فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۳٠

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از برنا، "وطبان تکریتی" برادر کوچک تر "صدام" دیکتاتور سابق رژیم بعث عراق عصر روز گذشته طی اظهاراتی به اشتباهات خود و حزب بعث اعتراف کرد.

"وطبان ابراهیم حسن تکریتی" در اظهارات خود گفت: به خاطر تمام تجاوزات و ظلم و ستم هایی که بر ملت عراق روا کردیم، عذرخواهی می کنیم.

وی که در زمان حکومت رژیم بعث وزیر کشور عراق به شمار می رفت، در ادامه افزود: حزب بعث به گونه ای با مال و جان شهروندان عراقی برخورد می کرد که گویا خودش صاحب و مالک آنها بوده و حق تصرف مطلق در آن دارد.

"وطبان تکریتی" ضمن حمله به "طارق عزیز" وزیر امور خارجه سابق عراق و انتقاد شدید از وی، گفت: مهندس تمام آن سیاست ها "طارق عزیز" بود. آن سیاست ها ما را در وضعیت فقر غذایی و امنیت قرار داده بود.

وی در ادامه افزود: در زمان برادرم "صدام"، وی تنها ارتباط بنده با حزب بعث بود از همین رو نمی توانستم حرف هایم را بزنم و از سیاست های جاری انتقاد کنم اما پس از مرگ "صدام" دیگر کسی نیست که مانع من شود از همین رو به راحتی حرف هایم می زنم و انتقاداتی که داشته ام را مطرح می کنم.

برادر کوچک تر صدام در ادامه گفت: اعضا و مقامات ارشد حزب بعث به خوبی می دانستند که دارند چکار می کنند و چگونه با مردم برخورد می کنند و به آنان ظلم می کنند. آنان حتی پیش بینی می کردند که اینگونه بلایی سر حزب بعث خواهد آمد.

وی همچنین گفت: به خاطر جنایاتی که در زمان حکومت بعث بر ملت عراق روا داشتیم، غمگین هستم اما چه کنم که غمگینی من فایده ای ندارد و کاری از دست من ساخته نیست. اعتراف کردن را تنها راهی یافتن برای کاهش بار غم خودم.

"وطبان تکریتی" افزود: پس از جنگ عراق علیه کویت در سال 1991 میلادی از "صدام" خواستم حزب بعث را منحل کند زیرا به وزنه ای سنگین بر دوش کشور و ملت عراق تبدیل شده بود اما او نپذیرفت. حتی پس از اینکه بازداشت شد، در زندان به دیدن او رفتم و گفتم: از همین جا انحلال حزب بعث را اعلام کن، اما باز هم نپذیرفت. آخرین بار دو روز پیش از اعدامش بود، اما نتیجه نداد.

گفتنی است این اعترافات برادر کوچک تر "صدام" در دادگاه رسیدگی به جنایات مقامات ارشد حزب بعث سابق عراق و در مقابل دیدگان همه حاضرین در سالن دادگاه انجام شد. تصاویر این اعترافات توسط شبکه ماهواره ای "العراقیه" که به دولت عراق تعلق دارد پخش شد.

قابل ذکر است "وطبان تکریتی" در سال 1995 به دلیل اختلافاتی که با برخی اعضای حزب بعث داشت، مورد ضرب گلوله "عدی صدام" قرار گرفت و به دلیل عمیق بودن جراحات، مدت ها بستری بود.

"وطبان تکریتی" که یکی از مقامات ارشد حزب بعث سابق عراق و از افرادی بوده که نامش در لیست افراد تحت تعقیب آمریکا بود، در تاریخ 13 آوریل 2003 که در حال فرار به سوریه بود، بازداشت شد. 11 مارس 2009 هم توسط دادگاه عالی جنایت های عراق به اعدام محکوم شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۳٠
 دولت مالزی با وجود روابط سیاسی با شیعیان، ضمن بیان انتقادهایی ترویج اندیشه‌های شیعی در این کشور را ممنوع کرده و خواستار نظارت بر فعالیت گروه های ترویج دهنده این آموزه ها است.

با وجود روابط سیاسی مالزی با کشورهای شیعه نشین، ترویج آموزه‌های شیعی در این کشور ممنوع است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۳٠
پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، مردم کوهدشت لرستان به سراغ عابر‌بانک‌های شهر رفتند.

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

از همان شب اول مراسم عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره) رهبر انقلاب، آقای ضرغامی را وسط مداحی صدا کردند و جلوی جمعیت نکاتی را به او یادآور شدند.

بیشتر از یک ساعت به اذان مغرب مانده، اما اعلام می‌کنند حسینیه پر شده. بقیه باید بیرون بنشینند. نزدیک 20 سال است که این اتفاق تکرار می‌شود؛ فاطمیه و محرم. اما باز هم فرقی نمی‌کند. خیلی‌ها ساعت‌ها زودتر خودشان را به محل مراسم می‌رسانند، بلکه چند ساعتی را در کنار رهبرشان اقامه عزا کنند. تمام شیرینی این سختی هم به همین است؛ حتی اگر ناچار شوند ساعت‌ها سرپا بایستند و آخر هم مجبور شوند در هوای سرد پاییز و زمستان، در فضای باز بنشینند. همه می‌دانند که ظرفیت حسینیه امام خمینی(ره) محدود است و فقط قسمت عده کمی می‌شود. هزاران نفر مجبورند بیرون از حسینیه بنشینند. و این هزاران نفر، هرسال بیشتر می‌شود.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩
 
به گزارش شیعه آنلاین، رئیس مرکز مطالعات تروریسم در لندن اعلام کرد: وضعیت جسمانی ملک عبدالله پادشاه عربستان، فرصتی را برای کودتا در این کشور فراهم کرده است.
  
"کمال هلباوی" رئیس مرکز مطالعات تروریسم در لندن با اشاره به اینکه وضعیت جسمانی ملک عبدالله فرصتی را برای کودتا فراهم کرده است، گفت: این امکان وجود دارد کودتایی در عربستان رخ دهد و مانعی نیز سر راه آن نمی‌بینم.

این تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "‌پرس تی‌وی" افزود: چنانچه به گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که در کشورهای قطر و عمان، پسران پادشاهان قدرت را از پدران خود گرفتند و این شکاف در دربار آل سعود بین اعضای خانواده سعودی دیده می‌شود.

ملک عبدالله، پادشاه عربستان اوایل آذر ماه جاری برای درمان و جراحی دیسک کمر به بیمارستانی در نیویورک منتقل شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

کمال هلباوی گفت: با توجه به کهولت سن و بیماری پادشاه عربستان، در مورد بهبودی وضعیت جسمانی وی تردید وجود دارد.

وی با بیان اینکه در دهه‌های اخیر میان خاندان سلطنتی عربستان اختلاف و تنش زیادی وجود داشته است، افزود: به نظر من عربستان با بحران سیاسی و مذهبی مواجه شده است.
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩
نماینده شیعیان شهر انطاکیه طی اظهاراتی در این مراسم پیشنهاد کرد که روز عاشورا و عید غدیر در ترکیه تعطیل رسمی شود. یکی دیگر از سخنرانان این مراسم نسبت به استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه انتقاد کرد.
به گزارش شیعه آنلاین، مراسم عاشورای حسینی (ع) امسال در ترکیه با سال های گذشته تفاوت های بسیار زیادی داشت. اولین تفاوت مراسم امسال در تعداد شرکت کنندگان در این مراسم بوده است.

آمار رسمی اعلام شده نشان می دهد در مراسم امسال روز عاشورا در شهر استانبول ترکیه بیش از 300 هزار نفر شرکت کرده بودند. این تعداد شرکت کننده در حالی بوده که این مراسم در روز تعطیل رسمی برگزار نشده و سرمای شدیدی نیز در شهر بود.

گفتنی است تعداد زیادی از فعالان فرهنگی و مقامات سیاسی ترکیه از جمله "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور در این مراسم حضور داشتند. مهمان ویژه این مراسم هم دکتر "علی اکبر ولایتی" مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری بوده که در مورد واقعه عاشورا به سخنرانی پرداخت.

تعداد زیادی از رهبران و مقامات گروه ها و جمعیت های شیعی ترکیه از جمله جمعیت جعفری، کوثر، مستقبل، آل بیت و غیره نیز در این مراسم حضور فعالی داشتند.

نماینده شیعیان شهر انطاکیه طی اظهاراتی در این مراسم پیشنهاد کرد که روز عاشورا و عید غدیر در ترکیه تعطیل رسمی شود. یکی دیگر از سخنرانان این مراسم نسبت به استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه انتقاد کرد.

قابل ذکر است زنان شیعه با دست های زنجیر بسته که نمادی از اسارت اهل بیت امام حسین (ع) بوده، با حجاب کامل به سینه زنی پرداختند.

در پایان گفتنی است پس از برگزاری این مراسم عاشورا، رهبران جمعیت ها و گروه های شیعی مختلف، به صورت خصوصی با مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩
معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان برکنار شد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، دکتر محمود احمدی نژاد در نشست امروز هیأت دولت در پی انتقاد مهرداد بذرپاش از برخی دخالت های اسفندیار رحیم مشایی در امور سازمان ملی جوانان، دستور به برکناری وی داده است.

برخی منابع خبری فرحناز ترکستانی، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت را به عنوان یکی از گزینه های جانشین بذرپاش معرفی کرده اند؛ وی خواهر زن حمید بقایی، مسئول سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

گفتنی است، حکم رسمی این برکناری تاکنون منتشر نشده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

برایان هانراهان" که بیشتر به دلیل پوشش اخبار مربوط به جنگ فالکلند شناخته می شود، امروز در سن 61 سالگی و پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

یکی از مشهورترین خبرنگاران بی بی سی که مغز متفکر این شبکه تلویزیونی محسوب می شد، درگذشت.

به گزارش برنا به نقل از BBC، "برایان هانراهان" که بیشتر به دلیل پوشش اخبار مربوط به جنگ فالکلند شناخته می شود، امروز در سن 61 سالگی و پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

از جمله گزارش های مهمی که "هانراهان" تولید کرده بود، می توان به خبر مربوط به ایجاد تغییرات در ساختار ناتو و اتحادیه اروپا، بروز جنگ و درگیری در بوسنی، کوزوو و خاورمیانه اشاره کرد.

وی زمانی را نیز به عنوان خبرنگار BBC در خاور دور و مسکو سپری کرد و شاهد ایجاد تغییرات بزرگ در چین و روسیه بود.

"هانراهان" همچنین اخبار مربوط به اعتراضات ضد کمونیستی مردم چین را در میدان مشهور تیان آن من و همچنین خبر مربوط به فروپاشی دیوار برلین را پوشش داد.

اما مهم ترین خبری که باعث شهرت وی شد، خبر مربوط به جنگ فالکلند میان آرژانتین و انگلیس بود. عمده شهرت وی در این زمینه به دلیل جمله ای است که وی در مورد نقش نیروی هوایی انگلیس عنوان کرد: من اجازه ندارم بگویم که چند هواپیمای انگلیس در این جنگ شرکت کردند، اما می توانم بگویم که تمام هواپیماها را چه در زمان ترک کشور و چه در زمان بازگشت به کشور شمردم و متوجه شدم که از تعداد آنان کم نشده است.



مغز BBC متلاشی شد
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

حکم جدید دانشگاه علوم پزشکی برای محمدرضا خاتمی

دانشگاه علوم پزشکی تهران حکم مسئولیت جدیدی برای محمدرضا خاتمی دبیر کل سابق مشارکت صادر کرد.
 

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، اکبر فتوحی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی روزهای گذشته در حکمی محمد رضا خاتمی را به عنوان عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات نفرولوژی منصوب کرده است. 

این حکم مسئولیت برای مدت 2 سال دارای اعتبار خواهد بود. 

محمدرضا خاتمی برادر سیدمحمد خاتمی است که در لندن فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری دریافت کرده است.

 این عضو شورای مرکزی حزب مشارکت که چند سالی نیز دبیرکلی حزب مشارکت را بر عهده داشت در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چند روزی بازداشت شده بود. 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

گوزن زرد ایرانی با نام علمی Persian Fallow Deer یکی از گونه های منحصر به فرد خانواده گوزن هاست و جثه اش از مرال کوچک تر است. گوزن های زرد نر شاخ های بلند و نسبتا پهنی دارند و رشد شاخ ها از یک سالگی به بعد شروع می شود.

در این گونه زیبا در فصل تابستان رنگ پشت و پهلوها زرد متمایل به قرمز و زیر بدن، کفلها و دم سفید است. در قسمت پشت و پهلوها خالهای سفید مشخصی دارد و وزن این گونه بین 50 تا 130 کیلوگرم است.

زیستگاه کنونی این گونه منحصر به فرد جنگلهای متراکم زاگرس و بیشه زارهای خوزستان است در حالیکه به گفته کارشناسان گوزن زرد ایرانی در حدود 150 سال پیش در جنگلهای انبوه و متراکم لرستان می زیسته که به مرور زمان نسل این گونه در این منطقه از میان رفته است.

با این اوصاف محیط زیست لرستان با تدابیر ویژه ای به دنبال احیا نسل این گونه در جنگلهای استان است تا بار دیگر گوزن زرد بازگشت به سرزمین نیاکانش را جشن بگیرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

به گزارش مشرق، مرکز تحقیقات هسته ای اروپا، علاوه بر این عضویت کشورهای ترکیه، صربستان، اسلونی و قبرس جنوبی را در سرن نیز پذیرفته است که این عضوها در دو یا سه ماه آینده به عضویت کامل سرن در خواهند آمد که اکنون دارای بیست عضو اصلی است.
رژیم صهیونیستی تا پیش از این، عضو ناظر سرن بود اما با این حال، در امور تحقیقات هسته ای سرن نیز مشارکت داشت.
البته تا کنون ده ها تن از دانشمندان فیزیک هسته ای رژیم صهیونیستی، در این مرکز آموزش دیده و فعالیت کرده اند و این رژیم در همه همایش ها و نشست های سرن نیز حضور فعال دارد که با عضویت رسمی آن، چرخه حضور صهیونیست ها در این پروژه هسته ای بین المللی تکمیل می شود.
گفتنی است پروژه هسته ای خاورمیانه ای "سزامی" در سال 2002 میلادی با الگوگیری از آزمایشگاه سرن، در اردن راه اندازی شد و "هرویگ شوپر"، رئیس سزامی، پیش از انتصاب به این سمت، مدیریت پروژه سرن را بر عهده داشته است.
تا کنون به ترتیب دو نماینده جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی به نام های دکتر مسعود علیمحمدی و دکتر مجید شهریاری، به علت شناسایی آنها توسط جاسوسان رژیم صهیونیستی در پروژه سزامی، هدف ترور قرار گرفته و به شهادت رسیده اند.
گفته می شود طرف های عضو در شورای مدیریت شرکتی سرن، از صلاحیت رأی دادن و تصمیم گیری برخوردار هستند. طرف های عضو 10میلیون دلار حق عضویت پرداخت می کنند. شرکت های طرف های عضو دارای فناوری پیشرفته هسته ای، می توانند در مناقصات هسته ای که به سرن واگذار می شود، مشارکت کنند.
رژیم صهیونیستی می تواند تا میزان 600هزار فرانک سوئیس در مناقصات واگذارشده به سرن شرکت کند.
عضویت در سرن به معنی رشد و توسعه علمی و فنی و تکنولوژیک اعضا در بخش علوم هسته ای است.
پیش از این، "حسین محمدی دوستدار" رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی (ISMO) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگویی با روزنامه جام جم تأکید کرده بود: «سرن نوعی شتابگر متفاوت است و در واقع برخورددهنده بزرگ‌هادرون که توسط سازمان مطالعات اتمی اروپا راه‌اندازی شده است و در واقع بزرگترین ماشین آزمایشگاهی جهان به شمار می‌رود و می‌تواند شرایطی مشابه آنچه چند میلی ثانیه پس از انفجار بزرگ در جهان رخ داد را شبیه‌سازی کند.»
وی افزوده بود: دانشمندان در این آزمایشگاه به جست وجوی نشانه‌هایی از ذرات غیرالکترونی که در درک درست از فیزیک بسیار حیاتی به شمار می‌روند، خواهند بود؛ بنابراین سزامی یک پروژه مشترک با چند کشور خاورمیانه است ولی سرن پروژه‌ای اروپایی است که فقط کشورهای اروپایی حق عضویت در آن را دارند و البته در کنار کشورهای عضو بعضی از کشور‌ها یا سازمان‌های بین‌المللی که عضویت آنها امکان پذیر نیست یا تا کنون عملی نبوده عضو ناظر این پروژه محسوب می‌شوند و علاوه بر این، دانشمندان 220 مؤسسه و دانشگاه از کشور‌های غیرعضو، از جمله جمهوری اسلامی ایران هم می‌توانند از امکانات این آزمایشگاه بزرگ به عنوان همکار استفاده کنند و در کل این گروه‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه‌های مشخص در انجام آزمایشات یا ساخت قطعات آزمایشگاه‌های سرن مشارکت کنند. به عنوان مثال در حال حاضر کشور ما در زمینه ساخت برخی اجزای این پروژه در آزمایشگاه CMS همکاری می‌کند. در نتیجه سعی می‌کنیم در مراحلی که می‌توانیم و نیاز داریم بودجه را بیشتر کنیم و هر جایی که مهم‌تر است سرمایه‌گذاری کنیم تا به این طریق تجربیات و اطلاعات بیشتری دریافت کنیم.»
رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در ادامه افزوده است: «به نظر می‌رسد که سرن، همانند یک کتابخانه‌ است که ما با پرداخت این حق عضویت می‌توانیم از اطلاعاتش بهره‌مند شویم. به دلیل این‌که هیچ کشوری به جز کشورهای اروپایی نمی‌توانند عضو سرن شوند، سایر کشورها مانند ایران با توجه به میزان بودجه‌ای که به این پروژه اختصاص می‌دهد می‌تواند از امکانات پروژه استفاده ببرد.»
وی اعلام کرد: در حال حاضر تعدادی از استادان و دانشجویان ما در سرن فعال هستند و اگر امکانات داده شود دانشجویان دکترا و استادان شرکت‌کننده بخوبی عمل می‌کنند.»

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

*صبح جمعه 30 آذر 1363

همین‌طور که داشتیم از حاشیه‌ی خیابانی در دزفول می‌رفتیم، با صدای ترمز شدید وانت تویوتایی که پشت سرمان ایستاد، هر سه از جا پریدیم. برگشتم و با عصبانیت داد زدم: "هوش‌ش‌ش‌ش بابا ". یک‌باره چشمم به داخل تویوتا افتاد و رحمان را دیدم که داشت می‌خندید. تا فهمیدم که بدجور خراب کرده‌ام، رویم را کردم به طرف عباس و ادامه دادم:
- هوش‌ش‌ش‌ش عباس آقا ... مگه نمی‌دونی وانت تویوتا‌ها حق دارن از توی پیاده‌رو هم رد بشن؟ خب برو کنار دیگه.
رحمان از ماشین پیاده شد. جلو آمد و با هر سه‌مان احوال‌پرسی و روبوسی کرد و رو به من گفت: کم مونده بود خون به‌پا کنی ها.
وقتی فهمید که قصد داریم به نماز جمعه برویم و عجله‌ای هم برای برگشتن به پادگان نداریم، گفت: حالا نماز جمعه رو هفته‌ی دیگه با هم می‌ریم.
عباس گفت: نماز چیه؟ این حمید یه هفته است غذای درست و حسابی توی پادگان نخورده که بیاد نماز جمعه و یه آبگوشت باحال بخوره.
- پس دردتون ناهاره؟ باشه، عیبی نداره. بپرین بالا تا به‌تون بگم.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢۸

www.Mashreghnews.ir
 این خبر را از سایت مشرق گرفته .واقعا جای بسی تعج و تاسف است که اسرار  مردم بخصوص  دانشمندان عزیز کشورمان به راحتی در اختیار بیگانگان ودشمنان قسم خورده این آب و خاک قرار می گیرد!؟


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢۸


"صالحی" بین سال های 2007 تا 2009 مشاور دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت و بعد از آن ریاست سازمان انرژی اتمی ایران را برعهده گرفت و تا اینکه اکنون به عنوان سرپرست وزارت خارجه ایران تعیین شد.
به گزارش شیعه آنلاین، پایگاه خبری الجوار که وابسته به شهرداری تهران است در خبری نوشت: وزیر خارجه ایران متولد کربلا است.

الجوار در ادامه خبر خود نوشت: مطلع شدیم که "صالحی" متولد کربلا معلی است و به زبان عربی تسلط کامل دارد.

در ادامه این مطلب آمده: "صالحی" مدرک لیسانس خود را از دانشگاه آمریکایی بیروت دریافت کرد. وی در سال 1977 میلادی نیز موفق به دریافت مدرک دکترا از دانشگاه "ام آی تی" آمریکا شد.

الجوار در ادامه نوشت: وی چندین سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ریاست دانشگاه شریف در تهران را برعهده داشت و در دوران سید "محمد خاتمی" رئیس جمهور سابق ایران در سازمان انرژی هسته ای آغاز به کار کرد.

این مطلب همچنین نوشت: "صالحی" بین سال های 2007 تا 2009 مشاور دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت و بعد از آن ریاست سازمان انرژی اتمی ایران را برعهده گرفت و تا اینکه اکنون به عنوان سرپرست وزارت خارجه ایران تعیین شد.

سایت الجوار در ادامه افزود: "صالحی" صبح امروز (شنبه) طی اظهاراتی از مهم ترین استرایژی های وزارت خارجه در آینده را بهبود روابط ایران با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی عنوان کرد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧
خرم آباد - مردم مومن و ولایتمدار استان لرستان در عاشورای حسینی با برگزاری آیین های ویژه و سنتی عزاداری و سوگواری و اقامه نماز ظهر عاشورا در شهادت امام حسین(ع)، یاران و اهل بیتش اشک ماتم ریختند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، همزمان با طلوع خورشید روز عاشورا خیل عظیم عزاداران حسینی در نقاط مختلف استان لرستان با گل اندود کردن خود در سوگ امام سوم شیعیان و 72 تن از یاران با وفایش به عزاداری و ماتم سرایی پرداختند.
مردم شهرهای مختلف این استان در قالب هیات های عزاداری گسترده و برپایی مجالس سوگواری و نوحه سرایی در خیابانهای شهر به حرکت درآمده و در عزای سالار شهیدان زنجیر و سینه زدند.
مردم استان لرستان پس از 9 روز عزاداری در مساجد ، تکایا و حسینه ها امروز همزمان با دهمین روز ماه محرم، گل عزا بر سر و سینه زدند و شیون کنان در مصیبت وارده بر اهل بیت پیامبر اسلام(ص) اشک ماتم ریختند.
آیین گل اندود به عنوان سنت دیرینه و ویژه مردم لرستان توسط هیات ها و مردم عزادار امروز در نقاط مختلف استان برگزار می شود و عزاداران با حضور در حوضچه های گل رس که با آب و گلاب تهیه شده، سر و صورت خود را برای عزای روز عاشورا گل اندود می کنند.
مراسم سوگواری عاشورای حسینی در استان لرستان تا اذان ظهر ادامه یافت و دراین هنگام با قرائت زیارت عاشورا، نماز باشکوه ظهر عاشورا در اول وقت و در صفوف منسجم و به هم پیوسته مردم عزادار برگزار شد.
در شهر خرم آباد نیز نماز ظهر عاشورا به یاد نماز ظهر عاشورای امام حسین(ع) و همراهانش به امامت نماینده ولی فقیه در لرستان در مصلای الغدیر خرم آباد اقامه شد.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: مجالس عزاداری محرم محلی برای بیداری و بصیرت افزایی آحاد مختلف مردم است.
حجت‌‌الاسلام و المسلمین 'سیداحمد میرعمادی' افزود: بصیرت، روشنگری و استقامت مولفه‌های اصلی برای نشر و تبلیغ احکام اسلامی است که باید در آیین های سوگواری ماه محرم مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان نیز، واقعه عاشورا را به ‌عنوان یک فرهنگ و جریان مستمر عنوان کرد و گفت: عاشورا یک حادثه تاریخی محض نیست چرا که اگر عاشورا یک واقعه تاریخی محض بود باید در هاضمه تاریخ هضم و از بین برود.
حجت الاسلام 'علی خادمی'، منطق و عقل، حماسه و عزت و عاطفه را از عناصر تشکیل دهنده نهضت امام حسین(ع) عنوان و تصریح کرد: وقتی اساس دین در خطر باشد انسان باید فداکاری کند و با قول و فعل خود وارد عمل شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧
 رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت خبر داد، سهمیه بنزین علی الحساب و حمایتی دولت برای خودروهای شخصی در دیماه 50 لیتر تعیین شده است که در مقایسه با ماههای گذشته 10 لیتر کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد رویانیان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سهمیه علی الحساب و حمایتی دولت در دیماه برای انواع خودروها 15 درصد کاهش خواهد یافت و قیمت بنزین سهمیه ای در دیماه همان 100 تومان خواهد بود.
به گفته وی، سهمیه تاکسی ها و آژانس های دو گانه سوز در دیماه تغییری نمی کند.
رویانیان با اعلام اینکه مجموع بنزین سهمیه ای در ماههای گذشته 45 میلیون لیتر بوده است، افزود: این رقم در دیماه به 39 میلیون لیتر کاهش یافته است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧
از آقاخان محلاتی در محلات تنها یک حسینیه ماندهاست که نام آن را هم در سالهای اخیر عوض کرده، "سیدالشهدا" گذاشته‌اند. به همین جهت، از هر کس که در بارۀ حسینیه آقاخان پرسیدم خبر نداشت، تا آنکه در پایین خیابان امام خمینی که سابقأ نامش "پهلوی" بود، کسانی حسینیه را نشان دادند و گفتند، همین است که نامش را تغییر داده‌اند و با نیشخند اضافه کردند: "تعجب نکنید، اینجا نام همه چیز را عوض می‌کنند".

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧

بروجرد شهری است در غرب ایران. بروجرد مرکز شهرستان بروجرد از توابع استان لرستان است. شهر بروجرد در شمال دشت حاصلخیز سیلاخور قرار گرفته‌است. قلل مرتفع گرّین از مجموعه رشته کوههای زاگرس مانند نواری شمال غرب تا جنوب شرق آن را در بر گرفته‌اند و سرابهای دائمی متعددی که از دامنه این کوهها جاری است در اقتصاد منطقه و توسعه شهر بروجرد نقش اساسی  داشته  است.
19255 793 مراسم سنتی عاشورای حسینی در بروجرد


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧

  به گزارش شیعه آنلاین به نقل از مرکز خبر حوزه، هیأت‌های حسینی شاهد ازدحام عزادارانی بود  که بر ادامه عزاداری اصرار داشتند و بسیاری از آن‌ها در مسیر رسیدن به تکایا از ماسک‌های تنفسی استفاده کرده و برخی دیگر به پوشاندن دهان خود با شال و چفیه بسنده کرده بودند تا از میزان غباری که وارد مجاری تنفسی می‌شود بکاهند.

پایگاه خبری شیعیان عربستان در همین رابطه نوشت: بساط کتب  دینی، سی دی های اسلامی شامل سینه‌زنی  و سخنرانی، سربندها و شال‌های سیاه که در گاری‌های دست‌فروشی در جلوی مجالس عرضه می‌شود نیز از همان روز نخست با استقبال زیادی روبرو شده است.

جوانان عاشق سید الشهداء هم  با پخش شربت و غذا، سیم‌کشی برق و پهن کردن موکت برای عزاداران به ارائه خدمات در مجالس و هیئات حسینی پرداختند.

مردم قطیف طبق عادت خود، برای بزرگداشت روز  عاشورا، از روز اول محرم مغازه‌هایشان را می‌بندند اما این بستن مغازه‌ها معمولا در شب دهم تا غروب همان روز  به اوج خود می‌رسد. و این یکی از جلوه‌های مشارکت عاطفی و احساسی در خصوص این مناسبت عظیم است که با قرائت زیارتنامه و با نماز و دعا و مقتل‌خوانی زنده نگهداشته می‌شود.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧

ولی‌الله منتظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ازنا ضمن محکوم کردن حمله انتحاری به عزاداران حسینی در چابهار اظهار داشت: تروریست‌های وهابی با این‌گونه حرکات می‌خواهند بین امت ایران اسلامی تفرقه بیندازند اما نمی‌دانند وحدتی بین شیعه و سنی برقرار است که به این سادگی گسسته نمی‌شود.
وی افزود: دشمنان در این خیال باطل به سر می‌برند که با کشتن ملت از انقلاب و اسلام دست می‌کشند و انقلاب اسلامی تضعیف می‌شود اما زهی خیال با ریختن این خون‌ها درخت اسلام و انقلاب تنومندتر می‌شود.
فرماندار ازنا بیان داشت: تروریست‌ها عامل دست استکبار و صهیونیست هستند و توسط دولت منحوس انگلیس حمایت و هدایت می‌شوند.
منتظری عنوان داشت: عاشورا همیشه در دل مسلمانان جهان به ویژه شیعیان است و اقدامات دشمنان موجب فراموشی این واقعه مهم نمی‌شود.
فرماندار ازنا گفت: امروز در مقابل عاشورا وظیفه حفط ارزش‌ها را داریم و باید راه دین ادامه یابد.
وی تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند به ارزش‌های اسلامی ضربه بزنند و سال گذشته هم دشمنان و عده‌ای از عوامل داخلی در روز عاشورا به نظام و مقدسات توهین کردند اما با حرکت هوشیارانه مردم مواجه شدند.
‌فرماندار ازنا در ادامه بر اتحاد مردم و حضور آنها در صحنه‌ها تاکید کرد و بیان داشت: این حضور حرکت‌های دشمنان را خنثی می‌کند و باید ادامه یابد.
منتظری اظها داشت: مردم باید همواره هوشیاری خود را در مقابل توطئه‌های مختلف حفظ کنند زیرا دشمن دست از توطئه بر نمی‌دارد.
فرماندار ازنا گفت: این جنایت که علیه عزاداران شیعه و سنی صورت گرفت وحدت بین شیعه و اهل سنت را مستحکم‌تر می‌کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٢

 

جبرئیل گفت: این فرزند تو به مصیبتی بزرگ مبتلا شود که همه مصیبت‌ها در نزد او کوچک باشد...کشته می شود در حالتی که تشنه باشد و بی کس باشد و تنها و فرید باشد و او را ناصری و معینی نباشد.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از خبر آنلاین، صاحب کتاب «در الیمین» در تفسیر این آیه مبارکه از قرآن کریم «فتلقی آدم من ربه کلمات فتاب علیه انه هو التواب الرحیم» می فرماید: خلاصه معنی چنان است که آدم (ع) در ساق عرش کلمه چند نگریست، جبرئیل او را بیاموخت که بدان کلمات که اسماء پیغمبر و آل پیغمبر بود پناهنده شود و بدین گونه سخن کند: «قال: یا حمید بحق محمد، یا عالی بحق علی، یا فاطر بحق فاطمه، یا محسن بحق الحسن و الحسین و منک الاحسان».

خدا را بدین کلمات سوگند داد، چون به نام حسین(ع) رسید آتش از قلبش برانگیخت و آب از چشمش بریخت. گفت: ای جبرئیل، چه شد که در ذکر پنجم قلب من بشکافت و اشک من جاری شد؟ جبرئیل گفت: این فرزند تو به مصیبتی بزرگ مبتلا شود که همه مصیبت‌ها در نزد او کوچک باشد.

گفت ای برادر آن چه مصیبتی است؟

قال: یقتل عطشاناً غریباً وحیداً فریداً، لیس له ناصر ولا معین و لو تراه یا آدم و هو یقول وا عطشاه وا قله ناصراه حتی یحول العطش بینه و بین السماء کالدخان فلم یجبه احد الا بالسیوف و شرب الحتوف، فیذبح ذبح الشاه من قفاه و ینهب رحله اعدائه و تشهر رؤسهم، هو و انصاره فی البلدان و معهم النسوان، کذالک سبق فی علم الواحد المنان.

گفت: کشته می شود در حالتی که تشنه باشد و بی کس باشد و تنها و فرید باشد و او را ناصری و معینی نباشد. ای آدم، اگر او را ببینی در حالتی که می گوید: «وا عطشاه وا قله ناصراه» تا گاهی که از تشنگی چشمش چنان تاریک می شود که آسمان را نتواند دید و هیچ کس او را جواب نگوید الا با زبان شمشیر و شراب مرگ . پس، او را می‌کشند چنانکه گوسفند را از قفا سر میبرند، و احمال و اثقال او را دشمنان او به نهب و غارت می برند و سر او و اصحاب او را بر سنان‌ - نیزه‌ها - می کنند و در شهرها می گردانند و اهل‌بیت او را اسیر می گیرند. و این صورتی است که از پیش به علم خداوند واحد برگذشته است.

 چون این سخن به پایان رفت، آدم و جبرئیل چون زنانی بچه مرده، گریستند...

منبع: ناسخ التواریخ، ج 1، ص 275
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٢

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از آذربایجان باکو حاکی از آن است که تعداد زیادی از دختران و زنان محجبه که اکثر آنها از شیعیان بودند، سه روز پیش در تظاهراتی اعتراض آمیز که در یکی از نقاط مرکزی شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد، نسبت به منع حضور دانش آموزان محجبه به مدارس و دانشگاه ها اعتراض کردند.

گفته می شود در پی این اعتراض که تعداد حاضرین در آن به هزاران تن می رسید، نیروهای امنیتی و پلیس آذربایجان که در محل حضور داشت، با حمله وحشیانه به این زنان و دختران، آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار داد. تعداد زیادی از معترضین آسیب دیده و یا زخمی شدند. تعدادی از دختران و زنان معترض نیز توسط نیروهای دولتی بازداشت شدند.

سه روز پیش از این تظاهرات نیز ده ها دختر و زن محجبه در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش آذربایجان در باکو تجمع کرده و نسبت به منع ورود دانش آموزان و دانشجویان محجبه به مراکز آموزشی، اعتراض کردند.

در همین راستا گفتنی است این اولین باری نیست که دولت آذربایجان با حجاب مبارزه می کند و چنین قانونی البته در خفا علیه حجاب تصویب می کند بلکه اکنون پیش از ده سال است که استفاده از عکس های محجبه در گذرنامه، شناسنامه، گواهینامه و دیگر اسناد و مدارک شخصی افراد ممنوع است. بهانه مسئولان و مقامات آذربایجانی برای منع استفاده از عکس های محجبه، لائیک و آزاد بودن کشور آذربایجان است.
 
قابل ذکر است البته در قانون اساسی دولت آذربایجان قانونی رسمی مبنی بر منع پوشیدن حجاب وجود ندارد اما مقامات مسئول در این کشور به مسئولان مربوطه در مراکز آموزشی دستور داده اند که از ورود دختران و زنان محجبه ممانعت کنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٢

 

 

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

 در هفته اخیر به خبری برخوردم که مدتی ذهنم را به خود مشغول کرد وآن خبر این بود : بولدوزرها به جان درختان و طبیعت اشترانکوه و دریاچه گهر افتادند( منبع مهر نیوز) که آن شب شبکه دوم سیما جمهوری اسلامی ایران دربخش 20و 30 گزارشی از آن راپخش کرد .این خبر برای کسانی که شناخت کافی از منطقه جغرافیایی لرستان ندارند درد آور بود اما واقعیت چیزی دیگر است! .

از کجا به کجا ! آیا هر گردی گردوست ! منطقه گهر کجا ، اشترانکوه کجا و بخش زز و ماهرو کجا !  قطع درختان کجا؟ اختلاف تا فرسنگ ها و کیلومتر ها چرا ! چرابعضی ها برای  مقاصد خودشان باید از واقعیات  چشم بپوشند و دروغ به جامعه تحویل دهند؟! چرا بعضی ها اخبار کذب  به جامعه تحویل  می دهند؟ کدامین درختان قطع شدند؟ درآنها منطقه جنگل ودرختی دیده نمی شود ؟!

همه مردم ایران دوست و یاور طبیعت زیبای این مملکت هستند و از جان ودل از آن محافظت می کنند مگرعده ای فرصت طلب که منافع شخصی را بر منافع عموم ترجیح  می  دهند؟!

    اگر بامحیط جغرافیای لرستان آشنا یی مختصری داشته ویا در نقشه ها دیده باشید متوجه خواهید شد که شهرهای لرستان چقدر با هم فاصله دارند مثلا مسافت  شهرستان دورود با شهرستان الیگودرز نزدیک 60 کیلومتر است اگر بخواهیم از طریق دریاچه گهر این مسافت را بپیمائیم شاید تا 140  کیلومتر هم برسد.

      جاده ای درحال احداث (که از سمت شهرستان الیگودرز و مورزرین به بخش محروم زز و ماهرو با مرکزیت شول آباددر حال احداث می باشد باتوجه به جریانات اخیر از سوی محیط زیست متوقف شده است )از لحاظ  مسافت ونزدیکی نه به کوه های اشترانکوه نه به دریاچه گهر ارتباطی ندارد بلکه احداث این جاده در منطقه کوه های اشتران ریز در جنوب  کوه های اشتران کوه است و فرسنگ ها با ادعای گفته آقایان محیط زیست فاصله دارد؟!

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۸



 

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان 

 بزرگترین پل خرپایی کشور در یکی از روستاهای بخش بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان احداث شده است .

 البته خبر گزاری فارس که زحمات این تصاویر را انجام داده بخش بزنوید را با یکی از روستاها  اشتباه به چاپ رسانده است.لازم به یاد آوری است این بخش دارای دهها روستا زیر مجموعه دارد.

بخش بزنوید در حدود ١٠٠ کیلومتری در جنوب غربی شهرستان  الیگودرز  واقع شده و بعلت دور بودن از شهرستان الیگودرز و عدم رسیدگی  جد مسئولین امر دارای محرومیت های زیادی است که می توان به نبود جاده مناسب ، آب آشامیدنی آموزش و پرورش  و بهداشت  و...  اشاره کرد .

 این بخش دارای آثار تاریخی و طبیعی  زیادی است که در نوع خود بی نظیر و  بدیع  است.

 امامزاده ممد حسن (ع) یا  محمد بن حسن در این بخش قرار دارد.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٧

به گزارش مشرق، عصر ایران به نقل از روزنامه گاردین بریتانیا نوشت: که در ماه آوریل سال گذشته سرهنگ " حبیب العادلی " وزیر کشور مصر در گفتگو با دیپلمات های آمریکا ادعا می کند که دولت قاهره موفق شده است شبکه قاچاق اسلحه ایران از سودان به غزه را متلاشی کند.

بر اساس این گزارش در اواخر همان ماه عمر سلیمان وزیر اطلاعات مصر به اطلاع آمریکا می رساند که دولت قاهره موفق شده است که جلوی ارسال کمک مالی ایران به گروه حماس در غزه را بگیرد.

سلیمان در این گفتگو به اطلاع مقامات آمریکایی می رساند : " نامه ای به ایران ارسال کردیم که مفاد کلی آن این است که اگر بخواهید در امور داخلی ما دخالت کنید ، ما هم متقابلا در امور داخلی شما دخالت خواهیم کرد . "

سلیمان به اطلاع مقامات آمریکایی می رساند که دولت مصر بدین منظور شروع به استخدام جاسوس ها و عوامل خود در عراق و سوریه کرده است.

همچنین بر اساس این اسناد مشخص شده که آمریکا به کشورهای عربی خاورمیانه برای جلوگیری از قاچاق اسلحه یا کمک های مالی ایران و سوریه به گروه های حماس و حزب الله فشار وارد می کرده و در بسیاری از موارد از یافته های اطلاعاتی اسراییل در این زمینه استفاده می کرده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٧
دادستان دادگاه عالی جنایی عراق، حاشیه‌هایی اعلام نشده درباره اعدام دیکتاتور معدوم این کشور را فاش کرد.
 

 شبکه سی‌ان ان به نقل از یکی از اسناد منتشر شده از سوی ویکی‌لیکس، به تشریح جزئیات دیدار "زلمای خلیل‌زاد" سفیر سابق آمریکا در عراق و "منقذ آل فرعون" دادستان دادگاه عالی جنایی این کشور پرداخته و در این راستا جزئیاتی اعلام نشده از اعدام صدام را منتشر کرده است.
خلیل‌زاد در این دیدار جزئیات اعدام صدام را جویا می شود و آل فرعون نیز حاشیه‌های این اعدام را که در سحرگاه روز عید قربان (روز عرفه به افق ایران) انجام شد، تشریح می‌کند.

به گزارش مشرق، این سند که به سال 2007 باز می گردد، به نقل از آل فرعون می‌نویسد که صدام را در حالی که سرش پوشیده و دست‌هایش بسته بود به محل اعدام آوردند؛ بدن او بطور غیرارادی می لرزید اما در زمان صحبت کردن بگونه‌ای حرف می‌زد که گویی هنوز رئیس‌جمهور است.
آل فرعون ‌می‌افزاید که به رغم ممنوعیت تصویربرداری، دیده که دو تن از مقامات عراقی حاضر در مراسم، با موبایل‌های خود از این اعدام عکس می‌گرفتند. وی همچنین از حاضران خواسته بود که سکوت را کاملاً رعایت کنند.
این قاضی عراقی همچنین تأکید کرد که فقها فتوای جواز اعدام در عید قربان تا پیش از طلوع آفتاب را صادر کرده بودند.
آل فرعون از انتقال خود به همراه 14 تن از مسؤولان عراقی به محل اعدام سخن گفته و افزوده است که در زمان ورود به این محل، مسؤولان عراقی از سوی نظامیان آمریکایی مورد تفتیش بدنی دقیق قرار گرفته‌اند و موبایل‌های آنها مصادره شده اما هیچ مسؤول آمریکایی در اتاق محل اعدام صدام حضور نداشته است.
بر اساس اظهارات آل فرعون، پس از ورود صدام به اتاق، حکم اعدام وی قرائت شد؛ سپس "موفق الربیعی" به صدام نزدیک شد و از او پرسید که "آیا می‌ترسد؟" و صدام -در حالی که بدنش می‌لرزید! - پاسخ منفی داد.
به گفته وی، صدام در همان مکان اعدام شد که رژیم سابق عراق از آن برای اعدام عناصر حزب شیعی "حزب الدعوة" عراق استفاده می‌کرد.
پس از قرائت حکم، نگهبانان پاهای صدام را بستند که صدام به این اقدام آنان اعتراض کرد و گفت که این طور نمی‌تواند از پله‌های سکوی دار بالا برود اما یکی از نگهبانان به او گفت: «به جهنم!»
آل فرعون افزود: در این لحظه من وارد عمل شدم و نگهبان را ساکت کردم زیرا مسؤول مراعات کامل سکوت در مراسم اعدام بودم اما جز یک مورد که یکی از حاضران فریاد زده بود، سکوت در مراسم حکم‌فرما بود و حکم اعدام به اجرا درآمد.
به گفته آل فرعون، پس از اعدام، لاشه صدام پایین کشیده شد و در کیسه‌ای قرار گرفت تا برای غسل و کفن و دفن، انتقال داده شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٧

هادی مقدسی عصر امروز در مراسم افتتاح طرح گازرسانی به روستای شهید بروجردی در جمع اهالی این روستا اظهار داشت: احداث سد شهید بروجردی در این شهرستان از اولویت‌های کاری دولت بوده که پس از تصویب ماده 32 سد در سال آینده این طرح تامین اعتبار می‌شود.
وی افزود: احداث سد شهید بروجردی شهرستان در سال آینده زمینه توسعه، عمران و آبادی و رونق اقتصادی در این شهرستان را فراهم می‌کند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد سد شهید بروجردی، در آینده شاهد توسعه، عمران و آبادی و رونق اقتصادی در این شهرستان هستیم.
مقدسی تصریح کرد: شهدا امید، رشد، برکت و رونق را در دل‌ها زنده کرده‌اند و خون شهدای کربلا اسلام و ایران را احیا کرد و امید است خون یک هزار و 600 شهید بروجرد به فرماندهی شهید بروجردی باعث استقرار خیرات و برکات فراوانی در این شهر شود.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حادثه زلزله سال 85 شهرستان بروجرد‌ گفت:‌ این حادثه خسارت‌های زیادی را به ویژه به اقشار محروم و کم درآمد شهرستان وارد کرد.
مقدسی افزود: مردم این شهرستان با توجه به مشکلات اقتصادی که دارند توان پرداخت وام و جریمه دیرکرد تسهیلات اعطایی برای جبران خسارت‌های زلزله را ندارند و انتظار داریم دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری درزمینه بخشودگی بخشی از وام و نیز بخشودگی جریمه دیر کرد تسهیلات دریافتی مردم منطقه همکاری و مساعدت کند.
وی گفت: همچنین انتظار می‌رود دولت مهلت بازپرداخت این وام را دو برابر افزایش داده تا به مردم کمتر فشار وارد شود.
در ادامه استاندار لرستان گفت: پروژه گازرسانی به روستای شهیدبروجردی از نظر سرعت، دقت و صحت کم نظیر و بی نظیر است.
حبیب‌الله دهمرده خاطرنشان کرد: شاید در مقایسه با طرح‌های دیگر خیلی عظیم نباشد اما از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی تسریع در اجرای این طرح را خدمتگزاری بی منت عنوان کرد و گفت: دولت برای خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم آماده است.
استاندار لرستان گفت: قبل از هر چیز اقدامات انجام شده باید به صورت کارشناسی مطرح و در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام شود.
وی با اشاره به خواسته‌های مطرح شده مردم روستای شهید بروجردی افزود: این خواسته‌ها به طور جد پیگیری می‌شود، چرا که مدیران و مسئولان با این هدف در این روستا حاضر شده‌اند.
در ادامه معاون استاندار لرستان گفت: روستای شهید بروجردی به برکت خون این شهید و نیز خدمات دولت کریمه هم اکنون دارای خدمات زیر بنایی آب و برق و تلفن و راه آسفالته است.
سجاد معین افزود: برغم خدمات ارائه شده در این روستا، از محرومیت‌هایی نیز رنج می‌برد و شبکه برق آن فرسوده و کار اصلاح آن با کندی پیش می‌رود.
وی اظهارداشت: این روستا نیازمند برخوردار شدن از مدرسه شبانه‌روزی دخترانه و پاسگاه انتظامی است. 

  منبع فارس نیوز

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٧

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، 'جلیل بشارتی' معاون رییس جمهور و رییس دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری در این مراسم گفت: شهید بروجردی علمدار سپاه امام راحل بود و زادگاه آن شهید بزرگوار نیز علمدار روستاهای ایران است.
وی افزود: اجرای طرح گاز رسانی به این روستا با دستور و تاکید ویژه ریاست جمهوری و بر اساس تقاضای مادر بزرگوار شهید بروجردی در کوتاهترین زمان ممکن و در مدت 35 روز انجام شد.
بشارتی اظهار داشت: این طرح از دو نظر حائز اهیمت است، نخست احترام به خود شهید و مادر بزرگوار ایشان، چراکه شهید بروجردی ، شهیدی ملی است.
وی اضافه کرد: عامل دیگری که اجرای این طرح را در خور اهمیت کرده سرعت کاری است که دراین طرح انجام شده و آن را به عنوان یک رکورد در حوزه طرح های گازرسانی محسوب کرده است.
معاون رییس جمهور تاکید کرد: این طرح برای شرکت گاز و پروژه های مرتبط این شرکت یک الگو است و نشان می دهد که دولت عدالت گستر توجه ویژه ای به مناطق محروم و روستاهای دورافتاده کشور دارد.
استاندار لرستان نیز در این مراسم گفت: سرعت، دقت و صحت در اجرای این پروژه از مهم ترین عواملی بوده که مسئولان استان به ویژه شرکت ملی گاز به آن توجه ویژه داشته اند.
'حبیب الله دهمرده' افزود: دولت برای خدمت رسانی بی منت به مردم آماده است و هرکجا که لازم باشد خود را به خطر می اندازد.
وی تاکید کرد: استان لرستان اکنون از نظر تعامل میان مسئولان، علما، نخبگان و مردم در شرایط مطلوبی قرار دارد و همچنین ظرفیت بالایی در این استان لرستان در راستای رونق و شکوفایی استعدادهای موجود وجود دارد.
وی اظهار داشت: دولت خدمتگزار و مسئولان لرستان از هیچ کوششی برای رشد و تعالی استان دریغ نخواهند کرد و چنانچه در جایی نتوانند کاری برای مردم انجام دهند هرگز قول و وعده بیجا به مردم نمی دهند.
به گزارش ایرنا، با بهره برداری از طرح گازرسانی به روستای شهید بروجردی در بخش اشترینان شهرستان بروجرد استان لرستان 424 خانوار با جمعیت یک هزار و 540 نفر در مدت کمتر از دو ماه از نعمت گاز برخوردار شدند.
گفتنی است در این پروژه هفت هزار و 700 متر خط تغذیه و هشت هزار متر شبکه داخلی انجام شده و 260 انشعاب گاز در اختیار روستاییان قرار گرفته است.
بازدید از طرح دردست اجرای فرودگاه بروجرد از دیگر برنامه های رییس دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٧

باشگاه بازی برد م باخت امتیاز
ذوب‌آهن 17 10 5 2 35
استقلال 17 9 6 2 33
مس 17 8 6 3 30
سپاهان 15 8 5 2 29
پرسپولیس 17 8 3 6 27
تراکتور‌سازی 17 6 7 4 25
صنعت نفت 16 8 1 7 25
فولاد 17 5 8 4 23
صبای‌قم 16 5 6 5 21
راه‌آهن 17 6 3 8 21
ملوان 17 5 6 6 21
نفت تهران 17 3 9 5 18
پاس 17 4 6 7 18
پیکان 17 5 2 10 17
شاهین 17 3 7 7 16
سایپا 17 4 4 9 16
شهرداری تبریز 17 3 7 7 16
استیل‌آذین 17 3 5 9 14
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٦

 

ویلیامز در بخش دیگری از مقدمه کتاب در خصوص وظایفی که امام سجاد(ع) در این کتاب برای انسان نسبت به اعضای بدن خود بر شمرده است، عنوان می نماید: اعضای بدن بر انسان حق دارند چرا که به انسان کمک می کنند که در راه رستگاری گام بردارد.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «رساله حقوق امام سجاد (ع)» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به زبان ایتالیایی ترجمه، چاپ و منتشر شد.

این کتاب که به سفارش رایزنی فرهنگی ایران و توسط مهدی آیلّو به زبان ایتالیایی ترجمه شده است را انتشارات ایتالیایی Irfan در شمارگان هزار نسخه وارد بازار کتاب ایتالیا نموده است.

در مقدمه این کتاب به قلم ویلیامز آمده است: گرچه در جامعه امروز، واژه حق و ترجمه آن بسته به شرایط ممکن است معانی مختلفی از قبیل هویت، عدالت، حقیقت، صداقت، نیاز، اجبار، وظیفه و اطاعت داشته باشد، ولی با نگاهی گذرا به کتاب رساله الحقوق امام سجاد میتوان دریافت که ترجمه و معنای بهتر واژه حقوق تنها در سه کلمه وظیفه، اجبار و مسئولیت خلاصه می گردد. چرا که در این کتاب فقط به حقوق فردی اشاره نشده بلکه حقوق دیگران که بر عهده هر فردی می باشد نیز به خوبی بررسی شده است.

ویلیامز در بخش دیگری از مقدمه کتاب در خصوص وظایفی که امام سجاد(ع) در این کتاب برای انسان نسبت به اعضای بدن خود بر شمرده است، عنوان می نماید: اعضای بدن بر انسان حق دارند چرا که به انسان کمک می کنند که در راه رستگاری گام بردارد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٥

خبر نوشت بازیکن سرشناس تیم لیگ برتری ساعاتی پیش به ندامتگاه اوین منتقل شد.

این ستاره سرشناس سال های نچندان دور فوتبال کشور که بارا به دلیل مسائل انضباطی با جریمه هایی روبرو شده بود و بارها شانس حضور در تیم ملی و بازی در بهترین تیم های اروپایی را به دلیل همین حاشیه های شانس بازی در سرشناس ترین تیم های اروپایی را از دست داد و سرانجامش در این سال ها به نیمکت نشینی در تیم های نیمه جدولی لیگ برتر تبدیل شده بود ، پس از بازداشت در یک پارتی شبانه ، به ندامتگاه اوین منتقل شد. این بازیکن سرشناس «ع-ن» به دلیل این تخلف از باشگاهش هم اخراج شده و پس از سه روز بازداشت موقت در نیروی انتظامی با تکمیل پرونده اش به دادستانی تهران معرفی شد و از سوی دادستانی به زندان منتقل شد تا جلسه دادگاهش تشکیل شود.

همچنین در این پارتی شبانه سه مربی و سه بازیکن سرشناس لیگ برتری ، دو هنرپیشه و یک مجری معروف تلویزیون هم حضور داشته اند که پرونده آنها در دست بررسی است و بزودی آنها هم تحویل سیستم قضایی کشور می شوند.

کمیته تخلفات اخلاقی فدراسیون فوتبال پیش از این اعلام کرده بود با این متخلفان برخوردی سخت خواهد کرد.

علیرضا نیکبخت واحدی از باشگاه صبای قم اخراج شد.

به گزارش سایت وحید هاشمیان علیرضا نیکبخت واحدی از باشگاه صبای قم اخراج شد. هافبک چپ پای صبا این فصل نمایش نسبتا قابل قبولی برای باشگاه اش داشت اما حکم اخراجش صبح امروز صادر شد.

نیکبخت فصل گذشته عملکرد ضعیفی در استیل آذین داشت و در باشگاه صبای قم نیز بیشتر از نیم فصل دوام نیاورد.
مسوولان باشگاه صبای قم هنوز پیرامون این اتفاق واکنش رسمی نشان نداده‌اند و دلیل اصلیاین اتفاق را ذکر نکرده اند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٥

 

«ح.ک»،«ع. ن» و «الف. پ» سه تن از چهره های سرشناس فوتبال هستند که در جریان دستگیری تعدادی از فوتبالی های لیگ برتر در پارتی شبانه نام آنها دیده می شود.

به گزارش مشرق به نقل از برنا، «ح.ک»،«ع. ن» و «الف. پ» سه چهره سرشناس فوتبالی هستند که نام آنها در جریان دستگیری تعدادی از بازیکنان فوتبال در پارتی شبانه مطرح شده است.

در یکی از این پارتی‌های متمول شبانه که در شمال تهران برگزار شد حدود 50 نفر بازداشت شدند که در میان دستگیرشدگان، علاوه‌ بر چند نفر از بازیکنان مشهور فوتبال کشور که در تیم‌های لیگ برتری مشغول بازی هستند، نام یک سرمربی مطرح نیز دیده می شود.

فدراسیون فوتبال اعلام کرده محرومیت‌هایی نیز شامل حال این افراد می شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٥

 

آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید، در سخنانی شدیداللحن، به اظهارات مدیر روابط عمومی مجموعه تلویزیونی مختارنامه مبنی بر نمایش چهره حضرت عباس(ع) واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه فرهنگی مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله وحید خراسانی، ایشان در سخنانی که در آستانه ماه محرم الحرام در جمع انبوه مبلغان اعزامی ایراد کردند، تهدید کردند در صورتی که چهره حضرت ابوالفضل العباس(ع) به صورت هنرپیشه به نمایش درآید، عاشقان قمر بنی هاشم(ع) در روز تاسوعای امسال محشری بر پا خواهند کرد که در روز قیامت کمر عوامل پخش چنین تصاویری را خواهد شکست.
آیت الله وحید تصریح کرد: «آنچه من شنیده ام که خدا نکند که چنین باشد، غلطی است که می خواهند انجام بدهند که اگر این غلط را انجام دادند، من وظیفه ام این است که به آنها گوشزد کنم، اگر سعادتمند باشند در دنیا بیچاره خواهند شد و اگر اهل شقاوت باشند در دنیا آسیبی به آنها نخواهد رسید ولی آن وقتی که دست بریده حضرت عباس(ع) وارد محشر بشود، کمر همه آنها را خواهد شکست که برای ابد از رحمت خدا محروم باشند.»
این مرجع تقلید با بیان اینکه «شنیده ام می خواهند - لا اله الا الله-، می خواهند قمر بنی هاشم(ع) را به نقش هنرپیشه ها درآورند؛» تأکید کردند: «کسی که حجت خدا مقابل قبر او می ایستد و می گوید "سلام خدا، سلام تمام انبیاء(ع)، سلام تمام اوصیاء(ع) و سلام تمام شهداء بر تو یابن امیرالمؤمنین؛ کسی که هر صبح و شب، خدا و 124هزار پیغمبر به او سلام می کنند، این را می خواهند به نقش هنرپیشه ها درآورند.»
وی افزود: «خدا نکند چنین غلطی بکنند؛ آن وقت هر چه پیش آید و هر چه ما بگوییم معذوریم.»


آیت الله وحید خراسانی تأکید کرد: «اگر چنین غلطی بکنند بدانند که تاسوعای امسال، غیر از تاسوعاهای هر سال است. در اثر این صحبت غلط، باید جوان های غیرتمند فانی در قمر بنی هاشم(ع)، روز تاسوعای امسال، محشری برپا کنند در عزای قمر بنی هاشم(ع) تا بگویند ای دست‌بریده کربلا..! ای فرق سر پاشیده از عمود در راه خدا..! تو، تو بالاتر از اینی.»
آیت الله وحید در ادامه از شدت ناراحتی از شنیدن چنین خبری فریاد کشیدند: «ای روزگار..! ای دنیای ناپایدار..! باید روزگاری بشود که ما زنده باشیم و در این روزگار بخواهند هنرپیشه‌ها نقش او را به مردم نشان بدهند..؟! مردم..! بدانید! این نقشه ها برای این است که وقتی قمر بنی هاشم(ع) را به آن صورت نشان دادند، دیگر این سوز و گداز در روضه ها نباشد. برای این است که آن کسانی که آن صحنه را ببینند و آن هنرپیشه را تماشا کنند دیگر آنچنان که باید، در عزای او نسوزند. ولی باید بدانند اگر با چکمه و با کراوات خواستند این چراغ را خاموش کنند و نشد، با این ریش ها و با این یقه های باز هم این نور خدا خاموش شدنی نیست، دیگر ختم کلام.»
وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به عظمت مقام حضرت ابوالفضل(ع) به بیان روایاتی از اهل بیت(ع) در شأن آن بزرگوار پرداخته و تصریح کردند: «امام زین العابدین(ع)، یک نگاه کرد به "عبیدالله بن عباس بن علی بن ابی طالب(ع)"، چشمش به یتیم قمر بنی هاشم(ع) افتاد و اشک هایش سرازیر شد؛ بعد که گریه کرد و پس از بیان عظمت مصیبت روز عاشورا، فرمود: رحمت خدا بر عموی من عباس(ع).»
آیت الله وحید خراسانی افزود: «بیان امام را من نمی توانم بگویم؛ خودش را فدا کرد، چه جور فدا کرد؟ اصلاً شهادت قمر بنی هاشم(ع) گفتنی نیست. آنچه عقل همه حکماء و فهم همه فقهاء را مبهوت می کند این جمله امام سجاد(ع) است که فرمود: برای عمویم عندالله - عند الله یعنی چه؟ فوق بهشت است، فوق خلد برین است- منزلتی است، مقامی دارد عندالله که غبطه می خورند به آن مقام "جمیع الشهداء". واقعاً بهت آور است؛ از اول خلقت حساب کنید، از زمان آدم(ع) که هابیل شهید شد، تا روز احد که حمزه سیدالشهداء به شهادت رسید؛ تا شهداء بدر، احد؛ آن روزی که امام زمان(عج) ظهور کند شهداء در رکاب او، همه در کلمه "جمیع الشهداء" مندرج است، حالا مقام چه مقامی است که همه اینها به آن مقام غبطه می خورند؟ این مقام علمدار اوست؛ حالا خود او – یعنی امام حسین(ع)- کجاست؟

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤
 

استاندار لرستان گفت : داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است که می توان در جهت اشتغالزایی استان از آن بهره برد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، دکتر حبیب ا... دهمرده در بازدید از شرکت فراورده های گیاهان دارویی خرمان با اظهار اینکه داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است بر استفاده از این پتانسیل در جهت اشتغالزایی در استان تأکید کرد.

 

وی با اشاره به گستردگی گونه های مختلف گیاهان دارویی در لرستان و وجود شرایط رشد این گونه ها در مناطق مختلف این استان خاطرنشان کرد : برای تولید انبوه داروهای گیاهی به جای داروهای شیمیایی باید ماده اولیه را افزایش دهیم که این خود نیازمند توسعه مزارع کشت گیاهان دارویی است .

 

دکتر دهمرده گفت: باید با دعوت و جلب متخصصان علاقمند به عرصه گیاهان دارویی از این توانمندی استان به نحو مطلوب استفاده کرد.

 

وی افزود : با استفاده منطقی و بهینه از این منابع طبیعی و خدادای که به لحاظ فناوری بسیار کم هزینه و ساده تر از صنایع دارویی شیمیایی است می توان ضمن تأمین بخشی از نیازهای عمده بهداشتی و درمانی کشور در جهت ایجاد ثروت نیز گامی برداشت.


نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤

تیم کوثر از جمله تیمهای فوتبالی است که حاشیه های آن علیرغم گذشت سه سال از حضورش درلرستان همچنان ادامه داشته و مشکلات این تیم ظاهرا تمام ناشدنی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان،تیم کوثر دو فصل پیش با مالکیت آیت الله زاده به لرستان آمد و در فصل اول علیرغم مشکلات زیاد در لیگ دسته اول باقی ماند ولی در فصل دوم با ادامه داشتن مشکلات به دسته پایین تر سقوط کرد .

 

این تیم در فصل جاری لیگ دسته دوم کشور بدلیل بدهیهای قبلی نتوانست بازیکن چندانی جذب کند وبهمین خاطرازبازیکنان بومی استفاده کرده است.

 

بدهیهای قبلی، مشخص نبودن مالک باشگاه و.... از جمله مشکلات فعلی تیم فوتبال کوثراست.

 

دراین خصوص  کاپیتان  تیم به خبرنگار ایسنا گفت : 3 ماه است که حقوق بچه ها را نداده اند و این در حالی است که حقوق یک ماهه بازیکنان تیم بالای 7 میلیون تومان نمی شود .

 

محمد علی بازگیر با بیان اینکه تربیت بدنی و استانداری به تیم کوثر کمک نمی کنند ، افزود : برای تیمهای لرستانی که در لیگ دسته سه کشور حضور دارند، 20 میلیون تومان کمک کرده اندولی نمیدانیم چرا به ما کمک نمی شود.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤

 به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا به نقل از خبرگزاری کویت، 'محمد صبیح' معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور مربوط به فلسطین و سرزمین های اشغالی، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اتحادیه عرب از این تصمیم مهم برزیل استقبال می کند و آن را گامی مهم و روبه جلو در مسیر تحقق صلح و آرامش در منطقه و احترام گذاشتن به اصول قوانین بین المللی و قطعنامه های بین المللی به شمار می آورد .
صبیح تاکید کرد، چنین اقداماتی راه را بر تندروی، نژادپرستی و انکار حقوق دیگران می بندد و تاکید می کند که برپایی حکومت مستقل فلسطینی، مساله ای است که همه کشورهای جهان در مورد آن اتفاق نظر دارند و اگر چنین اقداماتی از طرف کشورهای دیگر نیز تداوم یابد، می توان انتظار داشت که صلح و آرامش در منطقه حکمفرما شود.
صبیح در ادامه افزود، اتحادیه عرب، فلسطین و سرزمین های اشغالی از نقش برزیل، ملت و رییس جمهوری این کشور در این مورد قدردانی و تشکر می کنند و آن را اقدامی شجاعانه به شمار می آورند و از کشورهای دیگر نیز می خواهند هرچه زودتر دست به چنین اقداماتی بزنند.
صبیح، مرحله زمانی کنونی را بسیار حساس و مهم توصیف و تاکید کرد که مساله فلسطین در حال عبور از مراحل مهم و سرنوشت سازی است، زیرا فلسطینی ها در سایه شهرک سازی امیدی به بهبود اوضاع ندارند و این خود نیازمند اقدامات مسوولانه همه کشورها در این مورد است.
وی در مورد تهدید 'محمود عباس' مبنی بر انحلال تشکیلات خودگردان به دلیل نبود هرگونه پیشرفتی در روند سازش و عنان گسیختگی رژیم صهیونیستی گفت: کشورها و نهادهای بین المللی باید در موضع گیری های خود تجدید نظر کنند تا پیش از آنکه فرصت و زمان از دست برود، چاره ای برای این مهم بیندیشند، زیرا داشتن کشور و حکومت مستقل، حق مسلم فلسطینی ها است و تمامی قوانین بین المللی بر آن صحه گذاشته اند.
'لولا داسیلوا' رییس جمهوری برزیل اول دسامبر( دهم آذر ) 2010 میلادی در نامه‌ای به محمود عباس نوشت، برزیل کشور فلسطین را در چارچوب مرزهای سال 1967 میلادی به رسمیت می‌شناسد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤
علیرغم ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت(ع)، تعدادی از مولوی‌های برخی فرقه های اهل تسنن با ادعای اینکه محتوای فیلم‌نامه سریال مختارنامه علیه مذهب تسنن است، تماشای این سریال را برای پیروان خود حرام اعلام کردند.
 

به گزارش مشرق، به دنبال پخش سریال مختارنامه از شبکه اول سیما، تعدادی از مولوی‌های تندرو برخی فرقه های اهل سنت در کشور با ادعای اینکه محتوای فیلم‌نامه این مجموعه تلویزیونی علیه مذهب تسنن است، ضمن ابراز نارضایتی از پخش آن، تماشای این سریال را برای پیروان خود حرام دانسته و از آنان خواسته‌اند از تماشای این سریال خودداری کنند. این در حالی است که بزرگان و علمای اهل سنت بارها ارادت خود را به ائمه اطهار(ع) اظهار داشته و اثبات کرده اند.
قبلا نیز برخی مولوی‌ها و مفتی های متعصب از تهیه و پخش سریال‌های تاریخی از قبیل امام علی(ع) و یوسف پیامبر(ع) اظهار نارضایتی و موضع گیری کرده و پخش چنین آثاری را موجب اختلاف میان پیروان اهل سنت و شیعه در کشور عنوان کرده‌اند. 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۳

 خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: شرکت ملی گاز ایران برای ساخت و بهره‌برداری از این خط لوله، انتقال گاز طبیعی 123 کیلومتری حدود یک هزار و 800 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
علی گودرزی اظهار داشت: بهره‌برداری از این پروژه امکان تامین گاز نیروگاه 100 مگاواتی در دستور ساخت خرم‌آباد و رفع مشکل احتمالی افت فشار گاز صنایع استان لرستان و سایر مشترکان مرتفع می‌شود ضمن اینکه امکان توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهای مسیر این خط لوله همچون شهرهای کوهدشت و پلدختر همراه می‌شود.
وی افزود: بهره‌برداری از این خط لوله گاز، ظرفیت انتقال گاز طبیعی ایران حدود 30 میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد، این در حالی است که یکی از مهم‌ترین اهداف اجرایی این پروژه گازی افزایش پایداری شبکه ملی گاز به ویژه در استان‌های غرب کشور است.
گودرزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اجرای فاز نخست خط لوله دوم گاز خرم‌آباد به طور کامل به پایان رسیده، ضمن اینکه به منظور افزایش پایداری شبکه ملی گازی و امکان انتقال پایدار این حامل انرژی از مبادی تولید به مصرف‌، بهره‌برداری از چند پروژه خط لوله و تأسیسات تقویت فشار گاز را در دستور کار دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در ادامه خاطرنشان کرد: براساس برنامه تدوین شده در سال جاری در مجموع 4 میلیارد و 300 میلیون دلار پروژه جدید گازی در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۳

 

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، پروژه خط انتقال گاز دوم خرم آباد پروژه مهمی است که در نوع خودش می توان آن را یکی از بزرگترین دغدغه های هر کدام از مدیران شرکت گاز استان لرستان نامید.

خط انتقال دوم گاز خرم آباد یکی از مهمترین دغدغه های مردم لرستان محسوب می شد تا همواره بیم قطعی گاز در زمستان به دلیل عدم بهره برداری از این طرح حیاتی در میان مردم وجود داشته باشد.

تقویت خط انتقال گاز خرم آباد که پیش از تصویب در جلسه هیئت دولت، در سال 83 جزو برنامه های شرکت گاز نیز قرار گرفته بود با وعده هایی گره خورد تا مردم نیز بارها در طول سالهای گذشته از این روند ابراز نارضایتی کنند.

شاید در زمستان سال 86 که گاز بیش از 62 هزار مشترک خرم آبادی در اوج سرمای زمستان قطع شد و 35 درصد مردم کوهدشت و پلدختر نیز با بحران کمبود گاز مواجه شدند یکی از مهمترین مواردی که از سوی مسئولان استان مطرح شد کوتاهی شرکت گاز استان در بهره برداری از خط انتقال گاز سامن - خرم آباد بود.

در چنین شرایطی برخی از مسئولان شرکت گاز استان که باید در صحنه حضور می داشتند و پاسخگوی مشکلاتی که مردم را درگیر بحران کرده بود می بودند با شانه خالی کردن مردم خرم آباد را بدون گاز رها کردند.

در آن روزها تنها به مردم توصیه می شد که باید صرفه جویی کنند و در اظهار نظری مدیرعامل اسبق شرکت گاز استان لرستان هشدار داد: اگر وضعیت برودت هوا و مصرف شهروندان به همین صورت ادامه داشته باشد، گاز خرم آباد به طور کامل قطع خواهد شد.

جلال شکرگزار که در آن بحران مدیر عامل شرکت گاز استان بود بدون هیچگونه اظهار نظری در زمینه اینکه چرا مصوبه سال 84 هیئت دولت اجرایی نشده در کمتر از چند ماه پس از بحران جای خود را به سید حسین پزشکی نجف آبادی داد.

مدیر عامل جدید شرکت گاز که در سال 87 بر مسند مدیریت این شرکت تکیه زد در اولین اظهار نظرهای خود در زمینه پروژه خط انتقال گاز سامن - خرم آباد عنوان کرد: احداث و راه اندازی خط انتقال در سه راهی سامن - ملایر باعث جلوگیری از قطعی گاز در زمستان امسال در برخی شهرهای لرستان می شود.

سید حسین پزشکی عدم قطعی گاز در خرم آباد را در گرو بهره برداری این خط دانست و گفت: راه اندازی خط انتقال 36 اینچ در سه راهی سامن - ملایر راه حلی مطمئن برای جلوگیری از اتفاق سال 86 در شهرستان خرم آباد خواهد بود.

این اظهارات مدیر عامل شرکت گاز امیدوارمان کرد تا این خط انتقال گاز در سال 87 به بهره برداری برسد. ولی گویا این حکایت تلخ سر پایان نداشت به طوریکه عملیات اجرایی این طرح در حالی دوباره آغاز شد که چند ماه بعد این عملیات دوباره متوقف شد تا امیدها به ناامیدی بدل شود.

این وضعیت ادامه داشت تا صبرها به سر آمد و مدیر عامل دوم نیز که عمده دلیل برکناری اش به وضعیت طرح خط دوم انتقال گاز خرم آباد بازمی گشت هم با صندلی ریاست خداحافظی کند تا پروژه خط انتقال سامن - خرم آباد شاهد سومین مدیر عامل با وعده اجرایی کردن این پروژه حیاتی باشد.

سومین مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان نیز در آغازین روزهای حضور خود در لرستان با وعده اتمام خط انتقال گاز دوم خرم آباد بر کرسی ریاست تکیه زد تا سرانجام طلسم این پروژه با حضور علی گودرزی شکسته شود.

در حالی پروژه خط انتقال گاز خرم آباد به مدیر عامل جدید سپرده شد که با گذشت چهار سال از آغاز پروژه پیشرفت فیزیکی طرح تنها 20 درصد بود تا با حسابی سرانگشتی پیش بینی شود که این پروژه با توجه به روندی که داشت حداقل 12 سال به طول بیانجامد.

ولی پروژه خط انتقال گاز خرم آباد در کمتر از یکسال به بهره برداری رسید تا اینگونه به نظر آید که این پروژه بیش از بهانه هایی که از سوی مسئولان در مورد کمبود اعتبار، تجهیزات و معارضین محلی عنوان می شد برای رسیدن به نقطه پایان نیازمند همت مسئولان بوده است.

به هر حال پروژه خط انتقال دوم گاز خرم آباد به عنوان بزرگترین پروژه گازی غرب کشور روز شنبه با حضور وزیر نفت به بهره برداری می رسد تا سرانجام خرم آباد و لرستان از دغدغه های کمبود گاز رهایی پیدا کنند.

مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان در رابطه با این پروژه در گفتگوی با خبرنگار مهر در خرم آباد در سخنانی اظهار داشت: خط دوم انتقال گاز ثامن - خرم آباد دارای مصوبه دور اول سفر ریاست جمهوری است.

علی گودرزی طول این پروژه را 167 کیلومتر و با قطر 36 اینچ عنوان کرد و بیان داشت: با بهره برداری از این پروژه مشکل افت فشار گاز مورد نیاز صنایع استان لرستان و سایر مشترکان در ایام سرد سال مرتفع خواهد شد.

وی به دیگر مزایای افتتاح خط انتقال دوم گاز خرم آباد اشاره کرد و یادآور شد: همچنین با بهره برداری از این پروژه روند توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهای مسیر این خط لوله شامل شهرهای کوهدشت و پلدختر هموار خواهد شد.

گودرزی اهداف دیگر اجرای این پروژه را افزایش پایداری شبکه ملی گاز به ویژه در استانهای غربی کشور، گازرسانی به کارخانه سیمان و پتروشیمی خرم آباد و صنایع مستقر در شهر خرم آباد عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه در سال 86، بیان داشت: این در حالی است که تا آذر سال 88 این پروژه تنها 22 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گودرزی با اشاره به آماده بهره برداری بودن 123 کیلومتر از این پروژه، بیان داشت: عملیات اجرایی این طرح در مابقی مسیر 46 کیلومتری پروژه نیز در حال حاضر دارای بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

عکس تزئینی است

وی با اشاره به افزوده شدن 14 میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت استان با افتتاح این پروژه، خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در کمتر از هفت ماه به نقطه بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان اعتبار این پروژه را 180 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این در حالیست که تاکنون برای اجرایی شده این پروژه 155 میلیارد تومان هزینه شده است.

گودرزی از 2.5 برابر شدن ظرفیت گاز استان لرستان با بهره برداری از این پروژه خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه با وجود مشکلاتی که بر سر راه پروژه قرار داشت توانستیم خط دوم انتقال گاز خرم آباد را در کمترین زمان ممکن به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی از پرداخت خسارات معارضین محلی در حین اجرای پروژه خبر داد و یادآور شد: یکی از نکات حائز اهمیت در اجرای این پروژه این است که برای اجرایی شدن این خط انتقال تخریب های زیست محیطی صورت نگرفته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان ادامه داد: با توجه به اینکه برای اجرای خط انتقال جدید گاز خرم آباد از همان مسیر خط قدیمی استفاده شده است تخریب های زیست محیطی در این پروژه به حداقل ممکن کاهش یافته و می توان گفت این پروژه هیچ عوارضی برای محیط زیست به همراه نداشته است.

گودرزی با تقدیر از تلاشهای وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در به نتیجه رسیدن این پروژه، خاطر نشان کرد: با بهره برداری از خط دوم انتقال گاز خرم آباد مشکل افت فشار گاز در این استان به طور کامل رفع خواهد شد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۳

نخستین نشست "اندیشه‌های راهبردی " با موضوع "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت " با شرکت دهها تن از اندیشمندان و صاحبنظران دانشگاهی و حوزوی، چهارشنبه شب در محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.



ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٩

 

رژیم صهیونیستی پس از ماه ها کشمکش سرانجام همزمان با عملیات تروریستی صبح امروز در تهران، جانشین مئیر داگان، رئیس مستعفی موساد را تعیین کرد.
 

به گزارش مشرق، پایگاه خبری رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی نوشت که ساعاتی پیش "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر اسرائیل "تمیر فریدو" را به جای مئیر داگان به ریاست موساد انتخاب کرد.
تمیر پیش از این سمت‌های مهمی را در موساد داشته و معاون رئیس موساد نیز بوده است.
این رسانه صهیونیستی در ادامه به تمجید و تعریف از فریدو پرداخته و مدعی شده که وی تجربه زیادی را در موساد دارد و سمت‌های مختلفی را در این سازمان بر عهده داشته است.
انتخاب فریدو برای نهایی شدن نیاز به تأیید کمیته "تیرکل" دارد که بر انتصاب‌های مقامات ارشد صهیونیست نظارت دارد، اما انتظار می‌رود با توجه به حیاتی بودن این منصب برای رژیم صهیونیستی و افشای نام این مقام ارشد جاسوسی صهیونیستی، تأیید این تصمیم قطعی باشد.
فریدو در شرایطی به این سمت انتخاب می‌شود که رژیم صهیونیستی از مدت‌ها پیش به دنبال گزینه مناسبی برای جانشینی داگان بود،‌شکست‌های مکرر موساد در عملیات‌های اخیر خود نظیر ترور محمود المبحوح از رهبران حماس، موساد و فرماندهی آن را با بحران مواجه کرده و شهرک نشینان را به این سازمان جاسوسی بی‌اعتماد نموده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٩

شهید دکتر شهریاری همچنین از اعضای شورای ملی سزامی (مرکز تابش سینکروترون برای تحقیقات و علوم کاربردی در خاورمیانه) و از مشاوران ایران در این پروژه بود.

دکتر علی محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران نیز که سال گذشته با انفجار بمب در یک اقدام تروریستی به شهادت رسید، نماینده ایران در این پروژه علمی منطقه‌ای بود.

طرح سزامی (مرکز تابش سینکروترون برای تحقیقات و علوم کاربردی در خاورمیانه) مربوط به بهره‌برداری از یک دستگاه سینکروترون در منطقه است که قرار است با همکاری کشورهای منطقه در کشور اردن راه اندازی شود. سینکروترون، دستگاهی است که دارای کاربردهای مختلفی در تحقیقات علوم بنیادی، فن‌آوری نانو، زیست‌فن‌آوری، باستان‌شناسی، علم ساختارشناسی، مهندسی مواد، محیط زیست، تهیه داروهای نوین  وپزشکی است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۸
صبح امروز طی دو عملیات تروریستی جداگانه در تهران دو استاد دانشگاه هدف ترور تروریست های موتورسوار قرار گرفتند.
 

به گزارش گروه سیاسی مشرق، ترور دکتر فریدون عباسی حوالی ساعت 8 صبح امروز انجام شد و بر اساس آخرین اخبار دریافتی، این استاد دانشگاه شهید بهشتی به بیمارستان انتقال پیدا کرده است.
همچنین انفجار بمبی در شمال تهران نیز منجر به شهادت دکتر مجید شهریاری شد. بر اثر این انفجار که در بلوار ارتش رخ داد دکتر منوچهر شهریاری شهید و همسر وی بشدت مجروح شد.
هر دو استاد ترور شده امروز توسط دو موتورسوار مورد سوء قصد قرار گرفتند.
دکتر مجید شهریاری عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی که صبح امروز بر اثر یک انفجار مشکوک به شهادت رسید، همراه با دکتر مسعود علیمحمدی، دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران، از مشاوران ایران در پروژه مهم سزامی بودند.
برگزاری دوره‌هایی چون "کارگاه آموزشی آشنائی با کدهای محاسباتی راکتورهای هسته ای" از جمله سوابق دکتر شهریاری بوده است.
طرح سزامی (مرکز تابش سینکروترون برای تحقیقات و علوم کاربردی در خاورمیانه) مربوط به بهره‌برداری از یک دستگاه سینکروترون در منطقه است. سینکروترون دستگاهی است که دارای کاربردهای مختلفی در تحقیقات علوم بنیادی، فن‌آوری نانو، زیست‌فن‌آوری، باستان‌شناسی، علم ساختارشناسی، مهندسی مواد، محیط زیست، تهیه داروهای نوین و پزشکی است.
یکی از طرح های مهم دکتر شهریاری، طراحی‌های تئوریک مربوط به ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای است که بازتاب زیادی نیز در مراکز علمی جهان داشت.
نام دکتر فریدون عباسی نیز در قطعنامه 1747 شورای امنیت سازمان ملل نیز به عنوان یکی از افراد مرتبط با فعالیتهای هسته‌ای ایران ذکر شده و مشخص است که از مدتها قبل، برای حذف فیزیکی وی برنامه‌ریزی شده است.
دکتر فریدون عباسی دوانی که صبح امروز طی یک عملیات تروریستی در میدان دانشجو تهران مجروح شده و به بیمارستان انتقال پیدا کرده، از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بوده و سه دور در جبهه جنگ عراق بر علیه ایران حضور داشته است وی بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته ای گرفته است.
عباسی 52 ساله از متخصصین لیزری بود. فریدون عباسی ریاست گروه فیزیک در دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران هم داشت ولی بندرت به این دانشگاه میرفت.
وی روز دهم اردیبهشت ماه 1386 توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور به علت خدمات علمی به کشور، به عنوان استاد نمونه کشوری و 27 مهرماه امسال نیز در مراسمی در دانشگاه شهید بهشتی که با حضور پرویز داوودی و غلامعلی حدادعادل برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.
فریدون عباسی دوانی از سال 72 عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه شده و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده است.
هر دو استاد ترور شده امروز، عضو شورای مرکزی انجمن هسته‌ای ایران بوده اند که دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان نیز سابقه عضویت در این انجمن را دارد و مقر آن نیز پژوهشکده کاربرد پرتو سازمان انرژی اتمی است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۸

'امین کمالوندی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه شامل آثار 17 عکاس و هنرمند لرستانی است که در قالب 250 اثر چاپ خواهد شد.
وی هدف از انتشار این کتاب را معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان لرستان ، به تصویر کشیدن دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف در این استان در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین لرستان در هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان معرفی هنرمندان عکاس لرستانی و نیز شناساندن نقاط قوت ، استعداد و نیز توانمندی عکاسان لرستانی را از دیگر اهداف انتشار این کتاب برشمرد.
کمالوندی خاطر نشان کرد : هزینه چاپ و انتشار این کتاب بالغ بر 300 میلیون ریال می باشد که از محل اعتبارات فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد تامین شده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۸

به گزارش ایرنا، صبح روز دوشنبه هنگامی که آقای دکتر مجید شهریاری یکی از استادان برجسته دانشگاه شهید بهشتی به همراه همسرش عازم محل کار خود بود، توسط دو موتور سوار مورد حمله وحشیانه تروریستی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل شد.
براساس این گزارش حال عمومی همسرش که در این حادثه کور تروریستی مجروح شد،‌ رضایت بخش اعلام شده است.
همچنین در حادثه تروریستی دیگری که صبح امروز اتفاق افتاد، استاد فریدون عباسی یکی دیگر از اساتید برجسته کشورمان مورد سو قصد قرار گرفت و به همراه همسرش مجروح شد.
بر اساس گزارش های رسیده، حال عمومی این استاد دانشگاه و همسرش رضایت بخش است.
یادآور می شود، در بامداد 22 دیماه سال 1388 دکتر مسعود علی محمدی استاد برجسته فیزیک دانشگاه تهران به هنگام خروج از منزلش در یک حادثه تروریستی دیگری بر اثر بمب کنترل از راه دور ترور شد.
به عقیده کارشناسان، دشمنان ملت ایران که از پروژه تحریم و فشار ناامید شده اند،‌ بار دیگر در آستانه ادامه مذاکرات گروه 1+5 با ایران، اقدامات کورتروریستی را در دستور کار خود قرار داده اند تا بتوانند بر سر میز مذاکره خواسته های نامشروع و ظالمانه خود را بر ملت ایران تحمیل کنند.
البته ملت بزرگ و سرافراز ایران در طول 30 سال گذشته همواره در مقابل این نوع حملات کور تروریستی با قامتی رشید و استوار ایستاده و این نوع اقدامات غیر انسانی آنان را برای رسیدن به خواسته هایشان مصمم تر می کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۸

   لرنا: طرح استیضاح منوچهر حاجیوند هفته گذشته با پنج رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر دورود مورد تایید قرار گرفت و وی از سمت شهرداری دورود برکنار شد. دراین حال سازمان بازرسی لرستان حکم به بازگشت شهردار برکنار شده داد و منوچهر حاجیوند با حضور مامورین نیروی انتظامی به محل کار خود بازگشت. حاجیوند در خصوص این وقایع گفت: موضوع استیضاح بنده در شورای اسلامی شهر دورود بدون رعایت مراحل قانونی کار و بر اساس اهداف و نیات شخصی انجام شده بود که به همین دلیل به سازمان بازرسی استان شکایت کردم. ‘نصرالله رشنو’ فرماندار دورود در این زمینه گفت:   

______________________________________________________

به گزارش خبرگزاری لرستان به نقل از ایرنا، طرح استیضاح منوچهر حاجیوند هفته گذشته با پنج رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر دورود مورد تایید قرار گرفت که برهمین اساس وی از سمت شهرداری دورود برکنار شد.
دراین حال سازمان بازرسی استان لرستان حکم به بازگشت شهردار برکنار شده دورود داد و شهردار برکنار شده دورود امروز با حضور مامورین نیروی انتظامی به محل کار خود بازگشت.
منوچهر حاجیوند روز شنبه و همزمان با حضور مامورین پلیس برای اجرای حکم سازمان بازرسی استان لرستان در خصوص این وقایع به خبرنگار ایرنا گفت: موضوع استیضاح بنده در شورای اسلامی شهر دورود بدون رعایت مراحل قانونی کار و بر اساس اهداف و نیات شخصی انجام شده بود که به همین دلیل به سازمان بازرسی استان شکایت کردم.
وی افزود: در طول چهار سال گذشته تنها مصوبه عمرانی شورای اسلامی شهر دورود احداث هشت مجموعه سرویس بهداشتی در میدان آزادگان شهر بوده است.
وی اظهار داشت: سازمان بازرسی استان با بررسی موضوع و جوانب امر نتیجه استیضاح شورای شهر را لغو و حکم به ادامه کار اینجانب را صادر کرده که این حکم امروز با حضور مامورین پلیس و به صورت قانونی اجرا شد.
شهردار دورود دراین خصوص مدعی شد که علت اصلی استیضاح خود از سوی شورای اسلامی شهر را جلوگیری از حیف و میل بیت المال و عمل نکردن به خواسته های غیرقانونی اعضای شورا بوده است.
‘نصرالله رشنو’ فرماندار شهرستان دورود نیز در گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: موضوع استیضاح شهردار دورود به دلیل رعایت نکردن مراحل قانونی و اداری لازم غیرقانونی و بلااثر است که با حکم سازمان بازرسی استان زمینه بازگشت به کار شهردار دورود فراهم شد.

نصر الله رشنو فرماندار دورود قبل از این نیز با انتقاد از اقدام شورای اسلامی شهر دورود در برکناری شهردار گفته است: در وضعیت فعلی که با وقوع زلزله وضعیت خدمات رسانی به زلزله زدگان با سختی صورت می گیرد و شهردار عضو ستاد بحران شهر می باشد شورا مرتکب یک بی بصیرتی شده است.

گفتنی است، با استیضاح و برکناری حاجیوند، شورای اسلامی شهر دورود یکی از کارکنان شهرداری را به عنوان سرپرست شهرداری شهر معرفی و منصوب

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٦
 
اشخاص مسلحی که در عکس دیده می شوند اعضای گروهک ضدانقلاب « دمکرات کردستان » ( دار و دسته قاسملو) می باشند.
 
گروه جهاد و مقاومت مشرق- عکس زیر مربوط است به سفر اولین هیات نمایندگی جمهوری اسلامی به کردستان برای مذاکره با گروهک های تجزیه طلب می باشد. مذاکراتی که به نتیجه نرسید و به شرارت های ضد انقلاب (دمکرات و کومله) پایان نداد. 
در  این سفر که در ابتدای سال 1358 انجام شد شهید بهشتی ، مرحوم طالقانی و آقای هاشمی رفسنجانی حضور داشتند. اشخاص مسلحی که در عکس دیده می شوند اعضای گروهک ضدانقلاب « دمکرات کردستان » ( دار و دسته قاسملو) می باشند.hashemi.jpg

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٦

 نیروی انتظامی لرستان :نابراین گزارش، اقدام برای گازسوز کردن یک‌د‌ستگاه خودرو سواری به‌صورت غیراستاندارد و با استفاده از سیلندر گاز مایع در شهرستان دورود موجب انفجار کپسول گاز و سبب حریق شد.

این حادثه موجب سوختگی راننده خودرو از ناحیه سر، صورت و دست‌ها شد که نامبرده به دلیل جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.
کاظم علیزاده فر مانده نیروی انتظامی استان لرستان با تاکید بر ضرورت اقدام برای گازسوزکردن خودرو در مراکز فنی مجاز، گازسوز کردن خودرو به روش غیراستاندارد و دستی در منازل با استفاده از سیلندرهای خانگی کاری خطرناک و غیراصولی است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٦

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس لرستان انحراف به چپ راننده مینی‌بوس در شهرستان الشتر ـ لرستان، صبح امروز سه قربانی بر جای گذاشت.
براساس این گزارش مأموران پلیس راه الشتر در پی ‌اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110، از وقوع یک فقره تصادف در محور الشتر ـ نورآباد مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.
بر پایه این خبر، با حضور مأموران در محل مشخص شد، یک دستگاه مینی‌بوس با 15 نفر سرنشین با دو دستگاه کامیون ایسوزو با هم برخورد می‌کنند که سه نفر از سرنشینان مینی‌بوس به‌علت شدت جراحات وارده ، فوت و 12 نفر دیگر مجروح شدند.
در ادامه این خبر آمده است، کارشناس پلیس راه علت تامه تصادف را بی‌مبالاتی از جانب راننده مینی‌بوس و تجاوز به چپ گزارش کرد.
گفتنی است، رانندگان وسایل نقلیه در چارچوب قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، با رعایت نکات ایمنی می‌توانند از این‌گونه حوادث جلوگیری کنند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٦

مراد هنرمند با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان افزود :

عملیات اجرایی پایانه صادراتی سنگ خرم آباد به عنوان یکی از مصوبه های سفر هیئت دولت به استان آغاز شد .

 

وی با بیان اینکه احداث چنین پایانه ای برای استان بسیار ضروری است  ، اظهار داشت : این پایانه صادراتی در زمینی به مساحت 30 هکتار در محل کمربندی خرم آباد احداث و به بهره برداری می رسد .

 

هنرمند ادامه داد : پیش بینی می شود پایانه صادراتی سنگ خرم آباد در یک پروسه زمانی سه ساله افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد .

 

مدیر عامل شرکت کارآفرینان و تلاشگران لرستان عنوان کرد: جهت اجرای این پایانه اعتباری بالغ بر 120میلیارد ریال هزینه خواهد شد .

 

 مراد هنرمند گفت : وجود این پایانه تاثیر بسزایی در روان سازی ، هماهنگی و افزایش صادرات سنگ از استان را دارد . 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٦
پدر شهیدان افراسیابی ، پس از سال ها تحمل فراق پنج پسر خود ، سرانجام به دیدار معبود شتافت.
 
به گزارش خبرنگار جهاد و مقاومت مشرق ، پدر شهیدان افراسیابی ، پس از سال ها تحمل فراق پنج پسر خود ، سرانجام به دیدار معبود شتافت.
حاج علی افراسیابی 5 فرزند خود با نام های ابراهیم، اسماعیل، امیر، جواد و علیرضا را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده و هم اینک دو پسر این خانواده نیز  با نام های حاج محسن و حبیب هم در خیل جانبازان انقلاب اسلامی هستند. از این پنج برادر ، چهار تن  در عرصه دفاع مقدس و یک نفر نیز در مبارزات با رژیم ستمشاهی به شهادت رسیدند.
وفات این پدر رنج کشیده را به مادر شهیدان ، بانو حاجیه خانم عسکری تسلیت عرض می نماییم.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢

 گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حسین اسدی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: برای بازسازی این تعداد کلاس درس 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی افزود: طی برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته توسط اداره کل نوسازی مدارس لرستان 5 هزار و 452 کلاس درس به عنوان کلاس‌های تخریبی شناسایی که در طی سال‌های 85 تاکنون این اداره کل توانست یک هزار و 619 کلاس درس را در قالب 572 آموزشگاه را در مناطق شهری و روستایی بازسازی کند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: 29 مدرسه شبانه‌روزی در قالب 174 کلاس درس از سال 85 تاکنون به همت دولت خدمتگزار نهم و دهم در مناطق محروم و روستایی استان لرستان احداث شده است.
‌وی افزود: این طرح در زمینه محرومیت‌زدایی از مناطق دورافتاده و روستایی استان لرستان اجرا می‌شود.
مدیرکل نوسازی مدارس لرستان تصریح کرد: در زمینه سیاست‌های آموزش وپرورش و پوشش وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان، احداث و توسعه فضاهای آموزشی در برنامه‌های نوسازی مدارس گنجانده شده است.
وی یادآورشد: تاکنون با جلب مشارکت‌های مردمی در استان بیش از یک سوم مدارس لرستان نوسازی و تجهیز شده‌ است.
اسدی‌پور افزایش مشارکت‌های مردمی را از نتایج مستقیم تلاش خبرنگاران در اشاعه این فرهنگ دانست و و گفت: با تلاش مطبوعات و خبرنگاران استان و سایر مسئولان میزان مشارکت‌های مردمی در استان از سال 84 تاکنون سالانه 20 درصد رشد داشته است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱

 گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام رضا حقیان پیش از ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی الیگودرز خواستار ساماندهی مراکز فرهنگی و تبلیغی به‌ویژه مساجد در سطح این شهرستان شد و اظهار داشت: با توجه به اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای دشمنان، مناطق محروم نیز باید در مقابل این تهاجمات تجهیز شوند.
حجت‌الاسلام حقیان افزود: امروزه باید از مراکز فرهنگی و مساجد به‌عنوان دژ مستحکمی در مقابل خرافه و خرافه‌پرستی استفاده شود که این موضوع به برنامه‌ریزی و توجه بیشتر نیاز دارد.
امام جمعه شهرستان الیگودرز گفت: هنر باید در خدمت معنویت، تعهد اسلامی و اندیشه اسلامی باشد و موجب سستی و انحراف در فکر و عمل نشود.
وی افزود: بسیجیان، شهدا و تمام ولایتمداران با تمام وجود خود برای حفظ دین، احیای دین و ارزش‌های اسلامی، گسترش فرهنگ دینی و نجات بشریت جانفشانی کردند.
امام جمعه شهرستان الیگودرز گفت: از ابتدای مبارزات مردم ایران علیه رژیم ستم‌شاهی، مساجد همواره به‌عنوان یک پایگاه و سنگری مستحکم در مقابل یورش دشمنان اسلام مطرح بوده‌اند.
در ادامه فرماندار الیگودرز گفت: خوشبختانه در سطح شهر الیگودرز تعداد مساجد با جمعیت موجود تطابق دارد و در حد استاندارد است.
مهدی وفایی افزود: عدم پراکندگی این اماکن دینی در سطح شهر و نبود روحانی برای تمام این مساجد از عمده مشکلاتی است که باید به آن پرداخته شود.
وی یادآورشد: با تشکیل ستاد رسیدگی به امور مساجد و تقسیم برنامه‌ریزی شده اعتبارات تخصیصی به مساجد در صدد رفع این مشکلات هستیم.
فرماندار الیگودرز در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج گفت: اساس و بنیاد بسیج توسط امام راحل پایه‌گذاری شد و این نهاد مردمی در عرصه‌های مختلف انقلاب و نظام اسلامی پا به میدان گذاشت.
وی تصریح کرد: بسیج از جبهه‌های دفاع مقدس تا عرصه‌های علمی کشور برای میهن اسلامی افتخار آفرینی کرده است.
وفایی‌مقدم یادآورشد: هفته بسیج باید به خوبی و در شان و منزلت بسیج گرامی‌داشته شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :