فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/۱٢/۱۸

رییس بنیاد شهید انقلاب اسلامی بروجرد گفت: این شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس یکهزارو500شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 ˈمحمود احمدیˈ روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: از بین شهدای این شهرستان 93 زن شهیده ، 350 شهید دانش آموز و 25 شهید دانشجو جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.

وی تعداد شهدای مفقود الاثر این شهرستان را 70 شهید اعلام کرد.

وی همچنین شهدای دوران پبروزی انقلاب اسلامی این شهرستان را 14 شهید عنوان کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس که شهرستان بروجرد زیر بمباران رژیم صدام بود 600 نفر از قشرهای مختلف شربت شیرین شهادت را نوشیدند.

احمدی بااشاره به حضور فرهنگیان و کارمندان در جبهه های حق علیه باطل افزود: در هشت سال دفاع مقدس 40 فرهنگی ، 25کارمند و 110 کارگر جان خود را فدای آرمانهای انقلاب اسلامی و امام شهدا نمودند.

وی با اشاره به نقش روحانیت در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی افزود:این قشر از جامعه نیز در کنار دیگر اقشار 12 شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی نموده و اولین شهید شهرستان نیز روحانی بوده است.

احمدی تعداد جانبازان این شهرستان را دو هزارو 300 نفر و تعداد آزادگانرا نیز 250 نفر عنوان کرد.

رییس بنیاد شهید انقلاب اسلامی بروجرد افزود: با توجه به افتخاراتی که ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس آفریدند حراست و پاسداری از ارزشهای به دست آمده بر همه ما ضروریست.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :