فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۱٤
 

استاندار لرستان گفت : داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است که می توان در جهت اشتغالزایی استان از آن بهره برد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، دکتر حبیب ا... دهمرده در بازدید از شرکت فراورده های گیاهان دارویی خرمان با اظهار اینکه داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است بر استفاده از این پتانسیل در جهت اشتغالزایی در استان تأکید کرد.

 

وی با اشاره به گستردگی گونه های مختلف گیاهان دارویی در لرستان و وجود شرایط رشد این گونه ها در مناطق مختلف این استان خاطرنشان کرد : برای تولید انبوه داروهای گیاهی به جای داروهای شیمیایی باید ماده اولیه را افزایش دهیم که این خود نیازمند توسعه مزارع کشت گیاهان دارویی است .

 

دکتر دهمرده گفت: باید با دعوت و جلب متخصصان علاقمند به عرصه گیاهان دارویی از این توانمندی استان به نحو مطلوب استفاده کرد.

 

وی افزود : با استفاده منطقی و بهینه از این منابع طبیعی و خدادای که به لحاظ فناوری بسیار کم هزینه و ساده تر از صنایع دارویی شیمیایی است می توان ضمن تأمین بخشی از نیازهای عمده بهداشتی و درمانی کشور در جهت ایجاد ثروت نیز گامی برداشت.


حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :