فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/۱/٢٢

     'عابدین سیفی' روز دوشنبه در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا افزود: عشایر این استان در قالب 11هزار و 200 خانوار با داشتن یک میلیون و 138 هزار و 98 راس دام سبک و 24 هزار و 737 راس دام سنگین همه ساله در فصل بهار به دو صورت پیاده و سواره، عملیات کوچ و انتقال از مناطق قشلاق به مناطق ییلاق در شهرستانهای دلفان ، بروجرد ، دورود و الیگودرز را انجام می دهند.

   وی اظهار داشت: 11 هزار و 200 خانوار عشایری لرستان در قالب 14 ایل و 15 طایفه مستقل با استفاده از خودرو، قطار و یا به صورت سنتی با پای پیاده به این مناطق کوچ می کنند.
سیفی گفت: استقرار مراکز عرضه کالا و خدمات در مسیر کوچ عشایر از جمله اقدامات اداره کل امور عشایری لرستان برای تامین و عرضه کالاهای موردنیاز و ارایه خدمات مطلوب به عشایر منطقه در فصل کوچ است.
به گفته وی، همچنین مسیر کوچ عشایر با همکاری نیروی انتظامی لرستان در راستای حفظ امنیت و آسایش عشایر منطقه زیر پوشش قرار می گیرد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :