فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٩/۱۳

بيماري ايدز به عنوان يك بيماري نوپديد كه موجب مختل شدن سيستم ايمني بدن مي‌شود، يكي از معضلات پيش روي بسياري از كشورهاي جهان است. اگر مبارزه با اين بيماري جدي نباشد، نمي‌توان از گسترش شتابان آن در جامعه جلوگيري كرد.

 امروزه بيماري ايدز در كشورهاي در حال توسعه رو به گسترش است. مسوولان بايد با طرح ريزي و اجراي برنامه‌هاي پيشگيرانه ، از افزايش شمار بيماران مبتلا به ايدز جلوگيري كنند.

 هم‌اكنون ايدز به عنوان زنگ خطري تمامي افراد جامعه را تهديد كرده و مردم بايد نسبت به خطرات اين بيماري هوشيار باشند.

تاكنون درمان و واكسني براي مبارزه با بيماري ايدز در جهان كشف نشده و تنها راه مبارزه با آن، آموزش، اطلاع رساني و پيشگيري از اين بيماري مي‌باشد.

دكترنظري رييس مركز بهداشت لرستان و معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت:  استفاده از خون آلوده، انتقال ويروس از مادر آلوده به جنين و آميزش جنسي را از راههاي انتقال بيماري عنوان كرد و اظهار داشت: در صورتي كه مردم خود را از اين عوامل دور نگه دارند، به طور قطع آمار بيماران مبتلا به ايدز به كمترين حد خود مي‌رسد.

دكترنظري اضافه كرد: هم‌اكنون يك هزار و ‪ ۳۰۰‬بيمار مبتلا به ايدز در اين استان شناسايي شده است.

وي مشاوره، درمان، مراقبت، پيگيري، معرفي به ارگانهاي حمايتي، آموزش، توزيع سرنگ و كاندوم و متادون تراپي را از جمله فعاليتهايي ذكر كرد كه اين دانشگاه براي بيماران مبتلا به ايدز انجام مي‌دهد.

نخستين فرد آلوده به بيماري ايدز در لرستان در سال ‪ ۱۳۶۷‬شناسايي شد.

   منبع :خبرگزاری ايرنا

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :