فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٧

  به گزارش شیعه آنلاین به نقل از مرکز خبر حوزه، هیأت‌های حسینی شاهد ازدحام عزادارانی بود  که بر ادامه عزاداری اصرار داشتند و بسیاری از آن‌ها در مسیر رسیدن به تکایا از ماسک‌های تنفسی استفاده کرده و برخی دیگر به پوشاندن دهان خود با شال و چفیه بسنده کرده بودند تا از میزان غباری که وارد مجاری تنفسی می‌شود بکاهند.

پایگاه خبری شیعیان عربستان در همین رابطه نوشت: بساط کتب  دینی، سی دی های اسلامی شامل سینه‌زنی  و سخنرانی، سربندها و شال‌های سیاه که در گاری‌های دست‌فروشی در جلوی مجالس عرضه می‌شود نیز از همان روز نخست با استقبال زیادی روبرو شده است.

جوانان عاشق سید الشهداء هم  با پخش شربت و غذا، سیم‌کشی برق و پهن کردن موکت برای عزاداران به ارائه خدمات در مجالس و هیئات حسینی پرداختند.

مردم قطیف طبق عادت خود، برای بزرگداشت روز  عاشورا، از روز اول محرم مغازه‌هایشان را می‌بندند اما این بستن مغازه‌ها معمولا در شب دهم تا غروب همان روز  به اوج خود می‌رسد. و این یکی از جلوه‌های مشارکت عاطفی و احساسی در خصوص این مناسبت عظیم است که با قرائت زیارتنامه و با نماز و دعا و مقتل‌خوانی زنده نگهداشته می‌شود.


حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :