فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳۱

این بنا  در مرکز شهر خرم آباد در کنار میدان گپ واقع شده  ومنسوب به حسین خان ساکی است . احتمال می رودبا بنای پل گپ خرم آباد هم دوره باشدکه در دوره شاه سلطان حسین صفوی بنا شده است. مساحت آن قریب به790 متر مربع  می باشد، به نظر می رسد در ادوار بعدی نیز در آن تغیراتی در آن لحاظ شده باشد. تزئینات ساده گچبری در رسمی بندیهای زیر گنبدآن وجود دارد و هیچ شواهدی دال بر وجود نقاشی و آهک بری در آن وجود ندارد.
در گذشته آب رسانی بنا از چاهی موسوم به گور یا  گاورو که در  قسمت  تون قرار دارد. تامین می شده و فاضلاب آن از طریق تنبوشه های در زیر خیابان فردوسی به رودخانه  می ریخته است . در قسمت بینه 2ستون سنگی ودر گرم خانه نیز 4 ستون سنگی وجود دارد،قوسهای اجرا شده در بنا همگی از نوع شبدری کند می باشد. این بنا مربوط به دوره صفویه  وبه شماره 2357 در فهرست آثار ملی ایران به  ثبت رسیده است .

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳۱

به گزارش روابط عمومی ادار ه کل تبلیغات اسلامی لرستان،حجت‌الاسلام علی خادمی،مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان در گفتگو با خبر نگار دفتر روابط عمومی با اعلام این خبر گفت:پیش‌بینی می‌شود امسال نیز حدود 16 هزار لرستانی در مراسم اعتکاف شرکت کنند لذا جهت این تعداد از معتکفین 100 مسجد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: باتوجه به استقبال گسترده جوانان در مراسم اعتکاف سال گذشته و با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های دقیق و مناسبی که امسال برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود 16هزار معتکف لرستانی در سنین مختلف در این مراسم شرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان اظهار داشت: برای نخستین‌بار امسال بنا است مبلغی از معتکفان لرستانی برای تهیه افطار و سحری آنها دریافت شود تا خانواده‌های آنها در این چند روز مجبور نباشند برای افطاری و سحری فرزندان خود به مساجدی که مراسم اعتکاف در آنها برگزار است، مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان باید به عنوان نظام اسلامی برای بسترسازی مناسب اعتکاف اقدام کرده و فضا را برای معتکفین مهیا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان در پایان سخنان خود مراسم معنوی اعتکاف را مهم‌ترین درمان حفظ هویت دینی و سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دانست

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳۱

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد و به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، استاندار لرستان امروز در جریان بازدید از کارخانه تولیدی یخچال‌سازی لرستان اظهار داشت: روند فعالیت کارخانه یخچال‌سازی خرم‌آباد با توجه به ساماندهی وضعیت کاری و اجرای آن، مطلوب و مناسب است.
سیدحسین صابری فزود: اقدامات انجام شده در جریان ساماندهی فعالیت‌های این واحد تولیدی موجب شده است تا این کارخانه به بسیاری از تعهدات کاری خود عمل کند.
وی با اشاره به تولید روزانه 300 دستگاه یخچال در این واحد تولیدی اظهار داشت: در حال حاضر 40 درصد قطعات مصرفی کارخانه یخچال‌سازی خرم‌آباد از خارج کارخانه تهیه می‌شود که با توجه به هزینه حمل و نقل در قیمت تمام شده آن تاثیر دارد.
استاندار لرستان افزود: در صورت فعالیت مستمر کارخانه می‌توان بخشی از این مشکلات را حل کرد، زیرا فعالیت مناسب تولیدی این واحد موجب رونق اقتصادی استان لرستان می‌شود.
صابری افزود: با توجه به اجرای تعهدات این کارخانه به کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص اهدای یخچال به افراد تحت پوشش این نهاد در جریان زلزله سال 85 استان لرستان، اکنون یک هزار و 800 دستگاه یخچال دیگر نیز آماده تحویل به متقاضیان است.
وی در ادامه وضعیت کنونی این کارخانه را مناسب ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد: با همت بیشتر مسئولان کارخانه، بتوان شاهد تحولات عظیم در عرصه اقتصادی استان باشیم.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳٠
با حکم دادگاه انقلاب اسلامی تهران عبدالمجید(عبدالمالک) ریگی صبح امروز یکشنبه اعدام شد
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ،‌ درپی برگزاری جلسه محاکمه عبدالمجید (عبدالمالک) ریگی در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی توحیدی به اتهام محاربه و افساد فی الارض ،‌ نامبرده به اتهام 79 مورد اقدامات جنایتکارانه ،‌ به استناد مواد 190 ، 191 ،‌ 186 ، 185 و 183 قانون مجازات اسلامی به اعدام از طریق آویختن از چوبه دار با حضور مجروحین و خانواده های جانباختگان و شهدای جنایات وی محکوم شده بود.
محکوم عبدالمجید ریگی سرکرده گروهک ضد انقلاب مسلحانه در شرق کشور که سال گذشته با هوشیاری ماموران امنیتی بازداشت شد، با تشکیل گروهک مسلحانه خود اقدام به راهزنی ،‌سرقت مسلحانه ،‌ بمب گذاری در اماکن عمومی، ‌حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مردم بی دفاع ، قتل و جرح ، اخاذی ، ایجاد رعب و وحشت و هراس و سلب امنیت مردم، آدم ربایی و گروگانگیری ، همکاری با بیگانگان و اخذ کمک های مالی و اطلاعاتی از آنان نموده بود.
بخشی از اعمال مجرمانه ارتکابی محکوم عبدالمجید ریگی به شرح ذیل است :
1 – تشکیل و اداره دسته و گروهک تروریستی موسوم به جنبش مردمی جندالله به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ناامنی در منطقه و کشور .
2 – مباشرت و آمریت در 15 فقره ادم بایی مسلحانه.
3 – حمل و نگهداری سلاح و مهمات به صورت عمده و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور .
4 – بوجود آوردن شش فقره راهبندان مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت در جاده ها و بین مردم .
5 – اقرار صریح به مباشرت درسه فقره قتل عمدی .
6 – آمریت در قتل عمدی دهها نفر از شهروندان و مسئولین نظامی ،‌انتظامی و ... از طریق بمب گذاری و اقدام مسلحانه .
7 – سرقت مسلحانه سلاح ،‌ مهمات و خودرو به دفعات بشرح موجود در پرونده.
8 – تحصیل مال نامشروع از طرق مختلف از قبیل آدم ربایی، گروگانگیری، ‌سرقت از بیت المال ، ‌اخذ دلار از سرویس های اطلاعاتی بیگانه ، ‌اخذ وجه از قاچاقچیان مواد مخدر.
9 – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه های متعدد با شبکه های معاند و ضد انقلاب.
10 - ارتباط با عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه از جمله افسران اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در پوشش ناتو ،‌ برخی افسران اطلاعاتی بعضی کشورهای عربی و گروهک های ضدانقلاب خارج از کشور مانند گروهک منافقین.
11 – ورود و خروج غیر مجاز از خاک جمهوری اسلامی ایران .
لازم به توضیح است گروهک تروریستی تحت هدایت محکوم عبدالمجید ریگی از سال 82 ، 35 مورد گروگانگیری از اتباع داخلی و خارجی ،‌ 25 مورد اخاذی و بیش از 40 فقره عملیات راهبندی مسلحانه توام با انفجار انجام داده که در نتیجه این اقدامات شرورانه ، 154 نفر از نیروهای انتظامی و مردم بی گناه بدست نامبرده و عوامل این گروهک شهید و تعداد 320 نفر نیز مجروح گردیده اند.
گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاکیست: متهم ریگی در جریان دادگاه ،‌ مسئولیت اقدامت گروهک خود را پذیرفت و اذعان نمود در برخی از قتل ها مباشرت و در برخی نیز آمریت داشته است .
نامبرده همچنین تمامی موارد اتهامی مطروحه در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی را پذیرفت و توضیح داد که تصمیمات تمامی اقدامات تخریبی ، بمب گذاری ، قتل و غیره با مسئولیت وی انجام شده است.
این گزارش اضافه کرد : در جلسه دادگاه که با حضور نماینده مدعی العموم ،‌ وکیل محکوم علیه ، شکات و خانواده های شهدای اقدامات تروریستی گروهک مذکور برگزار شده بود، نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست ،‌خواستار اشد مجازات برای متهم شده بود.
متعاقبا ریگی در جریان دفاع از خود ضمن قبول اتهامات و جنایات ارتکابی ، اقدامات خود را اشتباه خواند و تاکید کرد جنایاتش با موازین اسلامی و انسانی در تضاد بوده است و در ادامه از عوامل گروهک خود نیز خواست که اشتباهات او را تکرار نکنند. وی همچنین خواستار بخشش از سوی شکات پرونده شد.
در پی صدور حکم دادگاه ،‌ حکم صادره مطابق مقررات به نامبرده ابلاغ ،‌ وی اعلام داشت « حکم صادره را قبول داشته و تقاضای عفو دارم» که متعاقبا با درخواست عفو نامبرده توسط ریاست محترم قوه قضائیه مخالفت گردید.
با توجه به اهمیت پرونده و اتهامات محکوم علیه ریگی، پیشتر رسیدگی به اتهامات وی به دستور رییس قوه قضائیه و موافقت دیوان عالی کشور به دادسرا و دادگاههای تهران احاله شده بود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳٠

شعبه 29 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهیدبهشتی تهران دستور موقت مبنی بر منع و توقف اجرای اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر و ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بنا به اعلام دبیرخانه هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و در پی ارائه دادخواست هیئت موسس دانشگاه به طرفیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، شعبه 29 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهیدبهشتی تهران با احراز حصول ارکان و شرایط قانونی و با موجه دانستن درخواست هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی مستنداً به مواد 310 الی 325 از قانون آیین دادرسی مدنی دستور موقت مبنی بر منع و توقف اجرای اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی مصوب جلسات 597، 636، 651، 652، 654، 656 و 660 شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر و ابلاغ کرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به مراتب مذکور اجرای اساسنامه اخیر التصویب دانشگاه آزاد اسلامی تا رسیدگی و صدور رای ماهوی و قطعی دادگاه متوقف خواهد ماند و دانشگاه بر اساس اساسنامه فعلی به کار خود ادامه خواهد داد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳٠
جام جم  در گزارشی نوشت:

این روزها اگر گذرتان به میدان انقلاب بیفتد شما هم حتما جای خالی نماد پیشینش را حس می‌کنید، جای خالی راوی خاطراتی از روزهای پرشور پیروزی انقلاب اسلامی که در سال 1386 ناگهان ناپدید شد و 2 سال بعد به جای آن سازه‌ای گنبدی شکل سر برآورد که گفته می‌شود نمادی از هنر ایرانیان است، اما سردوبی روح که به گفته برخی کارشناسان هیچ نشانی از ظرافت و زیبایی نیز در آن به چشم نمی‌خورد.

ریش سپیدهای پایتخت‌نشین هنوز به یاد دارند که بیش از 3 دهه پیش، این میدان به مناسبت تولد رضاخان میدان 24 اسفند خوانده می‌شد و مجسمه‌ای بسیار بزرگ از او در وسط میدان نصب شده بود اما تپش‌های انقلاب که شدت گرفت و میدان با خون شهیدان غسل داده شد، مردم خشمگین، مجسمه رضا خان را از وسط میدان پایین کشیدند و نامش را انقلاب گذاشتند.

4 سال بعد، ایرج اسکندری هنرمند نقاش و مجسمه ساز نمادی را از انقلاب برای نصب در حاشیه مصلای تهران طراحی کرد و هنرمندی مجسمه ساز به نام صدیقی آن را ساخت. این نماد به گفته طراحش در ابتدا طرح حلزونی نداشت بلکه قرار بود به شکل نقش برجسته‌ای روایی از انقلاب نصب شود اما وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی سرنوشت دیگری برای آن رقم زد و مسئولان تصمیم گرفتند با وجود الزام بر مسطح بودن نماد، آن را به شکل حلزونی وسط میدان انقلاب قرار دهند و این کار باعث شد بخشی از آن روایت خطی از انقلاب در مارپیچ حلزونی گم شود.

اسکندری درباره تغییر شکل این اثر به رسانه‌ها می‌گوید: من این طرح را برای اجرا روی دیوار صاف طراحی کرده بودم و به همین دلیل، اجرای آن در وسط میدان انقلاب و آن هم به صورت استوانه‌ای از ابتدا اشتباه بود. چرا که طرح، شکل روایی دارد و بازدیدکنندگان باید تأملی در دیدن این تصاویر داشته باشند که روی دیوار مدور این امکان فراهم نمی‌شود.

اما به هر حال نماد انقلاب 25 سال وسط میدان باقی ماند و هر روز آدم‌هایی که آن حوالی را با رفت و آمد مداومشان شلوغ می‌کردند، طوافش کردند تا یادشان بیاید که روزگاری بر آن میدان چه گذشته است.

نماد انقلاب اما بیست و ششمین بهار عمرش را ندید چون در سال 1386 شهرداری تهران با بهانه ساخت ایستگاه انقلاب در خط چهار مترو آن را از وسط میدان برداشتند. از همان روزهای نخست ناپدید شدن مرموز نماد، مثل هراقدام خبرداده نشده دیگری، اذهان عمومی تسلیم شایعات شد. بعضی‌ها گفتند نماد دزدیده شده است (که البته این خواب آشفته سال‌ها بعد برای مجسمه‌های برنزی پایتخت تعبیر شد)، بعضی‌ها هم معتقد بودند نماد آسیب دیده است که آن را از وسط میدان برداشته‌اند اما همه این شایعه‌ها آبستن نفوسی ناخوش بودند: «دیگر کسی رنگ نماد سبز خاطره انگیز پیشین میدان انقلاب را نخواهد دید!»

حرف و حدیث‌های ضد و نقیض

حذف شدن نماد وسط میدان انقلاب به واکنش‌های منفی فراوانی از سوی منتقدان شهرداری و اقشار گوناگون مردم انجامید و مسئولان مختلف هم پاسخ‌هایی در این زمینه به رسانه‌های گوناگون دادند که با هم تناقض داشتند به طوری که به نظر می‌رسید هنوز تصمیم مشخصی در این باره گرفته نشده است. سرانجام در اردیبهشت سال بعد ـ‌ 1387 ـ غلامرضا فاخته‌ مجری خط 4 متروی تهران به روزنامه جام‌جم پاسخ داد که شهرداری می‌کوشد تا چند روز پیش از افتتاح ایستگاه، نماد را بار دیگر در محل جانمایی شده نصب کند.

محسن هاشمی، مدیر عامل مترو نیز در خرداد 1388 بار دیگر بر بازگرداندن نماد تاکید کرد و گفت: مجسمه میدان انقلاب برای انجام پروژه مترو میدان انقلاب از این محل به طور موقت برداشته شده است و پس از انجام مراحل زیباسازی و تکمیل فضای سبز میدان انقلاب به این محل منتقل خواهد شد تا روی گنبد میدان که طراحی زیبایی دارد، نصب شود.

در دی همان سال هم حجت‌الله ملاصالحی مدیر عامل وقت سازمان زیبا سازی شهرداری اعلام کرد کارشناسان در حال بررسی هستند تا اگر امکان داشته باشد مجسمه قبلی میدان انقلاب را در آن حوالی نصب کنند اما دلیل این‌که چرا او نگفت شهرداری مجسمه را به جای سابقش بر می‌گرداند این بود که در همان گفتگو او به فارس خبر داد شهرداری قصد دارد در 22 بهمن آن سال مجسمه‌ای تازه‌ را با هزینه حدود 150میلیون تومان در میدان انقلاب قرار دهد!

اما با وجود وعده مدیرعامل وقت سازمان زیباسازی شهرداری، بیست و دوم بهمن سال 1388 هم میدان انقلاب بی‌نماد ماند تا سرانجام در پایان آن سال فاز اول عملیات بازسازی میدان انقلاب به پایان رسید و سازه‌ای گنبدی به جای نماد پیشین در معرض دید عموم قرار گرفت، سازه‌ای که با ترکیبی از آجرکاری، کاشیکاری و پنجره گفته می‌شود نمادی از هنر ایرانیان است هرچند خیلی‌ها اعتقاد دارند این سازه، ظرافت و نکته سنجی هنر ایرانی را کم دارد، چشم نواز نیست و با نام میدان و حوادثش همخوانی ندارد.

آیا نمادی به سازه جدید افزوده می‌شود؟!

دقیقا همزمان با وعده‌های ملاصالحی درباره بازگرداندن نماد پیشین، سازمان زیباسازی شهر تهران نیز، در فراخوانی از تمام هنرمندان، متخصصان و دانشجویان علاقه‌مند درزمینه مجسمه‌های شهری، آثار حجمی و معماری دعوت کرد تا طرح‌های خود را برای نمادی جدید از انقلاب به این سازمان پیشنهاد کنند و مدیر عامل وقت سازمان زیباسازی نام آن را فاز دوم عملیات بازسازی میدان انقلاب گذاشت اما در این میان کسی درباره سرنوشت نماد پیشین که اثری هنری و کهن و یادگاری از شهدای انقلاب محسوب می‌شد، حرفی نزد.

هرچند تلاش جام‌جم برای گفتگو با مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تا لحظه چاپ ‌خبر بی‌نتیجه ماند، اما رجب‌پور مسئول ارتباط با رسانه‌های این سازمان در پاسخ پرسش جام‌جم مبنی بر این‌که سرنوشت نماد پیشین چه می‌شود؟ گفته‌های پیشین مسئولان در سازمان زیباسازی شهرداری را تایید کرد و گفت: آن نماد به اذعان سازنده اش برای قرار گرفتن وسط میدان طراحی نشده بود و شهرداری برای نمادی جدید فراخوان داده است.

اما برخلاف این اظهار نظر، سعید روانبخش طراح سازه جدید وسط میدان امکان نصب هر نمادی روی آن را ـ چه نماد پیشین و چه نمادی جدید که شهرداری برایش فراخوان داده بود ـ رد کرده و به ایسنا می‌گوید: از بازگشت مجسمه پیشین اطلاعی ندارم اما مسلما می‌دانم که روی این گنبد به هیچ عنوان چیزی اضافه نمی‌شود و این سازه به تنهایی قابلیت کامل یک اثر هنری را دارد و به‌صورت مستقل و کامل یک اثر هنری نقش برجسته است.

حالا یکبار دیگر داستان پر فراز و نشیب نماد میدان انقلاب را در ذهنتان مرور کنید، همان نمادی که وقتی آن را از وسط میدان به انبار مترو منتقل کردند، مسئولان وعده دادند به سرعت به جای قبلی‌اش بازگردانده می‌شود اما امروز سازه‌ای گنبدی و عجیب جایگزینش شده است، همان که قرار بود در مجاورت سازه بار دیگر نصب شود ولی نصب مجددش هم به وعده‌های عملی نشده پیشین پیوست، مردم می‌پرسند آن اثر هنری از یاد رفته حالا کجاست؟ نمادی که خاطره آن روزهای پرشور انقلاب را پیش‌روی هر بیننده داخلی و خارجی و بویژه نسل جوان قرار می‌داد.

بازسازی میدان‌ها و زیباسازی شهر از وظایف شهرداری است و شاید از نظر قانونی این جرمی نباشد اگر شهرداری تصمیم بگیرد یک اثر هنری را کنار بگذارد و اثری تازه را جایگزینش کند اما در این میان توجه به بعد روانشناسی اجتماعی این اقدام نیز الزامی است و مسلما نادیده گرفتنش تصویری نادرست در اذهان مردم و هنرمندان باقی می‌گذارد بخصوص اگر این سهل‌انگاری درباره میدانی رخ دهد که جزئی از تاریخ کشورمان را زنده نگه می‌دارد. میدانی که باید نام و وجه تسمیه آن با شکل و ظاهرش نیز تطبیق داشته باشد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٩
پیشگیری از سرطان پروستات، یکی از بخشهای مهم تحقیقات پزشکی است. این تحقیقات دراز مدت که در مقیاس وسیعی انجام میگیرند، چند روش پیشگیری از سرطان پروستات را ارایه کرده اند که در این مطلب به آنها اشاره شده است. با این حال توجه کنید که هنوز تعدادی از قویترین عوامل ایجاد احتمال ابتلا به این سرطان، خارج از کنترل هستند و ممکن است با رعایت نکات پیشگیری نیز نتوان بر آنها چیره شد.

این عوامل از این قرارند:
• سن. بروز سرطان پروستات در مردان زیر سن 50 بسیار نادر است، اما شیوع این بیماری پس از این سن به نحو چشمگیری افزایش میابد.
• نژاد. مردان سیاهپوست نسبت به مردان سفید پوست بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.
• ژنتیک. اگر سرطان پروستات در میان مردان خانواده فردی وجود داشته باشد، احتمال ابتلای او به این بیماری افزایش میابد.
اگر شما دارای خصوصیات فوق باشید، به این معناست که خطر شکل گیری این سرطان در شما بیش از فردی است که فاقد این خصوصیات باشد و داشتن این شرایط، لزوما به معنای ابتلای صد درصد به سرطان پروستات نیست.

نداشتن خصوصیات فوق، نباید شما را از پرداختن به شیوه زندگیی که در آن خطر ابتلا به بیماری کمتر باشد، بازدارد. از طرفی رعایت مواردی که از ابتلا به سرطان پروستات جلوگیری میکنند، شما را در مقابل بیماریهایی چون نارسایی قلب و سرطان روده بزرگ نیز حمایت میکنند.

رژیم و سرطان پروستات
بخش بزرگی از پیشگیری سرطان پروستات بر تغذیه متمرکز شده است. فاکتورهای اصلی اینها هستند:
• چربی. نرخ ابتلا به سرطان پروستات از هر کشور به کشور دیگر به شدت متفاوت است، بالاترین تعداد متعلق به کشورهایی است که مردم آن بیشتر از غذاهای چرب استفاده میکنند. در حقیقت، تعداد مرگ و میر بر اثر این بیماری در یک کشور خاص، با میانگین مقدار کالری مصرفی ناشی از چربی در رژیم غذایی معمول اهالی این کشور نسبت مشتقیمی دارد.
• سبزیجات. تعدادی از مطالعات، رژیمی شامل مقدار زیادی سبزیجات را با کم شدن ریسک ابتلا به سرطان پروستات مرتبط دانسته است. برای مثال، یک تحقیق نشان داده است سرطان پروستات در میان مردانی که در هفته 28 وعده یا بیشتر سبزیجات مصرف میکنند، بسیار کمتر از مردانی است که 14 وعده و کمتر سبزیجات میل میکنند.
• ماهی. در یک تحقیق، نسبت ابتلا به سرطان پروستات در میان مردانی که ماهی مصرف نمیکردند و مردانی مقدار متوسط یا زیادی ماهی در برنامه غذایی داشتند، دو تا سه برابر اعلام شد. از جمله ماهیهایی که منابع غنی اسیدهای چرب بوده و بر علیه سرطان پروستات و بیماریهای دیگر عمل میکنند میتوان به ماهی قزل آلا، شاه ماهی و ماکرل اشاره نمود.
تا کنون تحقیقات در این زمینه، هیچ برنامه غذایی مشخصی را ارایه نداده است، با این حال، شما میتوانید از روشهای آزموده شده زیر کمک بگیرید:

• میزان مصرف میوه، سبزی و غلات کامل را افزایش دهید
• مواد غذایی حاوی چربی اشباع شده و کلسترول بد را کمتر مصرف نمایید
• مصرف قند (در خوراکیهای مختلف) و نمک را محدود کنید
• از مصرف نوشیدنیهای الکلی خودداری نمایید
• حجم وعده های غذای خود را متعادل نموده و کالری مصرفی خود را کنترل کنید

چاقی و سرطان پروستات
محققین هیچ رابطه مستقیمی میان چاقی و بالا رفتن احتمال ابتلا به سرطان پروستات نیافته اند. با این حال چاقی میتواند بر میزان هورمونهایی که خطر این بیماری را افزایش میدهند، تاثیر بگذارد.

مطمئن ترین روش برای سلامتی به طور کل، احتراز از چاقی بیش از حد است که با رعایت موارد زیر حاصل میشود:

• رعایت روشهای سالم خواری
• فعالیتهای جسمی تحت نظر پزشک
• انجام روزانه ورزش ایروبیک (از پیاده روی سریع گرفته تا بدن سازی) به مدت 30 دقیقه یا بیشتر

مواد شیمیایی و سرطان پروستات
بعضی داروهای خاص، ویتامینها و مواد معدنی میتوانند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهند. تحقیقات جدید مصرف منظم هیچ دارو یا ماده کمک غذایی را برای پیشگیری از این نوع سرطان تجویز نکرده است. با این وجود برخی ترکیبات شیمیایی در این جهت دارای مزایای بالقوه ای هستند.

health.msn.com
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٩

 گزارش ایرنا دراین آیین نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت : شهرستان بروجرد از ظرفیتها و پتانسیلهای خوبی در زمینه انیمیشن برخوردار است.
علاءالدین بروجردی اضافه کرد: هنرمندان رشته انیمیشن با ایده های جدید فعالیت خود را در بروجرد آغاز کرده و قطعا اگر برخی حمایتها و همت این افراد نبود این افراد در بروجرد نمی ماندند.
وی اظهار داشت: هم اکنون برخی انیمیشنهای ساخت شرکتهای فیلمسازی بروجرد در کشورهای اسلامی پخش می شود.
بروجردی با اشاره به انیمیشن آخرین فرستاده و زندگی پیامبر (ع) افزود: تولید این مجموعه 700دقیقه ای که باید مورد تایید قشرهای دینی باشد کاری عظیم است که توان ساخت انیمیشن را در بروجرد نشان می دهد.
در ادامه استاندار لرستان فعالیت هنرمندان بروجرد را در زمینه انیمیشن مطلوب دانست و گفت: این افراد با عمل و هنر خود مقدمات کار را فراهم کردند که امیدواریم تولیدات گسترده آنها جهانی شود.
" حسین صابری" با اشاره به مشکلات قشر هنرمند افزود: در زمینه تامین تسهیلات مسکن و خودرو امادگی لازم را برای حمایت از این افراد داریم.
در این آیین که جمعی از مسوولان شهرستان بروجرد و هنرمندان انیمیشن نیزحضور داشتند،
از دو اثر انیمیشن رونمایی شد.
مدیرعامل شرکت فیلم سازی رها سازان رویا در بروجرد گفت: یکی از این آثار ، انیمیشن " ابوریحان بیرونی " است که با استفاده از تکنیک سه بعدی در 520دقیقه ساخته شده است.
" سعید پنجی" افزود: این مجموعه در شرکت رها سازان رویا و مرکز فرهنگی هنری صبا تهیه شده که زندگی ابوریحان بیرونی دانشمند قرن چهار و پنج هجری را نشان می دهد.
وی اضافه کرد: مجموعه " آسان بدانیم " نیز از دیگر آثار تولیدی این شرکت است که فاز اول آن در 160دقیقه ساخته شده است.
در آیین رونمایی از دو پروژه انیمیشن بروجرد جمعی از مسوولان سینمایی کشور و مسوولان استان لرستان حضور داشتند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٦
ملت ایران همواره نشان داده که در دفاع از مظلوم حتی در آنسوی دنیا آماده است چرا که این اقدام را از آموزه های دینی خود می داند. وی ادامه داد : در صورت نیاز به غزه می روم و تمام تلاشم را در دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع غزه انجام خواهم کرد.

 

در صورت نیاز به غزه می روم و تمام تلاشم را در دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع غزه انجام خواهم کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٥

تاجیک‌ها اسکناس 20 سومونی با تصویر شیخ‌الرییس ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی منتشر کرده‌ و او را تاجیک خوانده‌اند.
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=104493


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٥و این هم اسکناس 10 سومونی با عکس شیخ علی همدانی

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٤
به طول 46 متر وارتفاع 402 متر از سطح مسجدالحرام
   
ساعت " مکه مکرمه " بزرگترین ساعت جهان
 
   

آخرین مراحل نصب بزرگترین ساعت جهان در مکه مکرمه طی روزهای آینده به پایان می رسد.

روزنامه " الریاض " امروز شنبه 12-6-2010 گزارش کرد این ساعت به طول 46 متر و ارتفاع 402 متر از سطح حرم از مسافت 7 کیلومتر قابل مشاهده است.

بزرگترین ساعت جهان در آلمان ساخته شده و پس از نصب آن قرار است یک فیلم مستند در مورد آن پخش شود.

دور این ساعت چراغ های لیزری نصب شده است تا در مناسبت های مختلف و هنگام اذان نورافشانی کنند.

برای محافظت از ساعت در مقابل بلایای طبیعی وگرد وخاک سیستم محافظت ویژه ای در نظر گرفته شده است.

هزینه این پروژه سه ملیارد دلار برآورد شده و قرار است در ساختمان های اطراف یک موزه اسلامی ، رصدخانه نجوم برای پژوهش های دینی راه اندازی شود.

پیش از این قرار بود این ساعت با نام " ملک عبدالله " نام گذاری شود اما وی دستور داده است نام آن را " مکه مکرمه " بگذارند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢۳
   
تیم فوتبال داماش دورود به سه گل، از سد شاهین اهواز گذشت.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنا نیوز)، در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم فوتبال داماش دورود موفق شد با نتیجه سه بر یک از سد حریف اهوازی خود عبور کند.

در این دیدار که از ساعت 17:15 در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد، تیم داماش دورود توانست نیمه نخست این دیدار را با یک گل به سود خود به پایان ببرد. در نیمه دوم نیز حملات دامنه دار تیم داماش نتیجه داد و این نماینده فوتبال لرستان دو گل دیگر به اندوخته های خود اضافه کرد.

در اواسط نیمه دوم، تیم فوتبال شاهین اهواز به تک گل خود دست یافت تا بازی علیرغم موقعیت های بی شمار تیم فوتبال داماش دورود با همان نیتجه سه بر یک به پایان برسد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢۳

کشف یک باند جعل اسکناس و چک پول در بروجرد و دستگیری یک باند تهیه و توزیع سلاح غیرمجاز در شهرستان بروجرد از مهم‌ترین عناوین اخبار کوتاه امروز لرستان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از شناسایی و کشف یک باند جعل اسکناس و چک پول در این شهرستان خبر داد.
هوشنگ گودرزی افزود: افراد این باند اقدام به چاپ و توزیع اسکناس و چک پول درسطح این شهرستان می‌کردند که توسط پلیس انتظامی دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: در این ارتباط 2 نفر دستگیر شده و تجهیزات مربوط به جعل اسکناس نیز از آنها بدست آمد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٢

یک آسیایی نخستین تیم پیروز جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عصر یکشنبه با انجام رقابت‌های گروه دو جام جهانی نوزدهم فوتبال در آفریقای جنوبی پیگیری شد.

در ورزشگاه نلسون ماندلای شهر پورت الیزابت تیم‌های کره جنوبی و یونان به دیدار هم رفتند که در پایان این مسابقه تیم آسیایی با شایستگی فراوان توانست قهرمان یورو 2004 را دو بر صفر شکست دهد و نخستین تیم سه امتیازی رقابت‌ها در آفریقای جنوبی باشد.

در این مسابقه که به قضاوت مایکل هستر از نیوزیلند انجام شد، کره جنوبی با گل‌های لی در دقیقه 7 و جی سونگ پارک در دقیقه 52 توانست مردان اتو ره هاگل را شکست دهد.

کره در این مسابقه علاوه بر این دو گل بازی درخور تحسینی را ارائه داد و فرصت‌های گلزنی دیگری را هم داشت که نتوانست از آن‌ها استفاده کند.

یونان در این مسابقه بسیار پایین‌تر از حد انتظار نشان داد و بازیکنان این تیم در دقایقی از مسابقه تاکتیک خاصی برای راهیابی به دروازه تیم آسیایی نداشتند.

تورو سیدیس مدافع یونان تنها بازیکن اخطاری سومین دیدار جام جهانی 2010 در قاره آفریقا بود. دیگر دیدار این گروه تا دقایقی دیگر میان تیم‌های آرژانتین و نیجریه برگزار خواهد شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٢

پارلمان‌نیوز: حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی، یادگار گرانقدر امام، با حضور در منزل ناصر حجازی از مربی و دروازه بان سابق تیمی ملی کشورمان عیادت کرد.

به گزارش جماران، در این دیدار که به مناسبت آغاز جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صورت گرفت، یادگار امام ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی برای این فوتبالیست باسابقه، از زحمات وی قدردانی کرد.

حجت السلام و المسلمین سید حسن خمینی، با یادآوری دوران بازیکنی و مربیگری ناصر حجازی، از او به عنوان یکی از چهره های شایسته فوتبال ایران یاد کرد و در رابطه با بیماری وی گفت: من به شما از قدیم و از خیلی سال پیش ارادت داشتم. از این حادثه هم واقعا ناراحتم. امیدواریم خداوند شفای کامل عنایت کند و همانطور که خودتان می خواهید همچنان منشا اثر مفید برای جامعه باشید.

گفتنی است، ناصر حجازی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال، پس از درمان بیماری سرطان، اینک در سلامتی کامل قرار دارد. عیادت یادگار امام با وی، از مدتها قبل هماهنگ شده بود که عصر امروز در منزل وی انجام گرفت.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٢

زندگی در سال 3000

http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/01/120793438312.gif

http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/01/12079343835.gif 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢٢

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار تابناک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی؛ متن بیانیه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت سازمان ملل که با هدف فشار بیشتر به ملت ایران با وجود مخالفت برخی از اعضاء این شورا به تصویب رسید، به این شرح می باشد:

بسمه تعالی
ملت شریف ایران

امریکا یک بار دیگر تلاش کرده است که از موضع زیاده خواهی و تکبر با ملت ایران برخورد کند و تحریم جدیدی را علیه ایران در شورای امنیت به تصویب رسانده است. آیا او فکر می کند می تواند ملت ایران را از منافع ملی و آرمانهای خود عقب بزند؟

امریکا به جای آنکه در مقابل جنایات شرم آور رژیم صهیونیستی پاسخگوی جهان باشد و صادقانه در مقابل حمایت های غیر مشروع خود از این رژیم به محضر ملتهای جهان عذرخواهی کند با تحریم ایران، گناهی بر گناهان خود اضافه می کند و شاید هم آقای اوباما در مقابل منتقدین خود می خواهد نشان دهد که در برابر ایران کم نیاورده است.

اگر هم انگیزه آقای اوباما اینگونه باشد بیانگر سادگی دستگاه دیپلماسی ایشان است و یا شاید او بخواهد با این تحریم همان سیاست مذاکره با ایران را باز کند . در این صورت او باید بداند که رابطه و مذاکره با ایران نیاز به اقدامات بسیار اساسی تر از نامه نگاری و پیام فرستادن دارد. اختلافات عمیق ایران وامریکا که حداقل یک ریشه پنجاه ساله دارد با چند شکلات حل و فصل نمی شود. چه برسد به آنکه او بخواهد ملت ایران را تهدید کند.

هنوز صحنه خلع سلاح آقای یاسر عرفات در واشنگتن جلوی چشمان ماست. پانزده سال پس از آن حادثه می بینیم یک دولت و ملت قانونی در غزه بیش از یکسال در محاصره و زیر بمب و موشک باران است. حتی به کشتی های حامل کمک های بین المللی بشر دوستانه مانند غذا و دارو نیز حمله می شود. بسیاری از فلسطینی ها می گویند امریکا با خلع سلاح آقای یاسر عرفات سر ما کلاه گذاشته و به همین دلیل دوباره سلاح و سنگ به دست گرفته اند.

ملت ایران می گوید از کجا معلوم است که پشت چهره آقای اوباما فریب دیگری نهفته نیست؟

تعبیر زیبای رهبر انقلاب که فرمودند دست کش های مخملی روی دستان چدنی به سوی ما دراز شده است یک واقعیت در اذهان ملت ماست. دولتمردان امریکا بجای بر طرف کردن ابهامات ملت ایران، روز بروز بر آنها می افزایند.

شما دولتمردان امریکا در مقابل اعلام آمادگی همکاری دولت ایران، برای مبادله سوخت هسته ای، قطعنامه صادر می کنید. شما آمریکایی ها دره بین ایران و خودتان را مرتب عمیق تر و عریض تر می کنید و مطمئنا ضرر اصلی به خود شما وارد می گردد. ملت ایران در مقابل فشارها، مقاوم تر از گذشته خواهد شد و وحدت خود را فشرده تر می کند.

حال که دشمنان ما در مقابل منطق همکاری و صلح ایران رو به سوی زورگویی و فشار آورده اند:

1- همه ما یکپارچه و نمادین وحدت خود را نشان دهیم تا دنیا بداند ملت ایران درحفظ منافع ملی و نظام خود همچون کوه استوار، ایستاده است. کسانی که بخواهند در این شرایط نشان دهند که ایران دچار تفرقه و ناآرامی است کاری جز خوشحالی دشمنان ما نخواهند کرد.

2- امروز روز همکاری ، برادری و ایستادگی در مقابل دشمن واحد است. امروز روز پافشاری بر آرمانهای بلند امام راحل است.

3- اسلام ناب محمدی بر محور وحدت، ایستادگی و ولایت استوار است تا زمانی که بر این میثاق پایند باشیم هیچ گزندی بر ملت و نظام ما وارد نخواهد شد.

محسن رضایی
سرباز ملت ایران و رهبری

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱۸

وی در حال حاضر ریاست کمیته المپیک بحرین را بر عهده دارد و عضو «شورای توسعه اقتصادی» بحرین نیز است. همسر وی دختر معاون حاکم امارات متحده عربی، شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم» است.
 

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از بحرین حاکی از آن است که شاهزاده «ناصر بن حمد آل خلیفه» فرزند ملک «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین که سنی مذهب است، طی اقدامی بی‌سابقه به مرثیه خوانی برای حضرت سیدالشهداء، أبا عبدالله الحسین (ع) پرداخته و نوار کاست وی اخیرا ضبط شده قرار است ماه محرم الحرام آینده منتشر شود و وارد بازار بیاید.


گفته می‌شود نام نوار که اولین تولید شاهزاده «ناصر بن حمد آل خلیفه» در این زمینه به شمار می‌رود، «معجزه عاشورا» است. تمام اشعار این مرثیه خوانی با لحنی شدیدا غمگین توسط خود شاهزاده «ناصر» سروده شده و مربوط به روز عاشوراء، واقعه طف و مصائب حادثه کربلاء است.


قابل ذکر است شاهزاده «ناصر بن حمد آل خلیفه» پسر چهارم ملک «حمد بن عیسی آل خلیفه» و متولد سال 1987 میلادی است. وی در حال حاضر ریاست کمیته المپیک بحرین را بر عهده دارد و عضو «شورای توسعه اقتصادی» بحرین نیز است. همسر وی دختر معاون حاکم امارات متحده عربی، شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم» است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱۸

حجت‌الله بیرانوند رئیس سازمان بازرگانی مروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: از این تعداد بافنده در لرستان 17 هزار فعال و در بانک اطلاعات فرش استان فعالیت دارند، که متشکل از اتحادیه‌های تعاونی روستایی فرش دستباف استان و شهرستان‌های تابعه، اتحادیه‌های بازرگانی شهری و شرکت‌های وابسته به آن و اتحادیه صنفی 9 شهرستان استان هستند.
وی افزود: یکی از صنایع پر درآمد و اشتغالزا فرش است، به طوری که در کشور 2 میلیون نفر مشغول به این فعالیت هستند.
رئیس سازمان بازرگانی لرستان با بیان اینکه 120 کارگاه متمرکز و هفت کارگاه غیر متمرکز فرش را در سطح استان داریم، تصریح کرد: در این کارگاه‌ها بیش از 10 هزار متر مربع فرش بافته می‌شود.
بیرانوند خاطر نشان کرد: طی دو سال گذشته بیش از 4 هزار متر مربع فرش استان به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر شده است.
رئیس سازمان بازرگانی لرستان گفت: فرش به دلیل پایین بودن سرانه و هزینه ایجاد اشتغال یکی از راه‌های کاهش نرخ بیکاری است.
وی با بیان اینکه سازمان کارگاه‌های خانگی را پشتیبانی و ایجاد کارگاه‌های متمرکز و غیر متمرکز را در دستور کار داریم، به تهیه نقشه فرش لری اشاره کرد و گفت: نقشه فرش لرستان با استفاده از نمادها، نقشه های قدیمی و ... تهیه می‌شود که این نقشه، نقشه مشتری پسند برای بازارهای هدف است.
رئیس سازمان بازرگانی لرستان گفت: نبود نقشه فرش باعث شده بافندگان فرش استان از نقشه سایر استان‌ها استفاده کنند.
وی، تعداد قالیبافان تحت پوشش تشکل‌های فرش استان لرستان را 17 هزار بافنده عنوان کرد و افزود: احیای نقشه فرش استان یکی از اقدامات موثری است که در دستور کار سازمان قرار دارد.
بیرانوند افزود: معرفی 6هزار و 908 نفر از قالیبافان برای استفاده از خدمات بیمه‌ای و برگزاری 146 دوره به بافی فرش را از جمله اقدامات سازمان بازرگانی استان لرستان در زمینه توسعه و رونق صنعت فرش دستباف استان عنوان کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱٧

 

مصطفی محمد نجار وزیر کشور که روز14 خرداد ازجانب سید حسن مصطفوی و محمد علی انصاری مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود د ربیمارستان چمران بستری شد.

به گزارش جوان آنلاین وزیر کشور پیش ا ز14 خرداد تحت عمل جراحی سینوس قرار گرفته بود و به توصیه پزشکان معالج بایستی تحت نظر پزشکان قرار می گرفت ولیکن در روز 14 خرداد در حالی که از وضعیت جسمانی مناسبی برخوردار نبود درحرم مطهر حضرت امام(ره) حاضر شد که پس از سخنرانی سید حسن مصطفوی مورد ضرب و شتم وی محمدعلی انصاری قرار گرفت به طوری که بخیه های صورت وی پاره گردید و دچار خونریزی شد. وی پس از حمله این دوتن هم اکنون مجددا دربیمارستان چمران بستری گردیده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱٧
مدیر عامل تیم فوتبال کوثر لرستان از تنظیم شکایت بازیکنان این تیم علیه مالک و صاحب باشگاه کوثر لرستان به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوقه و حقوق بازیکنان خبر داد.
"غلامرضا آیت الله زاده" روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: بازیکنان تیم کوثر لرستان اواخر هفته گذشته با حضور در کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال از مالک این تیم شکایت کرده و خواستار پرداخت مطالبات و حقوق خود شده اند.
وی تصریح کرد: این تیم در ماههای گذشته با مشکلات فراوانی از جمله تغییرات مکرر سرمربی مواجه بوده اند و این امر باعث افت روحیه تیمی در بازیکنان شده است.
وی اضافه کرد: این بازیکنان برای حضور در بازی روز جمعه کوثر در مقابل آلومینیوم بندرعباس با مشکل مواجه هستند و کادر مدیریت تیم برای رفع این مشکلات در تلاش است
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱٢

حاج عیسی جعفری فرزند اسدالله ، پیرمرد فرزانه ای که در میان مردم ایران به «خادم امام» اشتهار دارد ، در سال 1306 در روستایی نزدیک قم به نام ابرجس به دنیا آمد. وی قبل از پیروزی انقلاب در قم دکان جگرکی داشت. با پیروزی انقلاب و اقامت حضرت امام در جماران، مرحوم حاج احمدآقا که در جستجوی فردی مطمئن بود تا بتواند امور دفتر و منزل حضرت امام را به او بسپارد، از طریق خواهر حاج عیسی که اقلیم خانم نام داشت و مدت‌ها در نجف خدمتگزار بیت حضرت امام بود، حاج عیسی را به تهران فرا می‌خواند و او با رها کردن کار و کسب و منزل خود به تهران می‌آید و از سال 1360 جزو اولین کسانی می‌شود که به خدمت صادقانه در دفتر حضرت امام می‌پردازد. آن چه می خوانید بخشی از خاطرات حاج عیسی است:

**من بچه قم هستم ولی تقریبا نزدیک 45 سال است که در تهران زندگی می‌کنم. در سال 1343 که حضرت امام از زندان آزاد شده بودند ما در تهران سکونت داشتیم. با شنیدن خبر آزادی امام ما هم به قم برای دیدار ایشان رفتیم و یک هفته در قم ماندیم.
در طول آن یک هفته هر روز به منزل ایشان می‌رفتیم و در صف جمعیت می‌ایستادیم و ایشان را زیارت می‌کردیم. ظهر که می‌شد پشت سر امام به نماز می‌ایستادیم. در پائین اتاقی که حضرت امام می‌نشستند زیرزمینی بود که مردم در صف منظم به دست‌بوسی ایشان می‌‌آمدند و سپس از طریق آن زیرزمین خارج می‌شدند. من نیز همانند مردم دست ایشان را می‌بوسیدم و از طریق زیرزمین دوباره به حیاط می‌آمدم و خودم را برای نماز آماده می‌کردم.

**روزی در صدد برآمدم که کتاب کشف اسرار حضرت امام را تهیه کنم. اما خوب این کتاب قدغن بود. یک دوستی در قم داشتم، پیش او رفتم و از ایشان راهنمایی خواستم. وی گفت در خیابان ارم یک شیخ کتابفروشی هست پیش ایشان می‌روید و می‌گوئید مرا فلانی روانه کرده و گفته یک نسخه کتاب کشف اسرار به من بدهید. من پیش آن شیخ رفتم و خودم را معرفی کردم. ایشان گفت فردا بیایید تا برایتان تهیه کنم. فردا دوباره پیش شیخ رفتم اما شیخ دوباره قول روز بعد را داد. این موضوع سه مرتبه تکرار شد. روز سوم به اصطلاح از داخل یک زیرزمین کتاب را آورد و روی میز گذاشت. وقتی هدیه‌اش را به شیخ می‌دادم گفت این کتاب را از من نخریدید. یعنی اگر شما را گرفتند نگوئید از من خریده‌اید.

**من در تهران لباس فروش بودم و دوره می‌گشتم. روزی در داودیه بودم که یکدفعه دیدم از خود قلهک تا کلانتری صبا همه پاسبان‌ها سوار بر اسب ایستاده‌اند. از آن طرف به آن سمت رودخانه به اصطلاح خیابان ظفر رفتم. آنجا پرورشگاهی بود که به آن پرورشگاه معنوی می‌گفتند. دیدم که پاسبان‌ها تا آنجا هم به صف ایستاده‌اند. با بقچه لباسی که روی دوشم بود متوجه خانه‌ای شدم که در آنجا رفت و آمد بود. از یکی پرسیدم که اینجا چه خبر است؟ گفت حضرت امام را از زندان به اینجا آورده‌اند. هرچه سماجت و کوشش کردم که آنجا خدمت امام برسم اجازه ندادند.

**خواهر من در نجف خدمتگزار بیت امام بود. ایشان تعریف می‌کرد: در نجف که بودیم حضرت امام در خانه محقری سکونت کرده بودند. ما از یخچال و این‌گونه امکانات محروم بودیم و مواد غذایی و غیره را به اندازه مصرف تهیه می‌کردیم و اگر چیزی مثلا میوه یا گوشت اضافه می‌آمد مجبور بودیم آنها را در ته چاهی که چهل پله پائین می‌خورد قرار بدهیم که به اصطلاح هوای آنجا خنک بود. به هنگام نیاز هم آن مسیر را طی می‌کردیم و مواد غذایی را می‌آوردیم و مصرف می‌کردیم. هرچه خانم به حضرت امام می‌گفت که ما به یخچال احتیاج داریم برای ما یک یخچال تهیه کنید، امام می‌فرمودند،‌ من پول ندارم، اگر شما پولی دارید بدهید تا برایتان یخچال بخرم. روزی حاج‌آقا مصطفی تشریف آورد و به خانم گفت که چقدر پول دارید. خانم هم پس‌اندازهایش را به حاج‌آقا مصطفی داد و ایشان رفت و یک یخچال قسطی خرید و آورد. زندگی امام در نجف به این شکل بود. اما در کربلا منزلی بود که مالک آن یک نفر کویتی بود. در آن منزل همه وسایل و امکانات زندگی وجود داشت و ما هر از گاهی که در کربلا بودیم در رفاه و آسایش بودیم.

**آقای رحیمیان تعریف می‌کرد وقتی که در نجف اشرف بودیم، روزی یکی از بزرگان فوت کرده بود و ما به همراه حضرت امام به مراسم آن فرد رفتیم. دم در مسجد، حضرت امام نگاهی کردند و فرمودند برگردید. عرض کردیم آقاجان چرا؟‌ فرمودند، جا نیست که من پابرهنه یا با کفش بروم تا وارد مسجد شوم و مجبورم پایم را روی کفش مردم بگذارم که من هیچ وقت این کار را نمی‌کنم.

**در سال 1360 حاج احمدآقا می‌فرمایند که ما به فردی نیاز داریم که شب و روز اینجا باشد و در خدمت امام قرار گیرد. خواهرم که از زمان نجف در خدمت بیت امام بود مرا معرفی می‌کند و می‌گوید که من برادری دارم که در تهران زندگی می‌کند. حاج احمدآقا می‌پرسد چه کاره است خواهرم جواب می‌دهد که دکان دارد و با کسی شریک هست. حاج احمدآقا از سوابق من سؤال می‌کند و سپس می‌گوید تلفن بزنید و بگوئید بیاید. به من تلفن کردند و من دکان و خانه و زندگی‌ام را رها کردم و به بیت آمدم و ماندگار شدم. روزهای اول وظیفه‌ام جواب دادن به تلفن بود و اگر حضرت امام کاری داشتند بلافاصله پیغام می‌دادند که من بروم و انجام دهم. اگر ایشان با کس دیگری هم کاری داشتند می‌رفتم خبر را می‌رساندم و جوابش را برای حضرت امام می‌آوردم. آرام آرام رفت و آمد و گفت‌وشنود و نسبت به همدیگر شناخت بیشتری پیدا کردیم، به گونه‌ای که به اصطلاح امام هرکاری داشتند بلافاصله زنگ می‌زدند و مرا صدا می‌کردند و من به خدمتشان می‌رسیدم. مثلا مهر ایشان بر اثر سجده بسیار کثیف می‌شد من آن را تمیز می‌کردم. علاوه بر آن اگر ایشان با آقای انصاری یا آقای توسلی و گاهی وقت‌ها حتی با خود حاج احمدآقا کاری داشتند به من می‌گفتند که مثلا برو به احمد بگو بیاید کارش دارم. من هم می‌آمدم و ایشان را در جریان قرار می‌دادم. یا اگر حضرت امام پیغامی داشتند به آقایان می‌رساندم.
چند بار هم اتفاق افتاد که من روزنامه‌ها را پیش امام می‌بردم؛ روزهای زمستان روزنامه‌ها کمی دیرتر می‌رسید؛ وقتی آنها را پیش امام می‌بردم ایشان می‌گفت من روزنامه می‌خواهم، شب نامه که نمی‌خواهم، سعی کن روزنامه را زودتر بیاوری. لذا من بعد از آن دیگر صبر نمی‌کردم که روزنامه را به بیت بیاورند، خودم می‌رفتم و از کیوسک می‌خریدم و می‌آمدم.

**ایشان صبح‌ها نیم ساعت قدم می‌زدند. وقتش هم ساعت 9 بود. وقتی ملاقات‌هایشان تمام می‌شد نیم ساعت پیاده‌روی می‌کردند. در موقع قدم زدن هم سه کار انجام می‌دادند: در یک دستشان تسبیح بود و ذکر خدا را می‌گفتند، در دست دیگرشان هم رادیو بود و اخبار گوش می‌دادند،‌ یک روز کارشان هم در واقع همان قدم زدن بود که دکترها توصیه کرده بودند. در ایامی که حالشان خیلی مساعد نبود ما در طول مسیر صندلی می‌گذاشتیم و حضرت امام چند قدم که راه می‌رفتند روی آن صندلی می‌نشستند و رفع خستگی می‌کردند دوباره ما آن صندلی را برمی‌داشتیم و کمی جلوتر می‌بردیم و قرار می‌دادیم تا چنانچه امام احساس نیاز کردند روی آن بنشینند و رفع خستگی کنند و نفسی تازه نمایند.

**حضرت اما دو دستگاه رادیو داشتند و همیشه سعی می‌کردند اخبار رادیو اسرائیل و امریکا را گوش بدهند؛ معمولا هم بعد از نماز مغرب اخبار را گوش می‌دادند. اگر یکی از آن رادیوها خراب می‌شد بلافاصله به من زنگ می‌زدند، من خدمت می‌رسیدم و رادیو را از امام می‌گرفتم و آن را به آقای انصاری یا آقای رحیمیان می‌دادم؛ این آقایان آن رادیو را تنظیم می‌کردند و من دوباره آن را پیش امام می‌بردم و ایشان استفاده می‌کردند.

**برخورد حضرت امام به کودکان خیلی مهربانانه و عجیب بود. روزی عده‌ای از شهر دزفول برای ملاقات آقا آمده بودند و در حسینیه مستقر شدند. آقای انصاری به من زنگ زد و گفت که سه تا از بچه‌های شهید خدمت امام نرسیدند ولی دلشان می‌خواهد ایشان را زیارت کنند. شما بیا و اینها را خدمت امام ببر. من آنها را نزد امام بردم. حضرت امام در ایوان روی تخت‌شان نشسته بودند و در حال مطالعه بودند. ایشان تا بچه‌ها را دیدند نوازش کردند و به سر و صورتشان دست کشیدند و به هر کدامشان پانصد تومان پول دادند و من آنها را با دل خوشی و روی بای آوردم.
یک بار آقای حسن صانعی پسر خودش و پسر آقای نظام‌زاده را به اینجا آورده بود. او به من گفت که این بچه‌ها دلشان برای آقا تنگ شده است، اینها را پیش امام ببر تا امام را ببینند. من آنها را نزد امام بردم. امام دست به سر و صورت آن بچه‌ها کشیدند و نوازش کردند سپس به من گفتند که از طرف من به هر یک از این بچه‌ها دویست تومان بده و بعدا هم یادم بینداز که آن را به شما برگردانم. من به هرکدام از بچه‌ها دویست تومان دادم. دو سه روز بعد حضرت امام در حال قدم زدن بودند. پیش‌شان رفتم و عرض کردم آقا فرموده بودید که آن مبلغی را که به بچه‌ها دادم یادتان بیاورم. حالا آمدم فقط برایتان یادآوری کنم که من از طرف شما به هر یک از آن بچه‌ها دویست تومان پول دادم. حضرت امام رفت و یک هزار تومانی برای من فرستاد. پیش خودم گفتم امام یقینا اشتباه کرده است. هزار تومان را برداشتم و پیش امام رفتم. به ایشان عرض کردم آقا تعداد بچه‌ها سه نفر بود و من ششصد تومان پول دادم اما شما هزار تومان برای من فرستادید. ایشان لبخندی زدند و فرمودند آن هم هدیه من به شماست.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱٢

اولین دادگاه محاکمه ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور چند روز پیش در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، جزئیاتی از جلسه رسیدگی به اتهامات عبدالمالک ریگی ظهر امروز از اخبار شبکه یک سیما پخش شد.

گفتنی است اولین دادگاه محاکمه ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور چند روز پیش دریکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

ریگی در این دادگاه در تاریخ 6 خرداد اظهار داشت: من معروف به عبدالمالک هستم و کسانی را که کشته شده اند همه به دستور مستقیم من یا شورا بوده است.

وی افزود: من در این کشتارها مستقیم یا غیرمستقیم نقش داشته و مسئول ابلاغ حکم بودم.

ریگی ادامه داد: کمکی از گروه ناتو به من شد و من در سال 2004 در اسلام آباد ملاقاتی با آمریکایی ها داشتم و موضوع ایران عامل اصلی این ملاقات بود.

سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور ادامه داد: آمریکایی ها باردیگر ملاقاتی در کویت با من ترتیب دادند و در این ملاقات یکی از رابط های خود را پیش من فرستادند و او گفت که می خواهیم با هم همکاری و فعالیت کنیم تا کارها رو به جلو برود به همین منظور می خواستیم با عبدالمالک ملاقات داشته باشیم.

ریگی افزود: من 7 عدد تلفن از این ها گرفتم که این تلفن ها کنترل نمی شدند.

شایان ذکر است ریگی در بخشی از دادگاه در مقابل شهود و خانواده شهدا در مورد جنایات خود توضیحاتی داد و گفت: در عملیات تاسوکی هدف ما گروگان گیری بود به این دلیل که چند نفر از دوستان ما زندانی بودند و ما می خواستیم گروگان ها را با زندانی های خود مبادله کنیم.

در بخشی از این دادگاه یکی از شاهدان اظهار داشت: در 25 اسفندماه 84 بدون دلیل در تاریکی شب راه را بستند و همه مردها و سرنشین های ذکور را پیاده کرده و زنها را نیز در یک قسمت جمع کردند و بعد هم بدون اینکه واخواهی شود و جرمی برای کسی تعریف شود درمقابل چشمان زنان و مادرانی که در آن صحنه حاضر بودند دستور اجرای آتش را عبدالمالک ریگی صادر کرد.

ریگی در ادامه با اشاره به بمب گذاری در مسجد علی ابن ابیطالب اظهار داشت: هدف را انتخاب کرده بودند و در مسجد عملیات انجام گرفت و در ادامه تعدادی از خانواده های شهدا به توضیح این حوادث پرداختند.

در پایان ریگی با خانواده های شهدا رو در رو شد و پاسخی جز شرمندگی و روسیاهی نداشت و گفت: ما در یک فقه انحرافی بودیم و همه چیز را در عینک خود می دیدیم و هر فکر و حرکت و تلاشی صورت گرفته و باعث ضربه بزرگی شد، همه و همه این افکار در مسیر انحراف بود و حال من چگونه هر یک از آنها را توجیه کنم.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱٢

 

 

 

 

حجت الاسلام "امیرمحمد حسنوند" امام جمعه موقت شهر الشتر شب گذشته در بیمارستان چمران بروجرد به دیار باقی شتافت.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسنوند هفته گذشته در جریان یک سانحه رانندگی در محور اراک - بروجرد مجروح و در بیمارستان چمران بروجرد بستری شد.
نامبرده به دلیل جراحات وارده ناشی از این سانحه رانندگی شب گذشته، درگذشت.
براساس این گزارش، قرار است پیکر امام جمعه موقت الشتر برای خاکسپاری در زادگاهش به شهرستان سلسله منتقل شود.
خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان درگذشت امام جمعه موقت الشتر را به خانواده آن مرحوم و مردم شهرستان سلسله تسلیت می گوید
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱۱
معاون وزیر نفت از استخدام رسمی سه هزار نفر در وزارت نفت در سالجاری خبر داد و گفت: افزاد جذب شده در چهار شرکت مادر تخصصی وزارت نفت مشغول به کار می‌شوند.

علیرضا میرمحمد صادقی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر یکی از چالشهای پیش روی صنایع نفت و گاز جهان در کنار جذب منابع سرمایه ای و استفاده از فن آوریهای جدید، کمبود نیروی انسانی متخصص است، گفت: ایران در بین کشورهای نفت خیز دنیا از معدود کشورهایی است که همطراز ذخایر قابل توجه نفت خام و گاز طبیعی خود از ذخایر غنی منابع انسانی متخصص برخوردار است.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر نفت همچنین از استخدام رسمی نزدیک به سه هزار نفر در مجموعه وزارت نفت در سالجاری خبر داد و گفت: به زودی اطلاعیه استخدام افراد جدید در سایت وزارت نفت منتشر شده و متقاضیان باید در آزمون استخدامی حضور یابند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه از آن دسته از متقاضیانی که در آزمون استخدامی نمره قبولی بگیرند مصاحبه انجام می گیرد، بیان کرد: افراد جذب شده در چهار شرکت مادر تخصصی وزارت نفت شامل شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش مهر، میرمحمد صاقی پیشتر از فعالیت بیش از 211 نیروی رسمی و پیمانکاری در صنعت نفت ایران خبر داده و گفته بود: پیش بینی می شود تا 5 سال آینده 12 هزار نفر از مجموعه 91 هزار نیروی رسمی پس از بازنشستگی از صنعت نفت خارج شوند.

 
نام:
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱۱

متاسفانه بسیاری از رسانه‌های کشور در اختیار این گروه و نوع تفکرآنان قرار گرفته و توانسته با یک جنگ نرم خود را وارد حلقه انقلاب کند تا شناخته نشوند که این مساله بسیار خطرناک است زیرا خاصیت جنگ نرم این است که هیچ کس آن را احساس نمی‌کند و نمی‌تواند آن را به راحتی درک کند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) با بیان اینکه انجمن حجتیه‌ای که امام (ره) آنها را طرد کرده بودند امروز مجددا و به شدت فعال شده‌اند، گفت: حجتیه‌ای‌ها خط امام و انقلاب را تهدید می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، سیدهادی خامنه‌ای در گفت‌وگو با جماران یکی از راه‌های شناخت امام و تبیین اندیشه‌های ایشان در دهه‌ چهارم را رجوع به موسسه تنظیم و نشر آثار امام که متولی چنین کاری است، دانست و افزود: البته کسانی هم در جامعه امروز هستند که برای تفسیر و توضیح اندیشه‌های امام نسبت به سایرین اولویت دارند، آنها یاران امام و تربیت یافته ایشان هستند.

مهمترین سخنان وی را در ادامه می‌خوانید:

*یکی از آفت‌ها و خطراتی که انقلاب و خط امام را تهدید می‌کند، حضور کسانی است که در گذشته و پیش از انقلاب دور از امام و در صف مخالفین ایشان بودند. به شهادت همه یاران امام و انقلاب، این عناصر که هیچ نزدیکی با خط امام نداشتند، امروز به‌عنوان افرادی در جامعه ظاهر شده‌اند که به خود حق می‌دهند درباره افکار امام نظر بدهند و مفسر خط ایشان باشند و امروز می‌توان از آنها به‌عنوان آفت انقلاب یاد کرد، البته به راحتی نمی‌توان در باره‌ شیوه کار آنها نظر داد چرا که بسیار پیچیده عمل می کنند.

 

* انجمن حجتیه یکی از شاخه‌های این گروه است و به نظر برخی، این گروه محور جریان ضد امام است که در چهره موافق و پیرو خط امام (ره) ظاهر شده و نسل امروز آنها را نمی‌شناسد و احتمال اینکه فریب آنها را بخورد وجود دارد. متاسفانه بسیاری از رسانه‌های کشور در اختیار این گروه و نوع تفکرآنان قرار گرفته و توانسته با یک جنگ نرم خود را وارد حلقه انقلاب کند تا شناخته نشوند که این مساله بسیار خطرناک است زیرا خاصیت جنگ نرم این است که هیچ کس آن را احساس نمی‌کند و نمی‌تواند آن را به راحتی درک کند.

 

* متاسفانه اخیراً در برخی رسانه‌ها سعی می‌شود از امام چهره‌ای خشن معرفی کنند و این دقیقاً همان چیزی است که غرب می خواهد. نظرات و گفته‌های امام را در مناسبت‌های گوناگون که هیچ ارتباطی با مناسبت‌های امروز ندارد، به صورت انتخابی و ابزاری مورد استفاده قرار می دهند که با این کار دو حرکت خطرناک صورت می‌گیرد. یکی آنکه پیروان واقعی امام را از صحنه خارج میکنند، دوم اینکه از امام (ره) چهره‌ای نامناسب ارائه می دهند . لذا لازم است که کلیه رهنمودهای امام، مورد شناخت و توجه قرار بگیرد و همه موارد و خطوط امام معرفی شوند، نه آنکه بخشی از آن، به صورت ابزاری و تحریف شده، به صورت کلماتی تند و خشن در صدا و سیما به مردم ارائه شود.

* یکی از رهنمودهای صریح امام این بود که نظامی‌ها نباید در مسائل سیاسی وارد شوند اما این کار صورت گرفت و عده‌ای نشستند و بر خلاف نظر امام، این عمل را توجیه کردند اکنون جا دارد که مردم از این گروه بپرسند که موضع صریح شان در باره این فرمایش حضرت امام (ره) چیست؟

 

*آیت الله بهشتی نیز از دیگر بزرگان است که به امام (ره) نزدیک بودند و حضرت امام از شهادت ایشان واینکه قدر ایشان شناخته نشد بسیارمتاثربودند توجه به نظرات ایشان، می تواند درک اندیشه امام را تسهیل کندالبته متاسفانه اخیراً با اندیشه‌های ایشا ن نیز از سوی عده‌ای پرده نشین مخالفت می‌شود و روزنامه هایشان پر از افترا به این بزرگواران است که نشان می دهد از ایشان انتقام می گیرند.

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٩
 
کمانداران لرستانی با برگزاری تمرینات مستمر، خود را برای تداوم موفقیت ها و کسب پیروزی در دور برگشت لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور آماده می کنند.
مدیر لیگ برتر تیراندازی با کمان استان لرستان روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: تیراندازان لرستانی برای حضور در دور برگشت رقابتهای لیگ برتر کشور از ا'ادگی لازم برخوردارند و پس از استراحت بین دو نیم فصل، دور جدید تمرینات خود را برای حضور در نیم فصل دوم آغاز کرده اند.
"بهرام گودرزی" تصریح کرد: تیم های تیراندازی با کمان استان لرستان متشکل از تیم های آقایان و بانوان در رشته های ریکرو و کمپوند در این نیم فصل اول این رقابتها مقام های خوبی را کسب کردند.
وی اضافه کرد: در پایان نیم فصل اول لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور تیم ریکرو بانوان لرستان در جایگاه نخست این رقابت ها قرار گرفت.
وی افزود: تیم ریکرو آقایان نیز در رده چهارم جدول و تیم کمپوند آقایان نیز در رده هفتم جدول رقابت های لیگ برتر قرار گرفتند.
دور برگشت رقابتهای لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور اواخر هفته جاری در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۸

           

تصویر جدیدی از آیت الله سیدجواد خامنه ای پدر رهبر انقلاب

 منبع : کتاب "جرعه نوش کوثر"

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۸

علل و درمان یک بیماری مردانه غده‌ای به نام پروستات
گاهی اوقات افراد از ابراز برخی از بیماری‌هایی که به آن مبتلا شده‌اند، پرهیز می‌کنند و همین سانسور پزشکی باعث می‌شود که بعدها بیماری آنها به شکلی مزمن خود را نشان دهد و گاه تبدیل به بیماری مهلکی همچون سرطان شود.

 

یکی از این بیماری‌ها مربوط به پروستات است که برای نمونه در کشور ژاپن به علت داشتن رژیم غذایی مناسب، پایین‌ترین جمعیت بیمار را به خود اختصاص داده است و در ازای آن، این بیماری در کشور آمریکا بسیار شایع است.
دکتر اسعد مرادی ، اورولوژیست و فلوشیپ سرطان دستگاه‌های ادراری و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با «جام‌جم» بیماری‌های پروستات را به ۳ دسته تقسیم کرده و می‌گوید: بزرگی خوش‌خیم و سرطان پروستات بیشتر در افراد مسن و سن بالا دیده می‌شود و برخلاف آن بیماری‌های التهابی پروستات که معروف به ورم پروستات است در افراد جوان‌تر مشهود است.

به گفته دکتر مرادی، پروستات غده‌ای است که جزو دستگاه تولیدمثل مردان محسوب می‌شود و وزن تقریبی آن در یک فرد بالغ، تقریبا ۲۰‌گرم است که زیر مثانه و اطراف مجرا قرار گرفته است که به دلیل موقعیت قرارگیری آن، بیماری‌هایی که پروستات را احاطه می‌کنند، معمولا به صورت مشکلات ادراری خود را نشان می‌دهند.

علت بیماری

دکتر مرادی علت ایجاد بزرگی خوش‌خیم پروستات (BPH) را ۳ عامل سن، هورمون جنسی مردانه و سابقه فامیلی دانسته و می‌گوید: معمولا پروستات افراد تا سن بلوغ رشدی ندارد و در سنین بلوغ رشد کرده و پس از این دوران، رشد آن کند می‌شود و پس از ۴۰ سالگی بتدریج بزرگ می‌شود.

هورمون جنسی مردانه و سابقه فامیلی نیز از علل بزرگی خوش‌خیم پروستات است که در تمامی مردان امری اجتناب‌ناپذیر است، ولی آنچه که مهم است این که می‌توان با رژیم غذایی سالم، (رژیم دارای گوشت و چربی کم و میوه و سبزی زیاد)‌ تا حدودی مانع از بزرگی پروستات شد.

از اولین علائم بیماری پروستات، می‌توان علائم ادراری همچون قطع و وصل شدن ادرار، بی‌اختیاری، تکرر، قطره قطره شدن و … را نام برد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٥
مرد فقیر در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا شیری را که تولیدکنندگان در اعتراض به تجارت آزاد با اتحادیه اروپا امضا شده به زمین ریخته‌اند را می‌نوشد.
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳
"عبدالحمید ریگی" برادر عبدالمالک ریگی شرور و تروریست، صبح دوشنبه باحضور خانواده های شهدای حوادث تروریستی در زندان مرکزی زاهدان به دار مجازات آویخته شد.
   
به گزارش خبرنگار ایرنا از محل اجرای حکم این تروریست، در مراسم اجرای حکم عبدالحمید ریگی تعدادی از خانواده های شهدای حادثه تروریستی تاسوکی نیز حضور داشتند.


جنایت تاسوکی و شهادت بیش از 20 نفر از هموطنان بی گناه و زخمی کردن تعدادی دیگر، جنایت دارزین کرمان، شهادت جمعی از مسافران بی گناه و آتش زدن تعدادی خودرو، شهادت شماری از نیروهای انتظامی، قتل، سرقت مسلحانه، قاچاق عمده موادمخدر، شرارت، اقدام های تروریستی، بمب گذاری و غیره از جمله اتهام های عبدالحمید ریگی عضو گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی است.

بر اساس حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی وی به اعدام محکوم شده بود که پس از تایید مراجع عالی قضایی به مرحله اجرا درآمد.

عبدالحمید ریگی سال 87 تحویل ایران شد و طی این مدت در مصاحبه های مختلف با رسانه ها و همچنین گفت و گو در جمع ریش سفیدان استان سیستان و بلوچستان به جنایات خود و ارتباطات گروهک تروریستی ریگی با کشورهای غربی از جمله آمریکا اعتراف کرد.
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۳
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از آغاز عملیاتی اجرایی مجتمع خدماتی، رفاهی و بهداشتی سایت گردشگری غار کوگان دراین استان خبر داد.
"محمدرضا اسدی" روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ساخت این مجتمع که دارای بخش های مختلفی مانند سرویس بهداشتی، اماکن رفاهی و خدماتی است، 600میلیون اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان طرح های مانند ساخت پل فلزی پیاده رو بر روی رودخانه دره کوگان، بستر سازی و احداث 220 پله سنگی و راه پله های فلزی داخل غار و دهلیزهای این اثر تاریخی را انجام داده است.
وی گفت: غار کوگان در 50 کیلومتری جنوب شهر خرم آباد در منطقه چمشک دره کوگان و در دل غربی کوهی به همین نام واقع شده است.
به گفته وی، این غار که ارتفاع ورودی آن از کف تراز دره مجاورش بیش از 50 متر است پس از طی 220 پله و مسیری در حدود 150 متر طول در دامنه ارتفاعات،‌قرار دارد.
وی افزود: غار کوگان در دو طبقه با اتاقها و دهلیزهای ارتباطی با هنرمندی حجاری شده که دارای معماری صخره ای منحصر بفردی است که ظاهرا کارکرد آیینی و مذهبی داشته است.
اسدی گفت: بررسی های اولیه باستان شناسی حاکی از آن است که قدمت غار مذکور به دروان اشکانیان بازمی گردد.
غار کوگان استان لرستان به عنوان یکی از آثار تاریخی کشور در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/٢
شب گذشته مراسم ازدواج پسر میردامادی دبیر کل حزب مشارکت ، برگزار شد که میرحسین موسوی ، سید محمد خاتمی ، موسوی خوئینی ها ، مهدی کروبی و محمد علی ابطحی از جمله مهمانان این مراسم بودند .ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱

سید حسین صابری" درجلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: اعتبارات اجرایی و عمرانی دستگاهها بر اساس برنامه ریزی انجام شده افزایش یافته و مدیران دستگاه می بایست با برنامه ریزی مناسب برای جذب اعتبارات ملی برای طرح ها و برنامه های خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: بودجه عمرانی استان لرستان در ابتدای کار دولت نهم با کسورات زیادی مواجه بوده اما با تلاش های انجام شده بودجه عمرانی استان لرستان رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است.
وی اضافه کرد: اعتبارات اجرایی و عمرانی دستگاهها نیز بر اساس عملکرد دستگاهها در سالهای گذشته تخصیص یافته و در این میان دستگاهها باید با برنامه ریزی مناسب برای رشد اعتبارات و اتمام طرح های در دست اقدام تلاش کنند.
وی با اشاره به اولویت های کاری مدیران در تخصیص اعتبارات نیز اظهار داشت: اتمام طرح های نیمه تمام، اجرای طرح ها و مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور و اجرای طرح های عمرانی در مناطق محروم می بایست در اولویت کاری دستگاهها و ادارات استان قرار گیرد.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه استانداری لرستان نیز ضمن اشاره به اعتبارات سال 88 دستگاهها گفت: در حال حاضر 220 میلیارد ریال کسری بودجه دستگاهها در بودجه سال 88 تامین شده و هیچ دستگاهی در استان با کسری بودجه مواجه نیست.
"محمدرضا ملکی راد" تصریح کرد: اعتبارات جاری و عمرانی دستگاهها با رشد خوبی همراه بوده و به برخی از دستگاهها نیز صد در صد بودجه تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اهمیت بودجه ریزی در دستگاهها تصریح کرد: دستگاهها و کارشناسان این امر می بایست با برنامه ریزی دقیق برای توسعه زیر ساختها و اتمام طرح های نیمه تمام در استان اقدام کنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱
خاطر گرد و غبار و وجود ریزگردهای معلق در هوا، 66/5 برابر حد مجاز و استاندارد است.
"محمدحسین بازگیر" روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، حد مجاز و استاندارد وجود ریزگردها در آسمان را 150 میکروگرم بر مترمکعب عنوان کرد و افزود: اکنون میزان ریزگردهای موجود در هوای استان لرستان 850 میکروگرم بر مترمکعب است.
وی اظهار داشت: متاسفانه مردم استان لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون 25 روز آلودگی هوا را به خاطر وجود ریزگردها در آسمان تحمل کرده اند.
وی به شهروندان به ویژه گروه های سالمند و کودک توصیه کرد که تا مساعد شدن هوا و کاهش میزان آلودگی هوا از منازل خود خارج نشوند.
بازگیر افزود: به منظور سنجش میزان آلایندگی هوای استان پنج دستگاه سنجش آلودگی هوا برای نصب در شهرهای خرم آباد، بروجرد، دورود و پلدختر خریداری شده است.
استان لرستان در سال گذشته نیز حدود 100 روز آلوده را سپری کرده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۳/۱
 
معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت:شهید محمد بروجردی ستاره درخشان در آسمان شهیدان دوران دفاع مقدس بود.
سرلشگر پاسدار " مصطفی ایزدی" عصر جمعه در یادواره سرلشگر شهید محمد بروجردی که در سالن ورزشی فجر سپاه بروجرد برگزار شد،افزود: شهید محمد بروجردی افتخار رزمندگان اسلام بود وبا کارهای بزرگی که در جنگ برای اسلام و انقلاب انجام داد نشان را در گمنامی یافته بود.
وی افزود: چهر ه نورانی و اخلاق الهی و رفتار مودبانه ونگاه مهربانه و اخلاص این شهید بزرگوار در اولین برخوردها انسانها را به خود جذب می کرد.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس همرزم شهید بروجردی بوده و از نزدیک با حالات و روحیات این شهید بزرگوار آشناست ، اظهار داشت: شهید بروجردی تلاش می کرد مجاهدتهایش برای خداوند سبحان باشد.
وی اضافه کرد: مهمترین کار شهید بروجردی بسیج مهاجرین و پیشمرگان کرد مسلمان بود که آنها را علیه استکبار در منطقه متحد و متفق کرد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح و همرزم شهید بروجردی گفت: شهید بروجردی انسانی بصیر بود که به ضرورت کار عنایت ویژه داشت و در صحنه عمل نتایج ارزشمندی به دست می آورد.
وی افزود: بصیرت بالای شهید بروجردی باعث می شد در لحظات حساس تصمیمات درست بگیرد.
وی اظهار داشت: نام شهید بروجردی در سرلوحه تاریخ 20 ساله انقلاب اسلامی ثبت شده و او بنیانگذار مکتبی است که برگرفته از انقلاب اسلامی است.
وی گفت: شهید بروجردی در راه ولایت و مقلد بودن از امام خمینی(ره) نمونه و مثال زدنی بود و همیشه پشتیبان ولایت و رهبری بود.
وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری شهید بروجردی انسانی آرام، مظلوم، شریف، پرهیزگار بود.
وی تصریح کرد:همانگونه که یاران وفرزندان امام حسین (ع) به مظهر شریف آن حضرت عرض کردند که شهادت برای ما شیرین تر از عسل است، شهیدان نیز همای سعادت را در شهادت می دیدند و به سوی او می شتافتند.
وی اضافه کرد: شهیدان ، فرزندان انقلاب ارزشها بودند و در مسیر صدق حرکت می کردند و در جنگ از ولی فقیه تبعیت کردند و خوشا به حال شهیدانی که در این عرصه به عزت ابدی رسیدند.
دراین آیین مادر شهید بروجردی و فرماندهان نظامی و انتظامی استان لرستان و شهرستان بروجرد و همچنین معاونت استاندار لرستان، امام جمعه بروجرد، فرماندار بروجرد و مسوولین شهرستان حضور داشتند.
به گزارش ایرنا شهید محمد بروجردی از شهدای دوران دفاع مقدس پیش از انقلاب در سرنگونی رژیم طاغوت فعالیت های گسترده ای را انجام داد.
شهید بروجردی بعد از انقلاب و با وقوع جنگ تحمیلی در جبهه های نبرد حضور یافت.
این شهید در اول خرداد سال 1362، به همراه پنج تن دیگر از فرماندهان، به قصد انتخاب محلی مناسب برای استقرار «تیپ ویژه شهدا» شهرستان «مهاباد» را ترک کرد و با عبور از سه راهی «مهاباد – نقده» خودرو حامل وی و همرزمانش به مین برخورد کرد و اینگونه محمد بروجردی به درجه رفیع شهادت نایل شد.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :