فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱٠/۱۳

 

کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» به قلم محرم عقیقی بخشایشی توسط انتشارات بخشایش به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

«علیرضا عقیقی بخشایشی» در گفت‌وگو با ایکنا با اعلام این خبر اظهار کرد: کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» در سه فصل توسط پدرم «محرم عقیقی بخشایشی» به نگارش درآمده است.

وی افزود: در فصل نخست این کتاب به سخنان و نقطه نظرات شخصیت‌های برجسته دینی و مذهبی از جمله آیت‌الله خوئی در مورد شخصیت مختار ثقفی پرداخته شده است.

در فصل دوم این اثر به زندگی‌نامه مختار و کارهایی که وی در طول زندگی‌اش انجام داده است و در فصل آخر به قیام مختار و مجازات قاتلان امام حسین (ع) و یارانش به دست او پرداخته شده است.

بخشایشی با بیان اینکه در نگارش کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» تلاش شده تا این اثر با نسل جوان ارتباط خوبی برقرار کند، تصریح کرد: این کتاب کم‌حجم است و داستانی روان و جذاب دارد تا جوانان و نوجوانان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

به گفته عقیقی بخشایشی کتاب در 100 صفحه و قطع رقعی تا یک ماه آینده در بازار نشر منتشر خواهد شد. یادآور می‌شود، ابواسحاق مختار ثقفی، معروف به مختار ثقفی، از دلاوران و بزرگان عرب بود که به خونخواهی امام سوم شیعیان حضرت حسین بن علی(ع) و یاران او قیام کرد. پدرش ابوعبیدبن مسعود ثقفی بود که در واقعه «یوم الحجر» درعراق به قتل رسید و مادرش دومه بنت وهب بود.

http://files.tabnak.com/pics/201101/201101021753371238.jpg

قبر مختار ثقفی در کوفه

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :