فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/٢٢
در بخشی از مراسم رسمی افتتاحیه بازی های آسیایی در شهر گوانگجوی چین، روز جمعه، نام خلیج فارس، تحریف و نامی جعلی بر آن نهاده شده است
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، یک کشتی که به صورت نمادین در آب های رودخانه پرل(محل برگزاری مراسم افتتاحیه) در حرکت بوده، پس از قرار گرفتن در امواج سهمگین به جزایر مختلفی رسیده و به یک باره نمایشگرهای محل برگزاری، نام خلیج فارس را به صورت جعلی خلیج "ع رب ی" اعلام کرده اند.
پس از این اقدام ضد ایرانی چینی ها، بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران و سرپرست کاروان کشورمان در بازی‌های آسیایی گوانگجو در اعتراض به استفاده از نام جعلی خلیج ع رب ی، از حضور در مراسم رژه این مسابقات خودداری کرده است.
این برای نخستین بار بود که کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی بدون سرپرست کاروان در مقابل تماشاگران رژه می‌رفت.
مسئولان ورزش کشور نیز پس از اعلام این نام مجعول به جای نام حقیقی خلیج فارس، یک نشست اظراری در اقامتگاه خود در گوانگجو تشکیل دادند و در پایان نشست، تصمیم به پیگیری موضوع از طریق دستگاه دیپلماسی گرفتند. بنا بر تصمیم آن ها، مراتب اعتراض،به صورت کتبی از سوی سفارت ایران در چین به وزارت امور خارجه این کشور ارایه خواهد شد.
آیا چنین اقدام غیر قابل اغماضی که از طریق شبکه های ماهواره ای در سرتاسر جهان منعکس شده است، واکنش جدی و آشکار وزارت امور خارجه ایران را در پی خواهد داشت؟
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :