فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/٦/٧
 به گزارش فردای لرستان به نقل از العالم مسیرهای  احتمالی  حمله  نظامی  امریکا و انگلیس  به کشور مسلمان سوریه  از سه طرق زیر بیشتر است

1- استفاده از حریم هوایی ترکیه؛ در این مسیر با توجه به حمایت آنکارا از گروه‌های مسلح تروریستی از زمان شروع بحران سوریه، اولین مسیر خواهد بود.

2- مرزهای غربی و استفاده از دریای مدیترانه؛ در این مسیر با توجه به حضور ناوهای آمریکا، انگلیس و فرانسه در منطقه و همچنین وجود پایگاه‌های هوایی و دریایی این کشورها در جزیره قبرس، اولویت بیشتری خواهد داشت.

3- استفاده از حریم هوایی اردن؛ این مسیر با توجه به فشارهای آمریکا و عربستان بر اردن، می‌تواند در دستور کار قرار بگیرد، اما به دلایل متعددی مانند نفوذ سازمان اطلاعات سوریه در اردن و همچنین نزدیکی امان، پایتخت این کشور به مرزهای سوریه که می‌تواند مورد هدف موشک‌های کوتاه برد سوریه قرار بگیرد، دولت این کشور اعلام کرد که در هیچ جنگی علیه سوریه مشارکت نخواهد کرد. البته مشخص نیست که این عدم مشارکت با اجازه دادن به نیروی هوایی کشورهای متخاصم برای هدف قرار دادن سوریه تا چه اندازه، قابل توجیه است.

در مورد شیوه‌های حمله نیز باید گفت با توجه به تجربه و مدل‌های متعددی که آمریکا و متحدان این کشور در طول دو دهه گذشته در جنگ علیه دیگر کشورها داشته‌اند، آنها از شلیک موشک‌های کروز به صورت انبوه و همچنین استفاده از بمب‌افکن‌های با ارتفاع پروازی بالا برای حمله استفاده خواهند کرد. نکته دیگر مورد توجه در مورد شیوه حمله باید به مراکزی که قرار است، مورد هدف قرار بگیرد اشاره کرد.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :