تا قبرستان زادگاهش در روستای چشمه برقی تشیع و به خاک سپرده شد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢٠

 رهبر حزب اسلام جمهوری آذربایجان درتاریخ 31فروردین طی نامه سرگشاده به رئیس جمهورآذربایجان نسبت به سیاستهای دین ستیزانه این دولت و گسترش روابط با رژیم صهیونیستی معترض شده است متن نامه مذکور به شرح ذیل است :

 جناب آقای رئیس جمهور !

همانطوریکه مستحضر هستید ملت آذربایجان بعد از 70 سال اسارت از زیر یوغ رژیم کمونیستی شوروی، سرانجام 19 سال پیش رهایی پیدا کرد. در طول آن سالهای ملت دیندار و مومن آذربایجان مخصوصا جوانانمان تلاش زیادی نمودند تا با اراده آهنین شان جلوی ضرباتی که از سوی کمونیست ها بر علیه عقیده و ارزشهای ملی معنوی کشورمان وارد می شد را بگیرند اما جای بسی تاسف است بعد از دست یافتن به استقلال هر روز بی حرمتی های زیادی بر علیه باورها و ارزشهای دینی مان را در شکل های مختلف شاهد هستیم .

شما هم می دانید و بایستی هم بدانید ، ملت آذربایجان مسلمان هستند و اکثر آنها شیعه دوازده امامی می باشند . در طول این سالها مردم خواستار احترام بیشتر به ارزشها و باورهایشان را بودند همچنان که یکی از خواسته های مهم ملتمان در زمان شوروی نیز همین بود که آن هم از سوی حاکمیت کمونیستی آن زمان تامین نشد و خواسته مردم آذربایجان بیش از آنکه ازسایر احزاب باشد متوجه حاکمیت فعلی می باشد و این خواسته مردم از دولت می باشد .

همانطوریکه مستحضر هستید در صورت بالا رفتن ارزش های ملی معنوی در میان ملتمان ، صلح وثبات و عدالت اجتماعی را در پی خواهد داشت و شما می دانید که ما ( حزب ) در طول سابقه خدمتی خود هدفی جز بالا بردن ارزشهای معنوی در جامعه آذربایجان چیز دیگری را دنبال نمی کنیم. می دانید آنچه که انتظارات اولیه مردم از حکومت را بخود اختصاص می دهد فراهم کردن زمینه های رشد ارزش های معنوی و ارزشهای دینی و ملی شان می باشد .

آقای رئیس جمهور!

شما نیز مانند همه هموطنان آذری مان یک مسلمان هستید و همچنین خودتان را مسلمان محسوب می نماید و درمراسم تحلیف ریاست جمهوری طبق قانون اساسی کشورمان به قرآن قسم می خورید که در انجام وظایف تان صادق باشید اما برخی از اعمال شما با ادعای مسلمان بودن تان همخوانی ندارد زیرا در زمان ریاست جمهوری شما یک سری اقدامات اسلام ستیزانه ای را بر علیه مسلمانان شاهد هستیم که از جمله آنها تخریب مساجد و یا لغو فعالیت آنها و ممانعت از پخش اذان می باشد.

ملت آذربایجان با شما هیچ گونه دشمنی ندارد و ساده بگویم مردم آذربایجان دوست ندارند که حاکم جامعه آنها فردی باشد که به ارزشهای دینی آنها به دیده حقارت بنگرد.

من مطمئن هستم از تجمع اعتراض آمیزی که در مقابل کنسولگری آذربایجان در ترکیه برگزار گردید باخبر هستید و مانیز از آنچه که در آنجا گذشت خیلی ناراحت شدیم زیرا مانند هر آذری خواستار حفظ شان و منزلت و عزت شما هستیم اما هرحادثه ای در پاسخ به عملی و یا اقدامی به وقوع می پیوندد. برای دوری از اینگونه اقدامات تلخ خداوند متعال در قرآن کریم از عاقبت بد حاکمان ظالم سخن به میان آورده است تا بدینوسیله انسانهای با ایمان و آگاه از آنها درس عبرت گیرند.

ملت جمهوری آذربایجان مردم 20 سال پیش نیستند چرا که آنها با قرآن کریم مانوس شده اند و آن را به معنی واقعی کلمه درک نموده و به این آیات الهی ایمان قوی پیدا کرده اند و هیچ وقت از دین مبین اسلام دست بر نخواهند داشت و ملت مان آسایش دنیا و آخرت شان را تنها در سایه دین مبین اسلام می دانند نه در فرهنگ مبتذل غرب که هر روز و شب در شکل های مختلف به آنها عرضه می شود .

آقای رئیس جمهور !

    مطمئنا شما آذربایجان را یکی از ایالت های امریکا و اسرائیل محسوب نمی کنید. شما از یک جنایت کار جنگی به نام ایهود اولمرت که بیشتر کشورهای اروپائی وی را جنایت کار جنگی شناخته و خواستار محاکمه و بازداشت وی شده اند در مقابل چشمان جهانیان استقبال با شکوهی از این قاتل کودکان بی گناه فلسطینی بعمل آوردید . این اقدام را چگونه توجیه می نمائید ؟

مردم دوست ندارند که درمقابل شما قرارگیرند و مواضع ضد حکومتی اتخاذ نمایند و از سوی دیگر نیز دوست ندارند رژیم صهیونیستی که دشمن بشریت می باشد امروز خود راحامی خودشان تلقی نمایند .

ما می خواهیم تا روابط مان با رژیم صهیونیستی و ارمنستان بطور کامل قطع گردد زیرا ملت ما باور دارند که یکی از ضربات اساسی که بر ارزشها و معنویاتمان خورده است از سوی همین رژیم صهیونیستی است .

در روزهای آتی که دادگاه عالی پرونده رسیدگی به تخریب مسجد حضرت زهرا (س) را بررسی و رای نهائی را در این خصوص صادر خواهد کرد ما انتظار داریم تا رای عادلانه در این خصوص از سوی قضات صادر شود و نه به عنوان یک لطف به مومنین، بلکه امیدواریم وکلا و قضات دادگاه ماموران را به این نکته آگاه سازندکه من بعد جلوی افرادی که می خواهند با ارزشها و معنویات مردم آذربایجان مقابله می نمایند ، بگیرند.

در پایان می خواهم درخصوص ضرب شتم و بازداشت تعدادی از جوانان مومن و عزادار که در 13 فوریه بخاطر برگزاری عزاداری خیابانی و زیارت خیابان شهدا از سوی پلیس بازداشت شدند سخن به میان آورم .

همانطوریکه می دانید در این روز نه تنها در کشورهای همسایه مان مانند ترکیه و ایران عزاداری خیابانی برگزار می کنند بلکه این گونه عزاداری ها در گرجستان، نروژ و سایر کشورهای اروپائی نیز برگزار و هزاران مسلمان عزاداری شان را در خیابانی انجام می دهند و هیچ گونه درگیری میان آنها و پلیس روی نداده است اما جای تاسف است که فززندان پاک ما در این روز علاوه بر اینکه از سوی پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند بلکه تعدادی از آنها بازداشت و پرونده جناحی برای آنها باز نموده اند و اگر شما می خواهید آنها را محکوم نمائید ، اعلام نمائید طبق کدامین قوانین و موازین اسلامی می خواهید آنها را محاکمه کنید ؟

امیداوریم هر چه زودتر تمامی اقدامات محدود کننده علیه ارزشها و باورهای دینی و اعتقادی ملتمان پایان یابد و مردم عزیر کشورمان در تمامی زمینه های معنوی وملی به خواسته شان نائل شوند .دکتر محسن صمد اف رهبر حزب اسلام جمهوری آذربایجان20-04-2010

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٩
اگر گذرتان به گلزار شهدای بهشت زهرا (س) افتاده باشد، نام این مادر را لااقل برای یک بار شنیده‌اید.

به گزارش جهان یکی از شخصیت‌های مشهور بهشت زهرای تهران ننه علی است. زن ریز نقش رنج دیده‌ای که خانه کوچک و محقرش کنار مزار فرزندانش موجب حیرت و تغییر احوال بسیاری از مراجعین بهشت زهرا شده است.
 
ننه علی لقب معروف و مشهور مادری است که مدت ۲۰ سال بصورت شبانه روز در این خانه و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی کرد.

او که فرزندش به دست نوکران حلقه بگوش خاندان منحوس پهلوی (ساواک) به شهادت رسیده است، بعد از اینکه با خبر می‌شود فرزندش به شهادت رسیده و در شهر اهواز دفن گردیده است. راهی شهر اهواز می‌شود و در کنار مزار فرزندش بیتوته می‌کند.
 
بعد از پیروزی انقلاب به حضرت امام اطلاع می‌دهند که مادری از تهران به اهواز آمده و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی می‌کند، البته بدون هیچ سرپناهی که او را در مقابل گرمای طاقت فرسای جنوب محافظت نماید. به دستور امام (ره) پیکر این شهید از اهواز به بهشت زهرا (س) در تهران منتقل می‌شود.
 
از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۸ننه علی تک و تنها در این اتاقک فلزی زندگی کرد، به گفته دوستان خانه شهید بهشت زهرا (س) تا مدتها این اتاقک، برق نداشت وسیله گرمایشی و سرمایشی نداشت. بعد از سال ۷۸ به دلیل کهولت سن و بیماری جسمی، تنها دخترش او را به خانه خود می‌برد و از آن به بعد هرچند ماه یک بار به زیارت مزار فرزندش می‌آید.

اگر به  قطعه ۲۴، نزدیک مزار شهید ۱۳ ساله حسین فهمیده رفته باشید احتمالا اتاقکی کوچک با دیوار‌های فلزی توجهتان را جلب می‌کند.

در میان این اتاقک مزار فرزند شهیدش قرار گرفته  که بر روی سنگ آن نوشته شده «شهید قربانعلی رخشانی مهماندوست».

این مادر بزرگوار در قید حیات می‌باشند و هر چند ماه یکبار برای زیارت به گلزار شهدا می‌آیند، و اگر روزی به رحمت خدا بروند در کناز مزار فرزندش دفن خواهد شد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٦

 

 
       


روزنامه ملت متعلق به محسن رضایی به زودی منتشر خواهد شد. 

شرق نوشت: بنابر توافق اولیه عماد افروغ نماینده اصولگرای مجلس هفتم، داود دانش جعفری وزیر سابق اقتصاد دولت  دکتر محموداحمدی نژاد و روح‌الامینی رییس سابق انستیتو پاستور تهران از اعضای شورای سیاستگذاری این روزنامه خواهند بود.

 روزنامه الکترونیکی فردای لرستان آرزوی موفقیت و سرافرازی برای مجموعه روزنانه  ملت دارد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٥


شیوه‌های نوین تحقیق در وجوه گوناگون فرهنگ و تمدن، در نگرشی فراگیر و جهان شمول، تاریخ بشر را به مثابه پدیده‌ای پیوسته و منسجم می‌بیند. تحقیقات و مطالعات خاص تاریخی دربارۀ یک دوره یا یک پهنه مکانی با این دیدگاه تعارضی ندارد. جستجو در حوادث و ادوار تاریخی برای روشن ساختن زوایای تاریک هر حادثه یا دورۀ تاریخی هم بالمآل بر کل تاریخ و فرهنگ بشر پرتو می‌افکند.

امروزه با همین دیدگاه می‌توان از کل تاریخ ایران، تاریخ اسلام، تاریخ اروپا، تاریخ اقوام و ملل، و حتی تاریخ انسان، به گونه‌ای که مقاطع زمانی در آنها فقط نقش تحول زمانی داشته باشند، سخن گفت.

مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در مطالعات و تحقیقات مربوط به تاریخ و فرهنگ ایران و اسلام، با همین دیدگاه می‌کوشد حلقه‌های استوار پیوندهای فرهنگی و تمدنی میان ایران پیش و پس از اسلام را با یکدیگر و با آنچه از متن و بطن اسلام برخاسته است بازسازی کند و در جای خود بنشاند. سمینار پژوهشی ذوالقرنین و کورش هخامنشی بر آن است تا نگاهی نو به هویت ذوالقرنین مذکور در قرآن مجید و احتمال تطبیق آن با مصادیق تاریخی بیفکند.

این هماش در ششم خرداد ماه سال جاری در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی به نشانی:

تهران، نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه، شماره ۲۱۰

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٥

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، رضا دریکوند پیش از ظهر امروز در گ‍رد‌ه‍م‍‍ای‍‍ی‌ رؤس‍‍ا‌ی‌ ‌اد‌ار‌ات‌ و م‍س‍ئولان‌ ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ ل‍رس‍ت‍‍ان‌ اظهار داشت: ب‍ر ‌اس‍‍اس‌ ب‍رن‍‍ام‍ه‌ ن‍‍ه‍‍اد ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ ک‍ش‍ور ب‍‍ای‍د ت‍لاش‌ ک‍رد ت‍‍ا ‌ای‍ر‌ان‌ ج‍زو 15 ک‍ش‍ور ب‍رت‍ر دن‍ی‍‍ا در ‌ای‍ن‌ ‌ع‍رص‍ه‌ ب‍‍اش‍د.
و‌ی‌ ج‍ذ‌اب‌ کردن م‍ح‍ی‍ط ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ا و ‌ای‍ج‍‍اد ب‍خ‍ش‌ه‍‍ا‌ی‌ وی‍ژه‌ ک‍ودک‍‍ان‌ و خ‍ردس‍‍الان‌ ر‌ا ‌از ج‍م‍ل‍ه‌ ر‌ا‌ه‍ک‍‍ار‌ه‍‍ا‌ی‌ لازم‌ ب‍ر‌ا‌ی‌ ت‍ش‍وی‍ق‌ ب‍ی‍ش‍ت‍ر ب‍ه‌ ‌ع‍ض‍وی‍ت‌ در ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌‌‌ه‍‍ا د‌ان‍س‍ت و افزود: ب‍‍ای‍د ش‍ر‌ای‍ط‍ی‌ ر‌ا ف‍ر‌ا‌ه‍م‌ ک‍رد ک‍ه‌ ‌اف‍ر‌اد ‌ع‍ض‍و ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ و‌ال‍دی‍ن‌ و خ‍‍ان‍و‌اده‌ه‍‍ا‌ی‌ خ‍ود ر‌ا ت‍ش‍وی‍ق‌ ب‍ه‌ ف‍ر‌ه‍ن‍گ‌ م‍ط‍ال‍‍ع‍ه‌ ک‍ن‍ن‍د.
م‍دی‍رک‍ل‌ ‌ام‍ور ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ ل‍رس‍ت‍‍ان‌ تصریح کرد: ب‍‍ای‍د ب‍‍ا ت‍لاش‌ م‍س‍ئولان‌، ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ل‍رس‍ت‍‍ان‌ در ‌ام‍ر ک‍ت‍‍اب‌ و ک‍ت‍‍اب‍خ‍و‌ان‍‍ی‌ و ک‍ت‍‍اب‍د‌ار‌ی‌ ن‍م‍ون‍ه‌ ک‍ش‍ور ب‍‍اش‍د.
دریکوند ب‍ر ب‍‍الا ب‍ردن‌ درج‍ه‌ ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ای استان ت‍‍أک‍ی‍د ک‍رد و گ‍ف‍ت‌: ب‍‍ای‍د ب‍‍ا ج‍ذب‌ ب‍ی‍ش‍ت‍ر ‌ا‌ع‍ض‍‍ا، ‌ار‌ائه‌ خ‍دم‍‍ات‌ م‍طل‍وب‌ ب‍ه‌ م‍ر‌اج‍‍ع‍ه‌‌ک‍ن‍ن‍دگ‍‍ان‌، چ‍ی‍دم‍‍ان‌ م‍ن‍‍اس‍ب‌ و رف‍‍ع‌ م‍ش‍ک‍لات‌ ب‍ن‍‍ا‌ی‌ ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌‌‌ه‍‍ا در زمینه‌ ت‍وس‍‍ع‍ه‌ ب‍ی‍ش‍ت‍ر ‌ای‍ن‌ م‍ر‌اک‍ز گ‍‍ام‌ ب‍رد‌اش‍ت‌.
وی خاطرنشان کرد‌: هم اکنون تعداد کتابخانه‌های عمومی کشور یک‌هزار و 622 باب است ولی در لرستان تنها 30 باب کتابخانه وجود دارد.
م‍دی‍رک‍ل‌ ‌ام‍ور ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ ل‍رس‍ت‍‍ان یادآور شد: ‌ه‍م‌ ‌اک‍ن‍ون‌ ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ ‌ع‍لام‍ه‌ ش‍‍ه‍ی‍د‌ی‌ ب‍روج‍رد ب‍‍ا 519‌ نفر ع‍ض‍و درج‍ه‌ چهار و ک‍ت‍‍اب‍خ‍‍ان‍ه‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ح‍ض‍رت‌ م‍‍ه‍د‌ی‌ (‌ع‍ج‌ ) خ‍رم‌‌‌آب‍‍اد ب‍‍ا 575 عضو در درج‍ه پنج ق‍ر‌ار د‌ارد ک‍ه‌ ب‍ر‌ا‌ی‌ رس‍ی‍دن‌ ب‍ه‌ درج‍ه‌ ب‍رت‍ر ‌ه‍م‍ک‍‍ار‌ی‌ و ت‍لاش‌ ب‍ی‍ش‍ت‍ر‌ی‌ ن‍ی‍‍از ‌اس‍ت‌.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٤

مدیر کل راه و ترابری لرستان گفت: 70 درصدراههای روستایی آسفالته هستند .

مهندس رضایی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان، افزود: در سالهای اخیر اقدامات مناسبی جهت بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان انجام شده به طوری که شاخص میانگین راههای روستایی آسفالته استان به 70 درصد افزایش یافته است.


وی ادامه داد: در حال حاضر نیز 140 طرح بهسازی، آسفالت و احداث به طول 451 کیلومتر از راههای روستایی استان با میانگین 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.


رضایی اظهار داشت: سال گذشته نیز 70 میلیارد ریال برای آسفالت 283 کیلومتر از راههای روستایی استان هزینه شده است.


وی تصریح کرد: همچنین عملیات راه شکافی به طول 93 کیلومتر و عملیات بهسازی به طول 173 کیلومتر از راههای روستایی با اعتبار 94 میلیارد ریال انجام شده است.


مدیر کل راه و ترابری استان لرستان عنوان کرد: در حال حاضر 82 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار و 98 درصد از روستاهای بالای 100 خانوار استان از راههای روستایی آسفالته برخوردار هستند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٤

 رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی لرستان گفت: مرکز گیاه شناسی استان با 11 هزار گونه گیاهی ایجاد شده است .

کریم قربانی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان افزود: یکی از فعالیتها ودستاوردهای قابل توجه مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی لرستان ،ایجاد وراه اندازی هرباریوم گیاه شناسی استان است.
وی با بیان اینکه در این هرباریوم 11هزار گونه مختلف گیاهی وجود دارد،اظهار داشت:در این هرباریوم گیاهان داروئی وروئیدنیهای استان بامشخصات کامل وویژگیهای آنهاوجود دارد.

قربانی تصریح کرد: این موزه قویترین مرکز گیاه شناسی استان بوده وبه عنوان یک مرجع هرساله مورد بازدید پژوهشگران از داخل وخارج کشور قرار می گیرد .

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی استان معرفی رقم جدید گلرنگ به نام سینا،معرفی گندم نان بهاربرای مناطق معتدل کشور ،ذرت فجر برای مناطق گرم ومعتدل کشور،شناسایی وتوصیف 18گونه زنبورهای جدیدگالزا وپارازیت برای اولین باردردنیا را از جمله فعالیت های عمده این مرکز برشمرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱٤

11پیشنهاد احمدی‌نژاد برای خلع سلاح جهانی
آمریکا نباید عضو شورای حکام باشد
 

 
 
  

رئیس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بازنگری ان پی تی در نیویورک 11 پیشنهاد تهران را برای خلع سلاح اتمی برشمرد که تعلیق استفاده کنندگان و تهدیدکنندگان به استفاده از سلاح اتمی از حضور در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از جمله آمریکا یکی از آنها بود.

متن سخنان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در این اجلاس که امروز دوشنبه در سازمان مللل ایراد شد به این شرح است:

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳

چند روز پیش اظهارنظر «گوردن براون»، نخست‌وزیر انگلیس که به صورت ناخواسته پخش شده بود بحث‌برانگیز شد؛ براون سپس مجبور شد بابت «خشک مغز» خواندن طرفدار حزب «کارگر» عذرخواهی کند؛ ولی او تنها سیاستمداری نیست که چنین اشتباهی مرتکب شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، در سال ۱۹۹۳ میلادی در بحبوحه جدال شدید در درون حزب «محافظه‌کار» انگلیس بر سر روابط این کشور با اتحادیه اروپا، «جان میجر»، نخست‌وزیر وقت خشم خود از سه وزیر کابینه را در پایان مصاحبه‌ای تلویزیونی بروز داد. وی که به سیاستمداری «ملایم» معروف بود در پایان این مصاحبه متوجه نبود که هنوز میکروفون‌ها باز هستند و در کمال تعجب همگان این سه وزیر را «حرامزاده‌هایی لایق به صلیب کشیدن» توصیف کرد. میجر در ادامه در مورد عملکرد خود به عنوان نخست‌وزیر گفت که «چگونه آدم وارفته‌ای مثل من می‌تواند در همه زمینه‌ها پیروز شود.»

همچنین «پرنس چارلز» ولیعهد انگلیس در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۵ میلادی در مورد خبرنگار امور سلطنتی پایگاه خبری «بی‌بی‌سی»، گفت: «این مرتیکه لعنتی را واقعا نمی‌توانم تحمل کنم.

منظورم این است که او واقعا افتضاح است. واقعا می‌گویم.» جانشین تخت و تاج پادشاهی انگلیس این جملات را بدون آن‌که بداند میکروفون‌ها باز هستند، گفت و فیلم آن ضبط شد.

در مورد «جورج بوش»، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نیز نمونه‌های فراوانی از این دسته گل به آب دادن‌ها وجود دارد، ولی شاید یکی از بهترین نمونه‌های آن لحظه استقبال از «تونی بلر»، نخست‌وزیر وقت انگلیس در اجلاس سران گروه هشت 8 بود که این عبارت را در تاریخ حک کرد:

«هی بلر، اوضاع‌ات چطوره؟» این قطعه فیلم کاملا واضح نیست و برخی منکر می‌شوند که بوش این کلمات را بیان کرده است اما در ادامه این مکالمه رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در مورد اعمال فشار به سوریه برای متوقف کردن حملات حزب‌الله به اسرائیل صحبت کرده و می‌گوید: «نکته این است که کاری که آنها باید انجام دهند راضی کردن سوریه است که حزب‌الله از این کثافت‌کاری‌ها دست بردارد.» در همین لحظات تونی بلر که در مقابل دوربین رسانه‌ها هوشیاری فوق‌العاده‌ای داشت، متوجه خرابکاری جورج بوش می‌شود و میکروفون‌ها را قطع می‌کند.

دسته گل دیگر رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در دوران کارزار انتخاباتی در سال ۲۰۰۰ میلادی اتفاق افتاد. بوش بدون آن‌که بداند صدایش ضبط می‌شود در حمله به یکی از خبرنگاران سرشناس روزنامه «نیویورک تایمز» گفت: «او یک عوضی درجه یک است.» سپس «دیک چنی»، معاون رئیس‌جمهوری در پاسخ به او می‌گوید: «آره یکی از اون اصلی‌هاشه.» جورج بوش بعدها خیلی ساده انتقادها در این مورد را رد کرد و گفت: «من یک آدم صریح‌اللهجه هستم و هر چه که به نظرم برسد می‌گویم.»

«رونالد ریگان»، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا که به فردی شوخ و اهل تمسخر معروف بود، در لحظات آماده شدن برای یکی از سخنرانی‌های رادیویی خود در سال ۱۹۸۴ میلادی، گفت: «ملت شریف آمریکا، امروز در نهایت مسرت به شما اعلام می‌کنم که با تصویب فرمان جدید، روسیه را برای همیشه حذف خواهیم کرد. ما بمباران روسیه را ظرف پنج دقیقه آینده آغاز خواهیم کرد.»

در سال ۲۰۰۸ میلادی نیز «جسی جکسون»، از رهبران سرشناس حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکا مجبور شد از گفته‌های خود در مورد «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا که در آن زمان از کاندیداهای حزب «دموکرات» برای انتخابات ریاست‌جمهوری بود، عذرخواهی کند. جکسون پیش از شروع برنامه تلویزیونی در حالی‌که میکروفون‌ها باز بودند با یکی دیگر از میهمانان این برنامه در مورد تاکید باراک اوباما بر اهمیت اخلاقیات برای سیاه‌پوستان صحبت می‌کرد. وی با حرارت می‌گفت، مشکل نه اخلاقیات و مذهب بلکه بیکاری، اقتصاد و گسترش جرایم است. این باراک به شکل تحقیرآمیزی در مورد اعتقادات مذهبی خود با سیاه‌پوستان حرف می‌زند.»

«ژاک شیراک»، رئیس‌جمهوری سابق فرانسه در سال ۲۰۰۵ میلادی هنگام گفت‌وگو با رهبران روسیه و فرانسه، گفت: «تنها کاری که آنها (انگلیسی‌ها) برای کشاورزان اروپا انجام داده‌اند، بیماری جنون گاوی است.» وی در ادامه صحبت‌های خود در مورد انگلیس گفت: «بعد از فنلاند آنها بدترین غذاها را دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند به مردمانی که یک چنین آشپزی و خوراک بدی دارند، اعتماد کند.» ژاک شیراک این جملات را بدون آنکه بداند میکروفون‌ها باز هستند، گفت.

سخنگوی دولت انگلیس بعدا در واکنش به افشای این دسته گل‌های شیراک در برابر میکروفون‌های باز، گفت: «چیزهایی هست و حرف‌هایی گفته می‌شود که آدم بهتر است اصلا در مورد آنها اظهارنظر نکند.»

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳

 

 پلاک ایران 41 (شامل:بروجرد با حرف ب - الیگودرز با حرف ج- دورود با حرف د

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳
تهیه کننده : مجید مکاری
منبع : راسخون

درخت بلوط یا درخت مازو که عمری طولانی حدود ۵۰۰ سال (گاهی حتی تا ۲۰۰۰ سال دارد) در ایران بیشتر در دردامنه رشته کوه زاگرس وجود دارد. استان‌های لرستان ،کهگیلویه و بویراحمد ، چهار محال و بختیاری و ایلام دارای جنگل‌هایی از بلوط هستند که در نوع خود از بی نظیرترین جنگل‌های جهان می‌باشند. چوب این درخت از مرغوبترین چوب‌هاست و ذغال آن نیز مرغوب است. این موضوع یکی از دلایل بریدن بی رویه‌ی این درختان می‌باشد که این جنگل‌ها را تهدید می‌کند .
بلوط درخت بومی در مناطق معتدله است . ارتفاع این درخت در بعضی نواحی تا 50 متر و قطر تنه آن به 3 متر نیز می رسد . برگهای درخت بلوط پنجه ای و مانند انگشتان دست می باشد . میوه درخت بلوط که به نام بلوط معروف است مانند فندق بوده و در پیاله ای جای می گیرد .

ترکیبات شیمیایی بلوط:

در پوست و برگ درختان بلوط دارویی وجود دارد که نامش تانن است که از نظر شیمیایی مشابهت نزدیک با یکدیگر دارند. پوست شاخه‌های جوان گونه‌ دارویی مذکور دارای ۱۵ تا ۲۰ درصد و در شاخه‌های مسن ۵ تا ۱۰ درصد از نوعی تانن فیزیولوژیکی یعنی اسید کوئرسی تانیک محلول در آب و قندی به نام کوئر سیت، ۱/۶ درصد اسید گالیک، اسید مالیک و یک ماده تلخ به نام کوئرسین، فلوروگلوسین، موسیلا‌ژ و مواد پکتیکی، مواد رزینی و اکسالات کلسیم و نوعی ماده رنگی قرمز به نام قرمز بلوط و به مقدار کم کولا کاتشین است. میوه بلوط دارای ۵ درصد ماده روغنی، ۶/۶۵ درصد پروتئین، ۷ درصد از قندهای مختلف، ۴۴/۳ درصد آمیدون ۳/۲ درصد پنتوزان و معادل ۷ درصد از نوع تانن می‌باشد. در گال)galle( که بر روی برگ و جوانه‌های بلوط تحت اثر حشرات مخصوص ایجاد می‌شود، نوعی تانن به نام اسید گالوتیک یافت می‌شود که در برگ، میوه و مخصوصا در گال درختان مخلوط بلوط و غیره وجود دارد.

خواص داروئی:

از قسمت‌های مختلف درختان بلوط استفاده‌های درمانی به عمل می‌آید که به شرح زیر می‌باشد: تانن این ماده مهم گیاهی در اعضای درختان بلوط فراهم می‌شود و خواص مختلفی دارد مانند رسوب دادن آلبومین به وجود آوردن پوشش محافظ برای بافت‌ها و جلوگیری از عفونی شدن، تاثیر داشتن فرآورده‌های تانن در درمان سل و همچنین فراهم آوردن موجبات التیام زخم‌ها به علاوه مانند سدی از پیشرفت میکروب‌ها جلوگیری می‌نماید. به کار بردن آنها از ترشح زیاد مخاط‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. پکتین نیز از دیگر موادی است که مانند تانن عمل انقباض را به وجود می‌آورد و در گیاهان فراوان یافت می‌شود، پکتین هموگلوکزیدی است که تحت اثر فرمانی به نام پکتاز به صورت اسید پکتیک تغییر شکل می‌دهد این ماده خاصیت بند آورنده خون با اثر قاطع است و دلیلش این است که با مصرف آن انعقاد خون بالا می‌رود. اعضای مختلف درختان بلوط به علت داشتن تانن اثر قابض، بند آورنده خون و تقویت کننده عمل بعضی از اعضای بدن را دارند. برگ درخت بلوط اثر محرک و قابض ولی به نحو ضعیفی را دارد، که به صورت جوشانده‌های غلیظ یا به صورت غرغره در معالجه ورم لوزتین و حنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوست درخت بلوط به علت داشتن تانن فراوان کمتر در مصارف داخلی به کار می‌رود. در مصرف داخلی برای مدت طولانی باعث خستگی معده و احساس درد در عضله قلب می‌شود. علاوه بر تحریک دستگاه هضم، عوارض دیگری از قبیل درد معده و حالات تشنجی نیز ظاهر می‌کند. پوست درخت بلوط پادزهر خوبی برای مسمومیت‌های ناشی از فلزات است. ارزش درمانی پوست بلوط در استعمال خارجی بیشتر از مصارف داخلی آن است.
جوشانده پوست بلوط به صورت حمام‌های موضعی، لوسیون، غرغره و شستشو به صورت‌های مختلف جهت درمان بیماری‌ها توصیه شده است. از جوشانده مذکور به صورت حمام‌های موضعی در مواردی مانند: اولسرهای سرطانی،‌ التهاب غدد به علت انسداد مجاری آنها،‌ خون‌‌مردگی، سودا، بیماری‌های پوستی مزمن دیگر مانند اگزما و واریس استفاده می‌توان کرد.
در موارد خون آمدن از بینی می‌توان به این طریق عمل کرد؛ ابتدا ۱۵ گرم پوست درخت بلوط و ۲ گرم زاج را در یک و نیم لیتر آب وارد کرد و سپس بر اثر جوشاندن حجم، آن را به یک لیتر تقلیل داد و با پنبه آغشته به جوشانده مذکور، حفرات بینی را شستشو داده، با این عمل خون به سهولت بند می‌آید. برای تهیه لوسیون‌ها جهت استعمال خارجی معمولا از جوشانده ۱۰۰ گرم پوست درخت بلوط در یک لیتر استفاده می‌شود. از مخلوط آرد میوه درخت بلوط با آرد گندم در بعضی نواحی نان تهیه می‌گردد.
میوه درخت بلوط مصارف درمانی بسیاری دارد.
اگر میوه بلوط را قطعه قطعه کرده و در یک استکان آب وارد کنید و مصرف نمایید جهت رفع دل‌پیچه‌های ناشی از نفخ موثر است.
در دوران‌های قبل میوه بلوط را بو می‌دادند تا تانن آن با این عمل کاهش یابد. سپس از آن در تهیه نوعی قهوه استفاده می‌کردند. این قهوه که دارای دکسترین است جهت رفع اسهال و درمان آنزیم‌های داخل روده‌ها، سوء هضم درد معده، نزله‌های مزمن،‌ کم‌خونی، نرمی استخوان، سیاه‌سرفه و درمان سل در مراحل اولیه سستی و ضعف استخوان‌ها به کار می‌رفته است.
مخلوط آرد میوه بلوط بو داده با کاکائو بهترین دارو جهت رفع اسهال‌های ساده اطفال است. برجستگی‌هایی که بر روی برگ یا جوانه انواع بلوط به وجود می‌آید دارای تانن فراوانی است. گال به عنوان مقوی معده، قابض و رفع کننده خونروی‌ها به کار می‌رود.
مقدار مصرف گرد آن ۰/۵ تا یک گرم و چند دفعه در روز مخلوط در عسل و یا جوشانده ۵۰ در هزار آن است.
میوه بلوط دارای ۵ درصد پروتئین، ۷ درصد چربی، ۷۰ تا ۸۰ درصد هیدروکربن است و از بلوط شیره‌ای حاصل می‌گردد که در لفظ محلی استان ایلام آن را (شوکه) گویند.
شوکه برای ناراحتی‌های معده مفید می‌باشد، ۲۸ گرم برگ بلوط را در نیم‌لیتر آب دم کرده و در هر ساعت یک قاشق چای‌خوری تا یک استکان کوچک از آن مصرف شود، برای درمان سرفه عادی و تشنج بسیار مفید است. پوست بلوط به سختی کنده می‌شود. ابتدا پوست را با چاقو شکاف دهید، بعد آن را در آب جوش بیندازید و بعد از چند دقیقه آن را بیرون بیاورید، سپس پوست آن به راحتی کنده می‌شود.
برای درمان انواع بیماری‌ و ناراحتی‌های گلو مثل آنژین، ورم لوزه و گرفتگی صدا می‌توان از این جوشانده استفاده کرد. ابتدا ۵۰ تا ۶۰ گرم از پوست ساقه‌های جوان بلوط را که خشک کرده‌اید بکوبید و به صورت پودر درآورده و در یک لیتر آب سرد به مدت ۱۲ دقیقه بجوشانید سپس آن را خشک کنید و روزی ۳ بار آن را در دهان مزمزه کرده و بعد دور بریزید. این جوشانده برای ناراحتی‌‌های گلو، زرد زخم و اگزما بسیار مفید است. توجه داشته باشید که پوست بلوط را در ظرف‌های فولادی بجوشانید زیرا که تانن موجود در بلوط آهن را می‌خورد. پوست درخت بلوط، بواسیر و زخم‌هایی را که در اثر سرمازدگی و عرق ایجاد می‌شوند از بین می‌برد.
استفاده از مواد طبیعی به جای مواد افزودنی،‌ اثر بهتر و سالمتری در بدن می‌تواند بگذارد.
بلوط از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است .خواص میوه بلوط میوه بلوط از قدیم الایام مورد مصرف بوده و از آن به عنوان غذا استفاده می کرده اند . حتی اگر آنرا خشک و در کرده و با در گندم مخلوط می کنند و از آن نان تهیه می نمایند . می توان بلوط را بوداده و سپس آنرا در کرده و از آن چائی تهیه کرد . مقدار مصرف آن یک قاشق چایخوری در یک لیوان آب جوش می باشد . این دم کرده را می توان برای مورد زیر بکار برد .
1. بواسیر را برطرف می کند .
2. اسهال ساده و اسهال خونی را رفع می کند .
3. درد معده و گاز معده را برطرف می کند .
4. برای رفع کم خونی موثر است .
5. نرمی استخوان را درمان می کند .
6. برای تقویت عمومی بدن موثر است .
7. برای معالجه اسهال اطفال ،در بلوط را با کاکائو مخلوط کرده و دم کرده آنرا به اطفال می دهند .
خواص درخت بلوط برای استفاده از پوست درخت بلوط می توان آنرا دم کرده و با عسل مخلوط کنید و یا اینکه یک قاشق در آنرا در یک لیوان آبجوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید .
1. خونریزیها را متوقف می سازد .
2. درمان کننده بواسیر خونی است .
3. خاصیت ضد عفونی درد .
4. ادرار را زیاد می کند .
5. ترشحات زنانه را از بین می برد . مصارف خارجی پوست درخت بلوط برای استفاده خارجی از جوشانده پوست درخت استفاده می شود . بدین منظور باید 15 گرم پوست درخت را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد تا حجم آن به دو سوم تقلیل یابد .
از این جوشانده می توان بعنوان کمپرس استفاده کرد و یا آنرا در وان حمام ریخته ودر آن استراحت نمود .
1. خون مردگی را درمان می کند .
2. اگزما را از بین می برد.
3. برای درمان بیماریهای پوستی در وان حمام که در آن جوشانده پوست درخت بلوط را ریخته اید به مدت یکربع ساعت استراحت کنید .
4. اگر واریس درید این قسمتها را با جوشانده پوست بلوط کمپرس کنید .
گز علفی در اثر نیش زدن حشره ای مخصوص به برگ و یا شاخه های درخت بلوط ماده ای به بیرون تراوش می کند که در اثر مجاورت با هوا سفت شده و به صورت دانه هایی به قطر 2 سانتیمتر بر روی ساقه و یا برگ ظاهر می شود . برای استفاده از گز شاخه های درخت را تکان می دهند تا دانه های گز به زمین بریزد . البته این دانه ها مخلوط با برگ و پوسته درخت است که باید تمیز شود . گز علفی از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است . برای استفاده طبی از گز علفی می توان آنرا با عسل مخلوط کرد و یا جوشانده آنرا تهیه نمود .( 50 گرم در یک لیتر آب جوش ) خواص گز علفی.
1. قابض است .
2. خونریزیها را متوقف می سازد .
3. مقوی معده است .
4. تقویت کننده دستگاه تنفسی است .
5. سینه را نرم و صدا را صاف می کند .
6. سرفه ها را برطرف می کند .
7. تنگی نفس را درمان می کند.
8. برای معالجه بواسیر گز علفی را با عسل مخلوط کرده و بر روی بواسیر بگذارید .
مضرات : مضرات خاصی برای آن بیان نشده است .
دیگر دانستنی ها در مورد بلوط و درخت آن

واریته‌ها

Quercus.robur درختی بلند ، دارای برگهایی با برندگی دندانه‌ای نوک تیز یا بریدگی عمیق کنگره‌دار. این درخت به علت رشد زیاد برای فضاهای کوچک و متوسط مناسب نمی‌باشد. دارای یک واریته ستون مانند است که برای فضاهای کوچک مناسب است. برای خاکهای گچ‌دار Quercus.petraea که خیلی شبیه بلوط معمولی است مناسب می‌باشد. بلوط سریع‌الرشد ترکی (Quercus.corris) دارای رشد سریع و جوانه‌های زمستانه با ریشک بلند است.
بلوط قرمز (Quercus.rubra) نیز به سرعت رشد می‌کند و به صورت یک درخت بزرگ تا ارتفاع 24 متر می‌رسد و اگر در خاک اسیدی کاشته شود برگها در پایان فصل به ارغوانی می‌گرایند. بلوط دائم سبز (Quercus.ilex) بابرگهای کشیده بدون دندانه که می‌توان آن را به صورت درختچه نیز تربیت نمود و از آن به عنوان پرچین استفاده کرد چون هرس شدید را به خوبی تحمل می‌کند.

گونه‌های بومی

Quercus.castaneifera درجنگلهای شمال ، Quercus.sessilifolia بلوط کوهی مخصوص نواحی مرتفع جنگل ، Quercus.macranthera بلوط آذری مخصوص نقاط بسیار بلند ، Quercus.atropatana گز و مازو ، بلوط جنگلی در نقاط نیمه مرطوب. Quercus.persica مازوی گزانگبین در نقاط خشک.

زیستگاه طبیعی

درخت بلوط در خاک پر رس مرطوب رشد می‌کند، ولی خاک‌های شنی را نیز تحمل می‌نماید. این درخت در مناطق جنگلی و پست یافت می‌شود. بلوط سفید یک گیاه بومی آمریکای شمالی است که از آن استفاده‌های دارویی می‌شود.

هرس

هرس گونه‌های خزان کننده در آذر ماه و گونه‌های همیشه سبز در فروردین انجام می‌گیرد.

تکثیر

بوسیله کشت بذر بطور معمول انجام می‌پذیرد. دو گروه بلوط موجود است: گروه بلوطهای سیاه (که میوه‌ها در سال دوم می‌رسند) و گروه بلوطهای سفید (که میوه‌ها در همان سال اول می‌رسند). بذر گروه بلوطهای سفید یا بدون دوره استراحت یا دوره استراحت کوتاه بوده و به جز چند اسثتناء به محض رسیدن در پاییز قابل کشت هستند. بذر گروه بلوطهای سیاه دارای دوره رشد جنینی بوده و نیاز به استراتیفیه شدن (0 تا 2 درجه سانتیگراد) برای یک تا سه ماه دارند. میوه‌ها اغلب مورد حمله سر خرطومی (مخصوصا در انبار) قرار می‌گیرند. فرو بردن میوه ها در آب ْ49 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه از میزان خسارت آفت بسیار خواهد کاست.
در موقع کاشت ابتدا بذرها را درون ظرف آب فرو برده و آنهایی که شناور می‌مانند غیر قابل کاشت هستند. جهت جلوگیری از رشد طولی ریشه به خاطر اینکه بتوان نهال بذری را به راحتی جابجا کرد بهتر است در زیر محل بذرکاری از صفحات سیمی مشبک مسی استفاده نمود. نوک ریشه اصلی به این صفحه برخورد کرده و از رشد باز می‌ماند. روشهای مختلف پیوند با موفقیت بر روی بلوطها انجام می‌پذیرد فقط پیوند بلوطهای گروه سفید روی پایه‌های این گروه و پیوند بلوطهای گروه سیاه بر روی پایه‌های این گروه امکان پذیر است. تکثیر بلوط از راه قلمه یا خوابانیدن معمولا با عدم موفقیت همراه بوده است.

خواص چوب بلوط

چوب بلوط فشره و محکم است و نماد قدرت و استقامت می‌باشد و از گذشته‌ خیلی دور یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی بوده است. در گذشته علاوه بر مصرف انبوه الوار بلوط در ساختمان‌سازی ، از چوب بلوط برای ساختن کشتی‌های بازرگانی و جنگی استفاده گسترده می‌شده است .
درخت بلوط در میان مردم کشور‌های اسکاندیناوی ، یونان و روم محل سکونت الهه‌ باروری و نشان دهنده‌ قدرت و باروری بوده است. روزگاری از تمام قسمت‌های درخت، استفاده‌های پزشکی به عمل می‌آمده است.

 

در افسانه‌های عامیانه قرون وسطا آمده که تماس یک میخ با قسمت صدمه‌ دیده‌ی بدن و سپس فرو کردن همان میخ در درخت بلوط سبب می‌شده است که بیمار شفا یابد. زمانی برگ‌های بلوط را بر روی زخم و بریدگی‌های بدن می‌گذاشتند تا زخم التیام پیدا کند، اما امروزه گیاه پزشکان تنها از پوست درخت بلوط استفاده دارویی می‌کنند. خاصیت قابض‌کنندگی پوست بلوط ، عامل قطعی درمان اسهال‌های شدید می‌باشد و خاصیت گندزدایی و ضد میکروبی آن برای مداوای عفونت‌های گلو تجویز می‌شود. چای پوست بلوط یک تقویت‌کننده است و مخلوط پوست و میوه‌ی درخت بلوط یک پادزهر را بوجود می‌آورد. میوه‌ درخت بلوط معمولا برشته و آسیاب می‌شود و از آن قهوه تهیه می‌نمایند .

منابع :

بلوط http://daneshnameh.roshd.ir
خواص درمانی بلوط http://www.jadidtarin.com
بلوط http://fa.wikipedia.org
بلوط Oak Bark گز علفی (شیره بلوط) http://www.irteb.com
بلوط «داروئی» http://daneshnameh.roshd.ir
بلوط http://aftab.ir

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳

 

 


 رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوبا خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، بابیان این مطلب افزود: در این ارتباط سه تیم از بخشهای مختلف ساخت فرودگاه از منطقه مشخص شده برای احداث فرودگاه بروجرد بازدید کردند.

علاالدین بروجردی اظهارداشت: دولت مصوب کرده بوده که 31 فروردین ماه امسال عملیات اجرایی فرودگاه بروجرد آغاز شود اما به دلیل توپوگرافی انجام نشده این موضوع به تعویق افتاده است.
وی با اشاره به خط آهن بروجرد نیزتصریح کرد: خط آهن بروجرد به غرب کشور نیز عملیات مقدماتی آن در حال انجام بوده و هم اکنون عکس برداری هوایی ازاین طرح از سوی بخش جغرافیایی ارتش در حال انجام است.

وی ادامه داد: این کار چهار ماه عملیات اجرایی را به جلو انداخته است؛ این خط آهن از دورود به سمت ایستگاه بروجرد - اشترینان و ملایر به طول 150 کیلومتر و عرض 40 متر تملک آن صورت می گیرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳

 

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، یکی از اساسی ترین عوامل موثر در نوع معیشت ساکنین هر منطقه موقعیت جغرافیایی آن است که استان لرستان به علت موقعیت خاص اقلیمی از یک تنوع آب و هوایی منحصر به فردی برخوردار است.

در شمال و شمال غربی و شرق استان لرستان به دلیل ارتفاعات دو هزار متر به بالا ریزشهای جوی به طور عمده به صورت برف بوده و دارای زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل می باشد.

بیشترین میزان بارندگی در این نواحی که در فصول پاییز، زمستان و بهار صورت می گیرد بین 600 تا 800 میلی متر در سال است. حداکثر و حداقل درجه حرارت در این نواحی به ترتیب 22 + و 7- درجه سانتی گراد است.

شهرستان بروجرد و بخش های شمالی شهرستان خرم آباد، الشتر، چغلوندی، دلفان، شمال زاغه، بخش های میانی حومه الیگودرز در این ناحیه آب و هوایی واقع شده اند.

این در حالی است که در نواحی مرکزی استان لرستان و در حد فاصل دو نوار سردسیر و گرمسیر آب و هوای مدیترانه ای به صورت نوار پهنی از شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده است.

این منطقه دارای زمستانهای ملایم و تابستانهای نیمه گرم می باشد. ریزشهای جوی اغلب به صورت باران در فصول پاییز و زمستان و به میزان قابل توجهی در بهار صورت می گیرد.

شهرستان خرم آباد ، قسمتهایی از بخش ززو مازو و مرکز شهرستان الیگودرز و بطور کلی قسمتهای مرکزی استان لرستان جزو این ناحیه محسوب می شوند.

همچنین نواحی جنوب و جنوب غربی لرستان به علت همجواری با جلگه خوزستان و مناطقی از استان ایلام دارای زمستانهای معتدل و تابستانهای گرم می باشد. آب و هوای مساعد، زمستان این نواحی را بصورت قشلاق مناسبی برای عشایر لرستان و استانهای همجوار درآورده است.

در مجموع تنوع آب و هوایی استان لرستان موجب شده است که انواع محصولات کشاورزی و باغی در این استان قابل پرورش باشد.

یکی از مواردی که در پنج سال اخیر مورد توجه کارشناسان قرار گرفت کشت زعفران در استان حاصلخیز و سرسبز لرستان بوده است که این موضوع در گفتگوی مهر با مسئول مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان مورد بحث قرار گرفته است.

کریم قربانی با بیان اینکه این مرکز اقدام به بومی سازی زعفران در لرستان کرده است، عنوان کرد: طی یک فعالیت و تحقیق پنج ساله این مرکز موفق به بومی سازی محصول زعفران در استان شده است.

وی با اشاره به ویژه گیهای زعفران لرستان، عنوان کرد: بر اساس آزمایشهای علمی و مستند توسط مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان معلوم شد زعفران تولید شده در استان می تواند به عنوان مرغوب ترین و ممتازترین زعفران کشور معرفی شود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان یادآور شد: زعفران لرستان همچنین از نظر رنگ و اسانس نیز در زمره زعفران های برتر کشور نیز قرار می گیرد.

قربانی با بیان اینکه کاشت این محصول مورد استقبال کشاورزان لرستانی قرار گرفته است، بیان داشت: در سال گذشته بیش از 60 تن پیاز زعفران در میان کشاورزان سطح این استان توزیع شد.

وی با اشاره به روند برداشت محصول زعفران در استان، خاطر نشان کرد: در سال گذشته در هر هکتار زمین کشاورزی کشت شده توسط کشاورزان لرستانی سه کیلو زعفران برداشت شده بود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان با اشاره به نتایج تخقیقات صورت گرفته در جهت بومی سازی و ترویج کشت زعفران در لرستان، عنوان کرد: میزان رنگ دهی زعفران لرستان بر اساس آزمایشها 277.27واحد است که در مقایسه با زعفران ممتاز ایران که 220 واحد است دارای مرغوبیت بهتری است.

قربانی یادآور شد: همچنین عطر زعفران لرستان 33.13 واحد می باشد در صورتیکه که عطر زعفران برتر ایران بین دو تا 50 واحد است.

وی با اشاره به طعم زعفران لرستان در مقایسه با زعفران ممتاز کشور خاطر نشان کرد: طعم زعفران لرستان 100.23 واحد است که در مقایسه با زعفران برتر کشور که 85 واحد است دارای کیفیت بهتری می باشد.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان با تاکید بر اینکه میزان برداشت زعفران استان در سالهای بعدی به طور حتم افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: این محصول سال گذشته در شهرستانهایی مانند کوهدشت، خرم آباد، چگنی و چغلوندی کاشت شده است.

رئیس مرکز تخقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان یادآور شد: این محصول در سال جاری به صورت آزمایشی در بروجرد نیز کشت خواهد شد.

قربانی با تاکید بر اینکه تولید زعفران با کیفیت در لرستان و در سطح وسیع باعث ایجاد اشتغال در این استان خواهد شد، خاطر نشان کرد: همچنین کاشت و تولید این محصول در میزان درآمدزایی خانوارهای روستایی و کشاورزان لرستان نیز تاثیر فراوانی خواهد داشت.

به هر حال به نظر می رسد با توجه به ظرفیت ویژه لرستان در زمینه کشت محصول مهم زعفران باید از این قابلیت به خوبی استفاده کرد و در راستای ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در این استان گام برداشت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳
 
  
شماری از مردم در یک اقدام ضربتی و با حملهبه طور غیر قانونی نهصد واحد از آپارتمان های ساخته شده توسط شرکت ایرانی در ونزوئلا را اشغال کردند. قرار بود این واحدها با هماهنگی طرف ایرانی توسط وزارت مسکن ونزوئلا به افراد واجد شرایط واگذار شود.

به گزارش آخرین نیوز ،فقرا و افراد بی خانمان در با حمله به مجتمع های مسکونی ساخته شده بدست ایران در ونزوئلا آن را به تصرف خود در آوردند.

شماری از مردم در یک اقدام ضربتی و با حمله شبانه در شهر سان کارلوس در ایالت کوخه دس ونزوئلا به طور غیر قانونی نهصد واحد از آپارتمان های ساخته شده توسط شرکت ایرانی را اشغال کردند .این مجتمع مسکونی حدود دو هزار و چهارصد واحد آپارتمان دارد که از اواخر هفته گذشته به آن حمله و نهصد واحد از آن اشغال شده است .قرار بود این واحدها توسط وزارت مسکن ونزوئلا به افراد واجد شرایط واگذار شود.

معاون وزیر مسکن ونزوئلا با غیرقانونی خواندن این اشغال تصریح کرد، مقامات محلی با کمک پلیس این افراد را از مجتمع ها بیرون خواهند کرد و بر اساس اولویت این آپارتمان ها را به ساکنان این منطقه تحویل خواهند داد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳
 همایش ملی ولایت فقیه از منظر آیت‌الله العظمی بروجردی 30 اردیبهشت ماه در بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت الاسلام سیدنصر‌الله محبوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در شهرستان بروجرد با بیان این مطلب اظهار داشت: این همایش در سه محور‌ ولایت فقیه از دیدگاه آیت‌الله بروجردی، حضرت آیت‌الله بروجردی و نظام‌های سیاسی‌ و اندیشه‌های فقهی و اصولی حضرت آیت‌الله بروجردی برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی (ره) افزود: فراخوان همایش به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ارسال شده و علاقه‌مندان و محققان می‌توانند آثار خود را تا 20 اردیبهشت ماه به دبیرخانه این همایش واقع در دانشگاه دولتی بروجرد ارایه کنند.
وی افزود: از تعداد مقالات ارایه شده 5 مقاله برتر انتخاب و در روز همایش ضمن تجلیل از آنها، قرائت می‌شوند.
رئیس دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی گفت: آشنایی اقشار مختلف به ویژه دانشجویان با اندیشه‌ها و سخنان آیت‌الله بروجردی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
حجت‌الاسلام محبوبی خاطرنشان کرد: شخصیت آیت‌الله بروجردی یک شخصیت جهانی است و در بین عالم تشیع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
رئیس دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی گفت: همایش ملی ولایت فقیه از منظر آیت‌الله العظمی بروجردی، 30 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۳

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۱

محسن رضایی در پاسخ به پرسشی درباره ادعای یک مجله آلمانی، خواستار همدلی بیشتر مردم و نخبگان برای پیشرفت کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رضایی ، وی در پاسخ به این پرسش که تحلیل شما از خبر اخیر مجله آلمانی "اشپیگل" که نوشته "جان محسن رضایی در خطر است" چیست، ضمن رد ادعای اشپیگل گفت: بنظرم طرح اینگونه مسائل در شرایطی که ملت ایران در آرامش و تلاش برای پیشرفت به سر می برد، با مقاصد مشکوکی صورت می گیرد.

دکتر رضایی با بیان اینکه فضای همکاری و تعامل در کشور رو به گسترش است، اظهار داشت: شاید عده ای بخواهند از طریق طرح این گونه مسائل، فضای آرامش، همکاری و برادری را در کشور ما بر هم بزنند.

وی از همه فعالان سیاسی خواست در سال همت مضاعف و کار مضاعف به این نغمه ها گوش ندهند و با تمام توان به پیشرفت کشور سرعت ببخشند و به همکاری و تعامل خود بیش از پیش بیافزایند.

گفتنی است مجله اشپیگل در جدیدترین شماره خود نوشته است که محسن رضایی رهبر انقلاب را مقتدای خود می داند و از مصونیت برخوردار است، وی زمانی که رهبر ایران صحت نتایج انتخابات اخیر این کشور را تایید کرد، خود و هوادارانش تبعیت کردند. ولی او می داند که در جمهوری احمدی‌نژاد، اگر پا را از گلیم خود بیرون بگذارد، شش محافظ‌ او هم نمی‌توانند جانش را حفظ کنند!

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱۱

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با تایید خبر آزادی حمید معصومی نژاد؛ گفت : دادستانی میلان با تبدیل وضعیت بازداشت خبرنگار واحد مرکزی

خبر به حبس خانگی موافقت کرده است حمید معصومی نژاد خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ ساعت 22 و 25 دقیقه به وقت تهران آزاد و مستقیم راهی منزل خود در رم شد

سید محمد علی حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رم گفت :با تلاش ها و پیگیری های مستمر به عمل آمده و ملاقات ها و رایزنی های فشرده و همه جانبه با مقامات سیاسی و قضایی ایتالیا ؛ آرماندو اسپاتارو معاون دادستان کل میلان با تبدیل وضعیت بازداشت معصومی نژاد موافقت کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با تقدیر از تعامل خوب اسپاتارو بااین پرونده ؛ ادامه داد: در ادامه رایزنی های سفارت ایران با معاون

دادستانی کل میلان ؛ همچنین با فعالیت حرفه ای معصومی نژاد نیز موافقت شد.

به گفته حسینی براساس این موافقت ؛ خبرنگار واحد مرکزی خبر می تواند ازساعت 8:30 تا 16 در محل کار خود فعالیت حرفه ای داشته باشد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم با تشکر از وزارت امورخارجه ایتالیا اظهار داشت : آقای متکی وزیر امور خارجه در دو تماس تلفنی با همتای

ایتالیایی خود پیرامون پرونده دو تبعه ایرانی گفت و گوی اثربخش و کارسازی داشت

حسینی با بیان اینکه بزودی خبر خوش آزادی علی دمیرچی لو نیز به اطلاع هموطنان و خانواده او خواهد رسید؛ گفت که برای پیگیری پرونده دمیرچی لو

بطور جداگانه مذکرات مفصلی از سوی سفارت ایران در رم و سرکنسول جمهوری اسلامی در میلان انجام شده است و این اقدام تا نتیجه نهایی ادامه خواهد

یافت .سفیر جمهوری اسلامی ایران آزادی معصومی نژاد را به هموطنان و خانواده وی تبریک گفت پلیس ایتالیا 12 اسفند 1388 حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا و سیما را به اتهامات واهی دستگیر و روانه زندان کرد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۸
احمدرضا عابدزاده که هفته پیش با جدایی از پرسپولیس به عنوان مربی تیم فوتبال استیل آذین انتخاب شد به دنبال توهین های روزهای اخیر برخی لیدرهای باشگاه پرسپولیس ظهر امروز راهی باشگاه پرسپولیس شد و با یکی از لیدرها درگیر شد.
مربی تیم فوتبال استیل آذین به دنبال درگیری با یکی از لیدرهای باشگاه پرسپولیس بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا عابدزاده که هفته پیش با جدایی از پرسپولیس به عنوان مربی تیم فوتبال استیل آذین انتخاب شد به دنبال توهین های روزهای اخیر برخی لیدرهای باشگاه پرسپولیس ظهر امروز راهی باشگاه پرسپولیس شد و با یکی از لیدرها درگیر شد.

مربی پیشین سرخپوشان در این درگیری یکی از لیدرهای باشگاه پرسپولیس را مورد ضرب و شتم قرار داد که با حضور ماموران پلیس این موضوع در حال پیگیری است.

به دنبال حضور ماموران کلانتری ونک و بررسی موضوع، احمدرضا عابدزاده بازداشت شد و برای ارائه توضیحات تکمیلی به همراه لیدر مصدوم به کلانتری منتقل شد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۸

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از گزارش امروز روابط عمومی این اداره‌کل، محمدحسین بازگیر اظهار داشت: به همین منظور انتظار می‌رود محیط زیست خوزستان نیز برای افزایش ضریب حفاظتی این گونه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.
وی اظهار داشت: براساس اطلاعات واصله از اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان فارس، 27 قطعه سمندر لرستانی در بازار بین‌المللی این استان کشف و ضبط شد.
مدیر‌کل محیط زیست استان لرستان تصریح کرد: به همین منظور گروهی از ماموران برای بازگشت این دوزیست منحصر به فرد عازم استان فارس شدند و سمندرهای لرستانی به زیستگاه اصلی خود در استان لرستان بازگردانده شدند.
مدیرکل محیط زیست استان لرستان گفت: تحقیقات برای دستگیری افراد خاطی و انتقال دهندگان این تعداد سمندر لرستانی به استان فارس ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: سمندر لرستانی یکی از زیباترین گونه‌های سمندر جهان است و به خاطر رنگ‌های زیبای خود، همیشه در خطر هستند.
بازگیر تصریح کرد: تعداد این گونه سمندر به قدری کم است که ممکن است مردم لرستان هیچگاه آن را روی سنگ‌ها یا کنار آبشارها نبینند.
وی گفت: این گونه منحصر به فرد و اندمیک ایران جز گونه‌های در معرض انقراض محسوب می‌شود و حیان آنها نیازمند تعامل و همکاری تمام مسئولان و مردم است.
سمندر لرستانی با 150 میلیمتر طول و با جمعیت نامعلوم و کمیاب تنها در ایران و مناطق محدودی از زاگرس مرکزی وجود دارد.
ناحیه شکمی این دو زیست نارنجی رنگ و ناحیه پشتی آن دارای لکه‌هایی به هم پیوسته سیاه و سفید و یک خط مهره‌ای نارنجی دارد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٧

به گزارش ایلنا حاجی‌بابایی با اعلام استخدام٢۶٠٠٠ نفر از معلمان حق‌التدریس در سال جاری، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای‌اسلامی، آموزش و پرورش موظف به استخدام این تعداد از معلمان حق‌التدریس شاغل در سراسر کشور است.

وی در مورد استخدام 40 هزار نفر معلم از طریق آزمون ورودی نیز گفت: داوطلبان با رویت اعلام استخدام در روزنامه‌های کثیرالانتشار از 12 اردیبهشت می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، به‌زودی اسامی این افراد ازسوی سایت آموزش و پرورش به نشانی www.medu.ir اعلام می‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٧
در پی هجوم حیوانات وحشی از جمله گراز و خوک به مزارع شهرهای استان گیلان اخیراً گروهی از افراد سودجو با دریافت مجوز شکار از اداره محیط زیست این مناطق اقدام به شکار خوک و گراز کرده، سپس گوشت این حیوانات وحشی را به فروش می‌رسانند.

به گزارش جوان آنلاین متصدیان برخی از رستوران‌ها، مراکز اقامتی و اغذیه فروشی‌ها نیز به علت پایین بودن قیمت این گوشت‌ها اقدام به خرید آن‌ها کرده و پس از طبخ به مشتریان عرضه می‌کنند.

به گفته کارشناسان بهداشتی در صورت عدم نظارت و برخورد جدی مسؤولان بهداشت و درمان، احتمال بروز و شیوع برخی بیماری‌های ناشی از مصرف این گوشت‌ها در میان مردم وجود دارد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٧
این کتاب با نام "پدر، پسر، روح القدس" برای نخستین بار آثار منتشر نشده ای از این نویسندگان و اندیشمندان را به همراه تصاویر و مستندات آنها عرضه می کند. این تصاویر و نمونه ها معمولا برای نخستین بار به چاپ می رسند و برای جامعه فرهنگی و دینی ما کاملا تازه هستند.
کتاب جدید محمدرضا زائری منتشر شد. این کتاب که هم در قالب و هم در محتوا با آثار پیشین وی کاملا متفاوت است به بررسی جایگاه امام علی و امام حسین علیهماالسلام در ادبیات مسیحی لبنان می پردازد.

 به گزارش «تابناک»، نویسندگان و شاعران مسیحی بسیاری تاکنون در مدح پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت(ع) سروده یا نوشته اند که برخی چون «جورج جرداق» و «بولس سلامه» در ایران مشهورند، اما اکثر آنان تاکنون شناخته شده نبوده اند. از این افراد می توان به نویسنده و هنرمند مشهور و نامدار لبنانی "جبران خلیل جبران" اشاره کرد که با انتشار کتاب "پیامبر" در آمریکا به شهرت رسید و این کتاب او همچنان پرفروش ترین کتاب در سطح جهان شناخته می شود.
 
 "تابناک" برای نخستین بار اثری از "جبران خلیل جبران" را معرفی می کند که در مجله "فنون" در آمریکا به چاپ رسیده و به طور اختصاصی منتشر می شود. این اثر تابلوی چهره امام علی علیه السلام است که توسط جبران ترسیم شده است.

 زائری در این کتاب نوشته جبران در حاشیه این تصویر را نقل کرده و همچنین به ذکر نمونه هایی از اظهار ارادت متفکران مسیحی به نهج البلاغه نیز پرداخته است.

این کتاب با نام "پدر، پسر، روح القدس" برای نخستین بار آثار منتشر نشده ای از این نویسندگان و اندیشمندان را به همراه تصاویر و مستندات آنها عرضه می کند. این تصاویر و نمونه ها معمولا برای نخستین بار به چاپ می رسند و برای جامعه فرهنگی و دینی ما کاملا تازه هستند.

"پدر، پسر، روح القدس" تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی توسط انتشارات خیمه به چاپ رسیده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٥
به دنبال تصمیم شورای مسکن و مصوبه‌ کارگروه مسکن مبنی بر تشکیل سامانه‌ ثبت اطلاعات املاک و مستغلات کشور، این سامانه در زمستان سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرد و از این رو، اطلاعات به روزتری از قیمت‌ها و فعالیت بازار مسکن در کشور قابل ارائه خواهد بود.
وزارت مسکن و شهرسازی قیمت مسکن در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز سال گذشته را در شهر تهران و قیمت مسکن در مراکز استان‌ها در نیمه نخست سال گذشته را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا،‌ به دنبال تصمیم شورای مسکن و مصوبه‌ کارگروه مسکن مبنی بر تشکیل سامانه‌ ثبت اطلاعات املاک و مستغلات کشور، این سامانه در زمستان سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرد و از این رو، اطلاعات به روزتری از قیمت‌ها و فعالیت بازار مسکن در کشور قابل ارائه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در پی شروع رکود در بازار معاملات مسکن در فصل تابستان سال 1387، کاهش قیمت مسکن از آن زمان آغاز شد و روند نزول قیمت‌ها تا انتهای سال ادامه پیدا کرد.

در سال گذشته نیز سطح قیمت‌های اسمی در طی فصول بهار، تابستان و پاییز در شهر تهران با ثبات نسبی مواجه بوده است؛ هر چند در این سال نیز سطح قیمت‌های واقعی مسکن روند کاهشی داشته است و معاملات مسکن نیز از روند نسبتا ثابت همراه با رکود نسبی ادامه پیدا کرد.

قیمت مسکن در تهران

متوسط قیمت مسکن در بهار سال گذشته در شهر تهران 14340 هزار ریال در هر متر مربع (متری یک میلیون و 434 هزار تومان) بوده است که نسبت به زمستان 10 درصد کاهش و نسبت به بهار سال قبل از آن 29 درصد کاهش داشته است. این قیمت برای فصل تابستان و پاییز سال گذشته به ترتیب 14431 هزار ریال در هر متر مربع (متری یک میلیون و 443 هزار و 100 تومان) و 14194 هزار ریال (متری یک میلیون و 419 هزار و 400 تومان) بود.

قیمت مسکن در تابستان گذشته نسبت به بهار کمتر از یک درصد (0.6درصد ) افزایش و در فصل پاییز نسبت به تابستان 1.6 درصد کاهش داشته و این در حالی است که قیمت مسکن در شهر تهران در تابستان گذشته نسبت به تابستان 1377 معادل 2803 درصد کاهش و در پاییز گذشته نسبت به پاییز 1387 معادل 2207 درصد کاهش داشته است.

لازم به توضیح است که سطح قیمت‌ها در بین مناطق مختلف شهر تهران متفاوت بوده است؛ به طوری که قیمت‌ها در مناطق شمالی همچون گذشته در سطح بالاتری قرار داشت. به طور کلی دامنه متوسط قیمت از حدود 28511 هزار ریال در هر متر مربع (متری دو میلیون و 851 هزار و 100 تومان) در منطقه یک بالاترین و 9191 هزار ریال در هر متر مربع (متری 919 هزار و 100 تومان) در منطقه 16 کمترین قیمت‌ها بود.

گفتنی است، نرخ تغییرات قیمت مسکن نیز در مناطق مختلف شهر تهران متفاوت بوده است؛ به طوری که بالاترین کاهش قیمت مربوط به مناطق 22 معادل 4708 درصد کاهش‌، منطقه 13 معادل 4202 درصد کاهش و منطقه یک معادل 40.2 درصد کاهش و کمترین کاهش درمنطقه 15 معادل 1204 درصد بوده است.

اجاره‌بهای مسکن در شهر تهران

به گزارش ایسنا، اطلاعات به دست آمده از سامانه‌ اطلاعات املاک و مستغلات کشور در مورد اجاره‌بها در حد بهینه‌ آماری نبوده است، چرا که بخشی از معاملات اجاره بها در سامانه اطلاعات و املاک ثبت نشده است و نیازمند زمان و آشنایی بیشتر متصدیان و مردم با این سامانه است.

اما اطلاعات کلی در بازار اجاره و سامانه نشان‌دهنده‌ی ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره است. از آنجا که اجاره‌بهای واحدهای مسکونی رابطه‌ی مستقیم با قیمت و ارزش واحدهای مسکونی دارد، لذا اجاره با ثبات و در برخی نقاط نیز با کاهش روبه‌رو بوده است و بسیاری از مالکان ترجیح داده‌اند که مستاجران را با همان اجاره‌بهای قبلی حفظ کنند.

قیمت زمین در شهر تهران

بر اساس این گزارش در پی رکود معاملات در بخش مسکن و تنزل قیمت مسکن، تقاضای ساخت و ساز بخش خصوصی کاهش یافته ولذا معاملات زمین نیز کمتر انجام شده است. از این رو ثبت معامله‌ زمین طی سه فصل بهار، تابستان و پاییز سال گذشته در شهرتهران کاهش قابل توجهی داشت. اطلاعات کلی حاکی از کاهش نرخ قیمت زمین به میزان کاهش قیمت مسکن است.

قیمت مسکن در مراکز استان‌ها

گفتنی است که افزایش و کاهش قیمت مسکن همواره طی سا‌ل‌های گذشته از شهر تهران شروع و با یک فاصله‌ی زمانی به سایر شهرهای کشور سرایت کرده است. از این رو قیمت مسکن در سایر شهرهای کشور نیز مانند تهران با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده است.

متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در مراکز استان‌های کشور در نیمه اول سال گذشته معادل 7477 هزار ریال (متری 747 هزار و 700 تومان) بود.

البته باید توجه داشت که دامنه‌ی قیمت‌ها در مراکز استان‌های کشور متفاوت است؛ به طوری که بالاترین قیمت متوسط مربوط به استان تهران و معادل 14385 هزار ریال (متری یک میلیون و 438 هزار و 500 تومان) و پایین‌ترین قیمت متوسط مربوط به استان ایلام و معادل 4577 هزار ریال (متری 457 هزار و 700 تومان) بوده است. دامنه‌ی قیمت‌ها نشان می‌دهد که بالاترین قیمت متوسط بیش از سه برابر پایین‌ترین متوسط قیمت بود.

قیمت مسکن در برخی از مراکز استان‌ها نیز بالاتر از میانگین و در برخی از استان‌های دیگر پایین‌تر از میانگین قرار داشته است؛ به طوری که استان های تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز، قزوین، قم، رشت،‌ اراک و همدان قیمت بالاتر از قیمت میانگین و سایر استان‌ها قیمت پایین‌تری از متوسط مراکز استان‌ها در طی دوره شش ماهه اول سال گذشته داشتند. نرخ رشد متوسط قیمت مسکن در اغلب شهرهای مورد بررسی بین 20 تا 30 درصد کاهش داشته است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٥

علی کائیدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: در تمام شهرستان‌های استان لرستان دانشگاه آزاد وجود دارد، ولی متاسفانه با وجود ظرفیت مطلوب و استعداد علمی در شهرستان پلدختر دانشگاه آزاد در این شهرستان ایجاد نشده است.
وی افزود: با تلاش و رایزنی‌های صورت گرفته با روسای دانشگاه آزاد کشور و استان با راه‌اندازی یک واحد دانشگاه در پلدختر موافقت شده است.
نماینده پلدختر و معمولان در مجلس از موافقت با راه‌اندازی واحد دانشگاه آزاد در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت 20 هکتار در شهرستان پلدختر احداث می‌شود.
کائیدی بیان داشت: تا زمان ساخت این دانشگاه که حدود دو سال به طول می‌انجامد محل برگزاری کلاس‌های این دانشگاه با مساعدت استانداری در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای پلدختر انجام می‌شود.
وی گفت: پیش‌بینی می‌شود، در مهر ماه سال جاری این واحد دانشگاه از دانشجویان ثبت‌نام کند.
نماینده پلدختر و معمولان در مجلس تلاش کمک به خانه معلم به مبلغ 70 میلیون و 200 هزار تومان و پیگیری برای آموزشکده فنی و حرفه‌ای، برای راه‌اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی، راه‌اندازی دانشگاه غیرانتفاعی پیامبر اعظم (ص)، کمک به تکمیل ساختمان پیام نور، را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی این شهرستان برشمرد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢
جیانی ابتدا یک خروس اصیل بود و هر روز صاحبانش با بانگ قوقولی قوقوی او از خواب بیدار می شدند.
جام جم آنلاین: یک خروس به نام جیانی در استان توسکانی ایتالیا در میان حیرت کارشناسان به یک مرغ تبدیل شد و شروع به تخم گذاشتن کرده است!.

به گزارش سایت اکسپرس انگلستان، جیانی ابتدا یک خروس اصیل بود و هر روز صاحبانش با بانگ قوقولی قوقوی او از خواب بیدار می شدند.

تا اینکه یک روز روباهی وارد مرغدانی مزرعه محل اقامت جیانی شد و تمام مرغ های او را کشت. چند روز بعد جیانی در میان شگفتی صاحبانش شروع به تخم گذاشتن کرد و برای در آمدن جوجه ها روی تخم ها نشست. و به این ترتیب زندگی مرغانه جیانی شروع شد.

با پخش گزارش این خبر در مطبوعات محلی استان توسکانی ایتالیا ، کارشناسان سازمان فائو وابسته به سازمان ملل متحد به مزرعه محل اقامت جیانی رفته و از این خروس سابق آزمایش دی ان ای کرده و اکنون در حال بررسی دی ان ای جیانی هستند تا به علت تغییر جنسیت او پی ببرند.

یک کارشناس فائو گفته است : شاید جیانی دارای یک ژن بقای ماکیان اولیه باشد. با مرگ تمام مرغ ها جیانی برای حفظ نسلش چاره ای نداشت تا تبدیل به مرغ شود.

شاید با کشف این راز ، یک مساله مبهم قدیمی حل شود و آن اینکه « اول مرغ وجود داشته یا تخم مرغ».

پروفسور دوناتو ماتاسینو که سرپرستی آزمایش ها روی این خروس را به عهده دارد، می گوید: این خروس - مرغ روز سه شنبه با قطار به آزمایشگاه های کونسدابی در ناپل فرستاده شده تا تحت یک رشته آزمایش های رفتاری و ژنتیکی قرار گیرد. این کار به ما امکان می دهد تا این ژن عجیب ترکیبی را رمز گشایی کنیم .

از سوی دیگر، یک سخنگوی راه آهن ایتالیا گفت: جیانی در یک قفس همراه با اسکورت مسافت 300 مایلی تا ناپل را پیمود.

اوافزود: ما به این دلیل جیانی را در قطار پذیرفتیم زیرا یک مسافر غیر عادی بود. ما برای این سفر از او پول بلیت نگرفتیم زیرا در طول مسیر برایمان یک تخم گذاشت!.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢
 
یک پیشگوی فیلیپینی که بانام مستعار " دوک پونتالانگیت " ادعای پیشگویی حوادث مهم در جهان را دارد، پیشگویی کرده است که جنگی در خاورمیانه در می 2010 ( 10 روز دیگر) روی خواهد داد که به عنوان مقدمه یک جنگ جهانی گسترده تمامی جهان غرب را در برابر اتحاد جهان اسلام و کمونیست درگیر خود خواهد ساخت .

به گزارش عصر ایران و به نقل از وبلاگ "  " Before Its News این پیشگوی فیلیپینی در ماه فوریه سال جاری میلادی ( سه ماه پیش ) پیشگویی کرده بود که جنگی بزرگ در منطقه خاورمیانه( در می 2010-  نیمه اردیبهشت 1389) روی خواهد داد که سرنوشت منطقه و جهان را عوض خواهد کرد .

این پیشگوی فیلیپینی در شرح جدیدی بر این پیشگویی خود ضمن تاکید بر صحت پیشگویی خود جزییات بیشتری از این جنگ را تشریح کرده است .

وی گفته است که در این جنگ کشورهایی چون روسیه ، چین ، ایران ، سوریه ، لبنان ، ترکیه ، عربستان سعودی ، اردن و بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر خواهند شد .

پونتالانگیت در ادامه ادعاهای خود می گوید که این جنگ مقدمه ای برای جنگ جهانی سوم است و به فاصله 13 هفته پس از آغاز جنگ خاورمیانه جنگ جهانی سوم شعله ور خواهد شد .

وی مدعی است که پس از  این جنگ جهانی ( که روسیه ، چین و جهان اسلام در یک سو و غرب - آمریکای  شمالی  و اروپا - در سوی دیگر خواهند بود ) غرب به لحاظ اقتصادی و نظامی تضعیف خواهد شد .

وی مدعی است 13 روز پس از شعله ور شدن و گسترده شدن جنگ در خاورمیانه ،  یک بمب هسته ای مهیب در یکی از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا منفجر خواهد شد که ویرانی گسترده ای به بار خواهد آورد .

وی همچنین مدعی شده است که پرزیدنت اوباما ترور خواهد شد و گلوله ای که او را هدف قرار می دهد مسیری " ال مانند " را طی خواهد کرد .

این پیشگوی مسیحی ادعا کرده است که با مریم مقدس ارتباط دارد و پس از اینکه پیشگویی های او به حقیقت پیوست او نام و هویت واقعی خود را آشکار خواهد کرد
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢
یک قلاده یوزپلنگ روز چهارشنبه با برخورد با قطار در منطقه ایستگاه بیشه شهرستان دورود تلف شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، یکی از کارکنان محلی قطار سپید دشت دورود گفت: این حیوان در ساعت هفت صبح امروز(چهارشنبه) به هنگام عبور از خط آهن در منطقه چم چیت در 11 کیلومتری جنوب شهرستان دورود با قطار برخورد کرد.
به گفته وی، لاشه این حیوان توسط محیط بانان برای تنظیم صورت جلسه و آمارگیری به اداره محیط زیست دورود انتقال داده شد.
"نبی اله قائد رحمتی" مدیرمحیط زیست شهرستان دورود نیز با تایید این خبر گفت: منطقه چم چیت یکی از مناطق کوهستانی است که حیوانات وحشی از جمله یوزپلنگ ، گرگ و دیگر گربه سانان در آن زیست می کنند و در برخی مواقع و هنگام عبور از ریل قطار ،‌شاهد برخورد این حیوان با قطار و تلف شدن آن هستیم.
یوزپلنگ ایرانی از جمله حیوانات نادر موجود در کشور است که براساس برخی آمارهای رسمی حدود 70 تا 100 قلاده آن در کشور زیست می کنند که برای حفظ نسل این جانور زیبا، طرح ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی در کشور درحال اجراست
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۱
 

به گزارش آخرین نیوز ، نگارش یک متن عجیب و جالب توسط یک فرد ناشناس تعجب همه را برانگیخت .این جمله با کلمه ای یک حرفی آغاز می شود٬ کلمه دوم دو حرفیست٬‌... چهارم چهار حرفی... بیستمین کلمه بیست حرفی!!! نویسنده این جمله یا مغز دستور زبان بوده یا بیکار!

I do not know where family doctors acquired illegibly perplexing handwriting nevertheless, extraordinary pharmaceutical intellectuality counterbalancing indecipherability, transcendentalizes intercommunications incomprehensiblenes s.

ترجمه جمله: نمیدانم این دکترهای خانواده گی این دست خطهای گیج کننده را از کجا کسب میکنند. با این حال سواد پزشکی آنها غیر قابل کشف بودن این دست خط ها را جبران کرده و بر غیر قابل کشف بودن آنها ( دست خط ) برتری میجوید

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :