فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۱٠/٢۳


نخستين جشنواره سراسري كمانچه نوازان ايران «تال » درخرم آباد آغاز به كار كرد .
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا ) _ منطقه لرستان ، مدير اجرايي جشنواره كمانچه نوازان ايران در حاشيه برگزاري اين جشنواره اظهار داشت : افتتاحيه اين جشنواره به منظور تجليل از مرحوم حشمت الله رشيدي از بزرگان عرصه كمانچه نوازي لرستان با نام وي نامگذاري شده است .

رضا نيازي با تأكيد بر نقش و جايگاه اين ساز در حفظ فرهنگ موسيقي اصيل، شناسايي استعدادهاي بالقوه هنرمندان وكسب تجربيات بيشتر را از اهداف برگزاري اين جشنواره عنوان كرد .

وي با اشاره به اينكه اين جشنواره در سه بخش پژوهشي ،مسابقه و جنبي برگزار مي شود ، تكنوازي ، گروه نوازي ،ارائه مقاله ،سخنراني و اجراي كنسرت پژوهشي را از بخش هاي اين جشنواره برشمرد .

نيازي افزود :با پايان مهلت ارسال آثاربه نخستين جشنواره سراسري كمانچه نوازان ايران بيش از 70 اثر از سراسركشور جهت بررسي و بازشنوي توسط اساتيد و كارشناسان به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده است .

مدير اجرايي جشنواره كمانچه نوازان در ادامه گفت :درويش رضا منظمي، دكتر حميد اردلان ،علي اكبر شكارچي و فرج عليپور از اساتيد برجسته هنركمانچه نوازي ، داوري نخستين جشنواره سراسري كمانچه نوازان ايران را برعهده دارند .

وي گفت :اردشير كامكار و آذرسينا دو ميهمان ويژه اين جشنواره هستند .
گفتني است :در اين جشنواره هنرمنداني از استانهاي لرستان ، چهار محال و بختياري ،گلستان و خراسان به صورت تكنوازي وگروه نوازي به اجراي برنامه مي پردازند .

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :