فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/٢/٢٠
 
 : سالانه 11 هزار متر مربع فرش دستباف در استان تولید می شود.

 

حجت بیرانوند  با اعلام این خبر به خبر نگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود : لرستان یکی از استانهای قابل اعتنا و توجه در بحث تولید فرش دستباف است .

 

وی با بیان اینکه سالانه توسط بافندگان 11 هزار متر مربع بصورت دستباف در استان تولید می شود اظهار داشت : بیش از 70 هزار بافنده فرش در استان وجود دارد که کار ساماندهی آنها را به جد پیگیر هستیم .

 

رئیس سازمان بازرگانی لرستان تصریح کرد : سال گذشته 758 متر مربع فرش دستباف از استان صادر شده است .

 

حجت بیرانوند در ادامه با بیان اینکه 8 هزار و 200 کارت شناسایی برای بافندگان فرش استان صادر شده خاطر نشان کرد : در بحث بیمه نیز اقدامات خوبی انجام شده و در این راستا 7 هزار و 800 بافنده لرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

وی تعداد کارگاههای متمرکز و غیر متمرکز تولید فرش استان را 190 مورد بر شمرد و گفت : تاکنون 178 دوره به بافی در شهرهای استان برای متقاضیان برگزار شده است. 

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :