فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩٢/۱٢/٢٤

ˈصید عیسی داراییˈ روز جمعه در آیین افتتاح آزاد راه پل زال - اندیمشک خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود:بخش محورم الوار گرمسیری وضعیت نامناسبی داشته و جاده های روستایی آن نیاز به بهسازی و بازسازی دارد.

وی افزود :خط آهن اندیمشک - دورود روز به روز فرسوده تر می شود ضمن اینکه در برخی نقاط این مسیر ، ریزش کوه رخ می دهد و در نقاطی از خط آهن مذکور احتمال سقوط قطار به دره وجود دارد.

دارایی افزود:راه آهن ناحیه زاگرس همچنان به شیوه سنتی اداره می شود که انتظار داریم راه آهن اندیمشک - دورود از این وضعیت اسفناک نجات یابد.


به گزارش خبرنگار ایرنا ˈصید عیسی داراییˈ روز جمعه در آیین افتتاح آزاد راه پل زال - اندیمشک خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود:بخش محورم الوار گرمسیری وضعیت نامناسبی داشته و جاده های روستایی آن نیاز به بهسازی و بازسازی دارد.

وی ساماندهی مناطق روستایی و عشایری و نیز ترمیم،تعریض و آسفالت جاده های این بخش را از مطالبات جدی مردم بخش الوار برشمرد و گفت: با فراهم کردن زیر ساخت ها باید از مهاجرت روستاییان و عشایر به شهر جلوگیری کرد.

دارایی همچنین افزود:راه آهن ناحیه زاگرس نیز مشکلات جدی داشته به طوریکه سرعت قطار در این ناحیه از 60 کیلومتر قدیم با قطارهای امروزی به 40 کیلومتر رسیده است.

وی افزود:خط آهن اندیمشک - دورود روز به روز فرسوده تر می شود ضمن اینکه در برخی نقاط این مسیر ، ریزش کوه رخ می دهد و در نقاطی از خط آهن مذکور احتمال سقوط قطار به دره وجود دارد.

دارایی افزود:راه آهن ناحیه زاگرس همچنان به شیوه سنتی اداره می شود که انتظار داریم راه آهن اندیمشک - دورود از این وضعیت اسفناک نجات یابد.

وی گفت:بیمارستان راه آهن چندین سال قبل واگذار شده و این بیمارستان امروز در حال تخریب است که با توجه به نیاز جدی مردم اندیمشک به این بیمارستان از وزارت راه و شهرسازی انتظار می رود این موضوع را پیگیری کند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در ادامه افتتاح آزاد راه پل زال - اندیمشک را تحقق آرزوی دیرینه مردم استان های لرستان و خوزستان دانست و گفت:این کار بزرگ خدمتی ماندگار برای مردم منطقه و کشور است.

وی افزود:بیش از سی درصد تصادفات در 10 سال گذشته در استان خوزستان در محدوده 55 کیلومتری پل زال - اندیمشک رخ داده که با افتتاح این آزاد راه از سوانح رانندگی کاسته شده و نقاط حادثه خیز در این محور وجود ندارد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :