فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٢٧

    حدود 100 نفر از کارگران بیکار شده کارخانه فارسیت دورود که برای اعتراض صنفی از لرستان به تهران سفر کرده‌اند، شب گذشته را در مقابل ساختمان وزارت کار سپری کردند و با طلوع خورشید، برای سومین روز در مقابل ساختمان این نهاد دولتی تجمع کردند. کارگران معتقدند دلیل طولانی شدن مذاکرات دو روز گذشته‌شان با مقامات وزارت کار عدم موافقت مدیریت هلدینگ فارس خوزستان با درخواست‌های مطرح شده از سوی کارگران بوده است.

 کارگران معتقدند دلیل طولانی شدن مذاکرات دو روز گذشته‌شان با مقامات وزارت کار عدم موافقت مدیریت هلدینگ فارس خوزستان با درخواست‌های مطرح شده از سوی کارگران بوده است.

 حدود 100نفر از کارگران  

5342


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٢٦

   تلاش خانواده نظریان اهل دزفول برای یافتن محمد جواد فرزند گمشده خود در مرز گلستان با پایانی دردناک همراه بود و همه مردم ایران و انسان های آزاده را رنجاند.

  جسد کودک 4 ساله دزفولی که 14 فروردین در سفرشان به استان گلستان گمشده بود، توسط یک چوپان  درزیر پلی نزدیک یکی از روستاهای مرز اینچه برون ایران و ترکمنستان پیدا شده  است. 

   روز ۱۴ فروردین ماه بود که خانواده نظریان مسافران دزفولی بازارچه مرزی اینچه برون، تنها فرزند خود محمدجواد را در این منطقه گم کردند. والدین این خانواده با توزیع اطلاعیه‌های گسترده در شهرهای گنبد، آق قلا و بندرترکمن از مردم و همچنین مسئولین جهت یافتن کودک خود کمک خواستند. 

      گلستان  مانوشته است : به گفته برخی کسبه حاضر در بازارچه مرزی اینچه برون جسد پسر ۴ ساله خانواده اهل دزفول که ۱۴ فرودین در سفر این خانواده به استان گلستان گمشده بود، پیدا شد.

به گفته افراد محلی بدن این کودک بی گناه توسط قاتلان سنگ دل شکافته شده و کلیه وی از بدنش خارج شده است.

به گزارش اترک، عموی محمد جواد نظریان در گفتگو با اترک از عدم همکاری هلال احمر اینچه برون در پیدا کردن محمد جواد انتقاد کرد.

وی گفت:ما برای یافتن محمد جواد به همه جا رفتیم و پیش هلال احمر نیز رفتیم و موضوع را با آنها در میان گذاشتیم و درخواست کردیم از امکاناتشان از قبیل سگهای امداد برای یافتن محمد جواد استفاده کنند ولی متاسفانه آنها با ماهیچ همکاری نکردند و متاسفانه آنچه نباید شود ،شد.

همچنین برخی منابع اعلام کرده اند که جسد این کودک زیر پل یکی از روستاهای نزدیک مرز اینچه برون پیدا شده و علت مرگ این کودک بی‌گناه خفگی بوده و یک نفر نیز در همین راستا دستگیر شده است.

لازم به ذکر است، منابع انتظامی خبر کشته شدن این کودک را تایید کرده، اما خارج کردن کلیه این کودک از بدنش را در حد شایعه اعلام نمودند.

  وبلاگ فردای لرستان به خانواده داغدار این کودک بیگناه تسلیت عرض نموده و واز خدای متعال صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت داریم.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٢٦
 
سگ جان کری (عس) 

 جان کری وزیر خارجه آمریکا در کنار سگش!

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٢٤
شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): روزنامه الصباح چاپ کویت در مورد حادثه فرودگاه جده نوشت: در اولین جلسه بازپرسی از یکی از دو پلیس متجاوز به نوجوانان ایرانی مسئله مهمی عنوان شد.
 
  به گزارش فردای لرستان  به نقل از خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  در اولین جلسه بازپرسی از یکی از دو پلیس متجاوز به نوجوانان ایرانی مسئله مهمی عنوان شد.

روزنامه الصباح چاپ کویت در مورد حادثه فرودگاه جده نوشت: این پلیس جوان سعودی اظهار داشت: این عمل را به تشویق شیخ ابومرزوق امام جماعت مسجد جامع جده انجام داده است!

وی در مورد انگیزه مشوق یا مشوقین اذعان داشت: شیخ ابورزوق در اهانتی گستاخانه شیعه را مشرک می داند و با علم به اختلافات شدید  ایران و عربستان، از ما خواست تا با این عمل، خشم ایران را برانگیخته و شعله های قهر و تحریم سفر به عربستان بر افروخته تر شود!

وی افزود: شیخ ابومرزوق این عمل را خدمت به طهارت حرمین از مشرکین و دارای ثواب اخروی دانست.

روزنامه الصباح افزود: با توجه به جهت گیری های عمومی از سوی مردم ایران در شبکه های اجتماعی، به نظر می رسد همفکران شیخ ابومرزوق به اهداف خود نزدیک تر شده اند
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٢۳

    دو مامور سعودی در خروجی یک فرودگاه از میان مسافران یک کاروان دو کودک را جدا می کنند و می برند وبه آنان تجاوز می کنند که بنظرم تجاوز دولت به دولت است  .

 عملی که در فرودگاه جده رخ داده است، بسیار شنیع است و قطعا مسئولان امر باید با قدرت آن را پیگیری کنند و تا اطلاع ثانوی حج عمره را تعطیل کنند.

 اما شرح ماجرا و جزئیات تجاوز پلیس عربستان به دو نوجوان ایرانی


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/۱٩

زنی که لقب «سردار» گرفت+ عکسبی‌بی مریم بختیاری دختر حسینقلی خان ایلخانی، خواهر علیقلی خان سردار اسعد و همسر ضرغام‌ا‌لسلطنه بختیاری از زنان مبارز عصر مشروطیت است. او از زنان تحصیلکرده و روشنفکر عصر بود که به طرفداری از آزادیخواهان برخاست و در این راه از هیچ چیز دریغ نورزید. وی به مثابه زندگی ایلیاتی در فنون تیراندازی و سوارکاری ماهر بود و چون همسر و جانشین خان بود عده‌ای سوار در اختیار داشت و در مواقع ضروری به یاری مشروطه‌خواهان می‌پرداخت


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/۱۸

رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران ظهر سه‌شنبه به طور رسمی از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد استقبال کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/۱٥

      غار «کلماکره» از غارهای باستانی و کهن لرستان است که داستانی شگفت انگیز و سرنوشتی پر راز و رمز دار و تاکنون راز و رمز اشیای عتیقه غار کلماکره در پرده‎ای از ابهام باقی مانده است. به گزارش ایسنا، منطقه لرستان، تاکنون راز و رمز این اشیای عتیقه در پرده‎ای از ابهام باقی مانده است. به گمانی، ظروف نقره‎ای که به اشکال مختلف از غار کلماکره بدست آمده است باید غنایمی باشد که “کاسیان” یعنی ساکنان اصلی لرستان از یغماگران و سپاهیان آتنی گون باز پس گرفته‎اند. “آتنی گون” از سرداران اسکندر مقدونی بوده که جهت دستیابی به همدان از کوه‎های لرستان عبور کرده است.

     مجسمه‌های این غار عمدتاً نقره‎ای و شامل اشکال حیوانات وحشی، تنگ‌های نقره‎ای با برجستگی‌های زیبا، ریتون و سکه‌های طلا و نقره هستند که بخشی از آنها در موزه فلک الافلاک شهر خرم‎آباد نگهداری می‌شوند. بسیاری از اشیای تاریخی و ارزشمند این غار که از آن به عنوان یکی از 6 گنجینه بزرگ کشف شده در جهان یاد می‌کنند، امروز در موزه‌های خارج از کشور قرار دارند. از جمله این موزه‌ها که آثار بی نظیر غار کلماکره را در خود جای داده‌اند می‌توان به موزه لوور پاریس، سن پطرزبورگ روسیه، متروپولیتن نیویورک، بریتیش میوزیوم لندن و موزه میهو ژاپن اشاره کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/۱٠
 هواپیماهای رژیم عربستان سعودی با بمباران هوایی بازار «بقع» در منطقه مرزی «کتاف» در ولایت صعده سبب شهادت ۱۵ تن از شهروندان یمنی و مجروحیت ده‌ها تن دیگر شدند.
وزارت بهداشت یمن آمار اولیه قربانیان حملات هوایی عربستان به یمن را در سه روز اول این حملات، ۷۳ شهید و ۱۴۶ مجروح اعلام کرده است.
با وجود ادعاهای رژیم عربستان سعودی در خصوص اینکه این بمباران‌ها تنها نیروهای نظامی ارتش یمن و انصارالله را هدف قرار می‌دهد، اما تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که این بمباران‌ها، تمام زیرساخت‌های یمن را هدف قرار داده است و اقشار مختلف یمن از زن و مرد گرفته تا پیر، جوان و کودک هدف این بمباران‌ها بوده‌اند.
رژیم سعودی در حمله خود به یمن که آن را «توفان قاطع» نامیده از انواع سلاح‌ها و تجهیزات حتی سلاح‌های ممنوعه هم استفاده کرده است

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/۱/٩

 صله رحم، اعمال را پاک مى‏‌کند و دارایی‌ها را فزونى مى‏‌بخشد.

  امام محمد باقر علیه‌‏السلام فرمودند: امام باقر علیه ‏السلام:صِلَةُ الأرحامِ تُزَکِّی الأعمالَ و تُنْمِی الأموالَ، و تَدفَعُ البَلوى، و تُیَسِّرُ الحِسابَ و تُنسِئُ فی الأجَلِ.
صله رحم، اعمال را پاک مى‏‌کند، دارایی‌ها را فزونى مى‏‌بخشد، بلا را بر مى‏‌گرداند، کار حسابرسى [در قیامت] را آسان مى‏‌کند، و مرگ را به تأخیر مى‌اندازد.

«اصول کافى، جلد2، صفحه150»
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :