فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٩/۳٠
 دولت مالزی با وجود روابط سیاسی با شیعیان، ضمن بیان انتقادهایی ترویج اندیشه‌های شیعی در این کشور را ممنوع کرده و خواستار نظارت بر فعالیت گروه های ترویج دهنده این آموزه ها است.

با وجود روابط سیاسی مالزی با کشورهای شیعه نشین، ترویج آموزه‌های شیعی در این کشور ممنوع است.


به گزارش شیعه آنلاین به نقل از آتی نیوز،جمال خیر بهاروم از دفتر نخست وزیر این کشور مدعی شد: دولت این کشور ترویج آموزه‌های شیعی را که می‌تواند باعث گمراهی مردم و ایجاد تضاد با آموزه‌های مذهب سنی در مالزی شود را ممنوع کرده است!

وی افزود: اگر دو بخش مذهبی در این کشور وجود داشته باشد این امر ممکن است به خونریزی منتهی شود زیرا جامعه مسلمانان نظرات مذهبی گوناگونی خواهند داشت شبیه آنچه در پاکستان و عراق اتفاق افتاده است.

این مقام مالزیایی ادعا کرد: دولت مالزی ترویج این آموزه‌های "کاملا اشتباه" را که ممکن است هماهنگی مسلمانان این کشور را برهم زند، مجاز نمی داند.

وی خاطر نشان کرد: دولت و بخش مذاهب اسلامی دولت باید ضمن نظارت، اقدام مناسبی برای جلوگیری از فعالیت های ترویج این آموزه ها انجام دهد.

بخش مذاهب اسلامی و پلیس ایالت سلانگور مالزی مصادف با شب عاشورای حسینی 200 نفر از پیروان شیعه را در حوزه امام رضا (ع) در نزدیکی کوالالامپور بازداشت کرد .

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :