فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٧/۱٧

 

 به گزارش ايرنا :مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي لرستان گفت: اين استان با توليد بيش از ‪ ۱۲۰‬هزار تن سيب زميني در سال، مقام سوم كشور را در توليد اين محصول دارد.

"عظيم دادگر"  از آغاز برداشت سيب زميني در سطح چهار هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار اراضي زير كشت اين محصول در هفته جاري خبر داد.

وي پيش بيني كرد، امسال ‪ ۱۲۵‬هزار تن سيب زميني در اين استان برداشت شود كه در صورت تحقق، درمقايسه با سال زراعي گذشته چهار درصد رشد خواهد داشت.

دادگر افزايش سطح زير كشت سيب زميني ، نظارت كارشناسان و مهندسان ناظر امور زراعي، بكارگيري روشهاي نوين و شرايط اقليمي مناسب را از عوامل افزايش توليد اين محصول در استان عنوان كرد.

مدير زراعت جهادكشاورزي لرستان متوسط توليد سيب زميني در هر هكتار را در اين استان، ‪ ۲۸‬تن اعلام كرد.

لرستان داراي ‪ ۸۰۰‬هزار هكتار اراضي كشاورزي است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :