فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/٥/۱٤

به گزارش خبرگزاری فارساز دورود، صبح امروز مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع فولاد و ذوب آهن گهر در شهرستان دورود برگزار شد.

مجتمع فولاد و ذوب آهن شهرستان دورود در روستای بهرام‌آباد و در زمینی به مساحت 100 هکتار احداث می‌شود.

فاز اول این مجتمع که شامل ذوب آهن و نیروگاه است، حدود 225 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌کند.

در مجموع این کارخانه نزدیک به یک هزار فرصت شغلی مستقیم و 15 هزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم ایجاد می‌کند که طبق گفته مسئولان در گزینش نیروی کار اولویت با نیروی بومی است.


آغاز عملیات ساخت مجتمع فولاد گهر دورود/کلنگی که به زمین نخورد

عملیات ساخت مجتمع فولاد گهر در شهرستان دورود آغاز شد.

 
 

 در این مراسم جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند که از جمع آنها می‌توان عباس قائدرحمت نماینده دورود و ازنا در مجلس، حجت‌الله بیرانوند مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان لرستان، شهرام ملکی مدیرکل مسکن، راه و شهر سازی، محمد محمدی مدیرکل راه‌آهن استان لرستان، حسن احمدی فرماندار  شهرستان دورود جمعی از اعضای شورای شهر دورود و جمعی از روسای ادارات شهرستان دورود حضور داشتند.

حبیب‌الله دهمرده استاندار لرستان که از پیش به این مراسم دعوت شده بود، به دلیل مشغله کاری در این مراسم به همراه معاونان خود حاضر نشد و به همین دلیل مراسم نمادین کلنگ‌زنی، آغاز فعالیت و ساخت این مجتمع با خواسته عباس قائدرحمت به زمین نخورد.

نماینده دورود و ‌ازنا در مجلس در حاشیه این مراسم در این ‌ارتباط‌ گفت: مراسم کلنگ‌زنی به نوعی یک مراسم نمادین است و چه بسا بسیاری از این کلنگ‌زنی‌ها انجام شده، ولی در عمل اتفاقی رخ نداده است، نمونه آن همین فاز چهار کارخانه سیمان که در دوره‌های قبلی دو مرتبه کلنگ‌زنی شده ولی هیچ اتفاق دیگری بعد از آن رخ نداد.

وی افزود: از استاندار لرستان دعوت شد، تا در این مراسم حضور داشته باشند، اما ساعاتی پیش تماس گرفتند که به دلیل جلسه اضطراری که با معاونان خود دارند، نمی‌توانند در این مراسم حاضر باشند.

عباس قائد رحمت با اشاره لزوم حضور استاندار اظهار داشت: این مجتمع در ادامه نیاز به آب، برق جاده و چندین مورد دیگر خواهد داشت که باید استاندار محترم در اینجا حاضر باشند و جدول زمان‌بندی فراهم کردن این نیازها طراحی شوند.

وی افزود: به همین دلیل اجرای کار توسط سرمایه‌گذار آغاز می‌شود، اما طی هفته آینده با حضور استاندار و تیم همراه‌شان دوباره مراسم کلنگ زنی را اجرا می‌کنیم.

قائدرحمت در ادامه مراسم گزارشی از برخی از اقدامات اجرا شده و در دست اجرا در دو حوزه شهرستان دورود و ازنا را ارئه کرد که افتتاح منطقه ویژه اقتصادی و گمرک ازنا، آغاز عملیات اجرایی مجتمع فولاد و ذوب آهن شهرستان دورود، کسب مجوز های مورد نیاز برای احداث فاز چهار کارخانه سیمان دورود و شروع فعالیت اجرایی و احداث آن در هفته‌های آتی، اخذ مجوز های ساخت صنایع شیمیایی ازنا در روستای سمیه شهرستان ازنا با ایجاد 2700 فرصت شغلی مستقیم، کسب مجوز احداث بزرگ‌ترین بارانداز و بندر خشک غرب کشور در شهرستان دورود و احداث دانشگاه دولتی در شهرستان دورود، قسمتی از این اقدامات یاد شده بود.

گزارش توحید وانشانی

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :