فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱۱/٢٦

هیات 28 نفره تجار و بازرگانان عراقی که برای بررسی ظرفیت ها و توانمندی های لرستان برای توسعه همکاری های تجاری به این استان سفر کرده اند، برتوانمندی و کارآمدی حوزه های صنعتی، معدنی، تولیدی و تجاری لرستان در راستای تامین نیازهای بازار مصرف کشور عراق تاکید کردند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، این هیات عراقی لرستان را استانی با ظرفیت های بالا در زمینه تولید مصالح ساختمانی، تجهیزات پزشکی و داروسازی دانسته و عنوان کردند: توسعه همکاری های تجاری میان عراق و لرستان می تواند آینده ای درخشانی را برای فعالیت های تجاری و بازرگانی دو طرف به همراه داشته باشد.
یکی از تجار عراقی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه محصولات لرستان همگی در واحدهای پیشرفته و استاندارد تولید می شوند، شرایط مناسبی برای خرید و عرضه این تولیدات در بازارهای بزرگ کشور عراق وجود دارد.
'احمد هادی' افزود: به همین منظور جمعی از تجار و بازرگان استان های سلیمانیه و نجف عراق به استان لرستان سفر کردیم تا از نزدیک با ظرفیت ها و تنوع تولیدات غیرنفتی این استان آشنا شده و مقدمات صادرات این کالاها را به عراق فراهم کنیم.
وی اظهار داشت: بازرگانان عراقی تمایل زیادی برای توسعه همکاری های اقتصادی با طرف ایرانی و تجار لرستانی دارند به ویژه این همکاری ها می تواند در زمینه صنایع پزشکی، محصولات ساختمانی، شهر سازی و ساختمان سازی و همچنین حمل و نقل موجب سرمایه گذاری های بزرگ و مشترک شود.
وی گفت: هیات عراقی در سفر خود به لرستان از تعدادی واحدهای سنگبری این استان نیز دیدن کرد و از نزدیک با نحوه فرآوری سنگ که با تکنولوژی روز دنیا تولید می شود آشنا شدند.
هادی افزود:استان لرستان از نظر صنایع و سنگ های تزیینی ظرفیتهای زیادی دارد که با برنامه ریزی مناسب می توان علاوه بر صادرات، زمینه رشد و شکوفایی این صنعت را با توسعه سطح همکاری دو و یا چند جانبه بخش خصوصی فراهم کرد.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن لرستان نیز گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی لرستان و نزدیکی آن به نوار مرزی غرب کشور، عراق می تواند بازار بسیار مناسبی برای عرضه محصولات تولیدی و معدنی این استان باشد.
'حسین جهانگیری' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: کشور عراق و بازارهای مناسب این کشور فرصت ویژه ای را فراروی توسعه صاردات و حضور موثر بازرگانان و تجار لرستانی برای عرضه محصولات تولیدی و ظرفیت های اقتصادی لرستان در حوزه سنگ های تزیینی، مصالح ساختمانی و تولیدات دارویی قرار داده است.
وی اظهار داشت: وجود صنایع بزرگ و کارخانه های مجهز در لرستان مانند داروسازی داملران و اکسیر با تولید انواع فرآورده های دارویی دامی و انسانی و مواد آرایشی ، بهداشتی و پزشکی شرایطی مناسبی را برای رقابت جدی در عراق و کسب بازارهای جدید هدف دراین کشور برای ما فراهم کرده است.
وی گفت: جذب سرمایه گذاران خارجی به خصوص سرمایه گذاران، تجار و بازرگانان کشور عراق برای عرضه محصولات این استان می تواند زمینه ساز رشد وشکوفایی اقتصادی این منطقه شود.
جهانگیری اظهار امیدواری کرد: حضور این گروه از تجار و بازرگانان عراقی سرآغازی برای توسعه و افزایش سطح مبادلات اقتصادی و تجاری عراق و لرستان شود.
ریسس اتاق بازرگانی لرستان افزود: در جریان سفر هیات تجاری عراق به لرستان ضمن بررسی ظرفیت ها، توانمندی ها و موقعیت های ویژه اقتصادی استان و عقد تفاهم نامه همکاری، بستر مناسب توسعه و افزایش مبادلات تجرای و بازرگانی میان دو طرف فراهم خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، هیات 28 نفره از تجار و بازرگانان استان های سلیمانیه و نجف عراق از دوشنبه در جریان یک سفر چهار روزه وارد استان لرستان شده اند.
این هیات در مدت حضور خود در استان علاوه بر دیدار و گفت وگو با مدیران اجرایی و تجار و بازرگانان لرستانی، از واحدهای تولیدی، صنعتی، اقتصادی و تجاری لرستان در بخش های مختلف دیدن می کنند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :