فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/٢٩
نماینده شیعیان شهر انطاکیه طی اظهاراتی در این مراسم پیشنهاد کرد که روز عاشورا و عید غدیر در ترکیه تعطیل رسمی شود. یکی دیگر از سخنرانان این مراسم نسبت به استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه انتقاد کرد.
به گزارش شیعه آنلاین، مراسم عاشورای حسینی (ع) امسال در ترکیه با سال های گذشته تفاوت های بسیار زیادی داشت. اولین تفاوت مراسم امسال در تعداد شرکت کنندگان در این مراسم بوده است.

آمار رسمی اعلام شده نشان می دهد در مراسم امسال روز عاشورا در شهر استانبول ترکیه بیش از 300 هزار نفر شرکت کرده بودند. این تعداد شرکت کننده در حالی بوده که این مراسم در روز تعطیل رسمی برگزار نشده و سرمای شدیدی نیز در شهر بود.

گفتنی است تعداد زیادی از فعالان فرهنگی و مقامات سیاسی ترکیه از جمله "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور در این مراسم حضور داشتند. مهمان ویژه این مراسم هم دکتر "علی اکبر ولایتی" مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری بوده که در مورد واقعه عاشورا به سخنرانی پرداخت.

تعداد زیادی از رهبران و مقامات گروه ها و جمعیت های شیعی ترکیه از جمله جمعیت جعفری، کوثر، مستقبل، آل بیت و غیره نیز در این مراسم حضور فعالی داشتند.

نماینده شیعیان شهر انطاکیه طی اظهاراتی در این مراسم پیشنهاد کرد که روز عاشورا و عید غدیر در ترکیه تعطیل رسمی شود. یکی دیگر از سخنرانان این مراسم نسبت به استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه انتقاد کرد.

قابل ذکر است زنان شیعه با دست های زنجیر بسته که نمادی از اسارت اهل بیت امام حسین (ع) بوده، با حجاب کامل به سینه زنی پرداختند.

در پایان گفتنی است پس از برگزاری این مراسم عاشورا، رهبران جمعیت ها و گروه های شیعی مختلف، به صورت خصوصی با مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.


حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :