فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٤/۳
 

يس دادگستري بروجرد گفت: بي‌سوادي و يا كم سوادي عامل مهم افزايش ارتكاب جرم در جامعه بشمار مي‌رود.

حجت‌الاسلام "محمدصادق اكبري" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: برابرآمار ارايه شده در سطح زندانهاي استان لرستان ‪ ۲۴/۶‬درصد از زندانيان بيسواد مي‌باشند كه اين آمار در بروجرد نيز صدق مي‌كند.

وي اظهارداشت: هر چه سواد زندانيان به سطح ديپلم و بالاتر نزديك مي‌شود آمار تعداد آنها كاهش مي‌يابد به طوري كه ديپلم ‪ ۱۵/۲۶‬درصد، فوق ديپلم ‪ ۱/۱۴‬درصد و ليسانس ‪ ۰/۸۵‬درصد مي‌باشد.

حجت‌الاسلام اكبري، اظهاراميدواري كرد: با برنامه‌ريزي صحيح درسطح شهرستان واستان بتوان در زمينه ريشه كني بيسوادي اقدامات جدي صورت داد.

رييس دادگستري بروجرد گفت: سواد موجب ارتقا سطح دانش وآگاهي افراد نسبت به مسايل شده و در نتيجه ميزان جرم و خطاهاي انسان كاهش مي‌يابد.

وي از دستگاههاي مسوول خواست تاوظايف خود را به بهترين نحو ممكن دراين زمينه انجام دهند تا شاهد كاهش پرونده‌ها در مراجع قضايي باشيم.

حجت‌الاسلام اكبري افزود: دستگاه قضايي بروجرد سال گذشته فعاليت بسيار زيادي در جهت رسيدگي به پرونده‌هاي مختلف داشته است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :