فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۱/۳۱
 

نیروهای ارتش سوریه از سه‌شنبه گذشته عملیات گسترده‌ای را در مناطق و کوی‌های بخش قدیمی شهر حمص آغاز کردند و موفق شدند، پیروزی‌های چشمگیری را محقق کنند.

محله «بابا عمرو» از مناطق مرکزی شهر حمص است و از دیگر مناطق مهم این شهر می‌توان از کوی‌های «خلدیه»، «حمص قدیم»، «القصور» و «جوره‌الشیاح» نام برد. کوی‌های «جوبر» و «سلطانیه» از دیگر مناطق شهر حمص است.

شهر حمص یک شهر تاریخی نیز به شمار می‌آید و مسجد النوری الکبیر، مسجد خالد بن الولید، آرامگاه الکتیب، دژ کردان، دژ حمص، کنیسه أم الزنار و کنیسة مارلیان از جمله مهمترین آثار تاریخی آن است.

اکنون از آن همه شکوه و عظمت تنها ویرانه‌ای برجا مانده که رهاورد دموکراسی غرب و گروه‌های مسلح تروریستی برای مردم سوریه است.منبع فارس نیوز

 

 

 

انتهای پیام/ز

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :