فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۳۱

  دکتر محسن رضایی بعد از 18 سال دوری از سپاه ، لباس سبز سپاه را پوشید و با شعار الله اکبر تکبیر گویان خود لرزه به تن به دشمنان ایران افکند.

پوشیدن لباس رسمی سپاه توسط محسن رضایی نشان می دهد او هم اکنون به طور رسمی یک نظامی عضو رسمی سپاه به شمار می رود.

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۳٠

استاندار لرستان گفت: استان لرستان یک استان ثروتمند در تمام زمینه‌ها به‌ویژه گردشگری و کشاورزی است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٩

سپاه لرستان با 4 گردان در عملیات بیت المقدس شرکت کرد و خرمشهر بعد از 2 سال غریبی اسارت به دست دلاورمردان ایران زمین آزاد شد.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٩

استاندار لرستان در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به اینکه مردم لرستان علاقمند به خاندان اهل بیت(ع) و مشتاق سفر به اماکن مذهبی و عتبات عالیات هستند اولویت برقراری پروازهای خارجی در این فرودگاه بعد مذهبی دارد .


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢۸

    طرح استانی شدن انتخابات با امضای ۱۶۹ تن از نمایندگان در ۲۴ آذر ۱۳۹۳ به هیأت رئیسه مجلس تسلیم شد و با تغییر دستور، روز چهارشنبه دوم اردیبهشت ماه جاری در دستور جلسه علنی قرار گرفت و به رغم اعتراض چند تن از نمایندگان به این‌که این طرح مغایر قانون اساسی است کلیات آن با ۱۴۹ رأی موافق و ۶۹ رأی مخالف به تصویب رسید.

   پیش از این مجلس دوره ششم در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۲ طرح استانی شدن انتخابات مجلس را با همین دلایل توجیهی که در طرح جدید آمده است تصویب کرده بود.

  این شیوه   یک بار در مجلس  پیشین از سوی شورای نگهبان با دلایل موجّه، مغایر قانون اساسی دانسته شد و مردود اعلام گردید.62024106545054664447.jpg

اما این طرح دارای نقاط مثبت و منفی است که به بعضی از نکات کلیدی آن اشاره می شود .


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢۸

  با توجه به شهادت 69 شهید الیگودرز در عملیات حاج‌عمران، روز 29 اردیبهشت همزمان با سالروز این عملیات غرورآفرین به نام روز الیگودرز نام‌گذاری شده است و به همین مناسبت همچون سال گذشته مراسمی در ورزشگاه الغدیر برگزار می‌شود.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٧

لباس بومی هر منطقه رابطه مستقیمی با فرهنگ و سنن آن منطقه دارد، یکی از جاذبه‌های فرهنگی و قومی آن سرزمین به‌شمار می‌رود که در صورت توجه و احیا، همچون دیگر جاذبه‌های گردشگری قدرت و کشش جذب گردشگر برای آن منطقه را دارد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٧

پلا کارت خیر مقدم دسته کریم به  برادران خود پس از سال ها دوری در شهرترکالکی گتوند .

 این دیدار برای اولین بار بعد ازحدود 200 سال  توسط دسته کریم که از فرزندان حسین ویکی از تیره ای تاتخیری  بوده  انجام گرفته است .

 این پلاکارت با مضمون زیر توسط دسته کریم برای برادران خود نوشته شده است.

چشمتان به دیدارتان  روشن

 

 حضور  سبزتان  پس از سال ها  در جمع برادران از تیره

حسین  طایفه بزرگ (تاتخیری از ایل چهار لنگ ) را گرامی می داریم .

   از طرف برادرنتان   حسینی - حسین زاده - غلامی - کریم - علیزاده

 

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢

   عراق با ۳۲٬۵۸۵٬۶۹۲ نفر (آمار ژوئیه ۲۰۱۴) جمعیت چهلمین کشور پرجمعیت دنیا است. عرب‌ها ۷۵٪-۸۰٪، کردها ۱۵٪–۲۰٪، لرها 7٪ ، ترکمنانان، آشوریان و غیره حدود ۵٪ از جمعیت عراق را تشکیل می‌دهند. همچنین حدود ۶۰٪-۶۵٪ درصد مردم عراق شیعه، ۳۲٪-۳۷٪ درصد سنی و ۳ درصد مسیحی و پیروان سایر ادیان هستند.

عراق محل زندگی و دفن ۶ امام شیعه است و شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا زیارتگاه شیعیان جهان است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢
 جمعیت استان‌های ایران بر پایهٔ سرشماری سال‌های ۱۳۸۵‏،برآورد سال ۱۳۸۹‏و ۱۳۹۰ خورشیدی (به‌ترتیب جمعیت سال ۹۰)

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢
 
محمدعلی سپانلو درگذشت
محمدعلی سپانلو شاعر، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و مترجم سرشناس در سن 75 سالگی از دنیا رفت.
به گزارش فرارو، سپانلو از روز سه شنبه در پی ناراحتی ریوی و تنفسی در بیمارستان بستری شده بود. سپانلو از چهره های شاخص کانون نویسندگان ایران بود.

او مجموعه‌های شعری از جمله رگبارها، پیاده‌روها، نبض وطنم را می‌گیرم، تبعید در وطن، ساعت امید، فیروزه در غبار، پاییز در بزرگراه، و قایق‌سواری در تهران را در کارنامه خود دارد.

سپانلو آثاری از نویسنده‌های مطرح دنیا همچون آلبر کامو، ژان پل سارتر، گراهام گرین، یانیس ریتسوس و گیوم آپولینر را به فارسی برگزدانده است.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢

 نسل لرزاده، نسل معماران سنتى اوایل قرن، آخرین حلقه از این سلسله چند هزار ساله است. همزمان با جوانى و میانسالى این آخرین نسل است که اولین گروه هاى معماران تحصیل کرده اروپا همچون مهندس محسن فروغى و مهندس طاهرزاده بهزاد به همراه پژوهشگرانى مانند «آندره گدار»، «ماکسیم سیرو» و «روناد دوبرول» به ایران مى آیند و آموزش آکادمیک معمارى را در ایران بنیان مى گذارند. روز بیستم مهر ماه سال ،

۱۳۱۹با نطق آندره گدار فرانسوى دانشکده هنرهاى زیبا به ریاست او افتتاح مى شود و این دانشکده در عمل، سبک و سیاق دانشکده هنرهاى زیباى پاریس (بوزار) را سرمشق خود قرار مى دهد.

مرحوم حسین لرزاده تعداد ۸۴۳ مسجد را طرح و بعضاً اجرا و یا نظارت کرده‌است که از آن جمله است:مسجد لرزاده، خیابان لرزاده، خیابان خراسان

 • مسجد سلمان، خیابان شهباز، خیابان غیاثی
 • مسجد سجاد، خیابان جمهوری
 • مسجد اعظم (قم)، خیابان موزه
 • مسجد مهدیه، خیابان ری
 • مسجد امام حسین، خیابان امام حسین
 • مسجد فخریه، خیابان امیریه
 • مسجد زعیم، خیابان منیریه
 • مسجد فرازنده، خیابان شوش
 • مسجد سپهسالار، خیابان بهارستان
 • مسجد انبار گندم، خیابان ری
 • مسجد سنگی، خیابان ری (تخریب شده)
 • مسجد عمار، خیابان سپاه
 • سردر دارالفنون.
 • سر در بانک شاهی (بانک تجارت کنونی) در میدان توپخانه که نخستین کار مستقل لرزاده بوده است. این کار به درخواست <<کهل>> (مسئول انگلیسی بانک) جهت طراحی سردری ایرانی برای این بانک صورت گرفت.
 • بیمارستان واقع در خیابان فلسطین که امروز به نام انقلاب خوانده می‌شود.
 • گنبد کاخ مرمر.
 • کاسه سازی یا «شمسه زیاد»: می‌توان کاسه سازی یا شمسه زیاد را امضای استاد لرزاده بر آثارش دانست. در مساجد امام حسین (ع)، انبار گندم، مساجد تخریب شده سنگی، سلمان، عمار، فخریه، سجاد و پیش ورودی گنبدخانه سپهسالار که در آنجا یک نه کاسه مادر و بچه ظریف طراحی و اجرا کرده تا این هنر را به کمال رسانده باشد. 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢

چشمه آب گرم دلفان» در استان لرستان با تایید شورای ثبت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٢
نخست وزیر ترکیه در اقدامی تحریک آمیز با خودروهای نظامی از مقبره جد شاهان عثمانی در خاک سوریه دیدن کرد.
به گزارش جهان به نقل از ابنا،«احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه روز گذشته در اقدامی تحریک‌آمیز به بهانه بازدید از مقبره سلیمان شاه جد شاهان عثمانی که در شمال حلب قرار دارد، با تعدادی از نظامیان این کشور و ادوات نظامی وارد خاک سوریه شد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٠
 
بیش از 40 روز از حملات مرگبار عربستان به یمن می گذرد و این کشور روز گذشته اعلام کرد از سه شنبه آینده به مدت 5 روز حملات خود را متوقف خواهد کرد.
(تصاویر) 40 روز جنگ در یمن

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢٠
 
سید محمود دعایی و سید احمد خمینی در تصویر مشاهده می شوند. تصویر مربوط به سال ١٣٧٢ است.
عکس منتشر نشده از عمامه گذاری سید حسن خمینی
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٩

توماس ابرکرومبی" یکی از مشهورترین عکاسان گردشگر معاصر به شمار می رود که در سال 1972 برای عکاسی به ایران آمد و ضمن گشت و گذار در شهرهای مختلف به عکاسی از بناها، زندگی و مردم ایران پرداخت

توماس جی ابرکرومبی"عکاس مسلمان امریکایی یکی از مهمترین عکاسان گردشگر به شمار می‌رود که سرتاسرجهان را برای عکاسی از تمدن و فرهنگ های مردمان مختلف طی کرد و بیش از 50 مجموعه عکس از زندگی اقوام و ملل مختلف تهیه و منتشر کرد.

(تصاویر) ابرکرومبی


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٦
 
شنیده شده که قرار است آیت الله نمر در سالروز مرگ «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» اعدام شود. 
به گزارش فردای لرستان به نقل  از خبرگزاری مهر: اخبار رسیده از مناطق شیعه نشین در شرق عربستان سعودی حاکی از آن است که مقامات ارشد عربستان تصمیم گرفته اند آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» پدر معنوی شیعیان عربستان را در روز 25 رجب اعدام کنند.

گفته می شود 25 رجب سالروز مرگ «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» ولیعهد پیشین عربستان سعودی است که جزو شاهزادگان متعصب و نزدیک به مفتیان وهابی به شمار می رفت از همین رو همواره اقداماتی علیه شیعیان عربستان مرتکب می شد.

آیت الله نمر که نزدیک به چهار سال است بدون محاکمه در زندان های آل سعود به سر می برد، پیش از دستگیری چندین بار علیه «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» سخنرانی کرده بود.

این در حالی است که از زمان انتشار تاریخ اعدام آیت الله نمر، موجی از اخبار و اطلاع رسانی در فضای مجازی توسط کاربران مناطق شرقی عربستان صورت گرفته و بسیاری از آنان نسبت به این اقدام آل سعود به شدت هشدار دادند.

طبق این هشدار در صورت حماقت آل سعود و اعدام این عالم ربانی، اوضاع داخلی عربستان به مسیر نامعلومی منتهی خواهد شد زیرا مناطق مختلف عربستان به خصوص مناطق شرقی که مناطق نفت خیز این کشور به شمار می رود، برافروخته خواهد شد.
 
 
 
 
 
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٤

 به گزارش فردای لرستان به نقل از ایسنا:رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از اخذ مجوز ساخت بیمارستان یکصد تختخوابی اطفال در استان خبر داد.

 دکتر «کوروش ساکی»  گفت: پیگیر ساخت سه بیمارستان با همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی استان برای امسال هستیم.

 وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‎های بیمارستانی در استان، اظهار کرد: هم‌اکنون بیمارستان جایگزین عشایر در خرم‎آباد بین 10 تا 12 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بیمارستان دورود نیز 10 درصد پیشرفت دارد.

 ساکی ادامه داد: مجوز بیمارستان 100 تختخوابی اطفال در استان را اخذ کردیم و مجوز ماده 215 آن نیز گرفته شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به این‌که بیمارستان بروجرد نیز 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز این بیمارستان تا پایان امسال به بهره‎برداری می‎رسد.

 وی از اخذ مجوز ماده 215 ساخت یک بیمارستان جدید در کوهدشت خبر داد و گفت: اعتبارات این بیمارستان در بودجه سال 95 گنجانده می‎شود.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٤

نیروهای وابسته به «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق به منظور اعلام مخالفت با طرح کنگره آمریکا برای تجزیه عراق در خیابان‌های بصره، کوفه و میسان رژه رفتند.
    رژه این نیرو‌ها به درخواست مقتدی صدر رهبر جریان صدر و برای کسب آمادگی و نمایش قدرت در مخالفت با ایده تجزیه عراق صورت گرفت.
 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٤

تصویر ذیل کامیون های ارتش آمریکا را در ۱۰۰ سال پیش در خاک ایران نشان می دهد.

آمریکا
منبع:"ره به ری"
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱۳
 مادربزرگ رئیس جمهوری آمریکا که در روستایی در شمال کنیا زندگی می‌کند امسال نیز توانست به زیارت خانه خدا برود.
 «ساره عمر» مادربزرگ «باراک حسین اوباما» رئیس جمهوری آمریکا برای دومین بار در عمرش، به مکه مکرمه مشرف شد.

وی که حدود ۹۰ سال سن دارد پس از انجام مناسک عمره، از نمایشگاهی با عنوان "السلام علیک ایها النبی" در محله نسیم مکه مکرمه بازدید کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٠

میرزا ابوطالب فرخ خان غفاری ملقب به امین الدوله یکی از رجال شهیر عصر ناصرالدین شاه قاجار بود که سفارت ایران در فرانسه را به سال 1235ه.ش مقارن با 1857.م تاسیس کرد و به مدت دو سال وزیرمختار ایران در فرانسه و چند کشور اروپایی بود اما نام او در تاریخ با جدایی هرات از ایران همراه است. 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱٠
(تصاویر)به گزارش  فردای لرستان به نقل از مجله تاریخ فرادید، چهل سال پیش در چنین روزهایی امریکا و متحدانش پس از 16 سال جنگ ویرانگر آماده می‌شدند تا با ترک ویتنام طولانی ترین جنگ قرن را با شکست به پایان برسانند. جنگ ویتنام از دسامبر 1956 میلادی تا30
آوریل1975 میلادی در دوران جنگ سرد بین نیروهای ویتنام شمالی و جبهه آزادی‌بخش ویتنام جنوبی معروف به "ویت کنگ" از یک طرف و نیروهای ویتنام جنوبی، امریکا و دیگر متحدانش درگرفت.
 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۸

    این روزه ها دربازارچه های محلی  لرستان انواع گیاهان کوهی از قبیل  پاغزو ، بن سر یا بن سرخ ، انشق،شن ، تره کوهی ، قارچ ، لاوه  و... به وفور دیده می شود. بازار خرید و فروش  این گیاهان که دارای خواص دارویی بیشماری هستند پر رونق است البته در بیشتر استان های کشور این گیاهان هم  دیده می شوند اما در لرستان بازار گیاهان کوهی رونق خاصی دارد .مازاد این گیاهان به استان های هم جوار صادر می شود

با خواص  تره کوهی بیشترآشنا می شویم:

تره کوهی، گیاهی شبیه به تره فرنگی، دارای طعم تند مانند پیاز و سیر است.

 این گیاه از ارزش غذایی فراوانی برخوردار است .
کولین موجود در این گیاه به عنوان پیام آور شیمیایی در مغز عمل می کند. گنجاندن مقدار کافی کولین دررژیم غذایی قدرت یادگیری را در کودکان و بزرگسالان افزایش می دهد.فواید تره کوهی ,گیاه تره کوهی

تره کوهی حاوی فولات است که نوعی ویتامین B لازم برای حفظ میزان هوموسیستئین در بدن است. هوموسیستئین نوعی پروتئین موجود در خون است که در صورت بالا بودن باعث سکته می شود.

این گیاه منبع غنی پلی فنولز است و از قلب محافظت می کند. حاوی ترکیب سولفوری ازجمله کمپفیرول است. این ماده از جداره رگ های خونی در برابر آسیب دیدگی محافظت و به کبد در دفع کلسترول نیز کمک می کند.
تره کوهی سرشار از آهن است. آهن اکسیژن را به سلول ها منتقل می کند، از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند و میزان انرژی را بالا می برد.
۳۰ درصد نیاز ویتامین A بدن را تامین می کند. ویتامین A برای حفظ سلامت پوست ، استخوان و بافت های نرم لازم است.علاوه بر آن با تولید رتینول، به بینایی نیز کمک می کند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۸

 پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبر روز ازنا  به  مدیر مسئولی  سرکار خانم سمانه هموله مجوز فعالیت گرفت.

هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه روز دوشنبه (امروز) خود شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات را مورد بررسی قرار داد که طی آن 49 نشریه و 29 پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مجوز انتشار و فعالیت دریافت کردند. 

  پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان  برای سرکار خانم هموله و همکاران وی در عرصه اطلاع رسانی به دیار کهن لرستان آرزوی موفقیت دارد


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۸

یشتر تهرانی‌ها وقتی حدود 80 سال پیش برای اولین بار جعبه بزرگ ساخته شده با چوب و آلیاژهای فلزی را دیدند که نوای موسیقی پخش‌ می‌کرد و خبرهایی از سراسر دنیا می‌داد، برایشان باورنکردنی و هیجان‌انگیز بود.

 
BABAK-BORZUYEH (5 of 12).jpg

بیشتر تهرانی‌ها وقتی حدود 80 سال پیش برای اولین بار جعبه بزرگ ساخته شده با چوب و آلیاژهای فلزی را دیدند که نوای موسیقی پخش‌ می‌کرد و خبرهایی از سراسر دنیا می‌داد، برایشان باورنکردنی و هیجان‌انگیز بود.

 

80 سال زمان دوری نیست؛ حتما هنوز هم خیلی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هستند که برای نوه‌هایشان از آن روزهای ورود رادیو به ایران خاطره‌ها گفته‌اند. از شب‌هایی که چند تا همسایه در یک خانه‌ که صاحبش رادیو داشت جمع می‌شدند، تا دیروقت دور کرسی می‌نشستند و با اشتیاق به قصه‌های رادیو گوش می‌کردند. این داستان‌ها گاهی "قصه شب" بود، زمانی هم ماجراهایی مثل آخرین خبرهای جنگ جهانی، کودتای 28 مرداد، عزل شاه، تاجگذاری ولیعهد و هزار جور واقعه ریز و درشت دیگر.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٧
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: زائرسرای لرستانی‌ها در مشهد مقدس در زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۹۴ کلنگ زنی می‌شود
ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٧

به گزارش  فردای لرستان  به نقل ازسرویس خواندنی های عصر هامون، گوگل پربازدیدترین سایت جهان و یکی از قویترین موتورهای جستجوی جهان را دارد. موتور جستجوی قوی و کارآمد گوگل در دنیای امروز نقش “استاد همه چی دان” را ایفا می‌کند! زیرا تقریبا می‌توان با جرئت گفت که موضوعی نیست که در جهان اطلاعاتی در باره‌اش وجود داشته باشد و گوگل از آن بی‌خبر باشد!

عناوین جستجو شده در کل جهان
1. رابین ویلیامز
2. جام جهانی فوتبال
3. بیماری ابولا
4. خطوط هوایی مالزی
5. چالش سطل یخ
6.  بازی flappy bird
7. متاسفانه نام کنچیتا وورست خواننده دگرجنس پوش اتریشی در رده هفتم این لیست قرار دارد. ما از بابت این اتفاق متاسفیم!
8. داعش
9. انیمیشن frozen
10. المپیک زمستانی 2014 سوچی


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٧

به گزارش فردای لرستان  به نقل ازجماران، گوگل در پایان هر سال آمار جست‌وجو‌های انجام شده در موتور جست‌وجوی پرطرفدار خود را منتشر می‌کند، رابین ویلیامز بازیگر و کمدین آمریکایی بیشترین جستجو را در گوگل داشته است.
اپل، فیس بوک و دیگر شرکت‌ها هر ساله آمار محصولات خود را که بیشترین مخاطب را داشته، منتشر می کنند و یا به صورت عمومی در رسانه‌های اجتماعی اعلام می کنند.
جستجوهای ما صادقانه‌ترین راهی است که نمایان می کند ما به دنبال چه هستیم و چه چیزی برایمان حائز اهمیت است.
در سال ۲۰۱۴ بسیاری در سراسر جهان برای درگذشت هنرپیشه محبوبشان رابین ولیامز ناراحت شدند و این امر سبب شد تا نام وی درصدر بیشترین جستجو در سایت گوگل قرار گیرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٧

 

ماشین پلیس عکس زیر مربوط به نخستین خودروی مورد استفاده پلیس در ایران است.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٦

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، این کتاب ها شامل علمای ایران در شهرهای آذربایجان، نگین خوانسار، گذر بر زیارت کریمه عاشورا، نماز روز عید غدیر و ازدواج سرآمد زوج های جهان علی(ع) و فاطمه(س) می باشند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٦

به گزارش فردای لرستان به نقل از ایرنا - برادر پادشاه عربستان در مصاحبه ای با یک شبکه آلمانی افشا کرد که رژیم سعودی برای بمباران یمن از خلبان های خارجی استفاده می کند

 

امیر طلال بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان در گفتگو با شبکه آلمانی فاکس با افشاگری در خصوص حملات جنگنده های سعودی به یمن اظهار کرد: خلبان هایی که یمن را بمباران می کنند، مزدور هستند و بخش زیادی از بودجه عربستان صرف حقوق آنها می شود. این مزدوران که از ملیت های پاکستانی، هندی، فرانسوی، آمریکایی و مصری هستند، در ازای هر پرواز 7500 دلار حقوق دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: حکومت عربستان به تازگی متوجه شده است که با تصمیم گیری های غلط پایش به این جنگ کشیده شده است. ما الان حاضر هستیم توافقی را قبول می کنیم که پیش از جنگ حاضر به قبول آن نبودیم.

برادر پادشاه سعودی به وفادار نبودن متحدان این کشور اشاره کرد و گفت: متحدان رژیم سعودی به ما در جنگ یمن خیانت کردند، چون آنها می دانستند که یمن قتلگاه ارتش های متجاوز است. متحدان مان به ما گفتند که حاضر نیستند ریسک کنند که ایران را تهدید کنند، چون آنها معتقدند که با این کار درهای جهنم را به روی خودشان باز می کنند. ایران یمن نیست، این کشور می تواند زیرساخت ها و قدرت نظامی عربستان را در عرض 24 ساعت نابود کند.

امیر طلال فرماندهان ارتش عربستان سعودی را ترسو دانست و افزود: آنها از ورود به جنگ زمینی هراس دارند و برخی از سربازان ارتش سعودی پس از شنیدن خبر عدم دخالت هم پیمانان رژیم سعودی در جنگ، از ترس فرار کردند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٦

، روبرتو اشمیت عکاس خبرگزاری فرانسه تصاویری از کمپ اصلی کوهنوردان قله اورست را بعد از وقوع زلزله شدید 7.9 ریشتری نپال منتشر کرد. گفته می شود 15 کوهنورد بر اثر این زلزله کشته شده اند.


کمپ اصلی اورست بعد از زلزله (عکس)نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/٢
 
  به گزارش فردای لرستان به نقل ازخبرگزاری  دانشجو تجاوزات ائتلاف علیه یمن به فرماندهی عربستان سعودی و بمباران زیرساخت‌ها و تاسیسات مهم یمن با هدف بازگرداندن قدرت به رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برای بیست‌وهفتمین روز متوالی در میان سکوت نهادهای بین المللی ادامه دارد. 

تلویزیون عربستان: کشورهای ائتلاف متجاوز پایان عملیات خود در یمن را اعلام کردند

 کشورهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی پایان عملیات خود در یمن و آغاز مرحله بازگردان امید به یمنی‌ها را اعلام کردند. 

تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی با مشارکت 10 کشور از ششم فرودین‌ماه به دستور پادشاه عربستان آغاز شده است و برای بیست و پنجمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

 

 بر اساس آمار به دست‌آمده، طی این مدت بیش از 2500 نفر از مردم بی‌گناه یمنی در تجاوزات سعودی جان خود را از دست دادند و بسیاری از زیرساخت‌های این کشور نابود شده است

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٤/٢/۱

استنشاق آزبست تقریبا همه افراد روزانه هزاران الیاف درهوا را اسنتشاق می کنند و بدون هیچ گونه تاثیری  زیان آوری میلیونها الیاف  ازطریق آشامیدن آب و خوردن غذا وارد دستگاه گوارش  خودمی نند.شواهد کافی نشان می دهد که الیاف بلعیده شده آزبست به آسانی بدون هیچ گونه دفع شده و وجب بسیاری نمی شود.

ولی خطر ابتلا به بیماری ناشی ازآزبست تنها به استنشاق (تنفس کردن ) الیاف درهوا بروزمی نماید . بنابر این  این گونه الیاف تنها هنگامی می توانند خطری برای سلامتی به حساب آیند که درهوا معلق باشند وازطریق تنفس وارد ریه شوند .

هنگام تنفس ،هوا ازطریق و یا دهان ازیکسوی مجراهای تنفس به درون ریه ها کشیده می شود ودر آنجا استفاده شده ،سپس ازهمان راه به بیرون فرستاده می شود


ادامه مطلب ...
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :