فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۱/٢۸
 
 استاندار لرستان از نهایی شدن نقشه های راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر چهار شنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت پروژه های ریلی لرستان اظهار داشت: نقشه های راه آهن دورود - خرم آباد - اندیشمک با اقدامات صورت گرفته نهایی شده است.

وی با بیان اینکه نقشه های این راه آهن به تصویب و قرارداد آن نیز ابلاغ شده است عنوان کرد: طی هفته آینده نیز بازدیدی از روند اجرای این خط آهن در استان خواهیم داشت.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به پروژه ریلی ازنا - الیگودرز - اصفهان نیز بیان داشت: قرار داد این پروژه ریلی نیز با تلاشهای صورت گرفته ابلاغ شده است.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های مدیریت ارشد لرستان در رابطه با رفع مشکل بیکاری در استان بیان داشت: سالهاست که لرستان رتبه اول بیکاری را در کشور دارد و در این راستا تلاش می کنیم که در سال 93 با پیگیریهایی که در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری و تولید ثروت داریم از صدر جدول استانهای بیکار کشور پایین بیاییم.

وی با اشاره به پیگیری برای تعیین تکلیف صنایع و پروژه های تعطیل لرستان افزود: طی سال گذشته رسیدگی به دو مورد از صنایع و پروژه های نیمه تعطیل استان در دستور کار قرار گرفت.

استاندار لرستان با اشاره به پیگیری برای تعیین تکلیف کشت و صنعت لرستان تصریح کرد: در این راستا سرمایه گذار بخش خصوصی با بانک ملی قرارداد خود را منعقد کرده که امید می رود ظرف 10 روز آینده کارها برای راه اندازی این صنعت در استان انجام شود.

بازوند همچنین با اشاره به تعیین تکلیف پروژه ونک پارک در مرکز لرستان بیان داشت: این پروژه نیز پس از 12 سال بلاتکلیفی قرار است از سوی هلدینگ کوثر با سرمایه گذاری 258 میلیارد تومان اجرایی شود.

وی با بیان اینکه قرارداد این پروژه روز گذشته با شهرداری خرم آباد منعقد شد گفت: سهم شهرداری خرم آباد در اجرای این پروژه 93 میلیارد تومان است.

استاندار لرستان همچنین از برگزاری جلساتی با دو هلدینگ برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری لرستان خبر داد.

 
 
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :