فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳۱

1_ رضا قوچان نژاد / کرد خراسان 

٢_ بختیار رحمانی / کرد سرپل ذهاب کرمانشاه
٣_ علی‌رضا جهانبخش / کرد گیلان
۴_ اشکان دژاگە / لک
۵_ پژمان منتظری /  لر  خوزستان
۶_ قاسم حدادی‌فر / لر    اصفهان
7_ کریم انصاری فرد / ترک -اردبیل
8_ علی‌رضا حقیقی/ترک - تهران
9_ خسرو حیدری / ترک -تهران
10_هاشم بیگ‌زادە / ترک -تهران
11_ محمد رضا خان‌زادە / ترک -تهران
12 _ مسعود شجاعی / ترک -قشقایی
13_ حسین ماهینی / عرب
14_احمد آل نعمە / عرب
15_رحمان احمدی / مازنی مازندران
16_ مهرداد پولادی / مازنی-کرج

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳۱

سرمربی تیم ملی کشورمان، تیمش را آماده کرده است تا فردا آرژانتین را به دردسر بیندازند.

به گزارش سرویس ورزشی فرارو، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی با آرژانتین گفت: «آرژانتین تیم بزرگی است و با هدف متفاوتی به جام جهانی آمده‌اند. آرژانتین آمده است که قهرمان شود و ما آمده‌ایم که موفق شویم. من بازیکنان متعهد و مصممی دارم که تمرکز بالایی دارند. اولین مأموریت ما این است که بازی خود را به بهترین نحو انجام دهیم. ما می‌خواهیم در یک بازی پیروز شویم و برای حریفان‌مان هم احترام قائل هستیم و البته با احترام هم بازی می‌کنیم. دوست داریم در سطح آرژانتین و یک رقیب سرسخت برای این تیم باشیم. این بازی بی‌نظیر است، چراکه ما تاکنون با آرژانتین بازی نکرده بودیم. بازیکنان من می‌خواهند با تمام توان بازی کنند و این فرصتی که به دست آمده را از دست ندهند.»


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳۱

ماموریت ما سخت‌کردن کار برای آرژانتین است


سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد ماموریت تیمش این است که کار را بر آرژانتینی‌ها سخت کند.


 

  کی‌روش با بیان علت تأخیر در نشست خبری گفت: من را از جایی به جای دیگر بردند و از این بابت عذرخواهی می‌کنم که دیر آمدیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در بازی فرداشب ایران، آرژانتین را متعجب خواهد کرد گفت: اولین ماموریت ما این است که به بهترین شکل بازی کنیم. ما با تیمی مواجه هستیم که به یک جام جهانی باز می گردد اما ما اینطور نیستیم. ما اینجا هستیم که بازی را ببریم و با احترام رقابت کنیم و بتوانیم در سطح آرژانتین باشیم. می‌خواهیم رقیب ازرشمندی باشیم چرا که این بازی در تاریخ فوتبال ایران خواهد ماند. ما هرگز مقابل چنین تیم برجسته‌ای بازی نکرده‌ایم و بازیکنانم حاضر نیستند چنین دیداری را با دنیا عوض کنند.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه آیا از نتیجه دیدار آلمان و پرتغال متعجب شده است گفت:‌ پرسیدن این سوال از ما برای من خجالت آور است اما اینجا من روی تیم ملی ایران متمرکز هستم. برای اینکه بتوانیم مقابل سه تیم برتر جهان در گروه مان بازی کنیم. این نکته ای است که برایم مهم است.

وی افزود: سفر ما به اینجا خیلی سخت بود و اینکه بتوانیم در آسیا به نتیجه برسیم و صعود کنیم به جام جهانی کار راحتی نداشتیم، اما این کار را کردیم حالا می توانیم مقابل ستاره های آرژانتین بازی کنیم، آنها بازیکنان مصممی دارند و تیمی هستند که برای بردن جام جهانی تلاش می کنند و تیم های دیگر هم می خواهند جام خودشان را ببرند.

کی‌روش در خصوص اینکه آیا از نتیجه دیدار دیدار کاستاریکا با ایتالیا مطلع شده است و آیا این موضوع به تیم ملی انگیزه نمی‌دهد، گفت:‌ بله همین طور است، خیلی چیزها هست که باید در فوتبال به اثبات برسد، یکی این است که هیچ بازی قبل از انجامش، برنده‌اش مشخص نیست و این زیبایی فوتبال است. در ورزش‌های دیگر شاید راحت بتوان برنده را پیش‌بینی کرد اما در فوتبال مشخص نیست و نمی‌توان برنده را از پیش تعیین کرد.

وی ادامه داد: یک قانون دیگر فوتبال دارد و آن اینکه همیشه بهترین‌ها نمی‌برند و همیشه بدها نمی‌بازند و این فرصت الان برای ما وجود دارد. الان باید متواضع هم باشیم که مقابل یک تیم برجسته بازی می‌کنیم و باید بدانیم چگونه دفاع کنیم و چگونه به گل برسیم و نشان دهیم که چرا ایران به جام جهانی صعود کرده است. در بازی اول هم موفق شدیم و حالا می‌توانیم قدرت‌مان را نشان دهیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه آیا بعد از تماشای بازی اول آرژانتین و بوسنی، امیدواری بیشتری به دست نیاورده است و اینکه بازی مقابل مسی برایش چه معنایی دارد گفت: آرژانتین همیشه سطح بالا بازی می‌کند و ما محتاط خواهیم بود و توجه زیادی به این موضوع خواهیم داشت. بنابراین نباید باور داشت که آرژانتین کار خودش را می کند با این حال آنها تیمی دارند که پر از نابغه است، ما هم می‌دانیم که فقط با ستاره‌ها بازی نمی‌کنیم و نفرات دیگر هم هستند. این وضعیت ایران است و ما به فداکاری می پردازیم و غیرت نشان می دهیم.

وی عنوان کرد:‌ یک هدف داریم و شما می‌دانید که نمی‌توانید معجزه‌های زیادی را در فوتبال ایجاد کنید اما تلاش‌تان را می‌کنید.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که با توجه به حمایت روحانی، رئیس جمهور ایران از تیم ملی این کشور، صحبتش برای مردم ایران چیست گفت: طبیعتاً این افتخاری بوده برای من که بدانم رئیس جموور ایران و مردم قدردان هستند اما زمان این رسیده که بیشتر بتوانیم خودمان را نشان دهیم و بتوانیم کاری را به نتیجه برسانیم. کلمات رئیس جمهور کاری کرده که فقط مسئولیت ما بیشتر شود کلمات او را برای جشن تلقی نمی کنیم بلکه برای تلاش بیشتر است.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: امیدوارم فردا هم بازی خوبی انجام دهیم. مهم نیست نتیجه چه باشد و مقابل چه تیمی بازی کنیم بلکه باید خوب از میدان خارج شویم و برای ایرانی‌ها و از جمله رئیس جمهور ایران خوب کار کنیم.

وی در خصوص حذف انگلیس گفت:‌ این بخشی از جام جهانی و از زیبایی‌های آن است، هر بار که شما به یک در می‌زنید ممکن است که شیطان پشت در باشد. کاستاریکا نیز همه را متعجب کرد اما اولین چیز مهم این است که باید به امیدهای مردم پاسخگو باشیم.

وی گفت:‌ فصل طولانی سفرها و آمدن به این بخش از دنیا سخت است، وقتی که به گذشته برمی‌گردید، به کره جنوبی و ژاپن و آفریقای جنوبی، می‌بینید که کنترل این سفر چقدر سخت است و گاهی چنین اتفاق‌هایی رخ می‌دهد. انگلیس احتمالا حذف شد اما بدان معنا نیست که کیفیت کارشان کم بوده است، اسپانیا هم باخت اما نمی‌توانید بازی‌های خوب آنها را تحسین نکنید اما تیم‌های مثل کاستاریکا، ایران، ژاپن تلاش می‌کنند تا به نتیجه برسند.

وی افزود: دنیا هم چنین انتظاری دارد، هیچ چیز قطعی نیست و این زیبایی این جام‌جهانی است. ما حتی بازی‌‌های آرژانتین را پیگیری کرده و من تلاش کرده‌ام تا ذهن مربیان را بخوانم. فکر می‌کنیم و افکار آنها را دنبال می کنیم و به همین دلیل می‌توانیم بازی‌های آنها را پیش‌بینی کنیم. در مجموع اینکه تیم ملی ما اینجاست تا خوب بازی کند. مقابل آرژانتین هم خوب بازی خواهیم کرد. اینجا آمده‌ایم به بهترین شکل بازی کنیم و طبق آموزش‌مان پیش برویم و به همین منظور، نود دقیقه باید بجنگیم. از بچه ها می‌خواهم که وقتی توپ را پیدا کردید مستقیم به سمت تور بروند و از فرصت‌ها استفاده کنند تا پیروز شویم.

کی‌روش درباره کیفیت زمین چمن ورزشگاه محل مسابقه فردا شب گفت:‌ فکر می‌کنم که فوتبال بازی ساده‌ای است. من مربی هستم که اعتقاد ندارد به اینکه امور را باید پیچیده کرد. بالاخره فوتبال بازی ساده‌ای است و من تلاش دارم به بازیکنانم بگویم امور را ساده بگیرند. اینکه استادیوم چقدر زیباست، محیط متفاوتی است اما اتفاقی که فردا رخ خواهد داد این است که فردا در همین زمین بازی خواهیم کرد. به همین منظور به بازیکنانم اشاره کرده‌ام که آنچه که در اینجا رخ می‌دهد خیلی با آنچه که در ایران رخ می‌دهد متفاوت نیست.

وی ادامه داد:‌ هواداران آرژانتینی بیشتر از ما هستند اگر چه به حمایت برزیلی‌ها اتکا می کنیم و فکر می‌کنم برزیلی‌ها بیشتر از ایران حمایت می‌کنند. اگر بازیکنان ما متوجه شوند که آنچه که در بازی مقابل نیجریه صورت گرفت، در زمین کوچک‌تری مقابل آرژانتین صورت خواهد گرفت؛ با این تفکر راحت‌تر به نتیجه خواهند رسید و می‌توانند نود دقیقه از بازی با حریف لذت ببرند.

کی‌روش گفت: ایرانی‌ها می‌دانند که از لحاظ سیاسی و اقتصادی در شرایطی قرار دارند که فرصت‌های برابر به آنها داده شد تا آماده جام جهانی شوند. ما فقط بازی‌های دوستانه کم هزینه برگزار کردیم و وقتی قرعه‌کشی شد، تصور نمی‌کردیم که مقابل آرژانتین بازی کنیم، ما حتی نمی‌توانستیم این بازی را با هیچ چیز عوض کنیم چون این فرصت است برای بازیکنانم تا مقابل آنها فردا بازی کنند. با این تفاسیر می‌خواهیم خوش بگذرانیم و نود دقیقه بازی کنیم. ماموریت ما این است که کاری کنیم که زندگی برای آرژانتینی‌ها سخت شود.

سرمربی تیم ملی در نشست خبری گفت:‌ باید تلاش زیادی برای مهار مسی کرد، هرچند که او در آرژانتین متفاوت از سطح باشگاهی است. آرژانتین هم تیمی است که در هر لحظه از زمان فقط دنبال بازی خوب نیست چرا که رسانه‌ها را خواندم که نوشته بودند این تیم خوب بازی نکرد.

کی‌روش ادامه داد: من در جام کنفدراسیون‌ها اینجا بودم و گفتم که جام جهانی عالی خواهد بود و و در واقع این جام، جشنی در فوتبال است. هر کسی که فوتبال را دوست دارد مسابقات جام جهانی را هم دوست دارد. برزیل در حال نشان دادن این امر است و خوب است که می‌بینیم همه مردم در تمام شهرها صلح‌آمیز حرکت می‌کنند چون فوتبال باید صلح را به ارمغان بیاورد. سه سال پیش در برزیل بودم و پیش خودم گفتم خدای من! می‌خواهیم در یک جام جهانی دیگر در برزیل بازی کنیم و اطمینان داشتم که این جام جهانی یک جام جهانی برای علاقمندان خواهد بود.

از کی‌روش پرسیده شد: پس از بازی اول گفتید که تیم ملی را رها خواهید کرد؛ آیا علاقه ای دارید در برزیل مربی شوید؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: آنچه که بعد از جام جهانی رخ خواهد داد، الان مهم نیست. نمی‌خواهم الان در موردش حرف بزنم، ما هنوز مسیر طولانی در پیش داریم و 12 روز باقی مانده و این از لحاظ مسئولیت، برایم یک مسئولیت ابدی است و در کل خوشحالم که اینجا هستم.

کی‌روش با بیان مشکلات تیم ملی در برزیل گفت:‌ ما در یک محل تمرین کردیم و برای نشست یک جای دیگری آمدیم و این موضوع زمان زیادی از ما گرفت، پس خیلی خوب نیست در خصوص این موارد صحبت کنیم مخصوصاً اینکه ما فردا با آرژانتین بازی داریم.

کی‌روش در خصوص اینکه چطور شاگردانش می‌توانند مسی را کنترل کنند گفت:‌ مسی اثبات کرده فوتبال یک بازی ساده است، ما نیز تلاش می کنیم با توپ بدویم ولی در مقابل مسی که نمی‌خواهیم بازی کنیم بلکه می‌خواهیم با او بازی کنیم، پس از طریق تمرکز و نظم می‌توانیم مقابل او بازی کنیم. باید بدانیم ویژگی او چیست و باید با واکنش تیمی به مقابل او واکنش نشان دهیم، باید فضاها را کنترل کنیم. اگر مسی در موقعیت خاصی قرار گرفت باید خوب واکنش نشان دهیم. ما نود دقیقه باید متمرکز باشیم. خیلی از مربیان می‌گویند چگونه مسی را مهار کنیم اما سوال اصلی این است که باید چگونه آرژانتین را کنترل کنیم.

کی‌روش افزود: مسی برای بارسلونا بازی می‌کند اما همیشه بارسا نمی‌برد، لازم است زمان بگذاریم و یک قدم هم از آنها جلوتر باشیم. اگر بازیکنان فضا پیدا کنند شاید هم بتوانیم ببریم. پس ما مقابل فرد بازی نمی‌کنیم بلکه مقابل تیم ملی آرژانتین بازی می‌کنیم.

**اگر می‌توانستید ده شرط برای بازی‌های جام جهانی ببندید، چند شرط برای ایران می‌بستید؟ کی‌روش در این مورد گفت: من همه شرط‌هایم را برای ایران می‌بستم. یا همه چیز را می‌برید یا می‌بازید. چرا باید روی چیزی شرط ببندم که همه روی آن می‌بندند؟ پس پاسخ من این است؛ یا همه چیز یا هیچ چیز. ما در زمین اصلی تمرین نکردیم، با این حال زمین خوب است و فردا نمایش روی همین زمین اجرا می‌شود، فکر می کنم که تصمیم خوبی است که زمین اصلی را برای بازی حفظ کنند.

سرمربی تیم ملی ایران در خصوص اینکه چه فداکاری‌های برای تیم ملی کرده است گفت:‌ دو جور فداکاری هست؛ یکی بازی‌هایی که در زمین انجام می‌شود و یکی هم بیرون زمین. شما دو ملت فوتبال دارید ملتی که بازی باشگاهی دوست دارند و ملتی که تیم ملی را، ایران ملتی است که بازیکنانش را برای بازی‌های باشگاهی آماده می‌کند در حالی که کشورهای که استاندارهای انگلیس، آلمان فرانسه و ایتالیا را ندارند باید آمادگی لازم را داشته باشند تا به جام جهانی بیایند. روی زمین باید به توان بازیکنان هر تیم توجه داشت.

لازم است که بازیکنان با شخصیت قوی باشند و دنبال این باشند که خوب بازی کنند. ما هر زمان که فرصت توپ را داشته باشیم باید خوب بازی کنیم و حمله کنیم و ببریم.

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٥

گروه تروریستی داعش با هدف ایجاد رعب و وحشت در صفوف ارتش عراق و داوطلبان مردمی مبارزه با این تکفیری‌ها تصاویری از جنایات خود در صلاح‌الدین را منتشر کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٥
 
 
دو نماینده منتقد دولت اردوغان، دولت این کشور را به حمایت و درمان رایگان رهبران گروه تروریستی داعش متهم کرده اند.
به گزارش عرش نیوزدو نماینده منتقد دولت اردوغان، دولت این کشور را به حمایت و درمان رایگان رهبران گروه تروریستی داعش متهم کرده اند.
این دو نماینده از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه از دولت این کشور خواسته اند که درباره انتشار تصاویری از رهبران داعش که در بیمارستان های ترکیه در حال مداوای رایگان هستند توضیح دهند.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٥
 
گروه ورزشی: ترکیب تیم ملی ایران برابر نیجریه مشخص شد. در شرایطی که این سوال مدتهاست ذهن هواداران فوتبال در ایران را به خودش مشغول کرده، یک سایت ورزشی نوشت: دقیقا ترکیب بازی دوستانه با ترینیداد و توباگو دراین مسابقه به میدان خواهد رفت.
 
 
ترکیب تیم ملی در بازی اول مشخص شد؟
 بنابراین با توجه به درخشش احسان حاج‌صفی در مسابقات تدارکاتی اخیر، این بازیکن فیکس خواهد شد تا مسعود شجاعی که از او به عنوان بازیکن محبوب کی‌روش یاد می‌شد روی نیمکت ذخیره‌ها قرار بگیرد. به این ترتیب در مسابفه‌ای که نزدیک به 50 ساعت دیگر برگزار خواهد شد، این نفرات برای ایران به میدان خواهند رفت: علیرضا حقیقی- سید جلال حسینی- امیرحسین صادقی- پژمان منتظری- خسرو حیدری- مهرداد پولادی- احسان حاج‌صفی- آندرانیک تیموریان- جواد نکونام- اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٤

شور و اشتیاق مردم عراق برای حضور داوطلبانه جهت مبارزه با داعش پس از صدور فتوای آیت الله سیستانی که علیه گروه داعش اعلام «جهاد کفایی» کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٤

 

 
به گزارش عرش نیوز انتشار تصویری از یک نظامی پیشمرگه کُرد عراقی با فرزندش باعث شده تا عراقی‌ها در فضای مجازی واکنش‌های گسترده‌ای داشته باشند.

 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٢

میلاد منجی عالم بشریت  فخر کاینات ‘ عدالت گستر جهان  و آخرین امام شیعیان و  حامی مستضعفین  جهان حضرت مهدی موعودعجل الله تعالی فرجه الشریف بر تمام ملت ایران و همه مسلمانان آزاده جهان مبارکباد

  دوازدهمین پیشواى معصوم، حضرت حجة بن الحسن المهدى، امام زمان - عجل الله تعالى فرجه - در نیمه شعبان سال 255 هجرى در شهر «سامرأ» دیده به جهان گشود. او همنام پیامبر اسلام (م ح م د) و همکنیه آن حضرت (ابوالقاسم) است. ولى پیشوایان معصوم از ذکر نام اصلى او نهى فرموده‏اند.

از جمله القاب آن حضرت، حجت، قائم، خلف صالح، صاحب الزمان (4)، بقیة الله است  و مشهورترین آنها «مهدى» مى‏باشد.

پدرش، پیشواى یازدهم حضرت امام حسن عسکرى - علیه السلام - و مادرش، بانوى گرامى «نرجس »است که بنام «ریحانه»، «سوسن» و «صقیل» نیز از او یاد شده است. میزان فضیلت و معنویست نرجس خاتون تا آن حد، والا بود که «حکیمه» خواهر امام هادى - علیه السلام - که خود از بانوان عالیقدر خاندان امامت بود، او را سرآمد و سرور خاندان خویش، و خود را خدمتگزار او مى‏نامید.

حضرت مهدى دو دوره غیبت داشت: یکى کوتاه مدّت (غیبت صغرى) و دیگرى دراز مدّت (غیبت کبرى). اولى، از هنگام تولد تا پایان دوران نیابت خاصّه ادامه داشته و دومى، با پایان دوره نخست آغاز شد و تا هنگام ظهور و قیام آن حضرت طول خواهد کشید.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٢

 

عناصر تکفیری دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" با یورش به زندان بادوش در غرب شهر موصل واقع در شمال عراق همه‌ی 2725 زندانی آن را فراری دادند.
عکس/فرار زندانیان خطرناک داعش درموصل
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢۱

به گزارش فردای لرستان ، به نقل از فارس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سفر رئیس‌جمهور به لرستان در دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده صورت می‌گیرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢۱

رهبر جریان صدر از امکان تشکیل «سرایا السلام» برای دفاع از اماکن مذهبی در عراق و همکاری آنها با نیروهای امنیتی عراق سخن گفت.

به گزارش فارس، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر از تشکیل گروه «سرایا السلام» برای حفظ امنیت اماکن مذهبی در عراق شامل حرم‌های امامان معصوم (ع)، امامزاده‌ها، مساجد، حسینیه‌ها، کلیساها و...خبر داد.

وی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی‌تواند مقابل خطرات و تهدیدات موجود علیه مقدسات در عراق سکوت کند.

صدر افزود: معتقدم که می‌توان با هماهنگی برخی طرفهای دولتی سرایا السلام را برای دفاع از اماکن مذهبی تشکیل دهید. وی تاکید کرد که این نیروها به طور موقت در پوشش رسمی امنیتی و تحت نظارت ما فعالیت خواهند کرد.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢۱
عناصر گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) با انتشار تصاویری در فضای مجازی هجوم خود به سامراء را به تصویر کشیدند.
تصاویر جنایات داعش در سامرا به روایت عکاس داعشی (18+)
 
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، عناصر گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) پس از ناکامی‌ چند روز پیش در اشغال شهر سامرا، به شهر موصل در استان نینوا هجوم بردند و امروز موفق شدند، استانداری، فرودگاه و چند بخش مهم دیگر در نیمه شرقی این شهر را تصرف کنند.

 اکنون این گروه تروریستی با انتشار تصاویری در فضای مجازی هجوم خود به سامراء و کشتن مردم و نظامیان این شهر را به تصویر کشیده‌ است. ضمن عذرخواهی از مخاطبین گرامی بابت انتشار این تصاویر اهانت‌بار، یادآوری می‌شود که بعضی از تصاویر مزبور دارای صحنه‌های دل‌خراش هستند:


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢۱

ه بهانه تصرف شهر موصل عراق از سوی گروه ترویستی داعش

 گروه تروریستی داعش که برخی آن را به عنوان جانشین گروه القاعده در خاورمیانه بویژه در عراق و سوریه می دانند،این روزها بیش از هر گروه و فرقه تروریستی بر سر زبان ها است و از آن به عنوان خشن ترین گروه تروریستی در منطقه یاد می کنند.

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٠

 

تهران - ایرنا - ˈاسامه النجیفیˈ رییس پارلمان عراق روز سه شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران اعلام کرد: شهر ˈموصلˈ مرکز استان ˈنینواˈ در شمال عراق بطور کامل به تصرف نیروهای تروریستی ˈداعشˈ درآمده است .

 

النجیفی گفت: نیروهای ارتش به دلیل کمبود نیرو، مقاومت چندانی در برابر عناصر گروه تروریستی داعش نکردند.

النجیفی از عملکرد نیروهای مسلح و ارتش عراق در موصل انتقاد کرد .

رییس پارلمان عراق توضیح داد: نیروهای ارتش پس از عقب نشینی از موصل، برخی تسلیحات و تجهیزات نظامی خود را در این شهر برجای گذاشته اند.

وی خاطرنشان کرد: سربازان ارتش پس از عقب نشینی فرماندهان شان، از پایگاههای خود فرار کردند.

النجیفی در این گفت و گوی خبری خواستار انجام تحقیق در مورد سقوط استان نینوا توسط تروریست ها و فروپاشی نیروهای ارتش و پلیس در شهر موصل شد.

النجیفی تاکید کرد: عراق در معرض تهاجم گروه تروریستی داعش قرار دارد که در بردارنده عناصر بیگانه و مورد حمایت قدرتهای خارجی است.

گروه تروریستی داعش پیشتر نیز برخی مناطق استان ˈالانبارˈ عراق را به تصرف خود درآورده بود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٢٠

تروریستهای تکفیری که مدعی اجرای شریعت اسلامی با تفکرات جاهلانه و گمراه کننده خود هستند، تا کنون جنایات زیادی را در عراق در حملات بی رحمانه به مناطق مسکونی به ویژه شیعه نشین مرتکب شده اند.کوچکترین شهید حملات داعش+عکس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا،  رسانه های عراق، تصویری از یک کودک منتشر کرده و وی را کوچکترین شهید حملات تروریستهای داعش معرفی کرده اند.


بر اساس این گزارش، این کودک عراقی در حملات تروریستی اخیر تروریستهای داعش به شهر طوزخورماتو که منطقه ای شیعن نشین است، به شهادت رسیده است و عنوان کوچکترین شهید را به خود اختصاص داده است.
 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۱۳

29243825764663197388.jpg تصاویر توفان عصر روز دوشنبه 12/3/93 تهران

 3.jpg


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۱٢

استان الشرقیه محل زندگی اکثر جمعیت شیعه عربستان است و برآوردها نشان می دهد که شیعیان حدود 15 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۱٠

 در هفته جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک ازنا به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری فارس: افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه داروسازی ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور

    صیدعلی کورانی‌فرد معاون توسعه و منابع انسانی استاندار لرستان  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به برنامه‌های سفر یک روزه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به لرستان اظهار داشت: در سفر معاون اول رئیس جمهور به لرستان شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک افتتاح می‌شود.

وی افزود: بازدید از آزادراه خرم‌آباد به اراک، افتتاح 24 کیلومتر از چهارخطه خرم‌آباد به کوهدشت و شرکت در جلسه توسعه و برنامه‌ریزی لرستان از دیگر برنامه‌های سفر معاون اول رئیس جمهور به لرستان است

شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک واقع در شهرستان ازنا و در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در زمینی به وسعت 50 هکتار قرار دارد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۸

   پایان آسفالت 27 کیلومتر از راه روستایی شهرستان دورود به روستاهای لنج‌آباد، چم چیت، عمارت و تی، گفت: کار اجرایی بهسازی و روکش آسفالت این پروژه از سال‌های گذشته شروع شده بود و تا سال 92 طی دو قطعه اول و سوم به طول 13 کیلومتر آسفالت شده بود

.خبرگزاری فارس: پایان آسفالت یکی از صعب‌العبورترین جاده‌های روستایی لرستان


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۸

یک کودک مومیایی شده متعلق به7 هزار سال پیش توسط دانش آموزان در یک سفر تفریحی در شیلی کشف شد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۸
   

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام فردا به لرستان سفر می‌کند.

در این سفر یک روزه محسن رضایی به دو شهرستان ازنا و الیگودرز سفر کرده و در اجتماع مردم این شهرستان‌ها سخنرانی می‌کند.

براساس گزارش فارس از خرم‌آباد، محسن رضایی فردا در جمع کارآفرینان شهرستان ازنا سخنرانی می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام فردا سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه الیگودرز است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/٤

 کارخانه فارسیت دورود که بیش از دو سال از تعطیلی آن می‌گذرد، روز گذشته با حضور جمعی از مسئولان شهرستان دورود مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.

با وجود آنکه کارگران رسمی کارخانه 12 ماه حقوق و کارگران پیمانی هشت ماه حقوق مطالبه دارند و حقوق دریافت نکرده‌اند، اما امروز در زمان آغاز به کار خط تولید این کارخانه امید در چشمان تک تک آنها در جریان بود و نشاط حاصل از راه افتاده چرخ کارخانه که حرکت چرخ زندگی‌شان را به همراه دارد، در میان آنها نمایان بود.

مشکلات این کارخانه از آنجا آغاز شد که باید  پروژه حذف آزبست از مواد اولیه مهم در خط تولید این کارخانه، به دلیل زیان‌های جسمی و مشکلاتی که از نظر سلامت و بیماری برای افراد مرتبط با آن ایجاد می‌‎کرد، باید اجرا می‌شد،(

خبرنگار فارس در دورود)

   

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳

 

مه آفرید امیرخسروی متولد سال 1348 اهل روستای ناش در شهرستان رودبار استان گیلان و متهم ردیف اول اختلاس بزرگ سه هزار میلیاردی است که سحرگاه امروز -شنبه - در ادامه اجرای حکمش اعدام شد.

روستای ناش روستایی در رودبار گیلان است که مه آفرید در آنجا متولد شد؛ روستایی که با تاسیس یک شرکت آب معدنی نامش را بر سر زبان ها انداخت.

این فرد با معدل 10.42 دیپلم گرفت و نتوانست تحصیلات دانشگاهی اش را در رشته عمران دانشگاه زنجان به پایان برساند. پس از شش ترم با معدل 6.23 از دانشگاه اخراج شد. این تنها رشته دانشگاهی نبود که قبول شد،پرستاری و مدیریت هم در کارنامه قبولی اش هست اما به گفته همسرش هیچ وقت، فرصت کافی برای تحصیلات دانشگاهی نداشت.

هر چند درباره نابغه بودن وی صحبت فراوان شده است اما نماینده دادستان درباره کند ذهنی اش صحبت کرده است.

وی در دفاعیاتش در پاسخ به اتهام کندذهن بودن گفت: ˈآقای نماینده دادستان حرف هایی از معدل 10 دیپلم من به میان آورد در حالی که اگر فرض کنیم من کندذهن باشم حاضرم با بزرگ ترین دکترای اقتصاد ایران بحث و چالش کنم. حاضرم در یک اتاق دربسته تحت الحفظ باشم و پس از تنها 4 سال 4 شرکت خریداری شده را به سوددهی برسانم بدون آنکه یک ریال به من پول بدهید.

امیرخسروی در دوازدهمین جلسه دادگاه گفته بود: ˈفرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح می شود؟ کسانی که پنهان شده اند چه می شوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند.ˈادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳

 لشکر ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اهدا قریب به ۳۰۰ شهید و مفقود توانست ارتفاعات ۲۵۱۹ ، تپه شهدا و تپه شهید صدر را تصرف و جلوی دشمن را سد نماید و با مقاومت خود مانع تصرف شهر پیرانشهر و آذربایجان غربی به دست دشمن شد

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۳/۳


گروه A: برزیل، کرواسی، مکزیک و کامرون
گروه B: اسپانیا، هلند، شیلی و استرالیا
گروه C: کلمبیا، یونان، ساحل عاج و ژاپن
گروه D: اروگوئه، کاستاریکا، انگلیس و ایتالیا
گروه E: سوئیس، اکوادور، فرانسه و هندوراس
گروه F: آرژانتین، ایران، نیجریه و بوسنی و هرزگووین
گروه G: آلمان، پرتغال، آمریکا و غنا
گروه H: بلژیک، روسیه، کره‌جنوبی و الجزایر


ادامه مطلب ...
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :