فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٢/٢٠
پدیده نادر خروج گاز از شکاف صخره و شعله های آتش آن، دامنه کوه 'سدن' و دشت سبز بخش 'رومشگان' شهرستان کوهدشت را روشن کرده است.
بخشدار رومشگان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وقوع این پدیده و شعله ور شدن گازهای خروجی کوه سدن بخش رومشگان از شکاف صخره ها، نیمه شب 28 فروردین ماه امسال توسط اهالی گزارش شد که از همان زمان کار تحقیق و بررسی موضوع توسط کارشناسان شرکت ملی حفاری فلات قاره آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
'نورخدا نوریان' افزود: کارشناسان شرکت ملی اکتشافات فلات قاره (CNPC) چندین نوبت از منطقه دیدن کردند اما تاکنون نتیجه قطعی آزمایشها، علل و عوامل بروز این پدیده اعلام نشده است.
وی با اشاره به حفاری های اکتشافی در ضلع شمالی محدوده مشتعل گفت: وقوع این پدیده
بی سابقه بوده و موجب نگرانی کشاورزان منطقه شده است.
بخشدار رومشگان با قدردانی از فعالیت کارشناسان شرکت نفت، با اشاره به همزمانی این حادثه با فصل برداشت محصولات کشاورزی، افزود: تسریع در اعلام نتایج تحقیقات و آزمایشهای گازهای شعله ور کوه سدن، نگرانی مردم در این زمینه را کاهش می دهد.
به گزارش ایرنا، 45 هزار نفر در یک شهر و 34 روستای بخش رومشگان کوهدشت، با زراعت بر 28 هزارهکتار زمین دیم روزگار خود را می گذرانند.
این بخش با آب و هوای نیمه گرمسیری، در جنوب غربی شهر خرم آباد مرکز لرستان واقع شده که با استان ایلام همسایه است.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :