فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢٩

 

مرحوم  قیصر امین‏پور در دوم اردیبهشت 1338 چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در گتوند  به پایان برد سپس به تهران آمد و دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران در سال 1376اخذ کرد. وی فعالیت هنری خود را از حوزه اندیشه و هنر اسلامی در سال 1358 آغاز کرد .

  امین پور پس از تصادفی در سال ۱۳۷۸ همواره از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد و حتی دست کم دو عمل جراحی قلب و پیوند کلیه را پشت سر گذاشته بود و در نهایت حدود ساعت ۳ بامداد سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶ در بیمارستان دی درگذشت. پیکر این شاعر در زادگاهش گتوند و در کنار مزار شهدای گمنام این شهرستان به خاک سپرده شد.

سرا پا اگر زرد و پژمرده ایم / ولی دل به پاییز نسپرده ایم 

 چو گلدان خالی، لب پنجره / پر از خاطرات ترک خورده ایم
 اگر داغ دل بود، ما دیده ایم / اگر خون دل بود، ما خورده ایم
 دلی سر بلند و سری سر به زیر/ از این دست عمری به سر برده ایم

 

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢٩
 
«عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز (دوشنبه) در حاشیه گردهمایی مدیران ثبت احوال  درباره نتیجه بررسی های هیات پیگیری علل لغو همایش ملی تبیین شخصیت علمی حضرت امام خمینی (ره) در بروجرد اظهار داشت: فرماندار بروجرد ضمن پذیرش قصور خود استعفا داد. استعفایی که ایشان داده است، از طرف استاندار پذیرفته شده است.

به گزارش انتخاب، وزیر کشور تصریح کرد: فرماندار مربوطه اذعان کرده است که در شرایط خاص و بصورت بسیار ناپخته ای تصمیم گیری کرده است.

رحمانی فضلی اظهارداشت: تشخیص ما قصور و انفعال در کار است که از سوی گروه یا جناح خاصی صورت نگرفته است.

وی گفت: وزارت کشور مسوول صدور مجوز برای برگزاری مراسم ها است و اگر اتفاق خاصی بیفتد، تحلیل آن با توجه به ارجحیت مصالح عمومی جامعه برعهده وزارت کشور خواهد بود.

وزیر کشور یادآور شد: متاسفانه به رغم مجوز قبلی مبتنی بر تشکیل جلسه ای در دانشگاه بروجرد با حضور افراد شاخصی همچون آیت الله دری نجف آبادی آیت الله، محلاتی و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تشکیل شود که سخنرانی دیگری از سوی برخی افراد به دلایل سلیقه ای و یا سیاسی همزمان در آن محل ترتیب داده شده بود که مسوولین محلی از آن مطلع نبودند.

رحمانی فضلی ادامه داد: پس از تشکیل نشدن جلسه یاد شده، شورای تامین تشکیل شد تا موضوع مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قبل از صدور هر مجوزی برای برگزاری مراسم ها همه ابعاد مورد بررسی قرار می گیرد و اگر مصلحت بود، مجوز صادر می شود، تاکید کرد: افرادی که موجب قصور در کار شده بودند به برخورد منفعلانه خود معترف شدند و قصور را پذیرفتند.

 همایش ملی تبیین شخصیت علمی حضرت امام خمینی (ره) قرار بود 16 و 17 اردیبهشت در دانشگاه دولتی آیت الله بروجردی (ره) با حضور حجت الاسلام و المسلمین«سید حسن خمینی» ، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» و حجت الاسلام و المسلمین «سید هاشم رسولی محلاتی» برگزار شود که به دلیل اصرار برخی بر حذف سخنرانی سید حسن خمینی، این همایش لغو شد.

دانشگاه دولتی آیت الله بروجردی (ره) روز دوشنبه 15 اردیبهشت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: با کمال تاسف به سبب افراط گری افراط گرایان و تهدیدهای تشنج آفرین آنها و با نهایت شگفتی، برخی مسوولان و تاثیرگزاران این شهر اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش (سید حسن خمینی) را داشتند.

در این بیانیه آمده است: دانشگاه آیت الله بروجردی با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با توجه به اینکه حرمت مومن از حرمت خانه کعبه بالاتر است و برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان که سبب شکستن حرمت مهمان همایش می شد، کل همایش را لغو کرد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢٩
 
محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی با تاکید بر اینکه حجامت دارای دو کاربرد پیشگیری و درمان است به تببین مقاطع زمانی مناسب، توصیه‌های قبل و بعد، ممنوعیت‌ها و سایر ابعاد کلی حجامت پرداخت.
مقایسه حجامت با اهدای خون
 
به گزارش عرش نیوز،سیدسعید اسماعیلی، محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی، حجامت را دارای دو کاربرد پیشگیری و درمانی دانست و گفت: در بعد درمانی حجامت پس از تجویز پزشک انجام می‌شود و در بعد پیشگیری نیز به منظور جلوگیری از ابتلا به برخی از بیماری‌ها حجامت صورت می‌گیرد.

مقاطع زمانی مناسب برای انجام حجامت

اسماعیلی با بیان اینکه حجامت پیشگیری دارای قواعد خاص و انجام آن در برخی از ماه‌های سال مناسب‌تر است، ادامه داد: در برخی از ماه‌های سال به ویژه فروردین و اردیبهشت توصیه به انجام حجامت شده و در مقابل برای مقاطع زمانی دیگر همچون دی‌ماه بهتر است که حجامت انجام نشود.

این محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی افزود: از نظر روزها نیز از پانزدهم تا بیست و یکم ماه‌های قمری روزهای بهتری برای انجام حجامت محسوب می‌شود و از جهت ساعات حجامت نیز ساعت‌های ابتدایی روز زمان مناسب تری برای انجام حجامت است ولی در این بین برخی روزهای خاص همچون هفتم حزیران( ۲۹ تا ۳۰ خردادماه) در برخی روایات اسلامی مورد تاکید قرار گرفته و حتی عنوان شده اگر آن روز موفق به انجام حجامت نشدید ۱۴ حزیران یا ۶ تیرماه حجامت را انجام بدهید.

انجام حجامت برای چه افرادی ممنوع است؟

وی به ممنوعیت‌های انجام حجامت اشاره کرد و گفت: برای اکثر افراد جامعه ما ممنوعیت مطلقی نداریم مگر افرادی که دچار کم خونی‌های شدید باشند که در این افراد انجام حجامت قاعدتا صورت نمی‌گیرد در برخی نیز باید احتیاط‌های را رعایت کنیم همچون اشخاصی که بیماری‌های سیستم ایمنی دارند و برخی از افراد نیز باید تحت نظر پزشک و با صلاحدید وی این عمل را انجام بدهند. افرادی که اعضای پیوندی در داخل بدن خود دارند و یا بیماری خاصی دارند حتما قبل از انجام حجامت باید با پزشک آشنا به طب ایرانی و اسلامی مشورت کنند.

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢۸

ظهر روز سی و یکم بود. با بمباران فرودگاههای کشور جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد. همه بچه ها مانده بودند که چه کار کنند. این بار فقط درگیری با گروهک ها یا حمله به یک شهر نبود، بلکه بیش از هزار کیلومتر مرز خاکی ما مورد حمله قرار گرفته بود.
شب در جمع بچه ها در مسجد نشسته بودیم. یکی از بچه ها از در وارد شد و شاهرخ را صدا کرد. نامه ای را به او داد و گفت: از طرف دفتر وزارت دفاع ارسال شده از سوی دکتر چمران برای تمام نیروهائی که در کردستان حضور داشتند این نامه ارسال شده بود. تقاضای حضور در مناطق جنگی را داشت.
شاهرخ به سراغ تمامی رفقای قدیم و جدید رفت. صبح روز یازدهم مهر با دو دستگاه اتوبوس و حدود هفتاد نفر نیرو راهی جنوب شدیم. وقتی وارد اهواز شدیم همه چیز به هم ریخته بود. آوارگان زیادی به داخل شهر آمده بودند.
رزمندگان هم از شهرهای مختلف می آمدند و... همه به سراغ استانداری و محل استقرار دکتر چمران می رفتند. سه روز در اهواز ماندیم. دکتر چمران برای نیروها صحبت کرد. به همراه ایشان برای انجام عملیات راهی منطقه سوسنگرد شدیم.
کله پاچه
مرتب می گفت: من نمی دونم، باید هر طور شده کله پاچه پیداکنی! گفتم: آخه آقا شاهرخ تو این آبادان محاصره شده غذاهم درست پیدا نمی شه چه برسه به کله پاچه!؟
بالاخره با کمک یکی از آشپزها کله پاچه فراهم شد. گذاشتم داخل یک قابلمه، بعد هم بردم مقرّ شاهرخ ونیروهاش. فکر کردم قصد خوشگذرانی وخوردن کله پاچه دارند. اما شاهرخ رفت سراغ چهار اسیری که صبح همان روز گرفته بودند. آنها را آورد و روی زمین نشاند. یکی از بچه های عرب را هم برای ترجمه آورد. بعد شروع به صحبت کرد:
خبر دارید دیروز فرمانده یکی از گروهان های شما اسیر شد. اسرای عراقی با علامت سر تائید کردند. بعد ادامه داد: شما متجاوزید. شما به ایران حمله کردید. ما هر اسیری را بگیریم می کُشیم ومی خوریم!!
مترجم هم خیلی تعجب کرده بود. اما سریع ترجمه می کرد. هر چهار اسیر عراقی ترسیده بودند و گریه می کردند. من و چند نفر دیگر از دور نگاه می کردیم و می خندیدیم.
شاهرخ بلافاصله به سمت قابلمه کله پاچه رفت. بعد هم زبان کله را درآورد. جلوی اسرا آمد وگفت: فکر می کنید شوخی می کنم؟! این چیه!؟ جلوی صورت هر چهارنفرشان گرفت. ترس سربازان عراقی بیشتر شده بود. مرتب ناله می کردند. شاهرخ ادامه داد: این زبان فرمانده شماست!! زبان،می فهمید؛زبان!!
زبان خودش را هم بیرون آورد و نشانشان داد. بعد بدون مقدمه گفت: شما باید بخوریدش!
من و بچه های دیگه مرده بودیم ازخنده ،برای همین رفتیم پشت سنگر.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢۱
 استان لرستان زادگاه غارهای تاریخی زیادی است، غارهایی که از نخستین سکونتگاههای بشر به شمار می رود تا لرستان به واسطه قدمت برخی از این غارها عنوان پایتخت پارینه سنگی را یدک بکشد.

در این میان غارهای "دست کند" لرستان یکی از شگفت انگیزترین میراثی هستند که از گذشته به جای مانده اند، میراثی که با معماری حیرت انگیز خود می توانند گردشگران زیادی را از جای جای دنیا به لرستان بکشانند.

این در حالیست که این میراث ارزشمند تاکنون کمتر مجال معرفی پیدا کرده اند و بسیاری از آنها تاکنون حتی به فهرست جاذبه های گردشگری نیز راه پیدا نکرده اند تا معرفی غارهای "دست کند" لرستان چشم به راه همت متولیان باقی بماند.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢۱
 
 
شهروندان سوری در پی خروج تروریست های مسلح و تلاش ارتش برای پاکسازی شهر حمص از وجود مواد منفجره احتمالی، در حال بازگشت به این شهر می باشند. 

 شهروندان سوری در پی خروج تروریست های مسلح و تلاش ارتش برای پاکسازی شهر حمص از وجود مواد منفجره احتمالی، در حال بازگشت به این شهر می باشند.

 

بازگشت زندگی به حمص سوریه (عکس)

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری همایش تکریم و تجلیل از شخصیت مرحوم آیت الله روح الله کمالوندهمزمان با پنجاهمین سالگرد رحلت این عالم بزرگ در خرم آباد خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈسعید مهدوی امینˈ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این همایش 26 اردیبهشت ماه امسال با حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی، مذهبی و سیاسی کشوری برگزار می شود

مرحوم آیت الله کمالوند در سال 1319 قمری در خانواده ای کشاورز درخرم آباد به دنیا آمد و در محضر اساتیدی چون آیت الله حسین بروجردی، عبدلاکریم حائری یزدی و امام خمینی (ره) کسب فیض نمود.

در سال 1329 و با درخواست مردم و موافقت آیت الله بروجردی، کمالوند به همراه گروهی از روحانیون و طلبه های جوان، راهی زادگاه خود شد و به تاسیس و رونق حوزه علمیه این شهر همت گماشت که امروزه با نام حوزه علمیه کمالیه شناخته می شود.

با اعلام طرح اصلاحات اجتماعی و اقتصادی ˈانقلاب سفیدˈ، روحانیون به مخالفت با این طرح پرداختند و آیت الله کمالوند نیز به دلیل داشتن ارتباط با افرادی در دستگاه حاکمه، نقش واسطه را در تبادل نظرات روحانیون و شاه داشت، وی به نمایندگی از طرف روحانیون قم، پیام مخالفت روحانیت با طرح انقلاب سفید را به محمدرضا رساند.

مرحوم کمالوند در سال 1343 دچارسکته قلبی شد که برای درمان روانه تهران شد، پیکر مطهر وی در مسجد بالاسرقم در مجاورت آرامگاه آیت الله بروجردی به خاک سپرده شده است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱۸
  

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشالله نعمتی ظهر امروز در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان دورود با بیان اهمیت جایگاه صنایع در استان و شهرستان، گفت: با توجه به آن که وجود صنایع در منطقه باعث بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت مردم می‌شود، لذا باید تا حد امکان مشکلات آنها را بررسی و به دنبال رفع آنها باشیم.

سرپرست فرمانداری دورود با اشاره به مشکلات کارخانه فارسیت دورود که طی سالیان گذشته تا مرز ورشکستگی نیز پیش رفته است، اظهار داشت: به دنبال راه‌اندازی مجدد این کارخانه هستیم و به این منظور تغییر نگرشی نیز در خط تولید این کارخانه به وجود آمده است.

وی افزود: همچنین باید مشکلات شرکت فارس و خوزستان را برای کمک در زمینه راه‌اندازی شرکت فارسیت در نظر بگیریم.

نعمتی در خصوص مشکلات کارگران شرکت تراورس که به عنوان بخش خصوصی در زیر مجموعه‌های راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند، گفت: هر کارفرمایی که در مقابل کارگر متعهد می‌شود، باید برابر با تعهدات خود به کارگر اقدام کند.

وی افزود: مشکلاتی مثل معوقه چند ماه حقوق که برای کارگران شرکت تراورس ایجاد شده، برخی ناشی از عدم پیگیری‌های مسئولان راه‌آهن است.

این مقام مسئول در ادامه خواستار رفع هرچه سریع‌تر مشکلات کارگران شرکت تراورس و کارخانه فارسیت و همچنین کارگران سد مروک شد.

سرپرست فرمانداری دورود در ادامه با انتقاد از بی‌توجهی برخی مدیران عضو کمیسیون کارگری شهرستان که در این جلسه حضور نیافته بودند،گفت: مدیران دستگاه‌ها باید خود حضور داشته باشند، چرا که نماینده فرستاده شده از سوی آنها قدرت تصمیم‌گیری برای مجموعه را ندارد

 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٧
 
"بشار اسد" رئیس جمهور سوریه و همسرش "اسماء اسد" به مناسبت عید شهدا (۶ می) با فرزندان شهدا دیدار کردند.
 
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، بشار اسد طی سخنرانی در این دیدار گفت: سوری‌ها همیشه به شهدای خود افتخار می‌کنند چه آنانکه در گذشته شهید شدند و چه شهدای کنونی ما در جنگ با تروریسم.

وی در ادامه گفت: خانواده شهدا مایه عزت و شرافت ملت سوریه هستند.
 
 
 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٦
  پس از گذشت 3 روز از حادثه دلخراش رانش زمین در منطقه «ارگوی» ولایت بدخشان افغانستان، وضعیت آوارگان این رویداد اسفبار گزارش شده و آسیب‌دیدگان و بازماندگان نیاز مبرمی به کمک‌های نقدی و غیرنقدی دارند.

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٦

ارگوی بدخشان که در یک لحظه در رانش زمین به زیر گل و لای فرو می رود، بدون هرگونه اغماض در دامان افسانه مرگبار هائیتی امریکا است که تاوان مزدوری حکومت را با جان و مال و خانه و کاشانه هزاران هزار مظلوم بی دفاع پس می دهد 

همه چیز از 1993 میلادی شروع شد، مقارن با همان سال 1372 که مجاهدین به قدرت رسیدند و جنگ داخلی اغاز شد، که ربانی دولت تاسیس کرد، که نهضت اسلامی زنان در کابل بنیانگذاری شد، که نخستین بانک اسلامی در تاریخ بانکداری افغانستان احداث شد، که اردوگاه های "عسکر اباد"، "تل سیاه" و "سفید سنگ" ایران تنها پناهگاه های اوارگان افغانستانی شدند، که رمضان بشر مشغول نوشتن تز دکترای خود در باره جنگ و دیپلوماسی در افغانستان گشت، که تشکیل «شورای هماهنگی انقلاب اسلامی افغانستان» علیه نیروهای دولتی در کابل زمینه ساز ورود طالبان به خاک کشورما شد...
در همان بحبوحه سال های سیاه جنگ و درگیری و اوارگی در افغانستان، برنامه پژوهشی هارپ (HARRP) درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی فوق کوتاه با 180 برج انتن الومینیومی به ارتفاع 5/23 متر مشترکا توسط نیروی هوایی و دریایی و 15 دانشگاه امریکا و دانشگاه الاسکا در فیربنکس تاسیساتی شد و ناگفته نماند که تکمیل ان دو دهه به طول انجامید و 250 میلیون دالر هزینه برد.
تاسیسات هارپ که به پروژه جنگ ستارگان شهرت دارد، عوارض و پیامدهای شوم متعددی از ایجاد وقوع زمین لرزه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان، تا کنترل آب و هوا، انتشار امواج مرگ و کنترل ذهن، خشکسالی در سرزمین های حاصلخیز، بارندگی سیل آسا در مناطق خشک، آتش فشان، اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز، انتقال برق از زمین به ماهواره ها، اختلال در کامپیوتر هواپیماهای مسافربری، جت های جنگنده، کشتی ها و زیر دریایی ها، انفجارهای عظیم زیر زمینی با قدرت بمب های اتمی، ایجاد دیوارهای رادیویی ضد هواپیما و ضد موشک و اختلال در چرخش زمین دارد که در مقالات متعدد از سراسر جهان بدان اشاره شده است.

همچنین زلزله هائیتی، زلزله سیچوان چین، زلزله کالیفرنیا، طوفان سونامی، طوفان نیواورلئان، طوفان گانو در عمان،


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٦

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی دانا یکی از مدیران مشهور فوتبال ایران امروز عصر از سوی مقامات قضایی بازداشت شد و به زندان اوین هدایت شد. این مدیر مشهور ورزشی پیش از حضور در پرسپولیس سابقه زیادی در ورزش و مدیریت ورزشی نداشت اما با طرح‌های بلند پروازانه قدم به یک باشگاه ورزشی گذاشت و در نهایت با ناکامی ورزش را ترک کرد.

این مدیر ورزشی امروز عصر به زندان اوین تحویل داده شد. او علاقه زیادی به مصاحبه داشت و گاهی اوقات در یک روز بیش از ۳ بار با خبرگزاری‌های و رادیو و تلویزیون مصاحبه می‌کرد. بازداشت این مدیر ورزشی باعث تعجب بسیاری از اهالی ورزشی و حتی برخی از اقشار جامعه شده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٤

محمدرضا لطفی ( ۱۷ دی ۱۳۲۵ گرگان۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ تهران ) نوازندهٔ برجسته و سرشناس تار، سه‌تار و ردیف‌دان و موسیقی‌دان نامدار ایرانی بود

  مرحوم لطفی در سن 68 سالگی بعلت بیماری سرطان در بیمارستان پارس تهران  روز جمعه درگذشت و در زادگاهش  گرگان به خاک سپرده می شود.


 روحش شاد و یادش گرامی باد
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱۳

حادثه رانش زمین در ولایت «بدخشان» که روز گذشته رخ ‎داد و تعداد کشته‌شدگان آن به بیش از ۲۱۰۰ نفر رسیده است یکی از غم‌انگیزترین حوادث طبیعی در دهه‌های اخیر در افغانستان به شمار می‌رود.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۱٠
 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در عملیات حاج عمران، این استان بیش از 300 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

خبرگزاری فارس: لرستان در عملیات حاج عمران بیش از 300 شهید را تقدیم انقلاب کرد
 رزمندگان لرستان   با 14 اتوبوس به عملیات حاج عمران رفته‌ بودند امادر برگشت تنها 10 اتوبوس از رزمندگان لرستانی  برگشتند و 300 تن از بچه‌ها شهید شده بودند و...

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٩
رویترز ترکیب ایران در جام‌ جهانی را فاش کرد/ حسینی صخره شد و دژاگه پسر باهوش

رویترز ترکیب احتمالی تیم ملی ایران برای رقابت‌های جام ‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: رویترز ترکیب ایران در جام‌ جهانی را فاش کرد/ حسینی صخره شد و دژاگه پسر باهوش

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۸

روز سخت هاشمی/ مشاجرات لفظی فخرالدین حجازی،محمدمنتطری،مهدی کروبی و .../ معین فر: خفه شو، مردک کودن!

بخش هایی از صورت مذاکرات جلسه مزبور را  در ادامه می خوانید:


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۸

روز سخت هاشمی/ مشاجرات لفظی فخرالدین حجازی،محمدمنتطری،مهدی کروبی و .../ معین فر: خفه شو، مردک کودن!

بخش هایی از صورت مذاکرات جلسه مزبور را  در ادامه می خوانید:


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٦

زن آمریکایی در خصوص این اقدام ازدواج اش با الاغ گفت که پس از دلدادگی و تجربه بی‌نظیر ۲ ساله‌اش با این حیوان تصمیم گرفت که با او ازدواج کند.

شاید ازدواج با گربه، سگ و یا لوازم منزل و ساختمان در دنیا امری غیرقابل قبول و عجیب باشد اما به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها با چنین ازدواج‌هایی انس گرفته‌اند

.http://files.afghanpaper.com/newsfiles/201404/201404250559362462.jpg

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان به نقل از فارس، در تازه‌ترین نوع از ازدواج‌های عجیب آمریکایی، یک زن اهل شهر سیاتل با الاغ مورد علاقه خود ازدواج کرده است.

البته این تنها مورد از ازدواج آمریکایی‌ها با حیوانات نیست و چندی پیش نیز یک زن آمریکایی به نام لیندا با سگ خود ازدواج کرد.

مجلس سنای آمریکا نیز در سال گذشته میلادی قانون آزادی رابطه جنسی با حیوانات در ارتش آمریکا را تصویب کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٦

حکما گفته‌اند هرگاه پنیر با خرما خورده شود، کیفیت و اثر غذایی آن بیشتر می‌شود. 

به گزارش ایسنا، یکی از مواد غذایی که ایرانی‌ها اکثر روزهای خود را با آن شروع می‌کنند پنیر است و خیلی از انسان‌ها به مصرف آن علاقه زیادی دارند.

پیامبر خدا (ص) درباره مصرف پنیر می‌فرمایند: پنیر بخورید چرا که خواب می‌آورد و غذا را هضم می‌کند.

امام صادق (ع) نیز در حدیثی فرمودند: چه نیکو لقمه‌ای است پنیر، دهان را تر و تازه می‌کند بوی دهان را خوش می‌سازد، غذای پیشین را هضم می‌کند و برای پس از خود اشتهاآور است هر کس آن را سر هر ماه بخورد نزدیک است که هیچ حاجت او بی پاسخ نماند.

پیامبر خدا (ص) همچنین در حدیث دیگری می‌فرمایند: پنیر درد است گردو درد است، اما چون با هم در یک جا جمع گردند درمان می‌شود.

امام صادق (ع) فرمودند: پنیر و گردو چون با هم یک جا جمع شوند در هر یک از آنها درمان است، اما اگر از هم جدا شوند در هر یک از آنها درد است. 

پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: هیچ زن بارداری نیست که خربزه با پنیر بخورد مگر آنکه کودکش خوش روی و خوش خوی شود.

محمدبن فضل نیشابوری نقل می‌کند: مردی درباره پنیر از امام صادق(ع) پرسید. فرمود: دردی است درمانی هم در آن نیست. چون شامگاهان فرا رسید همان مرد بر امام صادق(ع)وارد شد و نگاه خود را به پنیری که بر سفره بود افکند و پرسید قربانت شوم صبگاهان از تو درباره پنیر پرسیدم و به من گفتی آن دردی است درمانی هم در آن نیست، اما اکنون آن را بر سفره می‌بینم؟ فرمود: صبحگاهان زیانبر و شامگاهان سودمند است و آب کمر را افزون می‌سازد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۳

 

فارس:  بررسی مرکز آمار ایران، نشان داد که در سال گذشته نرخ بیکاری به 10.4 درصد رسید و این نرخ نسبت به سال 91 ،  1.7 درصد کاهش نشان می‌دهد.

این در حالی است که در سال 92 نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت در سن کار کشور با 0.2 درصد افزایش نسبت به سال 91 به رقم 37.6 درصد رسید و این نرخ یعنی فعالیت اقتصادی جمعیت 10 ساله و بیشتر در بین مردان 63 درصد و بین زنان 12.4 درصد است.

همچنین نرخ بیکاری در استانهای مختلف کشور در سال قبل حاکی از این است که 16 استان کشور در سال قبل بیکاری بالای 10 درصدی را تجربه کردهاند و اختلاف این نرخ بین استان لرستان به عنوان رکورد دار بیکاری با 17.1 درصد بیکاری و استان گلستان با 5.8 درصد که کمترین بیکار را دارد، معادل 11.3 درصد است.افسران - مقصر بیکاری جوانان (کاریکاتور)

گزارشات آماری نشان می‌دهد، استان تهران در سال گذشته با نرخ مشارکت 36.6 درصدی، نرخ بیکاری 9.9 درصدی را تجربه کرد و در مرز دورقمی شدن قرار گرفت که این نرخ کمتر از متوسط کشور است.

این در حالی است که در سال 91 نرخ بیکاری در استان تهران 11.6درصد و نرخ مشارکت 37.5 درصد بوده است به عبارت دیگر بیکاری در این استان در سال 92 معادل 1.7 درصد کاهش یافته است.  

ضمن اینکه شاغلان استان تهران به ترتیب 61.1 درصد در بخش خدمات، 37.4 درصد در بخش صنعت و مابقی یعنی 1.5 درصد در بخش کشاورزی مشغول فعالیت بوده‌ا‌ند
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۳
 

    هوشنگ بازوند استاندار لرستان گفت: روستای پرجمعیت ناصرالدین به شهرستان دورود ملحق شد. 

 

   در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که با حضور جمعی از دستگاه‌های اجرایی این استان برگزار شد، گفت: در این جلسه دو طرح جامع تفصیلی شهرستان‌های الیگودرز و دورود مطرح شده است.

وی عنوان کرد: در این جلسه روستای ناصرالدین دورود با 11 ‌هزار نفر جمعیت و 113 هکتار مساحت به شهرستان درود الحاق شد.

استاندار لرستان متذکر شد: الحاق این روستا به شهرستان دورود می‌تواند در بحث اماکن رفاهی و زیرساختی به این روستا کمک ویژه‌ای صورت گیرد.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢
یک پژوهشگر بخش کشاورزی گفت: پیاز خونین رنگ، مسکن دردهای روماتیسمی است.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان؛ حامد نظری افزود: یکی از گیاهان بومی لرستان پیاز خونین رنگ با نام علمی Allium haemanthoides Boiss و نام محلی بُوسُر (Bosor) است.
وی اضافه کرد: طریقه مصرف بومی آن برگ‎های جوان قبل از زمان گلدهی در تهیه نوعی آش محلی استفاده می‎شوند. برای تهیه آش کماج حبوبات(عدس، نخود، لوبیا) را به همراه برگ‎های جوان گیاه می­پزند و پیاز تفت داده شده در زردچوبه را به آن اضافه می‎کنند.
مهندس نظری ادامه داد: این گیاه طبیعت گرم دارد و به عنوان دافع سنگ کلیه، مسکن دردهای روماتیسمی و دردهای گوارشی استفاده می‎­شود، آش تهیه شده از آن در درمان سرماخوردگی مفید است.
 گیاه بن سر یا بن سرخ در کوه های لرستان به وفور وجود دارد. که در فصل بهار در بازارچه محلی  به فروش می رسد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢

بشار اسد رئیس جمهور روسیه از شهر تازه آزاد شده معلولا واقع در جنوب منطقه قلمون بازدید کرد. 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/٢

 

مناطق قرمز : تحت سیطره ارتش بشار اسد

مناطق زرد : گروه داعش

مناطق سبز : معارضین

مناطق آبی: اکراد

 

 

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :