فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱٠/٢٥

 گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی لرستان، محمدرضا اسدی با بیان این مطلب اظهار داشت: پل کاکا رضا در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر الشتر واقع شده است.
وی افزود: این پل از شمال غربی به روستای کاکارضا علیااز غرب به جاده اصلی خرم‌آباد به الشتر و از جنوب به روستای کاکارضای سفلی منتهی می‌شود.‌
معاون میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: از کتیبه‌های سنگی به شکل مستطیل که تاریخ ساخت و نام سازنده (یوسف فشنگچی‌) و نقوش شیر و خورشید پل را به دوره پهلوی منسوب می‌کند.
اسدی یادآور شد: این اداره‌کل در زمینه‌های حفاظتی و مرمتی در مورد اثر مذکور اقداماتی نظیر تهیه طرح مطالعات ساماندهی منظر پل کاکارضا، تعیین موقعیت قرارگیری بنا و دسترسی به آن، شناخت منطقه قرارگیری‌بنا، قدمت اثر، بررسی عناصر موجود در اطراف بنا، شناخت ویژگی‌های معماری بنا، بررسی عناصر معماری بنا به انجام رسانیده است.
معاون میراث فرهنگی لرستان در ادامه در مورد نورپردازی این پل ادامه داد و گفت: تجزیه و تحلیل بنا و درک قابلیت‌های نورپردازی در کالبد بنا، تهیه مبانی نظری‌ نورپردازی بنا، تهیه طرح نهایی نورپردازی، تهیه مقادیر سه بعدی شبیه‌سازی نورپردازی بنا، تهیه نقشه چراغ‌ها، تهیه نقشه‌های تاسیسات برقی، تهیه لیست مشخصات فنی چراغ‌ها، تعیین رنگ نور و نوع لامپ‌ها به انجام رسانیده است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :