فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤

 به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا به نقل از خبرگزاری کویت، 'محمد صبیح' معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور مربوط به فلسطین و سرزمین های اشغالی، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اتحادیه عرب از این تصمیم مهم برزیل استقبال می کند و آن را گامی مهم و روبه جلو در مسیر تحقق صلح و آرامش در منطقه و احترام گذاشتن به اصول قوانین بین المللی و قطعنامه های بین المللی به شمار می آورد .
صبیح تاکید کرد، چنین اقداماتی راه را بر تندروی، نژادپرستی و انکار حقوق دیگران می بندد و تاکید می کند که برپایی حکومت مستقل فلسطینی، مساله ای است که همه کشورهای جهان در مورد آن اتفاق نظر دارند و اگر چنین اقداماتی از طرف کشورهای دیگر نیز تداوم یابد، می توان انتظار داشت که صلح و آرامش در منطقه حکمفرما شود.
صبیح در ادامه افزود، اتحادیه عرب، فلسطین و سرزمین های اشغالی از نقش برزیل، ملت و رییس جمهوری این کشور در این مورد قدردانی و تشکر می کنند و آن را اقدامی شجاعانه به شمار می آورند و از کشورهای دیگر نیز می خواهند هرچه زودتر دست به چنین اقداماتی بزنند.
صبیح، مرحله زمانی کنونی را بسیار حساس و مهم توصیف و تاکید کرد که مساله فلسطین در حال عبور از مراحل مهم و سرنوشت سازی است، زیرا فلسطینی ها در سایه شهرک سازی امیدی به بهبود اوضاع ندارند و این خود نیازمند اقدامات مسوولانه همه کشورها در این مورد است.
وی در مورد تهدید 'محمود عباس' مبنی بر انحلال تشکیلات خودگردان به دلیل نبود هرگونه پیشرفتی در روند سازش و عنان گسیختگی رژیم صهیونیستی گفت: کشورها و نهادهای بین المللی باید در موضع گیری های خود تجدید نظر کنند تا پیش از آنکه فرصت و زمان از دست برود، چاره ای برای این مهم بیندیشند، زیرا داشتن کشور و حکومت مستقل، حق مسلم فلسطینی ها است و تمامی قوانین بین المللی بر آن صحه گذاشته اند.
'لولا داسیلوا' رییس جمهوری برزیل اول دسامبر( دهم آذر ) 2010 میلادی در نامه‌ای به محمود عباس نوشت، برزیل کشور فلسطین را در چارچوب مرزهای سال 1967 میلادی به رسمیت می‌شناسد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :