فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٤/٧

  انتظار10 ساله برای صدور مجوز نشریه محلی

بالاخره  سالها گذشت  و جلسه ای هیات نظارت بر مطبوعات با همکاری جناب آقای محمد زاده  معاون محترم مطبوعاتی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،برای استان لرستان برگزارشد و طلسم 10 ساله نشریات لرستان روی میز  هیات محترم قرار گرفت  که نامه اعمال ما بعد از گذشت 10 سال  ازسوی هیات محترم به بنا دلایل نامعلومی  مختومه  و به بایگانی راکدسپرده شد!

  لذا بعد از گذشت 10 سال انتظار برای صدور مجوز  نشریه مذکور،عطایش را به لقایش بخشیدم .  

  بدرود نشریه فردای لرستان

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٤/٧

 این تصویری که مشاهده می کنید روزی بعنوان پل  مقاومت مردم ایران در زمان جنگ تحمیلی عراق بعثی علیه مردم ایران بوده و خواهد ماند.

یادش بخیر تله زنک قهرمان

 یادش بخیر روزهای  جنگ و مقاومت

 یادش بخیر  مردان مبارز وقهرمان تاتخیری

AWT IMAGE

  شکل 1-الف-پل تله زنگ

AWT IMAGE 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٤/٧

دریاچه گهر  

در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان واقع است. این دریاچه در منطقه حفاظت شده اشترانکوه و بین بخش ززو ماهرو الیگودرز و بخش مرکزی دورود قرار دارد قرار دارد. این دریاچه که به «نگین اشترانکوه» معروف است یکی از زیباترین دریاچه‌های طبیعی ایران به شمار می‌رود و با ارتفاع ۲۳۶۰ متر از سطح دریا در میان منطقه حفاظت شده اشترانکوه واقع شده‌است.این دریاچه به سبب نداشتن راه ماشین رو تا حد زیادی از خرابی و آلودگی به دست انسان به دور مانده‌است.  

دسترسی به این دریاچه از طریق شهرهای دورود، الیگودرز و ازنا امکان‌پذیر است.آسان‌ترین راه برای دسترسی به این دریاچه از مسیر شهرستان دورود است.مسیری که از الیگودرز به گهر می‌رسد، زیباترو سخت‌تر است. کوهنوردانی که به قله‌های اشترانکوه صعود می‌کنند معمولاً برای رسیدن به گهر از مسیر روستای طیان حرکت می‌کنند. برای رفتن از مسیر طیان می‌توان از راه‌آهن تهران-خرمشهر استفاده کرد و در ایستگاه دربند بعد از ایستگاه ازنا از قطار پیاده شد.از شهر دورود تا چشمه خیه حدود ۱۷ کیلومتر جاده آسفالت است واز چشمه خیه تا دریاچه گهر ۱۸ کیلومتر مسافت مالرو است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٤/٧

آتش زدن علف های هرز موجب آتش سوزی وسیع در اراضی کشاورزی و باغات روستای "خورهه" شد که نتیجه این آتش سوزی خسارت به یک هزار اصله درخت گردو و بادام بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموران انتظامی پاسگاه خمه شهرستان الیگودرز روز گذشته برابر اعلام مرکز 110 مبنی بر یک فقره آتش سوزی در حوالی روستای "خورهه" بلافاصله به محل اعزام که مشاهده شد، آتش سوزی به علت آتش زدن علف های هرز، توسط شخص یا اشخاصی ناشناس صورت گرفته است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٤/٧
 

حجت الله رحمانی نماینده مردم الیگودرز در مجلس با اشاره به اینکه در قالب طرح قمرود، سالانه 181 میلیون متر مکعب آب قابل شرب از الیگودرز به قم منتقل خواهد شد، افزود: ظرفیت انتقال این سد، بیش از دو برابر آب انتقالی از سد کرج به تهران است که مورد به استفاده قریب به 14 میلیون نفر است؛ در حالی که استان قم حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد و بنابراین با راه‌اندازی و انتقال کامل آب به قم، تنها 5 تا 8 درصد آب انتقالی صرفا به منظور شرب به قم منتقل شده و مابقی آن به مصرف امور کشاورزی، صنعتی، سیاحتی و گردشگری خواهد رسید و این فریبی بیش نبوده است.


ادامه مطلب ...
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :