فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/۳٠

 گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، عسگر بازگیر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: در این تعداد مدرسه‌ها 5 هزار و 739 دانش‌آموز عشایری در قالب 360 مدرسه ابتدایی، 12 عادی راهنمایی و 7 دبیرستان مدرسه شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان عشایری به سه دسته ثابت، نیم کوچ و دسته‌ای که از استان خارج و به استان‌های خوزستان و ایلام کوچ می‌کنند، تقسیم می‌شوند، اظهار داشت: دانش‌آموزان 27 درصد مدارس استان یعنی 145 مدرسه زیر چادر به تحصیل مشغول هستند.
مدیر آموزش و پرورش عشایری لرستان گفت: در سطح شهرستان پلدختر 29 مدرسه زیر چادر مشغول به تحصیل هستند.
بازگیر یادآور شد: تحصیل در زیر چادر خود مشکلات زیادی دارد، چراکه دانش‌آموزان امکانات کافی برای استفاده از فناوری روز نداشته و همچنین امنیتی برای تجهیزات وجود ندارد.
مدیر آموزش و پرورش عشایری لرستان خواستار تامین کانکس‌های پیش ساخته چرخدار و حداقل امکانات آموزشی در مناطق عشایری شد و گفت: 42 مدرسه آموزش و پرورش عشایری در منطقه سپیددشت پاپی متمرکز هستند، که به علت صعب‌العبور بودن منطقه استان لرستان حمل کانکس وجود ندارد و می‌توانیم با ساخت کلاس‌های پیش ساخته در قطعات کوچک این مشکل را مرتفع کنیم.
وی تصریح کرد: حدود 600 معلم رسمی، حق‌التدریسی و سرباز معلم کار آموزش دوره‌های مختلف دانش‌آموزان عشایری را در سطح لرستان برعهده دارند.
بازگیر در ادامه یادآور شد: در سطح لرستان هفت آموزشگاه شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه با تعداد یک‌هزار و 300‌ دانش‌آموز وجود دارد.
مدیر اداره آموزش و پرورش عشایری لرستان گفت: یکی از برنامه‌های امسال در آموزش و پرورش عشایری لرستان ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مجتمع‌های آموزشی طرح ترنم ولایت در کل مدرسه‌های عشایری است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :