فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۸/٩
از مجموع يك هزار و ‪ ۵۲۰‬روستاي اين استان شمار داوطلبان در ‪ ۱۲۵‬روستا به حد نصاب نرسيد.

به گزارش ایرنا:"مجيد نادرالاصلي"افزود: در اين روستاها فقط انتخابات خبرگان رهبري برگزار مي‌شود و تكليف انتخابات شوراهاي اسلامي در آنها به تصميم كلي وزارت كشور بستگي خواهد داشت.

وي آگاهي كم مردم نسبت به جايگاه شوراهاي اسلامي، تعداد كم افراد واجد شرايط و علاقه‌مند و بافت فرهنگي حاكم را از مهمترين دلايل به حد نصاب نرسيدن تعداد داوطلبان در اين روستاها عنوان كرد.

نادرالاصلي اضافه كرد: به جز شهرستان پلدختر، اين روستاها در تمامي شهرستانهاي استان واقع شده‌اند و در دور قبل نيز انتخابات شوراهاي اسلامي در بيشتر اين روستاها برگزار نشده است.

در مجموع، هفت هزار و ‪ ۳۶۳‬نفر در لرستان داوطلب نامزدي شوراهاي اسلامي شهر و روستا شده‌اند كه پس از راي‌گيري از اين تعداد ‪ ۱۲۴‬نفر براي شوراهاي شهري و سه هزار و ‪ ۶۰۹‬نفر براي شوراهاي روستايي انتخاب خواهند شد.

براي جمع‌آوري آرا مردم استان لرستان ‪ ۵۱۸‬شعبه شهري، يك هزار و ‪ ۲۵۹‬شعبه روستايي و ‪ ۲۵۷‬شعبه ويژه داوطلبان مجلس خبرگان رهبري در نظر گرفته شده است.

چهارمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و سومين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا، ‪ ۲۴‬آذرماه امسال در سطح كشور برگزار مي‌شود.


حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :