فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱۳

 خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: شرکت ملی گاز ایران برای ساخت و بهره‌برداری از این خط لوله، انتقال گاز طبیعی 123 کیلومتری حدود یک هزار و 800 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
علی گودرزی اظهار داشت: بهره‌برداری از این پروژه امکان تامین گاز نیروگاه 100 مگاواتی در دستور ساخت خرم‌آباد و رفع مشکل احتمالی افت فشار گاز صنایع استان لرستان و سایر مشترکان مرتفع می‌شود ضمن اینکه امکان توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهای مسیر این خط لوله همچون شهرهای کوهدشت و پلدختر همراه می‌شود.
وی افزود: بهره‌برداری از این خط لوله گاز، ظرفیت انتقال گاز طبیعی ایران حدود 30 میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد، این در حالی است که یکی از مهم‌ترین اهداف اجرایی این پروژه گازی افزایش پایداری شبکه ملی گاز به ویژه در استان‌های غرب کشور است.
گودرزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اجرای فاز نخست خط لوله دوم گاز خرم‌آباد به طور کامل به پایان رسیده، ضمن اینکه به منظور افزایش پایداری شبکه ملی گازی و امکان انتقال پایدار این حامل انرژی از مبادی تولید به مصرف‌، بهره‌برداری از چند پروژه خط لوله و تأسیسات تقویت فشار گاز را در دستور کار دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در ادامه خاطرنشان کرد: براساس برنامه تدوین شده در سال جاری در مجموع 4 میلیارد و 300 میلیون دلار پروژه جدید گازی در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :