فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٠/۳/۱٠

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سفرهای خود با هدف تبیین رویکرد رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع مهم و حیاتی «جهاد اقتصادی»، پایان هفته گذشته به استان لرستان سفر کرد.

به گزارش «تابناک»، محسن رضایی در این سفر با شرکت در جلسات گوناگون، به توضیح و تبیین راهبردهای کلان نظام و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب درباره جهاد اقتصادی و وضعیت کنونی کشور و منطقه پرداخت که با استقبال عمومی مردم، دانشجویان و نخبگان این استان روبه رو شد.

بنا بر این گزارش، در این جلسات که با حضور قابل توجه علما و روحانیون استان، اساتید دانشگاه و دانشجویان، اهالی رسانه و قلم و... همراه بود، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با محوریت بحث جهاد اقتصادی، مسائلی از جمله لوازم فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عملیاتی شدن جهاد اقتصادی، دور جدید رویارویی دنیای غرب با جمهوری اسلامی، مسائل اخیر کشور و... را طرح و آنها را با مخاطبین در میان گذاشت که اخبار آن در رسانه های گوناگون پوشش داده شد.


نکته اصلی اما در این میان، درخواست عمومی و ویژه مردم این استان از محسن رضایی بود که از طرق مختلف با او در میان گذاشته شد.

بر این اساس، مهمترین درخواستی که نخبگان و قاطبه مردم استان لرستان از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتند، عبارت بود از تهیه یک گزارش ویژه از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، نرخ بیکاری و برخی نابسامانی های این استان و ارایه آن به رهبر انقلاب.

گفتنی است، در بیشتر مواردی که مردم و نخبگان لرستان از طریق نوشته یا رو در رو با رضایی در میان گذاشتند، یک نکته اصلی بود، مبنی بر اینکه با توجه به نقش موثر مردم غیور این استان در دوران دفاع مقدس و بروز جلوه های همیشگی دفاع از آب و خاک این کشور و نیز حریم ولایت فقیه، چرا پس از گذشت این سال ها وضعیت عمومی این استان آنچنان که باید و شاید در شأن چنین مردمی نیست.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :