فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/۸/٢٦
تصویر ماهواره ای از گرمترین نقطه زمین
نمای کویر لوت از چشم ماهواره ناساکویر لوت در جنوب شرقی ایران
در تصویر زیبای ماهواره ای ناسا کویر لوت به عنوان داغترین نقطه زمین مشاهده می شود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اندازه گیری های صورت گرفته توسط ماهواره ها طی چندین سال گذشته این کویر داعیه دار عنوان گرمترین نقطه زمین بوده است.

بالاترین سطح دمایی که تاکنون در کویر لوت ثبت شده در سال 2005 حدود 70.7 درجه سانتیگراد بوده است.

 

این اندازه گیری توسط ماهواره آکوای ناسا انجام شده است. از سال 2005 تاکنون کویر لوت دارای عنوان گرمترین نقطه زمین است.

این کویر در شمال شرقی شهرستان کرمان قرار دارد. کویر یا دشت لوت جایگاه رخداد زمین لرزه‌ های بزرگ و مهمی بوده‌ است. در پای کوه‌های مشرف به کویر بزرگ لوت، آثاری از سکونت انسان از هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح مشاهده شده‌ است.

همچنین مرتفع‌ترین هرمهای ماسه‌ای دنیا در لوت قرار دارد. مرتفع‌ترین هرمهای شناخته شده دنیا در لیبی قرار دارند که حداکثر 300 متر ارتفاع دارند اما ارتفاع برخی از این هرمها در لوت گاهی به 480 متر هم می ‌رسد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :