فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱٠/۱٤

مدیرامورآب و فاضلاب الیگودرز گفت: آب آشامیدنی الیگودرز با مطلوب‌ترین کیفیت تامین می‌شود.


مهرداد عسگری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در الیگودرز با بیان اینکه در سال 69 طی مصوبه مجلس شورای اسلامی سازمان‌های آب، از شهرداری‌ها جدا و به نام شرکت‌های آب و فاضلاب فعالیت خود را آغاز کردند، اظهار داشت: توزیع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب از عمده‌ترین وظایف این شرکت‌ها تعیین شده، اما با گذشت زمان و بنا بر نیازهای مردم برای بهره‌مندی از آب آشامیدنی با کیفیت بالا وظایف گسترده بیشتری را در برگرفته و در حال حاضر این امور با داشتن واحدهای بهره‌برداری آب و فاضلاب، مشترکان، مالی، انبار و تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب وظیفه تامین، استحصال، انتقال، تصفیه، ذخیره و توزیع آب‌رسانی به 21هزار مشترک در بخش آب و 7‌هزار مشترک در بخش فاضلاب را به عهده دارد.
مدیرامورآب و فاضلاب الیگودرز گفت: در حال حاضر آب با مطلوب‌ترین کیفیت و مطابق با استاندارهای مربوطه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و از سوی دیگر پساب حاصل از تصفیه فاضلاب طبق استاندارهای زیست محیطی برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی افزود: طی سال‌های گذشته مردم شهرستان الیگودرز برای دسترسی به آب سالم و بهداشتی با مشکلات فراوانی مواجه بودند که پس از سال‌ها تلاش بالاخره با استفاده از سراب آب کمندان مشکلات آنها به طور کلی رفع می‌شود.
عسگری یادآورشد: قبل از دهه 80 کمبود آب در سطح این شهرستان به بحران تبدیل شد، که پس از رایزنی‌ها و چاره‌اندیشی مسئولان برای رفع مشکل، طرح آبرسانی به الیگودرز توسط شرکت آب منطقه‌ای لرستان آغاز شد که طی آن انتقال آب از سراب کمندان به شهر الیگودرز اجرا و در سال 83 این طرح برای بهره‌برداری تحویل شرکت آب و فاضلاب لرستان و امور آب و فاضلاب الیگودرز شد.
مدیر امور آب و فاضلاب الیگودرز گفت: این آب پس از عبور از محل آبگیر در سراب کمندان وارد حوضچه‌های پیش رسوب‌گیر که وظیفه شن‌گیری و کاهش رسوبات را بر عهده دارد، به خط انتقال 600 میلی‌متری وارد می‌شود و پس از طی 28,5 کیلومتر به منظور عبور از مراحل تصفیه وارد تصفیه خانه آب که در کیلومتر پنج جاده شهرک سور است، می‌شود، که ابتدا در مخزن متعادل کننده دو هزار متر مکعبی متعادل شده و پس از کلر زنی اولیه برای حذف کدورت ( گل آلودگی آب ) به واحد شیمیایی و زلال‌سازی برای صاف سازی به واحد فیلتراسیون و پس از آن برای ذخیره به مخزن 10 هزار مترمکعبی هدایت می‌شود.
عسگری تصریح کرد: در ادامه پس از کلرزنی نهایی به واسطه پمپ‌ها برای توزیع آب به مخازن موجود در شمال و جنوب شهر الیگودرز پمپاژ می‌شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :