فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱٠/٥

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی شرکت گاز لرستان، علی گودرزی امروز در این خصوص اظهار داشت: بر همین اساس در زمینه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، متوسط قیمت مصرف گاز خانگی در لرستان 700 ریال تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه بهای گاز مصرفی با توجه به دامنه مصرف مشترکان متفاوت است، اظهار داشت: بر این اساس هر سال به دو قسمت پنج ماهه و هفت ماهه و کشور از نظر آب و هوایی به پنج اقلیم تقسیم شده است.
وی افزود: در این شرایط شهرهای استان لرستان در سه اقلیم دو، سه و چهار طبقه‌بندی شده‌اند و مشترکان از نظر دامنه مصرف به صورت پلکانی به 12 دامنه تقسیم می‌شوند.
گودرزی با اشاره به اینکه نرخ‌های اعلام شده برای پنج ماهه سرد سال است، افزود: بر این اساس گاز مشترکان با توجه به اینکه در چه اقلیم و دامنه‌ای قرار دارند، محاسبه می‌شود و به این ترتیب حداقل گازبها به ازای هر متر مکعب 300 ریال و حداکثر آن برای مشترکانی که بیش از یک‌هزار و 200 مترمکعب در ماه مصرف می‌کنند، سه‌هزار و 500 ریال به ازای مازاد گاز مصرفی تعیین شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در مورد میزان بهای پرداختی از سوی سایر بخش‌ها نیز افزود: گاز بهای پرداختی در بخش‌های دولتی یک‌هزار ریال، نیروگاهی 800 ریال‌، گاز سی‌ان‌جی سه‌هزار ریال به ازای هر متر مکعب، صنایع عمده و غیر‌عمده 700 ریال، کسبه و خدمات یک‌هزار ریال، بخش کشاورزی و دامپروری 600 ریال و سایر بخش‌ها (‌فرهنگی، آموزشی، مساجد‌) نیز 600 ریال ریال برای هر متر مکعب محاسبه می‌شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :