فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱۱/٢۳

ماموستا عزالدین حسینی، از عوامل گروهک تروریستی کوموله، مرد.

خبرنگار بولتن نیوز مطلع شد، وی که پس از انقلاب نیز عضو گروهک منحله کوموله بوده و اقداماتی را علیه انقلاب و نظام ترتیب داده بود، شبانگاه پنجشنبه 21 بهمن، درگذشت.

وی که بیشتر فعالیتش در منطقه سقز و بانه بوده و خانواده اش نیز در بانه سکونت داشتند از سال 1322 وارد گروهک تروریستی کوموله شده و اقدامات سیاسی خود را آغاز کرد و اوایل انقلاب نیز اقداماتی تروریستی در مخالفت با انقلاب و نظام ایران رهبری کرد.

حزب منحله کوموله برای اینکه لباسی مذهبی و دینی به فعالیت ها و اقدامات تروریستی خود بپوشانند با نزدیک شدن به شیخ عز الدین حسیتی سعی در رسیدن به این هدف خود داشتند تا توجه قشر مذهبی و دین مدار کرد را به خود جلب کرده و آن ها را با خود همراه سازند.

شیخ عزالدین سرانجام در شبانگاه پنج شنبه‌ 21 بهمن 1389 مصادف با دهم فوریه‌ 2011 میلادی در 89 سالگی در بیمارستان آکادیمسکا در شهر اوپسالای سوئد، مرد.

گفتنی است گروهک تروریستی کوموله در سال های آغازین و پرتنش اول انقلاب و سپس در طول دوران جنگ تحمیلی نقش بازوی ترور را برای سرویس جاسوسی آمریکا و سپس استخبارات رژیم عراق ایفا می کرد و حتی از کشتار شهروندان بی گناه کرد هم با وحشیانه ترین شیوه ها مضایقه نکرد.

این گروهک به همراه گروهک های دموکرات و پژاک و برخی وابستگان افراطیون مدعی اصلاح طلبی، تلاش گسترده ای ترتیب داد تا با ارعاب و به زور تهدید به بمب گذاری و ترور شهرهای کردستان را به تعطیلی بکشاند اما با مقاومت مردم مواجه شد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :