فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/٢٤
 
 
 
همانگونه که پیش‌تر تاکید شده بود و اقدام تازه مدیران این شبکه ماهواره‌ای نیز بر آن مهر تایید زد، مجموعه اقدامات شبکه جم علیه سینمای ایران، کاملاً هدفمند و هدایت شده، بدنه سینمای کشورمان را هدف قرار داده و جم تی وی ابزاری برای به خطر انداختن امنیت اقتصادی و روانی سینمای ایران شده است.
 به گزارش فردای لرستان به نقل از تابناک: پس از اعلام قطع همکاری شبکه ماهواره‌ای «جم تی وی» با بازیگران سینما و تلویزیون ایران، اکنون سرنوشت آنها در دوران پس از پایان همکاری با این شبکه‌ها نامشخص است و نگرانی‌هایی درباره دورنمای زندگی شخصی آنها که عمدتاً ساکن ترکیه هستند، وجود دارد.
 
ظاهراً بستر پوشالی که فراهم شده بود، اکنون در حال فروریختن است و در مقابل، شماری از بازیگران ایرانی احتمالاً فرصت فعالیت مجدد را نخواهد داشت.
 
انتشار یک نامه با امضای مدیر شبکه «جم تی وی» خطاب با بازیگران و عوامل طرف قرارداد با این شبکه، مبنی بر عدم برخورداری این شبکه از ظرفیت مالی و تولیدی لازم برای استمرار خدمت گرفتن آنها و تاکید بر تسویه حساب در پایان قراردادشان با این شبکه، به منزله بسته شدن درها برای گروهی از بازیگران و عوامل تولید بود؛ واقعه‌ای که ضربه جبران ناپذیری به چهره‌های پیوسته به این شبکه ماهواره‌ای خواهد زد.
 
در متن این نامه که با امضای سعید کریمیان مدیر مجموعه شبکه‌های «جم» توسط شماری از رسانه‌ها منتشر شده، این موضوع مورد تاکید قرار گرفته که عدم وجود سناریو و عدم وجود ظرفیت تولید، آنها را وادار به قطع همکاری کرده است. بنابراین در ماه‌های پیش رو، عوامل طرف قرارداد با این شبکه ماهواره‌ای یک به یک بیکار و آواره ترکیه خواهند شد؛ عواملی که درآمدهای کلانی نداشتند و همه امیدشان به قراردادهای بلندمدتی بود که در زمان آغاز همکاری با این شبکه، وعده‌اش را دریافت کرده بودند.
 
شبکه «جم‌تی وی» ضربات متعددی به فضای فرهنگی کشور زد و جذب بازیگران تلویزیون و سینمای ایران به همراه شماری از عوامل فنی و قرار دادنشان در مسیری که بازگشت به ایران را دشوار می‌نماید، یکی از این ضربات بود. برخی رسانه‌ها سال گذشته از جذب و عقد قرارداد با بیش از 100 فعال سینمایی و تلویزیونی خبر داده بودند اما در نهایت شمار بازیگرانی که به این شبکه پیوستند، لیست آنچنان طولانی و پروزنی نبود.
 
چکامه چمن ماه، صدف طاهریان، رابعه اسکویی، بهارک صالح نیا، پردیس افکاری و مانی کسراییان، رامسین کبریتی، بهناز سلیمانی و هرمز سیرتی در کنار مهدی مظلومی کارگردان تلویزیون و یکی-دو کارگردان نه چندان مطرح دیگر، عمده چهره‌هایی بودند که به شبکه جم پیوستند. در عین حال، خبر پیوستن عوامل فنی نظیر فیلمبردار، گریمور، تدوینگر و... به واسطه آنکه عمدتاً بر خلاف بازیگران چهره نشده‌اند، به گوش نمی‌رسد؛ اما همان گونه که «تابناک» پیش بینی کرده بود، این موج‌ها در حال بردن گروه وسیعی بود که تنها مهاجرت بازیگران نمود پررنگی می‌یابد.
 
سرنوشت تلخ بازیگران بازگشته از «GEM»
 
مهدی مظلومی در اوج این جنجال درباره کیفیت این نوع فیلمسازی گفته بود: «بنده چند ماه پیش این فیلم را برای یک تهیه کننده بین المللی به نام آقای زاراوان که یکی از دفاترش در دوبی است ساختم و قرار است در 14 شبکه عربی، هندی، ایرانی و اروپایی پخش شود. شبکه (ج) هم یکی از خریداران فیلم است که مسئولیتش با من نیست و به خواست من از شب دوم اسمم از تیزر حذف شد».

این کارگردان که یکی از محورهای تولیدات «جم» بود، تأکید کرده بود: «این آخرین کار هم نیست؛ تا انتهای 2016 تعهد ساخت 6 فیلم دیگه رو هم دارم. دلیلی برای تکذیب نمی بینیم. کار خارج از کشور مثل ایران انحصاری و محدود به شبکه خاصی نیست. یک تجارت است که متأسفانه یا خوشبختانه خیلی ها بلدند از آن پول دربیاورند. ضمن اینکه فیلم فوق به لحاظ محتوا کاملا براساس چارچوب‌هایی است که بعد از بیست سال کار در تلویزیون ایران به آن عادت کردم. نوع پوشش‌ها هم به دلیل بین المللی بودن باید مختصات خودش را می‌داشت!»
 
مظلومی البته با اشاره به طیف گسترده سینماگرانی که همکاری‌شان را با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان آغاز کرده یا در شرف همکاری هستند، تاکیده کرده بود که نگرانی از ممنوع الفعالیتی در ایران ندارد. در واقع طیف درگیر را آنچنان وسیع قلمداد می‌کند که امکان ممنوع الفعالیتی همه این طیف دشوار است و از یک بحران تازه در سینمای ایران خبر می‌دهد. این بحران همان زمان با واکنش مدیران سینمایی مواجه شد و حجت الله ایوبی در یادداشتی، نکاتی توصیه گونه به این سینماگران و آنهایی که قصد رفتن داشت، گفت.
 
در بخشی از این یادداشت ایوبی تاکید شده بود: «هیچ ایرانی ندیدم که برای همیشه در سرزمین دیگری جز ایران رحل اقامت افکنده باشد. همه آنها که من دیده ام، روز شب را می شمارند و در انتظار لحظه بازگشتند. چرا که ایرانی ساکن در دیگر کشورها حس می کند «تماشاگر» است نه «بازیگر». آنچه در پیرامون او می گذرد، گویی هیچ نسبتی با او ندارد. او یک تماشاگر است مانند تماشاگر صحنه های شاید زیبای یک نمایش و یک فیلم. اما در ایران در کوچه پس کوچه های شهراو یک بازیگر است.»
 
همانگونه که پیش‌تر تاکید شده بود و اقدام تازه مدیران این شبکه ماهواره‌ای نیز بر آن مهر تایید زد، مجموعه اقدامات شبکه جم علیه سینمای ایران، کاملاً هدفمند و هدایت شده، بدنه سینمای کشورمان را هدف قرار داده و جم‌تی‌وی ابزاری برای به خطر انداختن امنیت اقتصادی و روانی سینمای ایران شده است. مجموعه اقدامات جم‌تی‌وی مشخصاً کارکرد اعتمادزایی در بدنه سینمای کشورمان دارد که در بلندمدت تبعات وسیع و غیرمترقبه‌ای می‌تواند داشته باشد.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/۱۸

نتیجه تصویری برای عکس عاشورا

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/۱۸

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل نشدن پروژه‌ها به دنبال مقصر گشتن مشکلی را حل نمی‌کند.

به گزارش فردای لرستان به نقل از ایسنا: مهندس مجید کیان‌پور  بیان کرد: برای تکمیل نشدن پروژه‌ها مخصوصاً طرح‌های ورزشی به دنبال مقصر گشتن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و نباید بگوییم که فلان دستگاه در این رابطه مسئول است.

وی با بیان اینکه باید کارشناسی روی این موضوع بحث کرد، افزود: باید ببینیم چه ظرفیتی داریم و تلاش کنیم سقف بیشتری از اعتبارات شناور را بگیریم.

کیان‌پور ادامه داد: حدود 93 درصد بودجه‌ ملی به صورت شناور است و تنها بین 5 تا 7 درصد به صورت استانی توزیع می‌شود. اینجا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا سهم بیشتری از منابع را جذب کنند. هر چه قدر سهم اعتبارات ملی بیشتر گرفته شود قطعاً قدم‌های بهتری می‌توان برداشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همگی به دنبال این باشیم که بتوانیم منابع مالی بیشتری را جذب و تأمین کنیم، گفت: این منابع باید پایدار باشند. از صد درصد بودجه 90 درصد آن جاری بوده و تنها 10 درصد آن عمرانی است. اولویت اول تخصیص، بودجه جاری است و بعد از آن عمرانی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به کمبودهایی که در وصولی بودجه وجود دارد عمرانی در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و نمی‌توانیم بودجه جاری را صرف عمران کنیم اما باید تلاش کرد منابع جدید و بهتری برای آن یافت.

کیان‌پور اظهار کرد: به طور مثال برای تکمیل پروژه‌های ورزشی می‌توان با بخش خصوصی مذاکره کرد و موافقت‌نامه‌ای ایجاد و مجوزهای لازم آن داده شود. بخشی از اراضی را به آنها واگذار و در ازای آن بخش خصوصی پروژه را تکمیل کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ساخت پروژه‌ها کار دولت سکان‌داری بوده و بخش خصوصی پاروزن است. باید دولت سیاست‌گذاری‌ کند و در یک فرآیند و برهه مشخص کار را به بخش خصوصی واگذار کند.

نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/۱۸

 

 
مجید خدمت هفتم تیر ماه 1367 در منطقه عملیاتی شاخ شمیران به شهادت رسید.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 2216
عکسی واقعی مجید سوزوکی
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/۱٧

همه ما نام پری دریایی را شنیده ایم و حتی فیلم های جذابی ذر مورد آنها ساخته شده است. اما به نظر می رسد برای اولین بار یک پری دریایی واقعی در سواحل انگلیس پیدا شده است.

به گزارش فردای لرستان به نقل از  باشگاه خبرنگاران، در فیلمی که اخیرا منتشر شده است بقایای پوسیده شده یک پری دریایی در ساحل را به تصویر می کشد.  این موجود عجیب دارای بدنی شبیه به انسان و دمی شبیه به ماهی است که در سواحل انگلیس پیدا شده است.
 در حالی که نصف بدن این موجود عجیب پوسیده است قسمت دم و سر آن کاملا سالم باقی مانده است. " پل جونز" کسی که برای اولین بار این موجود را در ساحل پیدا کرده است در این خصوص گفته است : امروز در سواحل " گریت یارموث" ما موجود عجیبی پیدا کردیم که شبیه یک پری دریایی است که به نظر می رسد توسط امواج به ساحل آورده شده است. انتشار این ویدئو واکنش های را به همراه داشته است . برخی آن را جسد  یک پری دریایی واقعی دانستند  و برخی دیگر آن را فک دریایی مرده دانستند که تعداد زیادی از نوع قهوه ای آن در این ساحل زندگی می کنند.
style=height:367px;
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/۱٤
جمشید آموزگار در سن 93 سالگی درگذشت.
 به گزارش فردای لرستان به نقل ازآفتاب نیوز:شبکه خبری بی.بی.سی از مرگ جمشید آموزگار، نخست‌وزیر ایران در دوران پهلوی خبر داد.
آموزگار در سال ۱۳۵۵ به عنوان دومین دبیرکل "حزب رستاخیز ایران‌" و مشاور نخست وزیر به کنگره حزب معرفی گردید. وی سپس در شهریور ماه ۱۳۵ به عنوان نخست وزیر ایران سکان هدایت دولت را برعهده گرفت.
جمشید آموزگار درگذشت+تصویر
اما عملا در دوران نخست وزیری آموزگار مخالفت‌ها در کشور بالا گرفت. در پی این تحولات و افزایش اعتراضات، وی در نهایت از مقام نخست‌وزیری و دبیرکلی حزب رستاخیز استعفا کرد.
به اعتقاد برخی از ناظران، شاه با انتخاب آموزگار در صدد بر آمده بود تا خود، با مشارکت بخشیدن به مخالفانش، فرصت ایجاد بحران در ایران را از منتقدانش بگیرد اما عملا در دوران نخست‌وزیری آموزگار مخالفت‌ها در کشور بالا گرفت و انتشار مقاله‌ای در ۱۷ دی ماه ۱۳۵۶ علیه امام خمینی (ره) به اعتراض خیابانی گسترده انقلابیون انجامید.
هفت روز پس از استعفای آقای آموزگار، محمدرضا پهلوی، حزب رستاخیز را منحل کرد. آقای آموزگار در آذر ماه ۱۳۵۷ ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد.جمشید آموزگار درگذشت+تصویر
پس از آن فعالیت‌های آقای آموزگار بر اقتصاد جهانی و صندوق بین‌المللی پول متمرکز بود.
آقای آموزگار متولد چهارم تیر ماه ۱۳۰۲ استهبان فارس بود. پدرش حبیب‌الله خان آموزگار از قضات وزارت عدلیه رضا شاه بود.
جمشید آموزگار، دانش‌آموخته حقوق و اقتصاد در دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل مقطع دکترای مهندسی هیدرولیک از دانشگاه واشنگتن بود. وی عضو مجلس مؤسسان و دوره‌های دوم و سوم مجلس سنا بود و در کابینه حسین علاء وزارت فرهنگ را بر عهده داشت. وی دوران ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند و تحصیلات دانشگاهی‌اش با جنگ دوم جهانی مقارن شد.
او تحصیل در رشته‌های حقوق و اقتصاد دانشگاه تهران را رها کرد و به آمریکا رفت. در دانشگاه کرنل لیسانس مهندسی راه و ساختمان را گرفت. در رشته مهندسی هیدرولیک در دانشگاه واشنگتن ادامه تحصیل داد و با اخذ مدرک دکترا از آنجا فارغ التحصیل شد. در سال ۱۳۲۸ فعالیت‌های اجرایی خود را با سمت کارشناسی در سازمان ملل آغاز کرد.
سال ۱۳۳۰ به ایران بازگشت و دو سال بعد، معاون مهندسی وزارت بهداشت شد و پس از آن به مدت بیش از هفده سال در کابینه‌های دکتر منوچهر اقبال، حسنعلی منصور و هویدا فعالیت داشت. او سابقه وزارت بهداشت، کشور، کار، کشاورزی، دارایی و در نهایت، نخست‌وزیری کشور را در کارنامه خود دارد.
در سال ۱۳۴۶ کارشناس بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول بود. در همین سال به ریاست مجمع سالانه این بانک برگزیده می‌شود.
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/٧

 

فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید پس از گلزنی مقابل بروسیا دورتموند با واکنشی که نشان داد به شایعات پایان داد.
به فردای لرستان به نقل از گزارش مشرق، کریس رونالدو فوق ستاره رئال مادرید موفق شد در دیدار مقابل بروسیا دورتموند در دومین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند.

وی پس از گلزنی به سمت زین الدین زیدان رفت و به او دست داد.

این حرکت رونالدو پایانی بود بر شایعاتی که در روزهای اخیر بر علیه رونالدو و زیدان براه افتاده بود.

رونالدو در دیدار با لاس پالماس در اواخر بازی با دستور زیدان تعویض شد که این موضوع موجب واکنش منفی او شده بود و پس از خروج از میدان هم برخورد مناسبی با زیدان نداشت که این موضوع واکنش‌های زیادی را درباره برهم خوردن رابطه او با سرمربی کهکشانی‌ها بوجود آورده بود.رونالدو به شایعات پایان داد+عکس
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/٦

در ادامه جنایات وحشیانه ارتش عربستان سعودی علیه مردم یمن ساعتی پیش بمب افکن های عربستان با حمله به یک روستا در اطراف شهر صعده واقع در شمال این کشور ده ها غیرنظامی را شهید و زخمی کردند.قتل عام ساکنین روستای یمنی توسط عربستان+عکس


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/٥

 به گزارش  فردای لرستان به نقل از تیترشهر: به نقل از  اکو فارس وقتی سخن از ترس و وحشت می‌شود، همه ناخوداگاه به یاد صحنه‌های فیلم‌های ترسناک می‌افتیم.اما ترس و تجربه‌ی احساس ناخوشایند تنها به صحنه‌های تکه تکه کردن مردم یا حضور ارواح خلاصه نمی‌شود. گاهی حوادث رخ داده در یک منطقه یا پیرامون یک مسئله، اثراتی از خود برجای می‌گذارند که به شکل احساسات ناخوشایند و ترس در بین بازدیدکنندگان بروز می‌یابد.

ترسناک‌ترین نقاط جهان


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٥/٧/٥
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :