فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/۸/٢٦

شهادت مهدی زین الدین فرمانده لشگر 17 علی بن ابی طالب قم (1363ش)  زاده لرستان بود

سردار رشید اسلام، شهید مهدى زین الدین در سال 1338 ش در خرم آباد لرستان و در یک خانواده مذهبى به دنیا آمد.

دوران تحصیلات متوسطه را که مصادف با تبعید شهید آیت اللّه سیداسداللّه مدنى به خرم آباد بود در جوار پرفیض ایشان پشت سر گذاشت.

علاقه متقابل آیت اللّه مدنى به مهدى زین الدین موجب شد که او بیشتر اوقات را در کنار آن عالم فرزانه سپرى کند. مهدى در سال 1356 رتبه چهارم شرکت کنندگان کنکور سراسرى از دانشگاه شیراز را اخذ نمود.

خانواده شهید زین الدین در اوایل انقلاب اسلامى به شهرستان قم مهاجرت کردند. شهید زین الدین پس از انقلاب اسلامى فعالیت هاى خود را از جهاد سازندگى شروع کرد و سپس به عضویت رسمى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى درآمد. وى در آزادسازى کردستان از سیطره ضدانقلاب، فعالیت هاى فراوانى به عمل آورد و پس از شروع جنگ تحمیلى مسؤولیت هاى مختلفى به عهده گرفته و تا زمان شهادتش، در عملیات هاى متعددى شرکت نمود، تا اینکه به سبب لیاقت توصیف ناپذیرش مفتخر به فرماندهى لشکر 17 على بن ابیطالب (ع) قم گردید.

سرانجام سردار مهدى زین الدین به همراه برادرش مجید، در یکى از مناطق کردستان از سوى ضدانقلاب شربت شهادت نوشیدند و پس از تشییعى با شکوه در گلزار شهداى قم در کنار هم به خاک سپرده شدند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :