فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳۱
رضا رحیمی نسب نماینده مردم لرستان درمجلس شورای اسلامی درنامه ای سرگشاده خطاب به مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا وسیما خواستارخاتمه داده به روند توهین وتمسخر قومیت ها دراین رسانه شد: نخست بی توجهی به ظرفیت اقوام مختلف ایرانی ویا تمسخر وتوهین به قومیت ها دربرخی برنامه های تلویزیونی به خصوص سریال فاصله ها است .بطورمثال همانگونه که احتمالاً آگاهید! در این مجموعه با پردازش شخصیت یک لر با لهجه (شمال لرستان) درقالب پیک موتوری، نگهبان ومستخدم رستوران باالفاظ گوناگون وی را فردی ساده لوح، کم عقل، نادان وعمله ای کم فهم به بینندگان خودمعرفی کرده است که آنقدراز محیط اجتماعی دوربوده که تفاوت بازیکن مطرح فوتبال جهان ویک خواننده را تشخیص نمی دهد!     
————————————————————————
رضا رحیمی نسب نماینده مردم لرستان درمجلس شورای اسلامی درنامه ای سرگشاده خطاب به مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا وسیما خواستارخاتمه داده به روند توهین وتمسخر قومیت ها دراین رسانه شد ، دراین نامه آمده است:

 

 ریاست محترم سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران

 اخیراً پس از آنکه اعتراض اقشارجامعه درارتباط با شبکه ماهواره ای فارسی وان به اوج خود رسید شاهد پخش سریال های جدید تلویزیونی وفیلم های سینمایی متنوع ازشبکه های مختلف سیما هستیم که بی شک این اقدامات،عمل قابل تقدیری درجنگ نرم محسوب می شود ودراین زمینه مراتب تقدیرخود را رسماً اعلام می نمایم . اما دونکته بسیار مهم که متأسفانه دربرنامه سازها وپخش فیلم های سینمایی توسط همکاران آنجناب مغفول مانده است را بعنوان خادم ملت متذکر می شوم.

 نخست بی توجهی به ظرفیت اقوام مختلف ایرانی ویا تمسخر وتوهین به قومیت ها دربرخی برنامه های تلویزیونی به خصوص سریال فاصله ها است .بطورمثال همانگونه که احتمالاً آگاهید! در این مجموعه با پردازش شخصیت یک لر با لهجه (شمال لرستان) درقالب پیک موتوری، نگهبان ومستخدم رستوران باالفاظ گوناگون وی را فردی ساده لوح، کم عقل، نادان وعمله ای کم فهم به بینندگان خودمعرفی کرده است که آنقدراز محیط اجتماعی دوربوده که تفاوت بازیکن مطرح فوتبال جهان ویک خواننده را تشخیص نمی دهد! جالب ترآنکه آنقدراین شخصیت نفهم ونادان به بیننده شناسانده شده است که درک تشخیص یک نام ایرانی با اسم خارجی را ندارد ونمی فهمد که دیوید بکهام یک اسم لاتین است نه ایرانی! به نظرمی رسد این تمسخر بی معنا که طبق تمام اصول داستانی وفیلمنامه نویسی بوده نبودش به پیرنگ اصلی داستان هیچ ضربه وخللی وارد نمی کند یک توهین برنامه ریزی شده است چراکه زاویه های فیلمبرداری وکادربندی های انتخابی توسط کارگردان تلویزیونی خودرا به تصویرکشیدن یک چهره نادرست ودورازشأن رابرای مخاطب مشهودمی کند وتکرارپیاپی ،بی معنی ونادرست لهجه اصیل لری شمالی لرستان که نزدیک به 5/1 میلیون ایرانی را درشهرهای مختلفی همچون بروجرد، دورود، ملایر، نهاوند، تویسرکان، شازند،کنگاور و… وبا درنظرگرفتن اشتراکات قومیتی بالغ بر10 میلیون نفرازجمله همشهریان حضرتعالی را تحت الشعاع قرارمی دهد، کاردرستی نیست.

این اقدام دورازشأن رسانه ملی که یک لررابه ابزار دردست قهرمان داستان به منظورخنداندن بینندگان تبدیل کند موجبات تأسف وناراحتی مردمان خردورز زاگرس نشین را همراه داشته است .ودرصورت عدم سانسور این توهین ها وادامه نابخردی تهیه کنندگان سریال، بی شک اعتراض های جدی مردمان مناطق لرنشین رابه همراه خواهد داشت که صدالبته درشرایط موجود اصلاًبه صلاح نظام ورسانه ملی نیست.

 بی شک همانگونه که اطلاع دارید، حضرت آیت اله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب دردرس خارج ازفقه 31 فروردین سال جاری با اشاره به رواج تقلید لهجه اقوام ایرانی ازسوی برخی، تأکید کردند: این کارازباب تمسخر« حرام» است. ازاین رو امید می رود ضمن پوزش وعذرخواهی رسمی رسانه ملی ازاین قوم پوزش وعذرخواهی رسمی رسانه ملی ازاین قوم اصیل،تدابیری اتخاذ شود تا درآینده شاهد تکرار این قبیل کج سلیقگی ها درصدا وسیما نباشیم.

نکته قابل تأمل دیگر تبدیل شدن شبکه های مختلف رسانه ملی به پایگاه قدرت افزایی سازمان های اطلاعاتی وامنیتی غرب است! به گونه ای که با پخش موضوعات کلیشه ای اقدامات به ظاهرقدرتمندانه وزیرکانه سری وامنیتی سازمان سیا، پنتاگون و… راکه ازسیاست های هالیوود می باشد دررسانه ملی به نمایش گذاشته می شود وممکن است دربسیاری اوقات ما از اهداف اصلی وپشت پرده آن آگاهی نداشته باشیم، چراکه غرب تمام تلاش خودرا صرف آن نموده است تابا ساخت فیلم های سینمایی متنوع قدرت جاسوسی و اطلاعاتی سرویس های امنیتی خودرا برای همگان به نمایش بگذارد ومتأسفانه رسانه ملی نیزبا پخش مکرراین فیلم های سینمایی ازشبکه های مختلف سیما ناخواسته براین طبل توخالی غرب می کوبد وپیچیدگی های امنیتی سرویس های اطلاعاتی غرب را دراذهان عمومی ترویج می کند که این خود، بینندگان را به سمت وسوی پذیرش ناخواسته این مهم سوق می دهد.

 ازاین رو امید می رودهمان گونه که اندیشه متعالی آنجناب برمی آید دستورفرمایید همکاران سخت کوش وارزشی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران خردمندانه تر ازگذشته با تدمل وخردورزی بیشترحساسیت های جامعه که مورد تأکید رهبری فرزانه انقلاب می باشد را دردستورکارقرار دهند تامردم به عنوان ولی نعمتان جامعه همچنان درصف مقدم جنگ نرم دوشادوش رسانه ملی حماسه های بزرگتری را خلق کنند.

 رضا رحیمی نسب – نماینده مردم خرم آباد وحومه درمجلس شورای اسلامی

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳٠
عملیات احداث کارخانه پنج هزار تنی سیمان دورود به عنوان بزرگترین مصوبه هیات دولت در جریان سفر به استان لرستان؛ روز جمعه آغاز شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل کارخانه سیمان دورود در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: با وجود نرخ بالای بیکاری در شهرستان دورود و تاثیر این مصوبه در اشتغالزایی، باید تمامی مدیران محلی و استانی تلاش کنند تا با همکاری دولت این طرح به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.
"جلیل همتی" افزود: در راستای اجرای کامل مصوبه از بانک های استان نیز درخواست استقراض به شرط سرمایه گذاری کرده ایم تا مقدمات احداث کارخانه فراهم شود.
وی با تاکید بر همکاری جدی و مداوم مسئولان استان در راستای احداث کارخانه سیمان دورود اظهار داشت: مادامی که مسئولان منطقه ای برای اجرای مصوبات تنها به مکاتبه با مسئولان ارشد کشور بسنده کنند قطعا هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.
همتی گفت: در این زمینه شخص ریاست جمهوری همواره بر این نکته تاکید دارند که برای اجرای مصوبات سفرهای استانی باید پیگیری و اقدام عملی انجام شود.
وی اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم کارخانه سیمان دورود را حدود دو هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: بهره برداری از این طرح یک فرصت بی نظیر برای مهار بیکاری در منطقه است.
به گزارش ایرنا، مصوبه احداث کارخانه پنج هزار تنی سیمان دورود در آبان ماه 87 در جریان سفر دوم هیات دولت به لرستان تصویب شد.
برای اجرای این مصوبه یک هزار و 370 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی و وزارت رفاه به عنوان مجری این طرح تعیین شده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳٠

خبرگزاری فارس: پنج تیم فوتبال استان لرستان به لحاظ تیم‌داری و وضعیت مالی در شرایط نامساعدی به سر می‌برند از این رو چشم‌انتظار مساعدت‌های مالی مسئولان و دست‌اندرکاران این رشته ورزشی هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، چیزی دیگر به شروع لیگ دسته دوم وسوم کشور باقی نمانده، تمام تیم‌های حاضر به صورت رسمی و غیررسمی تمرینات تیمی خود را آغاز کرده‌اند ولی سه نماینده استان‌مان‌اندر خم یک کوچه‌اند.
تیم فوتبال کوثر لرستان از بی‌پولی نای بلند شدن از روی زمین را ندارد، فصل گذشته 700 میلیون تومان بودجه تیم‌داری کوثری‌ها در لیگ دسته اول کشور بود که با تغییرات پیاپی مدیریت این تیم و ضعف شدید مالی و جنگ قدرت بین مدیران اسبق و جدید سبب شد تیم کوثر در بدترین شرایط قرار بگیرد.
مدیریت اسبق استان و تربیت‌بدنی هم این تیم را که با هلهله و تبلیغات زیاد به لرستان آوردند، تنها گذاشتند و این تیم که می‌توانست به راحتی در لیگ دسته اول ماندنی شود به لیگ دسته دوم سقوط کرد.
در جدیدترین حکم شریفی، رئیس کمیته انضباطی این تیم به دلیل بدهی احتمالاً مجبور به سقوط به یک رده پایین‌تر و یا فروش امتیاز به دلیل بدهی‌های بالا می‌شود که با توجه به گروه خوب این تیم، آیت‌الله‌زاده و نمایندگان خرم‌آباد تلاش زیادی برای حضور خسروی مالک باشگاه داماش ایران و سرمایه‌گذار شرکت ماشین‌سازی لرستان دارند اما تاکنون موفق به جلب نظر وی برای حمایت از کوثر با نام کوثر ماشین‌سازی لرستان نشده‌اند.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان در این زمینه به خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: به راستی چگونه خسروی می‌تواند در رشت سرمایه‌گذاری 7 میلیارد تومانی برای داماش گیلان انجام دهد ولی حاضر به هزینه حتی 500 میلیون تومانی برای خرم‌آباد نیست.
محمود داودی‌نژاد خطاب به خسروی اظهار داشت: آقای خسروی این رسمش نیست که در رشت سرمایه‌گذاری کنی ولی در این شهر هزینه نکنی امیدواریم شما که با کمک به ورزش سهم عمدهای در مقابله با تهاجم فرهنگی اعتیاد داشته‌اید در خرم‌آباد هم برای فوتبال پر طرفدار این شهر هزینه کنید، تا نام شما جاودانه شود.
وی ادامه داد: تیم‌های هم‌گروه کوثر با اسپانسرهای قوی گاز و نفت بی‌خیال و بی‌غصه هزینه کرده و خود را آماده حضور در این مسابقات و صعود به لیگ دسته یک می‌کنند.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: دیگر تیم‌های خرم‌آبادی هم در لیگ دسته سوم در یک گروه قرار دارند، داتیس لرستان با سرمایه‌گذاری مسعود عبدی چهره جوان و ورزش دوست لرستانی زودتر از بقیه تمرینات خود را شروع کرده است و برای حضور در این مسابقات چشم به بازیکنان جوان و با تجربه با بودجه محدود دارد.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت قدیمی‌ترین تیم فوتبال لرستان هم جالب نیست و شنیده می‌شود فضل‌الله حیدری هدایت خیبر در لیگ دسته سوم را برعهده می‌گیرد و تمرینات این تیم نصفه و نیمه شروع شده است. همچنین قهرمان فصل گذشته فوتبال لرستان، "دارتاک " با هزینه‌های مهندس دولتشاهی با همان ترکیب گذشته برای بقای در لیگ دسته سوم کار سختی را پیش‌رو دارد.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: این تیم هنوز کادر فنی خود را انتخاب نکرده و زمزمه‌هایی مبنی بر انتخاب احمد جاودانه مربی اسبق خیبر در این تیم به گوش می‌رسد. دیگر نماینده اسمی فوتبال لرستان یعنی گهر دورود که در لیگ یک حضور دارد با توحه به عدم مشکل مالی دغدغه مالی ندارد.
داوودی‌نژاد تصریح کرد: ولی این تیم هم همچون گذشته با حضور بازیکنان رده چندمی غیر بومی عملاً نام فوتبال لرستان را یدک می‌کشد و با توجه به گروه سخت و حضور مدعیان کار دشواری را در لیگ یک در پیش دارد.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: تمرینات داماش دورود (گهر) استارت خورده و با برنامه‌ریزی خوبی که در پیش دارند امیدوارند با مربی خارجی خود به اهداف بزرگ خود برسند، ولی دو تیم کوثر لرستان و خیبر خرم‌آباد از فقر و بی‌پولی حال و روز خوبی ندارند و چشم امیدشان به دستان مدیران ارشد استان است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳٠

چینی ها تنها شرکت تولید چفیه فلسطین را در آستانه ورشکستگی قرار دادند .

بدلیل قبضه شدن بازار توسط تولیدات چینی، تنها شرکت تولید چفیه فلسطین در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.

به گزارش جهان به نقل از دی ولت، آخرین شرکت فعال تولید چفیه در کرانه باختری بدلیل اشباع بازار توسط تولیدات ارزان قیمت چینی، در حال ورشکستگی است.

این شرکت که در مرکز شهر الخلیل واقع در کرانه باختری است، توسط "یاسر هرباوی" و پسرانش اداره می شود و تنها کارخانه ای است که در حال حاضر اقدام به تولید چفیه های معروف فلسطینی می کند.

یکی از پسران هرباوی در این باره می گوید: از زمان امضای قرارداد اسلو در سال 1993 واردات کالاهای خارجی به مناطق فلسطینی آزاد شد و از آن زمان به بعد هر روز از تعداد مشتریان تولیدات ما کمتر شده است.

به گفته وی تولیدات چینی، بی کیفیت تر و ارزان تر از تولیدات این کارخانه هستند اما کیفیت دیگر برای خریداران مهم نیست و با قیمتهای موجود، کارخانه فلسطینی توان رقابت با محصولات چینی را ندارد.

این کارخانه در سال 1961 و در ابتدای فعالیت "یاسر عرفات" و جنبش فتح تاسیس شده است. پس از این سالها چفیه بعنوان یکی از نمادهای مقاومت فلسطین، شهرت جهانی یافت.

اتفاق دیگری که در بازار چفیه فلسطین افتاده این است که پیش از این بیشتر مشتریان چفیه فلسطینیها بودند اما امروز آنها جای خود را به توریستها داده اند.

اگر چه این کارخانه در سالهای دهه 1990 میلادی سالانه 150 هزار چفیه تولید می کرده اما این میزان در سالهای اخیر به 10 هزار عدد در سال کاهش یافته است. از این رو انتظار می رود که با کاهش مشتریان و از بین رفتن بازار مصرف این محصولات، کارخانه تولید کننده آنها نیز ناچار به متوقف کردن فعالیت خود شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٧

تعدادی از آزادگان لشگر 84 پیاده لرستان روز چهارشنبه و به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به بیان خاطرات خود از دوران اسارت پرداختند.
"ابراهیم دیناروند" از جمله آزادگان سرافراز لشگر 84 پیاده لرستان است که مدت چهار سال و چهار ماه در اردوگاه رمادیه عراق در اسارت بوده است.
وی با مرور خاطرات خود از دوران اسارت به ذکر خاطره ای از ماه مبارک رمضان در کمپ شماره 10 اردوگاه رمادیه پرداخت و گفت: 64 نفر در یک آسایشگاه بودیم و تنها تعداد سه جلد قرآن برای آسایشگاه در نظر گرفته بودند و آزادگان برای ختم قرآن در ماه مبارک رمضان با مشکل کمبود قرآن مواجه بودند.
این آزاده افزود: برای اینکه تمامی افراد حاضر در آسایشگاه بتوانند برای ختم قرآن از سه جلد کلام الله مجید موجود استفاده کنند اقدام به زمان بندی برای افراد کردیم به طوری که هر نفر در طول شبانه روز مدت نیم ساعت می توانست از قرآن استفاده کنند.
دیناورند اظهار داشت: از آنجایی که نیروهای بعثی مانع از اجرای برنامه های مذهبی اسرا می شدند لذا برای اینکه نیروهای بعثی سه جلد قرآن موجود در آسایشگاه را نبرند به ناچار پست نگهبانی در داخل آسایشگاه دایر شد به طوری که زمان حضور نگهبانان عراقی در حوالی
آسایشگاه، یکی از اسرا با اعلام این جمله که "هوا ابری است" همگی به زیر پتو رفته و خود را به خواب می زدیم.
وی همچنین با اشاره به روزه داری اسرا در ایام ماه مبارک رمضان افزود: روزه داری در آسایشگاه بسیار سخت و طاقت فرسا بود چراکه اسرا همواره با کمبود مواد غذایی روبرو بودند.
"فیروز طاهر پور" دیگر آزاده دوران دفاع مقدس نیز گفت: در اردیبهشت ماه سال 1363 در منطقه میمک به اسارت نیروهای بعثی در آمدم و سال 1369 با اولین گروه از آزادگان وارد خاک وطن شدم.
وی بهترین خاطره خود از دوران هفت ساله اسارت را سفر به کربلا پس از تصویب مبادله اسرا بین ایران و عراق عنوان کرد و گفت: بعد از تصویب قطعنامه، فرمانده اردوگاه اعلام کرد قرار است برای زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تمامی اسرای حاضر در اردوگاه موصل به کربلا اعزام شوند که این خبر موجی از شادی میان رزمندگان به وجود آورد به طوریکه برای رفتن به کربلا لحظه شماری می کردیم.
این آزاده دوران دفاع مقدس افزود: نیروهای بعثی برای تخریب روحیه اسرا بعد از چند روز مجددا اعلام کردند که قضیه سفر به کربلا لغو شده و سفری در کار نیست که این خبر موجب ناراحتی اسرا شد اما بلاخره این سفر محقق شد و همگی برای زیارت آقا اباعبدالله الحسین (ع) به کربلا سفر کردیم.
طاهرپور که بزرگترین آرزوی خود در دوران اسارت را دیدار با امام راحل (ره) عنوان کرد اظهار داشت: هنگامی که امام رحلت فرمودند، برای برگزاری مجالس عزاداری با ممانعت نیروهای بعثی روبرو بودیم اما از آنجایی که تحمل این مصیبت بزرگ برایمان سخت بود با قبول شکنجه از سوی بعثی ها مجالس عزاداری را در آسایشگاهها برگزار کرده و تا چهلم امام راحل (ره) تمامی برنامه های ورزشی خود را در اردوگاه تعطیل کردیم.
"سهراب شفیعیان" آزاده جانباز لشگر 84 خرم آباد نیز که در سال 1369 در منطقه سومار به اسارت نیروهای بعثی درآمده و مدت هفت سال تا سال 1376 در اسارت بوده یکی از خاطرات جالب دوران اسارت خود را تماشای فوتبال تیم های ایران و عراق در محل اردوگاه عنوان کرد.
وی گفت: هنگام پخش بازی فوتبال بین دو تیم ایران و عراق در اردوگاه در حالیکه نیروهای بعثی اردوگاه نیز در کنار اسرای ایرانی به تماشای بازی نشسته بودند، تیم ایران را با احساس و شور و حال زیاد تشویق کردیم و دیگر اسرا نیز شروع به تشویق تیم فوتبال ایران کردند که این اقدام موجب شد تا از سوی نیروهای بعثی مورد شکنجه قرار گرفته و چند روز به دلیل شکنجه قادر به فعالیت های روزانه نبودم

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٧

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، قیمت مصوب مرغ کشتار روز که تا پیش از ماه مبارک رمضان حدود 36 هزار ریال برای هرکیلوگرم بود،‌ از ابتدای این ماه مبارک رمضان به کیلویی 32 هزار ریال کاهش یافته که این کاهش قیمت موجب نارضایتی فعالان این بخش شده است.
درهمین ارتباط جمعی از عاملان کشتار مرغ شهرستان خرم آباد در یک نشست خبری اعلام کردند: در صورتی که بازرگانی بخواهد همچنان نرخ 32 هزار ریال را برای هر کیلوگرم مرغ کشتار روز اعمال کند، کشتارگاههای مرغ استان به دلیل متضرر شدن دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند.
یکی از عاملان کشتار و توزیع مرغ در استان لرستان در اینباره گفت: افزایش قیمت مرغ زنده در استان لرستان طی دو هفته اخیر به دلیل کاهش تولید موجب شده تا هزینه تمام شده کشتار، بسته بندی و عرضه مرغ کشتار روز از نرخ مصوب تعیین شده از سوی سازمان بازرگانی لرستان فراتر رود.
"حمید شیخی" افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در این مدت بین 23 هزار و 500 تا 24 هزار ریال بوده که با محاسبه هزینه های کشتار در کشتارگاهها، نرخ عرضه هر کیلوگرم مرغ کشتار روز باید حداقل 36 هزار و 400 ریال منظور شود.
وی، نرخ 32 هزار ریالی تعیین شده از سوی سازمان بازرگانی استان لرستان را برای عرضه یک کیلوگرم مرغ کشتار روز واقعی ندانست و افزود: سازمان بازرگانی لرستان در حالی نرخ 32هزار تا 32 هزار و 500 ریال را برای مرغ کشتار روز تعیین کرده که کشتارگاههای مرغ هزینه بیشتری برای کشتار، بسته بندی و عرضه مرغ تازه متحمل می شوند.
شیخی که مدیریت کشتارگاه مرغ پرطلایی لرستان را برعهده دارد، گفت: عاملان کشتار و کشتارگاههای شهرستان خرم آباد حدود 11 سال است که طبق فرمول تایید شده معاونت اقتصادی استانداری لرستان و معاونت جهادکشاورزی استان مرغ زنده را خریداری و زیر نظر معاونت امور دام استان توزیع می کنند.
وی افزود: اما از اسفند ماه سال گذشته که مسئولیت عرضه و تعیین قیمت مرغ به سازمان بازرگانی محول شده مشکلات عدیده ای برای فعالان این صنف به وجود آمده است.
شیخی در ادامه از نحوه برخورد سازمان بازرگانی لرستان با عاملان کشتار و کشتارگاههای مرغ شهرستان خرم آباد در این مدت گله کرد و بیان داشت: عاملان کشتار مرغ در صورتی که نرخ تعیین شده از سوی سازمان بازرگانی لرستان را رعایت نکنند با آنان برخورد شده و پرونده آنها به تعزیرات ارسال می شود.
"علی احمد منصوری" دیگر عامل کشتار مرغ در شهرستان خرم آباد نیز با انتقاد از نرخ مصوب مرغ کشتار روز در استان لرستان و شهرستان خرم آباد گفت: قیمت مرغ زنده در بازار شناور بوده و تولید کنندگان و واسطه ها حاضر به عرضه مرغ زنده به قیمت کیلویی 21 هزار ریال نیستند و کشتارگاهها به ناچار مرغ زنده را با قیمتی بالغ بر 24 هزار ریال برای هر کیلوگرم خریداری می کنند که این افزایش قیمت مرغ زنده موجب افزایش قیمت مرغ کشتار روز شده است.
وی با انتقاد از اینکه نرخ مصوب تعیین شده برای مرغ کشتار روز از سوی بازرگانی تنها در استان لرستان با جدیت دنبال و اجرا می شود، افزود: در سایر استانها از جمله تهران مرغ کشتار روز بعضا تا کیلویی 37 هزار ریال نیز عرضه می شود و هیچگونه برخوردی از این بابت با عاملان کشتار و یا کشتارگاهها نمی شود.
این عامل کشتار مرغ در خرم آباد به مشکلات پیش آمده برای کشتارگاهها و عاملان کشتار مرغ ناشی از نرخ تعیین شده اشاره کرده و گفت: در صورت ادامه این روند کشتارگاهها قادر به ادامه فعالیت نبوده و به تعطیلی کشیده خواهند شد.
"سعید قنبری" از دیگر عاملان کشتار و توزیع مرغ در خرم آباد نیز گفت: عرضه هر کیلوگرم مرغ کشتار روز با نرخ مصوب 32 هزار ریال برای کشتارگاه تا دو هزار ریال در هر کیلوگرم ضرر دهی دارد.
وی افزود: برای تثبیت قیمت مرغ در بازار سازمان بازرگانی باید مرغ زنده را با نرخ مصوب و کنترل شده در اختیار کشتارگاه قرار داد تا کشتارگاه نیز طبق فرمول مورد توافق با اضافه کردن هزینه کشتار و سه درصد سود عامل مرغ کشتار روز را با نرخ مصوب اعلام شده از سوی بازرگانی عرضه کند.
این عامل کشتار مرغ هشدار داد در صورت ادامه این روند تعدادی از کشتارگاهها در لرستان به دلیل ضرر دهی تعطیل شده و کارکنان آنها که تعداد آنها به یک هزار نفر نیز می رسد بیکار خواهند شد.
وی خواستار حمایت جدی دولت از کشتارگاهها و عاملان کشتار مرغ با تعیین نرخ واقعی مرغ کشتار روز بر اساس قیمت مرغ زنده شد.
رییس سازمان بازرگانی لرستان نیز در این نشست در پاسخ به اعتراض و گله مندی عاملان کشتار مرغ در استان گفت: نرخ تعیین شده برای مرغ کشتار روز در استان لرستان بر اساس بررسی کارشناسی و محاسبه قیمت مرغ زنده انجام شده است.
"حجت بیرانوند"، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان را تنها متولی و مسئول اعلام نرخ اقلام اساسی و تنها مرجع رسیدگی به حل و فصل قیمت در کشور دانست و افزود: این سازمان مرغ کشتار روز را سه هزار و 500 ریال تعیین کرده که به دلیل هزینه انتقال مرغ زنده از سایر استانهای همجوار به لرستان این نرخ برای خرم آباد 32 هزار ریال منظور شده تا تولید کنندگان و عاملان کشتار مرغ متضرر نشوند.
وی پرداخت یارانه به عاملان کشتار مرغ را از دیگر اقدامات دولت در راستای حمایت از عاملان کشتار و کشتارگاهها عنوان کرد و اظهار داشت: بابت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز عرضه شده از سوی کشتارگاهها بین یک هزار تا یک هزار و پانصد ریال به کشتارگاهها پرداخت خواهد شد.
رییس سازمان بازرگانی لرستان اعتراض و گله عاملان کشتار مرغ نسبت به نرخ مصوب اعلام شده را وارد ندانست و در ادامه تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز در اصفهان 32 هزار و 300 ریال بدون پرداخت یارانه، اراک 30 هزار ریال بدون پرداخت یارانه و در خوزستان نیز 32 هزار ریال با یک هزار و 500 ریال یارانه تعیین شده لذا نرخ تعیین شده در خرم آباد واقعی و کاملا کارشناسی می باشد.
مصرف مرغ روزانه مردم استان لرستان حدود 120 تن است که توسط 30 کشتارگاه تامین می شود

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦

آلپاکا گونه اهلی شده گونه شترهای جنوب آمریکا است که از گونه وحشی آلپاکاها گرفته شده است. ظاهر این حیوان مانند گوسفند است البته با رنگهایی متنوع و گردنی بلندتر، در حالیکه گوسفندها تنها در رنگ سفید پرورش داده می شوند.
آلپاکاها به صورت گله ای نگهداری می شوند و در طول سال در ارتفاعات کوههای آند، پروی جنوبی، بولیویای شمالی و شیلی شمالی که ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا هستند می چرند.
آلپاکا بسیار کوچکتر از لاما است و برخلاف آنها برای باربری مناسب نیستند. اما الیاف فیبری در آنها با ارزش است که البته این الیاف پشمی نیستند. بافتهایی را که میتوان با استفاده از الیاف این حیوان بافت عبارتند از: پتو، ژاکت، کلاه، دستکش، روسری، انواع متنوعی از منسوجات و بارانی در امریکای جنوبی و ژاکت، جوراب و کت در دیگر قسمتهای جهان. این فیبرهای در بیش از ۵۲ رنگ در پرو، ۱۲ رنگ در استرالیا و ۲۲ رنگ در آمریکا وجود دارند.ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦

حویله ابوبکر پیرزن لیبیای بیش از یکصد سال سن و یکصد و هشت نوه و نتیجه دارد.این پیر زن در شهر صبراته در یک خانه محقر که از برگ درخت خرما ساخته شده است، زندگی می‌کند.
وی نه فرزند پسر دارد. این پیرزن دقیقا نمی‌تواند تایید کند سنش یکصد و هشت سال است.

وی توضیح داده یکی از دلایل طولانی شدن عمرش استفاده از وعده‌های غذایی سبک مبتنی بر خرما، زیتون، نان جو، غذاهای محلی، گوشت و شیر گوسفند بوده است.
این پیرزن همچنان غذای خود را بر روی آتش و نه در اجاق گاز طبخ می‌کند. حویله همچنان از حافظه قویی برخوردار است و بیشتر حوادث بزرگ تاریخ لیبی نظیر دوره اشغال ایتالیایی‌ها را به یاد دارد و با عصای شخصی خود به تنهایی راه می‌رود و از گوسفندان و مرغ ها در مزرعه شخصی خانواده خود نگهداری می‌کند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦
 
 
 
 

 

 
 
   
 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

سندی از جنایت طالبان در افغانستان / آمریکا در راهبرد جدید خود ، در صدد به رسمیت شناختن طالبان است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦

به مسئولان مربوطه سفارش می‌کنم که قدر این دردانه‌ها را بدانند که تک‌تکشان در کنار جانبازان، یادگاران جنگ و استوانه‌های مستحکم برای بقای خیمه انقلاب هستند و بدانند حق آنان در مقابل صبر ارزشمندی که در زندان‌های بعثی‌ها داشتند، با هیچ اجر و مزد مادی ادا نمی‌شود و خدای بزرگ ما را نخواهد بخشید، اگر آنان در راه احقاق حقوق حقه خویش احساس کم‌توجهی و یا خدای ناخواسته احساس غبن کنند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦
در سال های پس از انقلاب گاهی برای تهیه خبر و گزارش و مستند از کشورهای خارجی، زنانی در آنها نمایان می شدند که طبق فرهنگ کشورشان پوشش اسلامی نداشتند. این موضوع شاید در سال های اخیر در فیلم های سینمایی بیشتر از همیشه جلوه پیدا کرده و شاید یکی از دلایل استفاده از بازیگران خارجی بدون پوشش اسلامی این است که نمی توانند در داخل کشور این گونه فیلم ها را بسازند و دلیل بعضی از آنان نیز جلب نظر بیننده و بالا بردن مخاطبان است.

سؤال: اگر برای تهیه فیلمی که برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است در خارج از کشور از زن اجنبی بدون حجاب اسلامی، یعنی بدون چادر و روسری و پوشش استفاده شود، چه حکمی دارد؟

به گزارش برنا پاسخ مراجع عظام تقلید بدین شرح است:


پاسخ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای: نگاه کردن به سر و صورت و گردن و دست هاى زنان غیر مسلمان تا جایى که معمولاً نمى‌پوشانند، بدون قصد لذت و ریبه اشکال ندارد؛ بنابراین اگر مستلزم مفسده نبوده و ترویج باطل هم محسوب نشود، فى‌نفسه اشکال ندارد.

پاسخ آیت الله محمد حسین شاهرودی: چنانچه تحریک کننده باشد، جایز نیست.

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی: در صورتیکه از غیر مسلمانان بوده و به صورت برهنه یا نیمه برهنه ظاهر نشود، مانعی ندارد.

پاسخ
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦
قم - خبرگزاری مهر: سفیر پاکستان با بحرانی خواندن شرایط زندگی مردم در کشورش اظهار داشت: پاکستان نیازمند هرگونه کمکی از سوی مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، محمد بخش عباسی عصر دوشنبه پس از دیدار با آیت الله مکارم شیرازی در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت در مناطق سیل‌زده کاملا بحرانی است و سیل منجر به بی‌خانمان شدن 20 میلیون نفر شده است.

عباسی در رابطه با آمار تلفات نیز گفت: تعداد کشته شدگان به هفت هزار نفر نزدیک شده است و علاوه بر چند میلیون دامی که از مردم تلف شده شش تا هفت میلیارد دلار زمین و محصول زراعی نیز از بین رفته است و هم اکنون مردم بر روی سقف خانه‌ها و در محاصره آب زندگی می‌کنند.

وی افزود: پاکستان از تمامی منابع و ظرفیت خود برای کمک به سیل زدگان استفاده می‌کند و هم اکنون افراد مختلفی از جمله دبیر‌کل سازمان ملل متحد برای کمک به این کشور وارد شده‌اند و ما همچنان نیازمند کمک‌های بیشتری هستیم.

عباسی در خصوص میزان کمک‌های دیگر کشورها گفت: عربستان صعودی هر روز یک هواپیما به اسلام آباد اعزام می‌کند و 110 میلیون دلار کمک نقدی برای بی‌خانمان‌ها ارسال کرده است.

سفیر پاکستان اظهار داشت: حتی دولت آمریکا صد میلیون دلار به همراه متخصصین و تجهیزات فراوان اعزام کرده است و مردم کشورهای اروپایی نیز مبالغ زیادی را اهدا کرده‌اند.

وی در خصوص مهمترین نیاز مردم سیل زده نیز گفت: آوارگان هم اکنون به هر نوع کمی نیاز دارند و حتی دولت پاکستان آماده است مردم ایران را به عنوان امدادگر بپذیرد.

وی تأثیر فتاوای علما را نیز بسیار مهم دانست و گفت: قطعا فرمایشات علما تأثیر زیادی بر افزایش همیاری مردم خواهد داشت و ما از تمامی مردم می‌خواهیم در هنگام دعا نیز مردم پاکستان را فراموش نکنند

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٥

علی کریمی در پاسخ به بیانیه‌ی باشگاه استیل آذین مبنی بر اخراجش از این باشگاه، تاکید کرد که تمام این حاشیه‌سازی‌های در پاسخ به یک مصاحبه است نه چیز دیگری.

به گزارش ایسنا، باشگاه استیل آذین ظهر روز یک‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که علی کریمی بازیکن این تیم به دلیل آنچه که روزه‌خواری و توهین به مسوولان فدراسیون فوتبال در جریان تمرین‌های این تیم خوانده شده، از این باشگاه اخراج شده است، این در حالی است که این بازیکن نامدار فوتبال ایران تمام دلایل مطرح شده در این‌باره را رد کرده و مدعیان آن را به خدا واگذار می‌کند.

علی کریمی در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسنا، در این باره گفت: سال‌های سال است که بازی می‌کنم اما هیچ گاه در مورد من چنین مسائلی مطرح نشده و نبوده چرا که من یک مسلمان هستم و به مسائل دینی و مذهبی اعتقاد دارم. آن‌ها اگر چنین ادعایی داشتند چرا همان روز اعلام نکردند و اجازه دادند من برابر استقلال بازی کنم.

وی افزود: فکر می‌کنم همه این حاشیه‌سازی‌ها به خاطر مصاحبه من قبل از بازی در مورد مدیریت قبلی بوده است.

کریمی تاکید کرد: در مورد مطلبی که از قول من درباره‌ی آقایان عزیزمحمدی و علیپور نوشته بودند باید این نکته را متذکر شوم که این عزیزان در فدراسیون زحمت‌های زیادی را متحمل می‌شوند و هیچ وقت به خودم اجازه ندادم و نمی‌دهم به آن‌ها توهین کنم. شما می‌توانید از آقایان عزیزمحمدی و علیپور سوال کنید که آیا تا به امروز صحبتی از من درباره‌ی آن‌ها دیده‌اند یا نه.

علی کریمی در پایان گفت: در واقع تمام حاشیه‌سازی‌های اخیر، در پاسخ به یک مصاحبه بوده و خدا بر همه چیز آگاه است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٥


 تختی در 4 المپیک شرکت کرد و در سه المپیک مدال گرفت.  یک طلا و 2 نقره المپیک و دو طلا و 2 نقره جهانی از جمله افتخارات دست نیافتنی تختی است.

 او 5 شهریور 1309 درمحله خانی‌آباد تهران به دنیا آمد و  17 دی 1346 در هتل آتلانتیک تهران به طرز مشکوکی درگذشت. مزار او در ابن‌بابویه شهرری است.

تختینویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٥

عصر یک شنبه 17 مرداد طی مراسمی در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برترین‌های دومین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان تقدیر به عمل آمد. از بین ۷۶۵ اثر که توسط ۱۹۸ روزنامه‌نگار که برای دبیرخانه دومین جشنواره امور مطبوعات و خبرگزاری‌های وزارت ارشاد ارسال شده بود، برترین‌ها به این شرح معرفی شدند:    

عصر یک شنبه 17 مرداد طی مراسمی در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برترین‌های دومین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان تقدیر به عمل آمد.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، امیر سرتیپ‌دوم سلیمی معاون لشکر 84 پیاده لرستان، علی زنجی‌بیرانوند رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد و امین کمالوندی معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. از بین ۷۶۵ اثر که توسط ۱۹۸ روزنامه‌نگار که برای دبیرخانه دومین جشنواره امور مطبوعات و خبرگزاری‌های وزارت ارشاد ارسال شده بود، برترین‌ها به این شرح معرفی شدند:

* بخش ویژه جشنواره:

بخش حجاب و عفاف: ماهنامه فرهنگ بانوان

بخش امر به معروف و نهی از منکر: هفته‌نامه تبلور اندیشه

بخش همت مضاعف و کار مضاعف: هفته‌نامه فخر لرستان 

* بخش تجلیل از سه غرفه برتر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های محلی:

 1- روزنامه جام جم 2- ماهنامه فرهنگ بانوان 3- هفته‌نامه نگین زاگرس

* بخش مسابقه بعد از قرائت بیانیه هیأت داوران:

بخش سرمقاله و یادداشت: آذر سالاروند از هفته‌نامه تبلور اندیشه

بخش مقاله و یادداشت اقتصادی: مریم معمار از هفته‌نامه شهاب آسمانی

بخش مقاله و یادداشت اجتماعی: مراد سپهوند از دوهفته‌نامه سیمره

بخش مقاله فرهنگی مذهبی: سعید مال‌کوچی از دو هفته‌نامه افلاک لرستان

بخش مقاله و یادداشت ادبی‌هنری: سید محمد سیف‌زاده از فصل‌نامه متارخ

بخش مقاله و یادداشت علمی: فیروز آزادی از فصل‌نامه راستان

بخش مقاله و یادداشت سیاسی: منوچهر فاتحی‌فر از فصل‌نامه راستان

بخش مقاله ورزشی: محمدرضا جایدری از دو هفته‌نامه لرستان ورزشی

بخش تیتر: محمدناصر بهاری از هفته‌نامه تبلور اندیشه

بخش خبر: فیروز پیراهن‌سیاه از دو هفته‌نامه فخر لرستان

بخش گزارش خبری: سیده‌فاطمه حسینی از خبرگزاری مهر

بخش گزارش توصیفی و تحلیلی: حشمت‌الله آزادبخت از دوهفته‌نامه سیمره

بخش طراحی روی جلد: از علی‌رضا آهنی از فصل‌نامه راستان

بخش کاریکاتور: مهران مرادی از هفته‌نامه تبلور اندیشه

بخش طنز مکتوب: پرویز گراوند از دو هفته‌نامه سیمره

بخش عکس: امین آزادبخت از دو هفته‌نامه سیمره

بخش صفحه‌آرایی: سمیه روزبهانی از هفته‌نامه شهاب آسمانی

به عنوان برگزیدگان دومین جشنواره مطبوعات استان لرستان انتخاب شدند. همچنین از 28 رسانه شرکت کننده در دومین جشنواره مطبوعات و 35 مدیر مسؤول و رؤسای دفاتر خبرگزاری‌ها و نشریات محلی با اهداء هدایا و لوح، تجلیل شد.

در پایان از 107 نفر از خبرنگاران فعال و برگزیده استان تقدیر به عمل آمد. متأسفانه غیبت مسؤولین و مدیران ارشد استان در این مراسم سؤال برانگیز بود و باعث دلخوری اکثر خبرنگاران استان گردید!

لازم به ذکر است دومین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان به مدت یک هفته از 9 تا 15 مردادماه 1389 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خرم‌آباد برگزار شد

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٤
آفتاب: علی کریمی بازیکن باشگاه استیل آذین تهران به دلیل برخی تخلفات و تمکین نکردن در اجرای مقررات از این باشگاه اخراج شد. 

متن بیانیه صادر شده از سوی روابط عمومی باشگاه استیل آذین در رابطه با تخلفات کریمی و اخراج این بازیکن از استیل آذین به این شرح است:

باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین وظیفه خود می‌داند در مقابل تمکین نکردن در اجرای مقررات و حرمت‌شکنی و تظاهر به روزه‌خواری علی کریمی یکی از بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه و رعایت نکردن شئونات ماه مبارک رمضان در جریان تمرین به وظیفه دینی و قانونی خود عمل کرده و اخراج این بازیکن را اعلام کند.

از آنجایی که تعظیم شعائر الهی و حرمت نهادن به مقدسات دین مبین اسلام در اولویت باشگاه فرهنگی ورزشی استیل‌آذین قرار دارد و متاسفانه این موضوع از جانب بازیکن مذکور رعایت نشده و حتی با توهین وی به مسئولان فدراسیون فوتبال و مقررات همراه بوده و علی‌رغم تذکرات سرپرست تیم، وی به اقدام خود ادامه داده و اصرار بر انجام این تخلف داشته است، این بازیکن از همراهی تیم فوتبال استیل‌آذین محروم است.

بی‌تردید آنچه در درجه بالاتری از عناوین و افتخارات ورزشی قرار دارد، ایستادگی و پافشاری بر مبانی دین مبین اسلام و اصول اخلاقی است که موجبات تعالی و قدسیت انسان را فراهم می آورد.

بی‌گمان نگاه ابزاری و هدف محور به ورزش بدون لحاظ داشتن جنبه‌های معرفتی، معنوی و انسانی منجر به حاکمیت اخلاق و معنویت در ورزش نمی‌شود. از همین رو امیدواریم اقدام باشگاه استیل‌آذین در الویت دادن به اصول اخلاقی تبدیل به یک رویه در ورزش کشور شده و ورزش به فرموده امام خمینی(ره) نه به عنوان هدف که به عنوان وسیله‌ای در جهت نیل به تعالی تلقی شود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٤
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان لرستان گفت: حدود 16 هزار یتیم در سطح این استان شناسایی شده که از این تعداد سه هزار نفر چشم انتظار حمایت افراد خیر و حامیان هستند.
"سیدحمید علوی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و اهمیت انجام امور خداپسندانه، انتظار می رود مردم استان نسبت به حمایت از این تعداد یتیم اقدام کنند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر 10 هزار حامی از ایتام لرستانی حمایت می کنند که حدود 60 درصد از این افراد غیر بومی و خارج از استان و یا خارج از کشور هستند.
علوی با اشاره به برنامه های کمیته امداد امام (ره) در راستای جذب حمایت حامیان، گفت: در این خصوص برپایی همایش ها و اجرای طرح اکرام ایتام فرصت مناسبی برای مشاکرت خیرین در زمینه حمایت ایتام است.
وی یادآور شد: در سال گذشته در مجموع حدود 20 میلیارد ریال از جانب حامیان به ایتام تحت حمایت استان لرستان پرداخت شده است.
حدود 200 هزار نفر در قالب 70 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) استان لرستان قرار دارند
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٤

 

آدرس  شماره حساب  برای دریافت  هدفمند کردن یارانه http://www.refahi.ir/kernel/form.html 

 

برای اعلام مشخصات حساب، کد ملی خود را همراه با شماره پنج رقمی که در تصویر روبرو مشاهده می کنید وارد نمایید .

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٤
"محمدحسین بازگیر" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود 20 روز پیش پنج شکارچی متخلف اقدام به شکار این دو قلاده خرس در منطقه سفیدکوه خرم آباد کرده بودند که پس از دریافت گزارش گارد اجرایی، با تلاش شبانه روزی ماموران محیط بان شکارچیان به دام افتادند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر سه نفر از شکارچیان غیرمجاز به همراه دو قبضه سلاح و مقادیری مهمات دستگیر و روانه زندان شده و دو نفر دیگر متواری هستند.
وی با اشاره به اینکه از دادستان خرم آباد تقاضای رسیدگی کامل به این موضوع شده است، تصریح کرد: با توجه به تخلفات فراوان در منطقه و قتل عام این گونه حیوانات، میزان جریمه جرم های مربوط به کشتار حیوانات نادی بسیار پایین است به همین منظور از مسوولان قضایی لرستان درخواست می شود که نسبت به حبس طولانی و جریمه سنگین نسبت به کار انجام شده شکارچیان اقدام شود.
بازگیر افزود: همچنین باید راهکاری برای لغو مجوز حمل اسلحه هایی که با آن تخلف صورت می گیرد، ارایه شود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢۳

خبرگزاری فارس: سرمربی کروات داماش درود قراردادش را به مدت یک فصل دیگر با این تیم تمدید کرد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، دارکو دراژیک، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال داماش دورود لرستان با تمدید قراردادش یک فصل دیگر هدایت بازیکنان این تیم را برعهده گرفت. 

داماش فصل گذشته تا اواخر فصل در قعر جدول گروه اول مسابقات لیگ دوسته اول قرار داشت که با آمدن دراژیک، این تیم با 30 امتیاز در لیگ دسته اول ماندگار شد.

داماش لرستان که اخیرا به گهر لرستان تغییر نام داده است، فصل گذشته 7 برد، 10 باخت و 9 تساوی را کسب کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢۳
این خبرگزاری می افزاید: همه می دانند که هیچ گاه جنگی بین ایران و آمریکا رخ نخواهد داد و یا دست کم درگیری زمینی پدید نخواهد آمد و این قبرها اگر جسدی را در خود جای دهد، آمریکایی نخواهد بود، بلکه اجساد سربازانی خواهد بود که از کشورهای منطقه و به طور مشخص از کشورهای عربی به کمک آمریکا خواهند داد! زیرا ایران بارها اعلام کرده چنانچه از سوی آمریکا آماج قرار گیرد، هدف های مشخص در کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه را نابود خواهد کرد.
سرویس بین الملل ـ پس از نمایش یک فیلم کوتاه از قبرهای آماده اما خالی در جنوب ایران، برخی منابع خبری منطقه ای و فرامنطقه ای نتوانستند وحشت خود از این تصاویر را پنهان کنند.

به گزارش «تابناک»، پایگاه خبری عربی «ایلاف» در این باره نوشت: این موضوع وقتی جدی تر به نظر می رسد که یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران اعلام کرد: «همان گونه که قبرهای ایران پذیرای نظامیان صدام بود، هم اکنون نیز قبرهایی برای پذیرایی سربازان آمریکایی تدارک دیده ایم.»

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز گفته است: «برای حفظ تمامت جسمی و کرامت کشته شدگان دشمن و پیشگیری از مفقودیت بلندمدت آنان ترتیبی ایجاد شده تا با حفر قبور کافی در مناطق مرزی و یا نقاط مرزی نزدیک به خطوط نبرد عملیات تدفین اجساد سربازان دشمن به خوبی و در کمترین فرصت ممکن انجام گیرد.»

در همین باره، روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» نوشت: این تصاویر به صورت نمادین تهیه و پخش شده و ممکن است، مربوط به سال ها پیش باشد و در واقع، ایرانی ها همچنان در جنگ روانی علیه آمریکا پیشتاز هستند.

«آسوشیدپرس» نیز به نقل از  یک فرمانده ارشد نظامی ایران گزارش کرد: همان گونه که قبر سربازان ارتش صدام را حفر کردیم، قبور آمریکایی ها را نیز از هم اکنون حفر کرده ایم.

این خبرگزاری می افزاید: همه می دانند که هیچ گاه جنگی بین ایران و آمریکا رخ نخواهد داد و یا دست کم درگیری زمینی پدید نخواهد آمد و این قبرها اگر جسدی را در خود جای دهد، آمریکایی نخواهد بود، بلکه اجساد سربازانی خواهد بود که از کشورهای منطقه و به طور مشخص از کشورهای عربی به کمک آمریکا خواهند داد! زیرا ایران بارها اعلام کرده چنانچه از سوی آمریکا آماج قرار گیرد، هدف های مشخص در کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه را نابود خواهد کرد.

ایلاف نیز در بخش دیگری از خبر خود می نویسد: ایران و آمریکا در خط قرمز مجازی یکدیگر برای جنگ قرار گرفته اند.

این موضعگیری ها به سخنان سردار سید محمد باقرزاده برمی گردد که جدای از مباحث بالا گفته بود: «در تلاشیم با اقدامات پیشگیرانه، گام مفیدی برای کاهش رنج های خانواده های آن گروه از سربازانی که در تجاوز احتمالی به کشورمان به هلاکت می رسند، برداریم و نگذاریم تجربه تلخ و طولانی جنگ ویتنام تکرار شود.»
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢۳

به گزارش خبرگزاری فارس از ازنا، با حضور بیش از 2 هزار نفر از مردم ازنا و تنی چند از مسئولان لرستان، سه نفر از افراد شرور و آدم ربا عصر دیروز در این شهرستان به دار مجازات آویخته شدند.
رئیس دادگستری شهرستان ازنا در این مراسم به خبرنگار فارس گفت: این سه نفر به نام‌های س - ر فرزند جهانشاه، ا - م فرزند حیات قلی و م – خ فرزند ابراهیم که در سال گذشته به جرم ربودن فردی به نام م - ا دستگیر شده بودند با تدابیر شدید امنیتی و در ملأ عام در میدان نماز این شهرستان به دار مجازات آویخته شدند.
حمیدرضا ابوالحسنی در ادامه خطاب به قانون‌شکنان اظهار داشت: ایران اسلامی ناامن‌ترین کشور برای افراد شرور، قاچاقچی و کسانی که به هرنوعی بخواهند ایجاد ناامنی کنند، است، و با شدت با اینگونه افراد برخورد می‌شود

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٩

کودک 6 ساله‌ای در روستای چرمق از توابع کبودرآهنگ طعمه گرگ شد.

به گزارش فارس، 4 روز پیش دو کودک 6 ساله در روستای چرمق از توابع کبودرآهنگ هنگامی که در کنار چشمه روستا مشغول بازی بودند که مورد حمله یک گرگ قرار گرفتند؛ یکی از این دو کودک موفق به فرار شد اما کودک دیگر زنده زنده توسط گرگ خورده شد.

یکی از مردم روستا در گفت‌وگو با فارس بیان‌ کرد: گرگ تکه‌های بدن کودک را جدا کرده بود و وقتی که مردم منطقه در محل حادثه حاضر شدند شاهد شغالی بودند که در حال خوردن باقیمانده جنازه کودک بود.

وی ادامه ‌داد: بعد از این ماجرا ماشین‌های اداره محیط زیست در محل حادثه حاضر شدند اما اقدام خاصی را انجام ندادند.

بنا بر گفته‌های وی، امروز نیز حوالی ساعت 11 یک دختر 20 ساله روستای چرمق مورد حمله گرگ از ناحیه گردن قرار گرفت که بر اثر این حادثه جراحتی به او وارد شد اما توسط مردم نجات یافت.

این فرد روستایی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: چند روز پیش در روستای قراتلو از توابع کبودرآهنگ نیز یک کودک مورد حمله گرگ قرار گرفت که توسط مردم روستا از دهان گرگ نجات ‌یافت و هم اکنون در بیمارستان تحت درمان است.

وی افزود: مردم منطقه معتقد هستند که این گرگ‌ها که سه رأس هستند توسط سازمان محیط زیست در محوطه روستا برای زاد و ولد ، عدم انقراض نسل آنها و حفظ حیات وحش محیط زیست منطقه،‌ رها شده‌اند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٩
زلزله ای به بزرگی 7/3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، بامداد روز سه شنبه شهر معمولان از توابع شهرستان پلدختر را لرزاند.
فرماندار پلدختر در خصوص وقوع این زمین لرزه به خبرنگار ایرنا گفت: این زمین لرزه حدود ساعت 17 دقیقه بامداد امروز شهر معمولان را لرزاند.
"فریدون رشیدی" افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی در خصوص خسارت های مالی و جانی این زلزله دریافت نشده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٩
استفاده از گوشت خوک و گراز در اسلام حرام اعلام شده و با این حال هنوز مشخص نیست مسئولین مربوطه چرا برخورد جدی با مدیریت این رستوران نمی کنند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران یکی از رستوران های واقع در خیابان امیرآباد، نزدیک به کوی دانشگاه اقدام به سرو پیتزا مخصوص اقلیت ها کرده است.

طبق گفته مدیریت این رستوران گوشت مصرفی در این غذا ها از گوشت «گراز» تهیه می شود.
وی در مورد نحوه تهیه این گوشت ها مدعی شد این گوشت ها را از شرکت ارمنی به نام «ساکی» که در اطراف تهران واقع است، تهیه می کند.

نکته حائز اهمیت این است که بعضا افراد غیر اقلیت نیز از این غذاها استفاده می کنند و حتی مدیریت این رستوران به ادعای اینکه مسلمان است از این غذا ها استفاده می کند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱۸
پلیس عربستان، شیخ کاظم عمری، عالم سرشناس  شیعی این کشور را در شهر مقدس مدینه دستگیر کرده است.

به گزارش فرارو شیخ کاظم، فرزند شیخ محمد علی عمری است که اکنون نود سال از عمرش سپری شده است. این عالم شیعی عربستان ، 45 سال از عمرش را در زندان های وهابیون عربستان سپری کرده و  چند سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، از زندان آزاد شده است. 

سایت " شبکه راصد الاخباریه" نوشت که پلیس عربستان ، آقای شیخ کاظم عمری را دوشنبه ی گذشته پس از شکستن در مزرعه اش در مدینه ی منوره ، دستگیر کرده است.

بنا بر این گزارش ، ده ها مامور امنیتی عربستان به باغ- مزرعه شیخ عمری حمله کرده و ضمن وارد آوردن خساراتی به این مجموعه : شیخ کاظم را با خود برده اند.

به گزارش خبرنگار فرارو ، در باغ - مزرعه ی شیخ محمد علی عمری، مسجد شیعیان و نیز دفتر کار وی قرار دارد.

این مسجد هر روزه پذیرای تعداد زیادی از زوار ایرانی نیز هست. این زوار ایرانی که معمولا شب ها به مسجد شیعیان عربستان می روند، نماز را به امامت شیخ کاظم اقامه می کنند. 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱۸
امروز با حضور رییس کل بانک مرکزی از سکه‌های 200 تومانی، 500 تومانی، گرمی طلای بهار آزادی و 2.5 بهار آزادی با ویژگی‌های امنیتی خاص رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، محمود بهمنی امروز در یک نشست خبری به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس بانک مرکزی و روز خبرنگار از این سکه‌ها رونمایی کرد و گفت: سکه‌های 200 تومانی، 6.8 گرم وزن و قطر 29 میلیمتر و سکه‌های 500 تومانی با 10.1 گرم وزن و 29 میلیمتر قطر در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

او افزود: سکه 2.5 بهار آزادی هم با 20.34 گرم و قطر 30 میلیمتر و سکه‌های گرمی طلا هم با قیمت حدود 40 هزار تومان در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦

به گزارش ایرنا، "ابراهیم فلاحی" در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری استان لرستان در جمع خبرنگاران افزود: قرار است این داروخانه اوایل مهرماه سال جاری راه اندازی شود تا مردم داروهای خاص را از این داروخانه خریداری کنند.
وی از دریافت مجوز شرکت سها برای توزیع داروهای کمیاب در استان نیز خبر داد و گفت: به زودی این شرکت فعالیت خود را در استان آغاز می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون 184 داروخانه در استان فعالیت دارد، گفت: معاونت غذا و داروی این دانشگاه به صورت مستمر بر نحوه و نظارت بر داروخانه ها به ویژه بخش خصوصی اقدام می کند.
فلاحی با بیان اینکه از مجموع 12 داروخانه دولتی، 9 داروخانه به بخش خصوصی واگذار شده است، افزود: در حال حاضر تنها سه داروخانه دولتی وجود دارد.
وی اضافه کرد: در صورتی که داروخانه ها جهت ارایه خدمات به مردم تخلف کنند مردم می توانند این تخلفات را برای بررسی بیشتر به شماره تلفن 09646 مرکز اطلاع رسانی دارویی و غذایی استان اطلاع دهند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦

به گزارش ایرنا این نمایشگاه با نام "یک صد سال تاریخ مطبوعات بروجرد" و با هدف آشنایی بیشتر مردم و اصحاب رسانه با تاریخچه و جایگاه بروجرد در زمینه مطبوعات بر پا شده است.
این نمایشگاه تا 21مردادماه جاری برای بازدید علاقمندان دایر است.
امروز همچنین به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در آیینی با حضور جمعی از مسوولان استان لرستان و بروجرد در مجتمع فرهنگی هنری زرینکوب بروجرد از خبرنگاران این شهر تجلیل بعمل خواهد آمد.
شورای فرهنگ عمومی ، 17 مردادماه 1377، سالروز شهادت "محمود صارمی " را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦
در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد.
به گزارش ایرنا نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی دراین آیین گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه پیش قراولان دفاع از کشور هستند.
" هادی مقدسی" افزود: خبرنگاران به عنوان چشم و گوش این ملت امروز باید با تمام صداقت وجودی خود فریاد بزنند و هجمه فرهنگی دشمن را خنثی کنند.
وی اضافه کرد: امروز دشمنان می خواهند با اطلاع رسانی غلط دل مردم ایران را خالی کنند اما مردم ما راه خودشان که حرکت پشت سر مقام معظم رهبری است را می دانند.
وی اظهار داشت: دشمنان باطن خود را رنگ امیزی می کنند و حق را نابود نموده و چنان با لعاب و رنگ مادی و دنیوی مردم را فریب می دهند که مردم باطل را حق می دانند که رسوایی این افراد از وظایف خبرنگاران است.
وی اضافه کرد: در عرصه سیاست بین المللی در همه کره زمین حکومتی از حیث حق طلبی و عدالت گستری و خداجویی و حفظ و ارتقا کرامت انسانی مثل ایران وجود ندارد و تمامی استکبار با تمام توام خود در مقابل حق طلبی ما صف کشیده است.
نماینده مردم بروجرد افزود: امروز عرصه تحقیقات و مطالعات و پیشرفتهای علمی همه جای جبهه سخت نظامی را گرفته و امروز دشمن به حمله فرهنگی فکر می کند پس باید به شهید صارمی ها اهمیت داده و راه انها را ادامه دهیم.
وی گفت: امروز کمتر خبرنگارای در کشورداریم که دل و قلبش برای شهادت نتپد پس خبرنگاران باید با تمام توان رسالت سنگین خود را انجام داده و شایعات و فتنه افکنی های دشمن را نقش بر آب کنند.
وی افزود: دشمن می خواهد فرهنگ قرآنی و مکتبی ما را فرهنگی مغلوب و مصرف کننده جلوه دهد که در این میان نقش خبرنگاران بسیار حساس و خبرنگاران باید نکات مثبت فرهنگ غرب و شرق را استفاده و فرهنگ اسلام را به آنها تفهیم کنند.
مقدسی نقش خبرنگاران را در عرصه اقتصاد نیز مهم دانست و گفت: این افراد با بیان موفقیتها باید در مسیر تحقق عدالت و پیشرفت جامعه گام برداند.
وی افزود: خبرنگاران باید به خود ببالند که اولین خبرنگاری که خدا انتخاب کرد رسولش بود و امروز مسوولیت خبرنگاران سخت تر از دوران صدر اسلام است.
مقدسی افزود: صداقت، راستی، جسارت و شهامت در خبررسانی از صفاتی است که خدا در وجود رسولش نهاد و باید همه خبرنگاران از این صفات بهره مند باشند.
نماینده مردم بروجرد احداث دانشکده خبر و خانه مطبوعات در بروجرد را خواست خبرنگاران و شهروندان بروجرد دانست و گفت: این موضوع باید از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد پیگیری شود.
در ادامه از 50نفر از خبرنگاران شهرستان بروجرد تجلیل به عمل آمد
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان ،در این راستا اردشیر ویسکرمی،کارشناس امور فرهنگی و مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان در گفتگو با خبرنگار دفتر روابط عمومی گفت: در آستانه ماه ضیافت الهی و در هفته بهداشت و نکوداشت مساجد به همت اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان مراسم عطر افشانی و غبارروبی 1300 مسجد در لرستان به طور همزمان صورت گرفت.

وی افزود:فرهنگ تکریم و غبارروبی مساجد باید به صورت فرهنگ عمومی در بین جامعه نهادینه شده و مومنین علاوه بر امورات ساخت و ساز در عمران معنوی مساجد هم نقش فعال داشته باشند و با پاکیزه نگهداشتن مساجد به حریم قدسی مسجد احترام بگذارند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦

امیر عابدینی مدیرعامل داماش: نام و برند داماش به اندازه کافی در سطح کشور شناخته شده است. بر طبق سیاست‌های مجموعه داماش ایرانیان نام دیگر تیم های داماش نیز تغییر خواهد کرد که در این راستا داماش گیلان به هدف تبلیغ یک کوه به درفک تغییر می کند و داماش دورود با نام گهر دورود که یکی از کوه‌های زیبای استان لرستان(!) به شمار می رود در لیگ دسته اول فوتبال شرکت می کند و داماش تهران نیز فصل آینده با عنوان البرز تهران در لیگ دو به میدان خواهد رفت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٦
کلاه برداران از فرد می خواهند از طریق عابر بانک عملیات انتقال وجه را انجام دهد غافل از اینکه شخص کلاه بردار جای شماره حساب مبدا و مقصد انتقال را جابجا می گوید.
رییس پلیس آگاهی یزد از مواردی کلاه برداری از طریق عابر بانک ها در استان خبر داد و در این مورد به مردم هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، سرهنگ زینلی افزود: در این شیوه کلاه برداران از طریق تماس تلفنی با افراد و یا مراکز خدماتی و سفارش کالا یا خدمات، از آنان می خواهند تا برای انتقال وجه بابت خرید خود به نزدیکترین عابر بانک مراجعه کنند تا وجه مورد نظر را از این طریق منتقل کنند.

او ادامه داد: با مراجعه فرد به عابر بانک، کلاه بردار از طریق تلفن همراه اقدام به گفتن شماره حساب بصورت تلفظ تک شماره ای می کند و از فرد می خواهد از طریق عابر بانک عملیات انتقال وجه را انجام دهد غافل از اینکه شخص کلاه بردار جای شماره حساب مبدا و مقصد انتقال را جابجا می گوید و با این روش به جای اینکه پول به حساب فرد واریز شود از حسابش برداشت می شود.

رییس پلیس اگاهی استان افزود در این شیوه کلاه برداری که در یزد و چند شهر دیگر استان اتفاق افتاده مبالغی بین بیست تا پنجاه میلیون ریال از هر نفر کلاه برداری شده است.

لازم به ذکر است این تماس ها از خارج از استان صورت گرفته و شناسایی و دستگیری کلاه برداران در حال اقدام است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٤
خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راه لرستان گفت: بر اثر یک تصادف در محور خرم‌آباد به پلدختر 17 نفر کشته و مجروح شدند.

هویدا تزار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: متاسفانه بامداد امروز بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون ولوو با یک دستگاه مینی‌بوس در کیلومتر 65 محور خرم‌آباد ـ اندیمشک در نزدیکی دهستان افرینه، هفت سرنشین مینی‌بوس در دم فوت کردند و 10 نفر دیگر به شدت مجروح شدند.
رئیس پلیس راه لرستان گفت: کامیون ولوو از سمت خوزستان به سمت لرستان در حال حرکت بوده و خودروی مینی‌بوس از سمت خرم‌آباد به خوزستان در حال حرکت بوده که متاسفانه در 65 کیلومتری خرم‌آباد به اندیمشک با هم برخورد کردند.
وی علت این حادثه را انحراف به چپ راننده کامیون ولوو بر اثر خواب‌آلودگی عنوان کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٢

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد،مراسم باشکوه تشییع و خاکسپاری این سردار بزرگ اسلام با حضور بیش از 20 هزار نفر از مردم مومن و ولایتمدار استان لرستان در دورود برگزار شد.

این مراسم با حضور گسترده مقامات و فرماندهان نظامی و انتظامی استان و کشور از جمله نماینده فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و استاندار لرستان، فرماندهان انتظامی استان های همجوار و برخی فرماندهان نیروی انتظامی مرکز برگزار شد.

سردار رحیم خورشیدوند در سال 1341 در شهرستان دورود متولد شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کمیته انقلاب اسلامی پیوست.

وی به عنوان نخستین فرمانده نیروی انتظامی لرستان منصوب شد و در مسوولیتهای فرماندهی انتظامی استان های کردستان و قم به جمهوری اسلامی خدمت کرد.

مرحوم خورشیدوند از دو سال گذشته تا کنون نیز به عنوان جانشین فرمانده مرزبانی کشور فعالیت داشت و روز نهم مردادماه جاری در محل کارش بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

پیکر پاک سردار رحیم خورشیدوند پس از تشییع از مقابل مسجد امیرالمومنین(ع) در گلزار شهدای شهرستان دورود به خاک سپرده شد.

پیش از این، مراسم تشیع پیکر سردار خورشیدوند در استان قم نیز برگزار شد. فرمانده کمیته انقلاب اسلامی استان ایلام، فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویر احمد، فرمانده انتظامی استان لرستان، فرمانده انتظامی استان کردستان و فرماندهی نیروی انتظامی قم از سمت‌هایی پیشین سردار خورشیدوند بوده است.

پیکر این مرحوم بعد ازظهر یکشنبه در شهر قم تشییع شد و پیکر وی پس از مراسم عزاداری و اقامه نماز توسط آیت الله جعفر سبحانی به زادگاهش شهرستان دورود منتقل شده بود.

بنابر این گزارش در مراسم تشییع پیکر سردار خورشیدوند در شهر مقدس قم نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی و همچنین رییس دفتر مقام معظم رهبری در استان حضور داشتند که در این مراسم پیکر آن مرحوم از مقابل مسجد امام حسن عسگری(ع) قم تا حرم کریمه اهل بیت(س) تشییع شد.

سردار رحیم خورشیدوند به مدت یکسال فرماندهی انتظامی استان قم را برعهده داشت و پس از آن به تهران منتقل شد و آخرین سمت خورشیدوند، جانشینی فرماندهی مرزبانی ناجا بود.

نگاهی به زندگینامه شادروان سردار رحیم خورشیدوند

به گزارش مهر، سردار سرتیپ دوم پاسدار رحیمی خورشید وند در تاریخ پنجم مرداد ماه سال 1341 در شهرستان دورود چشم به جهان گشود. پس از تحصیلات متوسطه در سال 58 مفتخر به پوشیدن لباس پاسداران کمیته انقلاب اسلامی گردید واز آن روز به بعد همچون سربازی فداکار در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشید و درحماسه هشت سال دفاع مقدس از کیان کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی 45 ماه در سنگرهای دفاع از کشور حضور داشت.

وی مدارج تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فرماندهی و ستاد به تکمیل رسانید و همواره در میادین خدمتگذاری در نیروی انتظامی افسری صادق و راسخ بود.

سردار خورشیدوند در زمان حیات خود در مناصب گوناگونی به خدمت اشتغال داشت که خدمت در سمت های فرمانده کمیته انقلاب اسلامی استان ایلام، فرمانده انتظامی استان کهکلویه وبویر احمد، فرمانده انتظامی استان لرستان، فرمانده انتظامی استان کردستان و فرمانده انتظامی استان قم از جمله آنها می باشد.

وی در آخرین سالهای خدمت خود با پوشیدن لباس مرزبانی در جرگه مرزبانان جان بر کف کشور در آمد و در سمت جانشین فرمانده مرزبانی ناجا در حفظ و حراست از مرزهای کشور لحظه ای ازپا نایستاد ودر طول مسئولیتش در فرماندهی مرزبانی به اغلب مرزهای کشور سفر نمود و مرزبانان کشور را به استواری وایستادگی در مقابل دفاع از کیان کشور یاری کرد.

سردار رحیم خورشید وند در روز شنبه هفته جاری درسن 48 سالگی در محل کار به علت بیماری قلبی در لباس خدمت جان به جان آفرین تسلیم کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۱٠

اسماعیل ططری، نماینده سابق کرمانشاه در مجلس هشتم شورای اسلامی و از فعالان سیاسی این استان درگذشت.
مرحوم اسماعیل ططری در دوره‌های چهارم و ششم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم کرمانشاه را برعهده داشت.
وی عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و از اعضای موسس حزب اعتماد ملی بود که در دوران دفاع مقدس هم نقش چشمگیری در سازماندهی بسیج عشایر و ایلات ایفا کرد.
سخنرانی‌های جذاب و پرشور  او به‌ویِژه در مجلس ششم، هرگز از یادها نخواهد رفت. آن مرحوم در سال‌های اخیر در سمت مشاور وزیر نفت به فعالیت مشغول بود.
مراسم تشییع پیکر مرحوم ططری امروز شنبه ساعت10 صبح از مقابل منزل آن فقید سعید، واقع در میدان شهدا،خیابان مجاهدین،کوچه بهنام،پلاک 9 جدید، تا محل مجلس شورای اسلامی برگزار و پیکر آن مرحوم براساس وصیتش، در مسجد حضرت امیر المومنین (ع) روستای مله سرخ جلالوند که خود بانی ساخت آن بوده است به خاک سپرده ‌شد.

 

آئ«آَیأ XXVی

+ نوشته شده در  89/05/09ساعت 23:26  توسط محمد پاپی  |  نظر بدهید
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٩

مدیر کل زندانهای لرستان گفت: باید در سال همت وکار مضاعف بهره وری خود را در تمامی زمینه ها ارتقاء دهیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان،محمدعلی محمدی  رد نشستی با امام جمعه الشتربا بیان این مطلب افزود: حس مسئولیت پذیری ، حمایت و تعهد مسئولان در خصوص بهتر شدن فضای زندانها ، به ارائه خدمات بهتر به این قشر آسیب پذیر منتهی می شود که این رویکرد از برکات حکومت اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه آنچه که نظام مقدس جمهوری اسلامی از سیستم زندانبانی می خواهد بسیار فراتر از اقدامات فعلی است اظهار داشت: همکاران ما در زندانهای کشور با ایثار و فداکاری در حال دستگیری از زندانیان و خانواده های آنها هستند.

 

مدیر کل زندانهای لرستان با اشاره به تراکم جمعیت کیفری در زندانهای استان ، خاطرنشان کرد : رشد جمعیت ، ظرفیت محدود زندانها ، ظهور اعمال مجرمانه جدید به واسطه تکنولوژی های تازه چون رایانه و علل دیگر موجب شده که این تراکم پدید آید که با برنامه ریزی های اصولی و علمی نظیر برنامه های کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب توانسته ایم برنامه های اصلاحی و تربیتی مورد نظر را به شکل مطلوبی به اجرا درآوریم.

 

مدیرکل زندانهای لرستان در ادامه پیشرفت و فعالیت حوزه های اجتماعی پس از انقلاب را خوب توصیف کرده و متذکر شد: افزایش دستاوردهای تکنولوژیکی و متد فرهنگی و اجتماعی در دنیا به طور طبیعی توقعات را به سطح بالاتری هدایت می کند که باید در سال همت مضاعف وکار مضاعف بهره وری خود را در تمامی زمینه ها ارتقاء دهیم.

 

وی یکی از معضلات عمده استان را آمار بالای بیکاری جوانان برشمرد و تصریح کرد: این وضعیت شایسته مردم ولایت مدار لرستان نیست چرا که لرستانیها همیشه ثابت کرده اند در دفاع از ارزشهای انقلاب پیشگام هستند.

 

محمدی خاطر نشان کرد: با وجود این دولت تلاشهای خوبی در جهت زودودن غبار محرومیت از چهره استان انجام داده که به نظر می رسد این اقدامات باید هم به لحاظ کیفی و هم کمی به شکل مؤثرتری ادامه یابد.

 

وی خاطر نشان کرد : رفع مشکل بیکاری می تواند تا حد زیادی از ورود افراد به داخل زندان جلوگیری کنددر نتیجه با عنایت به کاهش جمعیت کیفری ، ارائه خدمات در حوزه های بهداشتی و درمانی ، مذهبی ، تربیت بدنی و فرهنگی افزایش خواهد یافت.

 

در ادامه این نشست امام جمعه الشترگفت:خدمت به زندانیان که قشر آسیب پذیری می باشند می تواند سرآغاز بازگشت موفق آنها به جامعه شود. 

 

الهی نژاد با تأکید بر حمایت از برنامه های فرهنگی و قرآنی در زندانها افزود : قرآن کتاب سعادت و اسلام مکتب انسان ساز است و افزایش کلاسها و برنامه های قرآنی می تواند تأثیر بسزایی در اصلاح و تربیت زندانیان داشته باشد. 

 

وی در پایان اقدامات صورت گرفته در زندانهای لرستان را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت : با وجود امکانات و اعتبارات محدود کارها و خدمات خوبی در زندانهای استان انجام شده که شایسته تقدیر است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٩

به گزارش آخرین نیوز نویسنده وبلاگ محرمانه آخرین یدداشت وبلاگ خود را به موضوع حادثه 18 تیر اختصاص داد.

در این نوشته آمده است:دوشنبه 25 خرداد 1388، ساعت 7 صبح تلفن همراهم زنگ خورد. دکتر الیاس نادران پشت خط بود. پرسید از دانشگاه تهران و کوی دانشگاه خبری داری؟ گفتم دیشب تا ساعت یک بعد از نیمه شب از بچه های بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و کوی دانشگاه تلفنی پیگیری می کردم که گفتند فضا کمی ملتهب است ولی اتفاقی جدی رخ نداده. گفت من شنیدم دیشب خبرهایی بوده و دارم میرم کوی تا پیگیری کنم. آقای سروری هم آنجاست و حاج علی (دکتر زاکانی) و حاج آقا ابوترابی هم دارن میان.

یک آن حوادث کوی دانشگاه سال 1378 از جلوی چشمم رژه رفت و فهمیدم نگرانی دیشبم بی خود و بی جهت نبوده. ظاهرا حضرات به اصطلاح جنبش سبز بهترین فضا برای انتقال التهاب فضای بعد از انتخابات به جامعه را همچنان کوی دانشگاه می دانستند. در جریان وقایع آن سال همین علی افشاری پناهنده به  کنگره آمریکا و سازمان سیا، سخنگوی شورای پنج نفره متحصنین و معترضین به حوادث کوی شده بود؛ شورایی که هیچ یک از اعضای آن دانشجوی دانشگاه تهران نبودند و آن افتضاح را به بار آوردند. درباره حوادث کوی 78 و مشاهدات شخصی ام از آن روزها به تفصیل خواهم نوشت (انشاء الله). فقط در پاسخ به ادعای کشته شدن پنج نفر در حوادث سال گذشته کوی یادم هست سال 78 آن روزی که فهرست کشته شدگان! کوی منتشر شد یکی از دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی آمده بود جلو دانشکده فنی در تجمع انجمن اسلامی! با نشان دادن کارت دانشجویی اش فریاد می کشید که بابا به خدا من زنده ام!!!

نزدیک ظهر بود که شنیدم با همت چند نماینده مجلس (زاکانی، ابوترابی، نادران و سروری) هیاتی از سوی مجلس مسوول بررسی حوادث کوی دانشگاه تهران و مجتمع سبحان شده است. یکی از دوستان ساکن در مجتمع سبحان می گفت که اتفاقات مجتمع سبحان یک طرفه جلوه داده شده و در حق نیروهای بسیجی اجحاف زیادی صورت گرفته است. به طور مثال می گفت عده ای از ساکنین مجتمع سبحان که طرفدار موسوی بودند به تحریک افرادی غیر ساکن، مقابل درب اصلی مجتمع در خط شمال به جنوب بلوار کاوه (دارای شیب تند) شن می ریختند تا موتورها لیز خورده زمین بخورند. بعد هم تا می خوردند  موتور سواران با ظاهر حزب اللهی را می زدند و موتورشان را هم به آتش می کشیدند. در یک مورد دیگر عده ای از فتنه گران که از سعادت آباد فرار کرده بودند، در نزدیکی این مجتمع یک بسیجی را به شهادت رسانده و بدن مثله شده اش را رها کردند (یک بسیجی شهید مظلوم و گمنام دیگر!).

از ظهر به بعد هر چه با حاج علی تماس می گرفتم که خبر بگیرم در دسترس نبود تا اینکه در تماس با یکی از بچه های بسیج کوی مطلع شدم که دیشب حدودا 138 نفر از دانشجویان که یکی از مسوولین بسیج دانشجویی دانشکده ها هم جزء آنها بوده، توسط ناجا بازداشت شده اند و او تازه آزاد شده است؛ آنهم پس از اثبات اینکه بسیجی است و داخل کوی مشغول آرام سازی فضا بوده است. می گفت از ساعت 2 نیمه شب پس از اینکه شعارها کمی تند شد، چند نفر ناشناس - که او به عنوان ساکن کوی تاکنون آنها را ندیده و ظاهرشان هم به بچه های کوی دانشگاه نمی خورد - یکی از لباس شخصی ها را گروگان گرفته با خود با داخل کشیدند و بردند و متعاقب این اتفاق که دقیقا مشابه اتفاق سال 78 بود، نیروهای ناجا ناچار شدند به داخل کوی رفته و به جستجوی او بپردازند. به همراه ماموران موتور سوار ناجا عده ای دیگر هم وارد کوی شدند که مسوولیتی نداشتند ولی قابل کنترل نبودند؛ مخلوطی غیر قابل تفکیک از بسیجی ها، گروهی به اصطلاح انصار و عناصر نفوذی فرصت طلب که که باید فضا را غبار آلود کنند تا بتوانند بعدا همه چیز را به گردن نظام بیندازند. من خودم در حوادث سال 78 از نزدیک برخی از آنها را دیده بودم. یکی از آنها ابتدا یک دانشجو را با چوب زد که چرا به آقا فحش دادی و بعد از چند دقیقه همان شخص یک بسیجی را با چاقو مجروح کرد و معلوم بود برای کار دیگری آنجاست. برای همین هم هست که آقا می فرمود و ما هم در دانشگاه فریاد می کردیم که بچه های حزب اللهی خارج از دانشگاه نباید به فضای دانشگاه و کوی نزدیک شوند چراکه آنجا حساسیت خاص خودش را دارد. بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در حوادث سال 82، بیانیه ای شدید علیه آنها منتشر کرد.

آن شب در دفتر جمعیت رهپویان با دکتر قرار جلسه قبلی داشتیم که نیامد و پیغام داد که پیگیر کار دانشجویان دستگیر شده کوی است تا آنهایی که خطایی جدی مرتکب نشده اند آزاد شوند. بالاخره ساعت 2 نیمه شب بود که مطلع شدیم به جز سه چهار نفر که واقعا خطاکار بودند و لازم بود بمانند (برخی از این معدود دانشجو نماها برای داغتر نمودن اوضاع خودشان بخشی از سایت مرکزی و کتابخانه کوی را تخریب کرده بودند) بقیه با پیگیری مستمر دکتر زاکانی از فرماندهی و اطلاعات ناجا و ... آزاد شده، پس از دلجویی و صرف یک وعده غذای گرم و تدارکات دیگر به کوی منتقل شده، در مسجد کوی دانشگاه مستقر شدند تا صبح فردا به شهرهای خود بروند. برای اطمینان بخشیدن به آنها دکتر نادران به همراه یک نماینده دیگر تا صبح سه شنبه در مسجد کوی کنار آنها خوابیدند.

*****

آخرین چهارشنبه ماه مبارک رمضان، نشست سالیانه کانون دانش آموختگان بسیجی دانشگاه تهران در دانشکده حقوق در حال برگزاری بود که بعد از افطار و در اواخر برنامه - به گمانم ساعت حدود ده شب - اواخر سخنرانی دکتر حداد عادل بود که دکتر زاکانی با تاخیر خودش را به جلسه رساند؛ در حالیکه قول داده بود بلافاصله بعد از افطار بیاید. یعد از اتمام نشست وقتی علت تاخیرش را جویا شدم گفت در بدو ورود به دانشگاه با تعدادی حدود ده نفر از دانشجویان مواجه شده است که او را دوره کرده و مرتب تشکر می کردند. گفت آنها جزء بازداشتی های آن شب بوده اند که آزاد شده اند. آنها می گفتند که اگر آزاد نمی شدند با دستور دادستانی به کهریزک منتقل می شدند.

تصور کنید اگر این صد و سی و چند نفر به کهریزک می رفتند چه فاجعه ای رقم می خورد. راستی در آستانه سالگرد این فاجعه که خون به دل رهبری و مردم کرد، از پرونده قاضی متخلف کهریزک و نتیجه گزارش شجاعانه مجلس از حوادث آن چه خبر؟

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٩

 

حبیب الله هویدا در ایجاد این ارتباط نقش مهمّى داشته و لذا دولت حجاز نیز به مسؤولان وزارت خارجه خود دستور مىدهد که همیشه او را راضى و خورسند نگاه دارند که اسباب تکدّر خاطر و دلتنگى براى او فراهم نشود و تمام مطالب و تقاضاهاى او را به فوریت انجام دهند!

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جهان، یکی از جنایتهای که در تاریخ معاصر به وقوع پیوسته و قلب تمامی انسانهای دارای وجدان بیدارو بالاخص شیعیانرا بشدت جریحه دار نموده، تخریب قبور ائمه بقیع (ع) می باشد. هرگاه شخصی پس از سفر حج به میان هموطنان مراجعت می نماید از بغضی عمیق پرده برمی دارد، که دل همه را به درد می آورد و آن چیزی نیست جز حکایت غربت ائمه بقیع.

در طی این مقاله قصد دارم پرده از جنایتی بردارم که در ان باز هم بهائیت و سران آن و عین الملک هویدا پدر امیر عباس هویدا بطورغیر مستقیم در کنار برادر نامشروعشان وهابیت نقش اساسی دارند.

براساس گزارش حسین پیرنظراز سفارت ایران در مصر، اگر دولت ایران براى یکى دو سال دیگر، رفتن به حج را منع مى کرد، حتماً حکومت حجاز حاضر به قبول شرایط پیشنهادى ایران مى شد و درنتیجه،هم براى زائران ایرانى رفع مزاحمتمى گردید و هم نسبت به تعمیر قبورو خرابی هاى به عمل آمده امتیازاتى به دست مى آمد.

لیکن متأسفانه این کار صورت نمى پذیرد و در خرداد ١٣٠٨ ه . ش. اولی مراوده رسمى دیپلماتیک میان ایران و حکومت عبدالعزیز صورت گرفته و درشهریور همین سال، معاهده مودّت میان ایران و حجاز امضا و در فروردین سال ١٣٠٩ ه . ش. حبیب الله هویدا با عنوان نماینده ایران و با سمت کارداروارد جدّه مى شود.

تأسیس سفارت ایران در عربستان، که به نوعى تقویت حکومت عبدالعزیز را در پى داشت، به حدّى براى عبدالعزیز مهم بود که هویدا پس از ملاقات با وى،از قول کفیل وزارت خارجه در گزارش خود مى نویسد: «... و ذکر کرد که هیچ وقت اعلى حضرت را تا این درجه شاد و مسرور ندیده بودیم که امروزه از ملاقات شما و وصول ناصر همایون شاهنشاهى اظهار شادىو سرور علنى مى فرمودند... .»

مأموریت حبیب الله هویدا: حبیب الله هویدا در ایجاد این ارتباط نقش مهمّى داشته و لذا دولت حجاز نیز به مسؤولان وزارت خارجه خود دستور مىدهد که همیشه او را راضى و خورسند نگاه دارند که اسباب تکدّر خاطر و دلتنگى براى او فراهم نشود و تمام مطالب و تقاضاهاى او را به فوریت انجام دهند!

باتوجه به اینکه حبیب الله هویدا یکى از دو نماینده ایران براى بررسى وضعیت حجاز در اثر حمله وهابى ها و تخریب اماکن مقدسه بوده و از سوى دیگر، وى براساس اسناد، داراى مسلک بهائیّت و از بهائیان شناخته شده بوده است،همه گویاى آن است که متأسفانه نماینده ایران به صورت پنهانى نقشى مؤثر در نادیده گرفتن این مسأله مهم داشته است. این نکته زمانى تقویت مى شود که ملک عبدالعزیز به هویدا مى گوید: «... ما شما را از خود مى دانیم (که البته درست هم می گفته چون وی از سران وهابیت و عین الملک از پیروان بهائیت بوده است)، شما نیز خود را مثل سایر نمایندگان اجانب ندانید، هیچ وقت لزوم به تحصیل اجازه نیست، هروقت که میل دارید، بدون هیچ ملاحظه، به دیدن مابیایید، چه در مکه چه در این جا، ما همیشه آماده ملاقات شما هستیم... .»

در روزنامه الوطن (چاپ بغداد)، در تاریخ ٢٠ ربیع الاول ١٣۴٨ هـ . ق. در زمینه به رسمیت شناختن دولت حجاز توسط ایران درباره نماینده ایران، حبیب الله خان عین الملک معروف به هویدا مى نویسد: «... مشارالیه کاملاً به این قضایا آگاه است و علاوه بر اینکه زبان مملکت رابه خوبىمى داند، محل اعتماد ملک عبدالعزیز و رجال حکومت حجاز است و شخصاً نزد آن ها محترم است و بدیهىاست که تعیین او به این سمت، مسأله را به طور دلخواه حل و تسویه مى نماید!»در ماده سوم عهدنامه مودّت، امضا شده میان دو کشور، هیچ اشاره اى به مسأله تخریب و هدم آثار اسلامى و قبور ائمه بقیع نشده و با کمال تأسف راحت ازکنار آن گذشته اند. هویدا تا سال ١٣۵٣ هـ . ق. به عنوان نماینده ایران در حجازمشغول به کار بوده است.

حبیب الله هویدا در مأموریتش به مدینه، براى کسب اطلاع از میزان خرابى ها،تلاش جدى کرده تا این حادثه مهم را بسیار کمرنگ تلقى نموده، وهابیان را به نوعى، تبرئه نماید. در گزارش وى چنین آمده است: ... بالاى مناره، قبه مطهّر صعود کردیم، یکصد و سى پله بالا رفتیم و از آن جاقبه مطهر را زیارت نمودیم (زیرا صعود بالاى قبه غیرممکن است). از آن جا مشاهده نمودیم که فقط پنج گلوله تفنگ به قبه مطهر اصابت نموده و اندکىسوراخ کرده است و ابداً خرابى وارد نیامده است! اولاً نمى شود حتم کرد که ین گلوله ها از طرف وهابى ها بوده است! ثانیاً برفرض اینکه از طرف آن هابوده باشد، واضح است عمدى نبوده است! و در اثناى تیراندازى به همدیگرخطاءً به قبه مطهر اصابت کرده است! و دلیل صحت این نظریه این است که قبه مرقد مطهر خیلى عظیم و بزرگ است و وهابى ها هم در پشت دروازه وقلعه شهر بوده اند و تعدادشان بیش از سه ـ چهار هزار بوده است; اگر قصداصابت مى داشتند، اقلاً دو سه هزارگلوله به قبه مطهر مى رسید! به هرحال فقط آثار پنج گلوله تفنگ در روى قبه مطهر بود و همچنین آثار چهار ـ پنج گلوله بر قبه اهل بیت بود، خادم باشىِ حرم مقدس نیز سه ـ چهار عدد گلوله آورده و به بنده داد و گفت که این ها را روى بام حرم یافته و تصور مى کند که از گلوله هایى است که به قبه مقدس رسیده است. فدوى آن هارا تقدیم خواهم نمود که در موزه وزارت معارف محفوظ بماند... .»

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٩
       
 
آخرین نیوز:دارنده عنوان درازترین موی گوش جهان در حال ثبت رکورد جدیدتری برای خود در گینس است.

رادا کانت باچ پای هندی که موهای گوشش نسبت به سال 2005 رشد بیشتری کرده قصد دارد دوباره نام خود را در کتاب رکوردداران عالم به روز نماید. باچ پای در آن سال موهای گوشش 5.2 اینچ بوده که اکنون 11 اینچ شده است.وی 55 ساله اهل کانپور هندوستان است که در سال 2005 نیز اسمش در گینس به همین عنوان ثبت شد.

شیو شاکتی از اقوام این مرد می گوید پیشتر از این وی مضحکه مردم قرار می گرفت ولی از زمانی که نامش در گینس ثبت شد مردم به وی احترام زیادی می گذارند.بالاخره خدا هر چیزی که به انسان می دهد حکمتی در آن قرار داده است.

صاحب درازترین موی گوش جهان را ببینید+ عکس
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٧

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان ،در این مراسم حجت الاسلام سید نصرت الله موسوی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پلدختر طی سخنانی ضمن تشکر از اهالی روستا به خاطر اهداء زمین جهت احداث این مسجد گفت: مسجد پایگاه معنوی هر مسلمان و مکان پاک ومطهری است که انسان در آن با یاد و ذکر رب جلیل ارام می گیرد .

وی افزود : با مطالعات صورت گرفته و با توجه به جمعیت بالا و درخواست اهالی این روستا احداث مسجد یکی از نیازهای ضروری این منطقه به نظر می رسید که با عنایت خداوند کریم و حمایتهای بی دریغ تبلیغات اسلامی و کمک های مردمی این مهم محقق شد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام روح الله باقری ،امام جمعه شهر معمولان با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن گفت :برای مصون ماندن از تهاجم نرم فرهنگی دشمن می بایست مردم ارتباط خود را با روحانیت و مسجد تقویت کنند و در سایه آن مبا نی دینی خود را مستحکم نمایند .

گفتنی است این مسجد در زمینی به مساحت 550 متر مربع و زیر بنای 250متر مربع احداث شده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٧

نبی‌الله قائدرحمتی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود با تایید این خبراظهار داشت: طی آتش سوزی شب گذشته تا صبح امروز برای دومین‌بار در طی هفته گذشته تاکنون 200 هکتار دیگر از منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود لرستان طعمه حریق شده است.
وی افزود: این آتش‌سوزی در 500 هکتار از مناطق حفاظت شده اشترانکوه شهرستان دورود رخ داده که با تلاش محیط زیست و سایر ادارات و مردم صبح امروز مهار شده است.
قائد رحمتی خاطرنشان کرد: در این حادثه 2 مامور محیط زیست این شهرستان دچار سوختگی شدند که برای مداوا به مراکز درمانی انتقال یافتند.
مدیر محیط زیست شهرستان دورود گفت: این آتش سوزی از 10 نقطه به طور همزمان آغاز شده و به احتمال قوی عمدا بوده است.
وی تصریح کرد: برای تشخیص علت این حادثه امروز کارگروه ستاد بهران تشکیل می‌شود.
قائد رحمت خاطرنشان کرد: این حادثه بین روستاهای چشمه سرنجه و دره اسپر اتفاق افتاده است.
در ادامه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: براثر آتش سوزی هفته گذشته 120 هکتار از جنگل‌های منطقه حفاظت شده اشترانکوه طعمه حریق شد.
محمدحسین بازگیر اظهار داشت: از آنجا که پوشش در این منطقه مرتعی و جنگلی بود، مرتع موجود در منطقه آسیب فراوانی دید هرچند که خسارت کمتری به درختان بلوط منطقه وارد شده است.
وی افزود: بروز این حریق بر اثر بی‌توجهی و سهل انگاری عابرین و افراد در منطقه بود که به دلیل سخت‌گذر بودن منطقه عملیات مهار آتش به سختی و با کندی انجام شد که براثر این حادثه بخش عظیمی از مراتع این منطقه در آتش سوخت.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٦
دومین یادمان شاعر بزرگ ایرانزمین، استاد حسین پژمان بختیاری، برگزار می شود.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنا نیوز)، دومین یادمان پژمان بختیاری در تاریخ پانزدهم تیر ماه ۸۹ در روستای دشتک و در قالب بخش «سرتمداری» جشنواره شعر تمدار بیت برگزار میگردد.
عضو کمیته اطلاع رسانی یادواره پژمان بختیاری، ضمن اعلام این خبر به ایبنا نیوز، افزود: این مراسم در قالب سرتمداری جشنواره شعر تمدار بیت و با میزبانی انجمن شعر «پژمان بختیاری» و شورای اسلامی و دهیاری دشتک در این روستا برگزار خواهد شد.

این مراسم رأس ساعت ۱۷ در هنرستان کار و دانش الیاسی دشتک برگزار میگردد و شامل نشست صمیمانه شاعران (ویژه یادبود پژمان بختیاری) است و مقدمه چهارمین جشنواره تمدار بیت به شمار می رود.
وی گفت: از عموم فرهیختگان و فرهنگ دوستان بختیاری دعوت بعمل می آید تا با حضور در این مراسم یادبود، یاد و خاطره ستاره درخشان شعر ایران و بختیاری را ارج نهند تا در معرفی این شاعر بزرگ به عموم فرهیختگان گام موثری برداشته شود.
حسین پژمان بختیاری متولد چهارم آبان ۱۲۷۹ هـ.ش است. این شاعر و ادیب معاصر که از جمله مفاخر ملی محسوب می گردد، دارای آثار فراوانی در زمینه های ترجمه از زبان فرانسوی، تألیف مقالات تحقیقی ادبی- تاریخ، تصنیف ترانه های گوناگون و سرایش شعر فارسی است که ماحصل آن تهیه دیوانی مشتمل بر بیش از پنج هزار بیت می باشد. حسین پژمان را می بایست در زمره شاعران نو پردازی از جهت مضمون دانست که به قالبهای سنتی وفادار مانده اند و تلاش فراوانی در راستای حفظ یادمانهای نیاکان داشته اند. حسین پژمان از نوادگان خوانین بختیاری فاتح تهران در جریان مشروطیت دوم می باشد که به همین واسطه بیشترین ایام عمر خویش را در تهران گذرانیده و علاوه بر اهتمام به زمینه های ادبی در راستای فعالیتهای اداری در وزارت پست و تلگراف و تلفن نیز مشغول به کار بوده است. این شاعر و ادیب برجسته در سوم آذرماه سال ۱۳۵۳ هـ.ش دارفانی را وداع گفته و در بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شد.
اخبار تکمیلی درباره این یادواره، به زودی در ایبنانیوز منتشر می شود.

آژانس خبری بختیاری (ایبنا نیوز) / ایمان رئیسی
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٦
A Pakistani rescue helicopter flies over smoke and wreckage of a crashed passenger plane in The Margalla Hills on the outskirts of Islamabad, 28 Jul 2010 های ggمقامات پاکستان می گویند یک هواپیما که با دست کم ۱۵۲ سرنشین از کراچی عازم اسلام آباد بود هنگام فرود در هوای نامساعد بارانی در نزدیکی پایتخت، دچار سانحه شد.

تا کنون ۲۵ جسد پیدا شده است اما انتظار می رود تلفات بیش از این باشد.

وزیر کشور پاکستان می گوید که نیروهای امداد پنج مجروح را به بیمارستان، منتقل کرده اند.

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ که توسط شرکت خصوصی «ایربلو» اداره می شد با تپه های نزدیک اسلام آباد، تصادم پیدا کرد.

شاهدان می گویند دود ناشی از این حادثه را که از میان درختان برخاسته بود، از راه دور به وضوح می دیدند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٤
با اجرای طرح بقای پنج ساله/
10 سرطان شایع در استان لرستان بررسی می شود
خرم آباد - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: در راستای اجرای طرح بررسی بقای پنج ساله، 10 سرطان شایع این استان بررسی می شود.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، "علی اکبر یاراحمدی" در جلسه طرح بررسی بقای پنج ساله 10 سرطان شایع لرستان، افزود: این طرح همزمان با دو استان آذربایجان شرقی و غربی در سطح استان لرستان نیز اجرا می شود.
وی اظهار داشت: در این طرح سرطان های شایع نظیر پوست، معده، پروستات، پستان، تخمدان، خون، غدد لنفاوی و ریه به صورت پرسشنامه از افراد خانواده سئوال می شود تا میزان سرطان های شایع مورد بررسی قرار گیرد.
وی، نحوه مراقبت بدخیمی ها در نظام بهداشتی و درمانی از دیدگاه بیماران، بررسی دسترسی و بهره مندی از خدمات تشخیصی و تسکینی در میان بیماران مبتلا به سرطان، بررسی پوشش خدمات بیمه ای بیماران، تعیین رابطه وضعیت اجتماعی و اقتصادی با بروز سرطان ها، تعیین نابرابری در پیامد درمان برحسب نوع سرطان و بهره مندی از خدمات درمانی تخصصی را از اهداف اجرای طرح عنوان کرد.
به گفته یاراحمدی، اجرای طرح بررسی بقای پنج ساله تا پایان مرداد ماه سال جاری در این استان ادامه دارد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳
زیست به نمایش گذاشته شد
خرم آباد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: سمند و ماهی کور استان برای نخستین بار و به صورت زنده در دهمین دوره نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران به نمایش گذاشته شده است.
"محمدحسین بازگیر" روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران آغاز به کار کرده به همین منظور برای شناسایی بیشتر حیات وحش لرستان به مردم، این اقدام توسط محیط زیست استان انجام شده است.
وی اظهار داشت: همچنین تاکسیدرمی دیگر حیات وحش استان لرستان نظیر پرندگان شکاری، پلنگ های تلف شده، کل، بز و قوچ در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی تصریح کرد: محیط زیست استان برای معرفی بیشتر حیات وحش استان لرستان در کشور از هیچ کوششی دریغ نمی کند تاز این طریق مردم نسبت به این گونه های جانوری آشنایی بیشتری پیدا کنند.
بازگیر افزود: دهمین دوره نمایشگاه بین المللی محیط زیست از دوم تا پنجم مردادماه جاری برای بازدید علاقه مندان دایر است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢

فصل سفر به دریاچه از نظر آب و هوایی  اواخر بهار وتابستان است. هر ساله از 15 خرداد منطقه برای بازدید طبیعت گردان باز می‌شود ؛اما قبل از آن امکان ورود به منطقه نیست.

البته باید در نظر داشت که در این فصل به‌دلیل آب و هوای مناسب و هم‌چنین تعطیلات، آرامش و پاکیزگی منطقه کمی مختل می‌شود. در زمستان نیز می‌توان به منطقه سفر کرد که این مورد تنها برای افراد دارای تجربه و تجهیزات کوهنوردی قابل توصیه است.

اگر تصمیم به سفر به دریاچه گهر دارید این نکته کلیدی را فراموش نکنید که برداشتن لوازم سبک وزن در طول سفر سبب لذت بردن شما خواهد بود.

 عمومی‌ترین راه دسترسی به دریاچه گهر از مسیر شهر درود به طرف روستای درب ‌آستانه (امامزاده  شاه پیر والی) و سپس چشمه خیه (خرم) است.

از شهر درود تا چشمه خیه حدود 17 کیلومتر جاده آسفالته است. از این‌جا به بعد راه بسته می‌شود و می‌توانید خودرو خود را در محلی که به همین منظور تدارک دیده شده است پارک نمایید.

 حالا برای حمل وسایل دو راه دارید؛ یا اینکه آنها را خودتان حمل کنید که به  این ترتیب هرچه سبک‌تر باشید، راحت‌تر مسیر را طی خواهید کرد و یا اینکه بارهای خود را با الاغ یا قاطر که توسط افراد محلی در اختیارتان قرار می‌گیرد، حمل نمایید. شاید در نگاه اول این راه حل خوب به‌نظر آید اما بد نیست بدانید کرایه خر برای هر بار طی مسیر 20هزار تومان و قاطر30 هزار تومان است.

بعد از آن وارد مسیر می‌شوید و پس از طی مسافتی به محلی به نام گردنه پنبه کار می‌رسید. تا به این‌جای مسیر پوشش شبکه تلفن همراه برقرار است و به قول خودمان موبایل خط می‌دهد. در بالای گردنه پنبه کار چادرهایی بر پا گردیده که اقدام به فروش مواد خوراکی می‌نمایند.

از گردنه پنبه کار باید به کف دره‌ای پایین رفت که شیب تند آن حرکت را کند می‌کند. در پایین دره چشمه‌ای با آب خنک و گوارا وجود دارد که سازه‌ای از سنگ و سیمان برای جلوگیری از آلوده شدن آب آن ایجاد شده است.

از این محل، مسیر شیب نسبتا کمی دارد و پیمودن آن آسان‌تر است. در همین مسیر چشمه‌ای با برون ده آب بالا در ارتفاعی بالاتر از سطح جاده از دل صخره‌ها می‌جوشد و صحنه‌ای بدیع از قدرت طبیعت را پیش روی بیننده قرار می‌دهد. این جاده به گردنه‌ای به نام گردنه گهر یا گردنه خدا قوت منتهی می‌شود

با عبور از گردنه گهر و طی مسیر کوتاهی می‌توان به دریاچه رسید. در این‌جا نکته دیگری را باید عنوان کرد و آن اینکه محیط اطراف دریاچه به‌طور کلی صخره‌ای و غیرقابل چادر زدن است و تنها بخش کوچکی در قسمت شمال غربی دریاچه ساحلی است و درختانی در کنار آن روییده‌اند. یکی از علل تراکم جمعیت هم همین منطقه کوچک قابل چادر زدن است.

 به‌نظر می‌رسد دریاچه گهر با پتانسیل‌های موجود، این امکان را دارد که با مدیریت مناسب و برنامه ریزی دقیق به یک تفریح گاه طبیعت گردی (اکوتوریستی) بین‌المللی تبدیل گردد و برای مردم منطقه و کشور سودآور شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢

شهردار اشترینان به ایرنا گفت: آتش سوزی از ساعت یک بعدازظهر پنجشنبه از مراتع روستای قائد طاهر بخش اشترینان در پنج کیلومتری این شهر آغاز و به علت وزش باد به سرعت به مراتع نزدیک شهر اشترینان رسید.
"بابک مصطفایی" روز جمعه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از اطلاع از بروز آتش سوزی دو دستگاه خودروی آتش نشانی شهرداری اشترینان به محل اعزام شدکه به علت وسعت زیاد آتش از مهار آن ناتوان شدند.
وی اضافه کرد: در اثر این آتش سوزی انبار علوفه یک واحد گاوداری در اشترینان طعمه حریق شد و به تاسیسات این واحد گاوداری خساراتی وارد شد.
شهردار اشترینان از کشاورزان و باغداران خواست با توجه به خشکی محصولات و گرمی بیش از حد هوا از برافروختن آتش در باغات و مزارع خود جدا خودداری کنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢

حسن احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دورود با بیان مطلب اظهار داشت: روز گذشته با توجه به اطلاع یافتن از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه، بلافاصله ستاد بحران شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد و اعضای این ستاد و مسئولان ادارات مربوطه مکلف به اطفای حریق شدند.
احمدی افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی و صعب‌العبور بودن منطقه، وسایل ابتدایی به کار گرفته شده مانند بیل و لوازمی از این دست، توانایی مهار آتش را نداشتند، که طی درخواست‌های فراوان از مدیرکل ستاد بحران استان لرستان برای اعزام چند فروند بالگرد برای اطفای حریق، متاسفانه به دلیل کمبود امکانات این امر میسر نشد، که همین مسئله فرآیند مهار آتش را با مشکل مواجه ساخت.
معاون فرماندار شهرستان دورود بیان داشت: آتش‌سوزی در عرصه‌ای به وسعت 500 هکتار به وقوع پیوست که این مسئله سبب شد،300 هکتار از بهترین زمین‌ها با پوشش گیاهی منحصر به فرد و مرغوب طعمه حریق شود و خسارات فراوانی را به محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان وارد آورد.
احمدی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در حال حاضر به طور کامل مهار شده است، عنوان داشت: در جریان مهار این آتش‌سوزی نیروهای ادارات و نهادها و سازمان‌هایی مانند‌ محیط زیست، بسیج، جهاد کشاورزی، هلال ‌احمر، آتش‌نشانی، صنایع دفاع، نیروهای داوطلب هلال احمر‌ و همچنین نیروهای شهرداری همکاری‌های فراوانی را انجام دادند که البته در این میان متاسفانه برخی ادارات که وظیفه حفاظت و حراست از منابع طبیعی را برعهده دارند، به طور قطع در اجرای وظایف خود کوتاهی و قصور انجام دادند، که پیگیری‌های لازم برای برخورد با این ادارات در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: علت آتش‌سوزی به طور دقیق مشخص نشده است و گروهی تخصصی در حال بررسی علت وقوع این حادثه و اعلام نتیجه مربوطه است.
‌آتش سوزی بسیار گسترده در صدها هکتار از مراتع و جنگل‌های دورود صبح روز گذشته به وقوع پیوست.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢

حسن احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دورود با بیان مطلب اظهار داشت: روز گذشته با توجه به اطلاع یافتن از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه، بلافاصله ستاد بحران شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد و اعضای این ستاد و مسئولان ادارات مربوطه مکلف به اطفای حریق شدند.
احمدی افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی و صعب‌العبور بودن منطقه، وسایل ابتدایی به کار گرفته شده مانند بیل و لوازمی از این دست، توانایی مهار آتش را نداشتند، که طی درخواست‌های فراوان از مدیرکل ستاد بحران استان لرستان برای اعزام چند فروند بالگرد برای اطفای حریق، متاسفانه به دلیل کمبود امکانات این امر میسر نشد، که همین مسئله فرآیند مهار آتش را با مشکل مواجه ساخت.
معاون فرماندار شهرستان دورود بیان داشت: آتش‌سوزی در عرصه‌ای به وسعت 500 هکتار به وقوع پیوست که این مسئله سبب شد،300 هکتار از بهترین زمین‌ها با پوشش گیاهی منحصر به فرد و مرغوب طعمه حریق شود و خسارات فراوانی را به محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان وارد آورد.
احمدی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در حال حاضر به طور کامل مهار شده است، عنوان داشت: در جریان مهار این آتش‌سوزی نیروهای ادارات و نهادها و سازمان‌هایی مانند‌ محیط زیست، بسیج، جهاد کشاورزی، هلال ‌احمر، آتش‌نشانی، صنایع دفاع، نیروهای داوطلب هلال احمر‌ و همچنین نیروهای شهرداری همکاری‌های فراوانی را انجام دادند که البته در این میان متاسفانه برخی ادارات که وظیفه حفاظت و حراست از منابع طبیعی را برعهده دارند، به طور قطع در اجرای وظایف خود کوتاهی و قصور انجام دادند، که پیگیری‌های لازم برای برخورد با این ادارات در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: علت آتش‌سوزی به طور دقیق مشخص نشده است و گروهی تخصصی در حال بررسی علت وقوع این حادثه و اعلام نتیجه مربوطه است.
‌آتش سوزی بسیار گسترده در صدها هکتار از مراتع و جنگل‌های دورود صبح روز گذشته به وقوع پیوست.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢
 مراسم تودیع سیدحسین صابری استاندار سابق و معارفه حبیب‌الله دهمرده استاندار جدید لرستان صبح روز شنبه دوم مرداد ماه با حضور وزیر کشور در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
وی از رسانه‌ها خواست برای حضور در مراسم تودیع و معارفه استاندار لرستان برای پوشش خبری صبح روز شنبه حضور داشته باشند.
از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون حبیب‌الله دهمرده به عنوان چهاردهمین استاندار لرستان منصوب شده است.
براساس گزارش فارس از خرم‌آباد، حسین‌عالی، حسین محلوجی، حسن عابدینی، احمد انتظاری، محمدعلی نقی جهرمی، اصغر افشاری، احمد انتظاری، محمد جواد محمدی‌زاده، سیدحسن رسولی، نورالله عابدی، قربان علی سعادت، محمد رضا محسنی ثانی، سید حسین صابری و حبیب‌الله دهمرده اسامی 14 استانداری است که بر صندلی استانداری لرستان تکیه زده‌اند، این در حالیست که دولت نهم در استان لرستان نیز در طول عمر چهار ساله خود دو استاندار را به خود دیده است که محمدرضا محسنی ثانی و سیدحسین صابری دو استاندار دولت نهمی استان محسوب می‌شوند و حبیب‌الله دهمرده نیز سومین استاندار دولت نهم و دهم در لرستان است.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :