فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱٠/٢٧

 

یاسرالقحطانی با توجه به سن و سالش می توانست در دو دوره 2011 و 2015 برای تیم ملی عربستان بازی کند و شش گل زده اش در جام ملت ها را افزایش دهد.

 

  با حذف تیم ملی عربستان از گردونه رقابت های جام ملت های 2011 ، تنها بازیکنی که می توانست به رکورد 14 گل زده علی دایی در جام ملت ها نزدیک شده و آن را بشکند از دور بازی ها کنار رفت و به نظر می رسد رکورد 14 گله دایی در جام ملت ها مانند رکورد 15 گله رونالدو در جام جهانی جاودانه باقی بماند.
 یاسرالقحطانی با توجه به سن و سالش می توانست در دو دوره 2011 و 2015 برای تیم ملی عربستان بازی کند و شش گل زده اش در جام ملت ها را افزایش دهد اما حالا با حذف عربستان و با توجه به این که او حتی یک گل هم در این دو بازی نزده به نظر می رسد این فاصله 8 گله حتی در جام ملتهای 2015 جام ملتها هم پابرجا باقی بماند و به این ترتیب با توجه به این موضوع و خط خوردن لی دونگ گوک 10 گله از لیست نهایی کره جنوبی ، علی دایی در صدر جدول باقی خواهد ماند.
 برترین گلزنان تاریخ جام ملت ها به این شرح می باشد:
14 گل: علی دایی- ایران
 10 گل: لی دونگ گوک- کره جنوبی
 9 گل: نائوهیرو تاکاهارا- ژاپن
 8 گل: جاسم الهویدی- کویت
7 گل: بهتاش فریبا و حسین کلانی- ایران، چوی سون هو- کره جنوبی، فیصل خلیل- امارات 6
 گل: یاسرالقحطانی- عربستان
 5 گل: یونس محمود- عراق ، علا هبیل – بحرین، علی کریمی و علی جباری- ایران

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :