فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۱۱/٢٧

- مدیر داخلی کارخانجات داروسازی اکسیر بروجرد گفت:‌ از مجموع 60میلیون دلار صادرات داروی کشور ‌حدود 45درصد معادل26میلیون دلار سهم شهرستان بروجرد است.


دکتر 'سید فرزان آل نبی' روز سه شنبه در جریان بازدید گروه تجار و بازرگانان عراق از کارخانجات داروسازی اکسیر بروجرد افزود:‌ این کارخانجات هم اکنون 10درصد بازار دارویی ایران را در اختیار دارد و یکی از بزرگترین واحدهای صادر کننده دارو به بیش از 20کشور دنیا است.
وی اضافه کرد:‌شرکت اکسیر یکی از صادر کنندگان دارو به کشور عراق است و 2/1 مجموع صادرات این واحد مربوط به صادرات به عراق است.
وی افزود : این واحد چهار سال متوالی به عنوان صادر کننده نمونه کشور معرفی شده و از نظر وضعیت بهداشتی و کنترل پسماندها، چندین بار به عنوان صنعت سبز لرستان انتخاب شده است.
آل نبی یادآور شد: ‌تاکنون 130قلم دارو در این واحد تولید شده که امیدواریم امسال این تعداد به 170قلم دارو برسد.
به گفته وی ‌این واحد صنعتی تنها تولید کننده انسولین در ایران است و داورهایی مانند هورمون رشد، شربت مولتی سانستول، قرص و ویال پانتوزول انحصارا در این واحد تولید می شود و سومین واحد دنیا در زمینه تولید گاما ایمونکس می باشد.
وی افزود: این شرکت در زمینه ارتقا سلامت انسانها تلاش می کند و در سال 2015خود را به عنوان یک کمپانی مطرح در تراز جهانی نمایان خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، هیات تجار و بازرگانان عراق از بخشهای مختلف کارخانجات داروسازی اکسیر بروجرد دیدن نمودند

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :